ΟΕΦΕ: Μαθηματικά κατεύθυνσης Γ' Λυκείου

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Δεν χρειαζεται στην μελετη συνολο τιμων... Με τους μιγαδικους εγω πηρα τριγωνικη ανισοτητα και μου βγαλε (...)<=(...)
Και απο την σχεση (...)>=(...) αρα (...)=(...) πραξεις και βγηκε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Ναι και εγω σε αυτο εκανα αλλα το εκανα με πραξεις μεσα στα μετρα.Ο μαθηματικος μου μου ειπε οτι θελει και συνολο τιμων,τωρα δεν ξερω.Παντως και στο φροντιστηριακο εχει συνολο τιμων στη μελετη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Πάντως εάν εξαιρεσω την παλιογραφικη ήταν σχετικά εύκολο.

Το μόνο που με δυσκολεψε ήταν στο 3ο θέμα το τελευταίο ερώτημα
Και Στην χάραξη που έφαγα 30 λεπτά και πάλι την έκανα λαθος :"(


ΥΓ 21 σελίδες μου πηρε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Eλα βρε, μην σκας! Εσυ να εισαι καλα! Θα σκισεις στις πανελληνιες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Και γω μια χαρα ολα μονο απο κτ αιτιολογησεις εχασα(διαιρεσα με f(x) κ δεν ειπα διαφορο του 0 και στο τελευταιο του 3ου θεματα πηρα τις ανισοτητες με < αντι για <=)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr.Blonde

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Mr.Blonde αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Το τελευταιο στο τριτο εγω το ελυσα απο την γραφικη παρασταση δηλαδη μονο με σχημα.Πειτε αν εβγαινε αλλιως σε spoiler.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sperxias

Νεοφερμένος

Ο sperxias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια το δ1 πως το λυσατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
ναι εβγαινε και απο το σχημα με κτ ορθωγωνια κτ τετοια.
επαιρνες περιπτωσεις α>0: 0<=χ<=α περναγες f ή εφταχνες κατασκευαστικα την συναρτηση περναγες ολοκληρωμα(χανοτανε η ισοτητα αφου δεν ειναι παντου μηδεν) και εβγαινε. ομοια α<0

Λοιπον οποιος θελει λυσεις γραφει εδω και του στελνω. Και οσοι περνετε να τις στελνετε και σε αλλους που ζητανε γιατι θα τελειωσω του χρονου μονος μου :P
υγ:η ποιοτητα δεν ειναι τοσο καλη αλλα με λιγο ζοομ θα τα βρειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sperxias

Νεοφερμένος

Ο sperxias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
στειλε μοθ αν μπορεις τις απαντησεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jiorgio

Νεοφερμένος

Ο Jiorgio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα τις επιθυμουσα και εγω αν γίνεται.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Τις εστειλα! Ανοιξτε τες και καντε περιστροφη και ζοομ για να διαβασετε πιο ευκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArminVanBuuren

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ArminVanBuuren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
καποιος να μου στιλει τις λυσεις και μενα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PSholic_xD

Νεοφερμένος

Ο PSholic_xD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Εγώ δεν έλυσα Γ4 και Δ4! :/
Δεν είχα και χρόνο να τα παλέψω πολύ εξαιτίας της μελέτης! :/
Tα άλλα νομίζω οτι μου βγήκαν σχετικά εύκολα.Ελπίζω μόνο να μην έχω κάνει και κανένα άλλο λάθος.Πάντως και το Γ1-ii) αν και εύκολο,μου έφαγε κάμποσο χρόνο επειδή δεν είχα δει οτι f(x)=/0! :S
Ελπίζω το 85+ να το έχω πιάσει.Ευτυχώς τα θέματα Α και Β ήταν επιεικώς γελοία και έφτασα άνετα,ξεκούραστα και γρήγορα στο 50. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωσ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο κωσ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 152 μηνύματα.
ναι εβγαινε και απο το σχημα με κτ ορθωγωνια κτ τετοια.
επαιρνες περιπτωσεις α>0: 0<=χ<=α περναγες f ή εφταχνες κατασκευαστικα την συναρτηση περναγες ολοκληρωμα(χανοτανε η ισοτητα αφου δεν ειναι παντου μηδεν) και εβγαινε. ομοια α<0

Λοιπον οποιος θελει λυσεις γραφει εδω και του στελνω. Και οσοι περνετε να τις στελνετε και σε αλλους που ζητανε γιατι θα τελειωσω του χρονου μονος μου :P
υγ:η ποιοτητα δεν ειναι τοσο καλη αλλα με λιγο ζοομ θα τα βρειτε!

εγω θα τις ηθελα!Αν μπορεις στειλτες μου .Ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγώ δεν έλυσα Γ4 και Δ4! :/
Δεν είχα και χρόνο να τα παλέψω πολύ εξαιτίας της μελέτης! :/
Tα άλλα νομίζω οτι μου βγήκαν σχετικά εύκολα.Ελπίζω μόνο να μην έχω κάνει και κανένα άλλο λάθος.Πάντως και το Γ1-ii) αν και εύκολο,μου έφαγε κάμποσο χρόνο επειδή δεν είχα δει οτι f(x)=/0! :S
Ελπίζω το 85+ να το έχω πιάσει.Ευτυχώς τα θέματα Α και Β ήταν επιεικώς γελοία και έφτασα άνετα,ξεκούραστα και γρήγορα στο 50. :P
Ασε εγω την εκανα γρηγορα γρηγορα την μελετη να παω παρακατω και βρηκα λαθος την δευτερη παραγωγο και μου βγηκαν λαθος τα παρακατω. Παλι καλα που το ειδα οταν τα ξανακοιταζα και το διορθωσα. Μπορουσαν απλα να βρουμε μονοτονια και κυρτοτητα, τι την θελουν την γραφικη παρασταση :confused::confused::confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prwtos

Νεοφερμένος

Ο prwtos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 54 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδια αν είναι ευκολο , θέλω κι εγώ τα θεματα . Ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliastel

Νεοφερμένος

Ο eliastel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 51 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΕΦΕ 2012 ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • ΟΕΦΕ ΜΑΘ ΚΑΤ ΓΛ 2012.pdf
    121.2 KB · Εμφανίσεις: 539
  • ΟΕΦΕ ΣΤΑΤ ΓΛ 2012.pdf
    152 KB · Εμφανίσεις: 450
  • ΟΕΦΕ ΕΠΑΛ 2012.pdf
    120.6 KB · Εμφανίσεις: 255

miltosbi

Νεοφερμένος

Ο miltosbi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΤΟΥ ΟΕΦΕ 2012 ΣΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ Γ΄ ΛΥΚΕΙΟΥ.​
Η μοναδικότητα της ρίζας χ=5 στο Δ3, πως βγαίνει; Έχει κάποιος τη λύση;

Η μοναδικότητα της ρίζας χο=5 στοΔ3, πως βγαίνει; Έχει λύσει κανείς το ερώτημα; Έχει κάποιος τις λύσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
στείλτε κι απο δω ένα πμ όποιος τα χει, ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
κοιτα την προηγουμενη σελιδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top