Ξενυχτάτε διαβάζοντας;

Ξενυχτάτε για να διαβάσετε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 331)
  • Ναι

    Ψήφοι: 52 15.7%
  • Αρκετές φορές

    Ψήφοι: 58 17.5%
  • Συχνά

    Ψήφοι: 38 11.5%
  • Σπάνια

    Ψήφοι: 92 27.8%
  • Όχι

    Ψήφοι: 91 27.5%

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Ναι..πέρασες :P
Να τις εκατοστήσεις χαχαχα..πλακίτσα!
Έλα μωρε και Πληροφορική να περάσεις...καλά είναι!
Πώς γίνεται να έχεις δώσει τόσες φορές και να μην έχεις βγάλει ΑΚΟΜΑ 17000+ , πες μου το μυστικό !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Το βράδυ κάνω τα καλύτερα διαβάσματα! Βέβαια δε ξέρω κατά πόσο θα είναι εφικτό του χρόνου(Γ Λυκείου - Θεωρητική).
Τι να πω! Είμαι νυχτερίδα, τι να κάνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ποτε δεν εχω ξενυχτησει για να διαβασω,και ας ειμαι στην σχολη που ηταν πρωτη στις προτιμησεις μου,με σωστο προγραμμα γινονται ολα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Χμ.
Τώρα πλέον διαβάζω απογεύματα συνήθως.
Μετά τις 17:00-18:00 δηλαδή. Και το πολύ να μείνω άυπνη μέχρι τις 2 το βράδυ. Όχι παραπάνω.

Ωστόσο πέρυσι,όταν έδινα Πανελλήνιες,μπορεί να διάβαζα και μέχρι τις 4 ή 5 το πρωί. Αλλά πλέον το αποφεύγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω οχι πολυ συχνα αλλα πρεπει να το καθιερωσω γτ δεν με βλεπω καλα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
εγω τωρα τελευταια τα ξενικησα αυτα τα ξενυχτια...:)και λογικα θα συνεχιστουν μεχρι του χρονου τετοιο καιρο,αλλιως δε βγαινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αν μέχρι του χρόνου τέτοιο καιρό συνεχίσεις και καταφέρεις να ζήσεις, στείλε μήνυμα εδώ. I dare you.

Γενικά μη μπείτε καν στον κόπο της Γ αν δεν καταλάβετε κάτι πολύ καλά: δεν είναι μαγκιά να ξενυχτάς διαβάζοντας. Ούτε φροντιστήρια στις 4 το πρωί θα 'χετε, ούτε εξετάσεις στις 5 θα γράψετε. Του χρόνου θα κληθείτε να προσαρμοστείτε, όχι να προσαρμόσετε τα πράγματα πάνω σας. Τα ξενύχτια να τα περιορίσετε στρατηγικά όταν θα δείτε πως πρέπει να γίνουν. Αν το κάνετε for the sake of it προετοιμάζετε την αποτυχία σας κι όποιος δε μπορεί να το καταλάβει αυτό, επειδή δε θέλει να σκεφτεί, ας μην πάει του χρόνου για εξετάσεις. Καλό είναι και το απολυτήριο, δε θα γίνουν όλοι επιστήμονες.

Πρόπερσι πήγαινα για ύπνο εκεί γύρω στις 4 καθημερινά σχεδόν. Φέτος μαγκιές δεν παίζουν. Σοβαρευτείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
εγω δεν ξενυχτουσα οταν πηγαινα σχολειο και ξενυχταω τωρα...διαβαζω πιο πολυ και αποτις πανελληνιες! αυτο πως εξηγειται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Αν μέχρι του χρόνου τέτοιο καιρό συνεχίσεις και καταφέρεις να ζήσεις, στείλε μήνυμα εδώ. I dare you.

Γενικά μη μπείτε καν στον κόπο της Γ αν δεν καταλάβετε κάτι πολύ καλά: δεν είναι μαγκιά να ξενυχτάς διαβάζοντας. Ούτε φροντιστήρια στις 4 το πρωί θα 'χετε, ούτε εξετάσεις στις 5 θα γράψετε. Του χρόνου θα κληθείτε να προσαρμοστείτε, όχι να προσαρμόσετε τα πράγματα πάνω σας. Τα ξενύχτια να τα περιορίσετε στρατηγικά όταν θα δείτε πως πρέπει να γίνουν. Αν το κάνετε for the sake of it προετοιμάζετε την αποτυχία σας κι όποιος δε μπορεί να το καταλάβει αυτό, επειδή δε θέλει να σκεφτεί, ας μην πάει του χρόνου για εξετάσεις. Καλό είναι και το απολυτήριο, δε θα γίνουν όλοι επιστήμονες.

Πρόπερσι πήγαινα για ύπνο εκεί γύρω στις 4 καθημερινά σχεδόν. Φέτος μαγκιές δεν παίζουν. Σοβαρευτείτε.
δεν εννοουμε να γινεται αυτο σε καθημερινη βαση!αλλα μερικες φορες δν μπορεις ν κανεις λλιως..αλλωστε εξαρταται κ απο το ποτε του ερχεται του καθενος!εγω ας πουμε το βραδυ δν μπορω μ τπτ ν διαβασω θεωρια,αλλα αντιθετα γ ασκησεις ειναι η καλυτερη μ ωρα...τωρα απο ενα σημειο και μετα χρειαζεται ν βρεις ενα προγραμμα,αυτο ειναι σιγουρο...(κ εννοειται οτι δν ειναι μαγκια ν ξενυχτας μ τ βιβλιο,οσοι το κανουν αυτο δν εχουν κτλβει ποιος ειναι ο πραγματικος τς στοχος!):/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Αν μέχρι του χρόνου τέτοιο καιρό συνεχίσεις και καταφέρεις να ζήσεις, στείλε μήνυμα εδώ. I dare you.

Γενικά μη μπείτε καν στον κόπο της Γ αν δεν καταλάβετε κάτι πολύ καλά: δεν είναι μαγκιά να ξενυχτάς διαβάζοντας. Ούτε φροντιστήρια στις 4 το πρωί θα 'χετε, ούτε εξετάσεις στις 5 θα γράψετε. Του χρόνου θα κληθείτε να προσαρμοστείτε, όχι να προσαρμόσετε τα πράγματα πάνω σας. Τα ξενύχτια να τα περιορίσετε στρατηγικά όταν θα δείτε πως πρέπει να γίνουν. Αν το κάνετε for the sake of it προετοιμάζετε την αποτυχία σας κι όποιος δε μπορεί να το καταλάβει αυτό, επειδή δε θέλει να σκεφτεί, ας μην πάει του χρόνου για εξετάσεις. Καλό είναι και το απολυτήριο, δε θα γίνουν όλοι επιστήμονες.

Πρόπερσι πήγαινα για ύπνο εκεί γύρω στις 4 καθημερινά σχεδόν. Φέτος μαγκιές δεν παίζουν. Σοβαρευτείτε.

προσωπικά κοιμάμαι γύρω 2-5 από την αρχή της χρονιάς, όχι λόγω πανελληνίων, απλά μου αρέσει να διαβάζω βραδινές ώρες. Μέχρι τώρα δεν το έχω μετανιώσει, μία βδομάδα πριν τις εξετάσεις θα το πάω στο κανονικό πάλι κι ούτε γάτα, ούτε ζημιά. Νομίζω είναι πώς βολεύεται ο καθένας, αρκεί να ξέρεις τα όριά σου και να μην κάνεις κάτι απλά επειδή το επιβάλουν οι καταστάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Λες ότι ξενυχτάς χωρίς να μου περιγράφεις το πρόγραμμά σου ή έστω να μου λες πόσες ώρες κοιμάσαι. Γιατί κι εγώ αν είχα χρόνο να αναπληρώνω ύπνο μέσα στη χρονιά τέτοιες ώρες θα διάβαζα. Όλα σχετικά είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Λες ότι ξενυχτάς χωρίς να μου περιγράφεις το πρόγραμμά σου ή έστω να μου λες πόσες ώρες κοιμάσαι. Γιατί κι εγώ αν είχα χρόνο να αναπληρώνω ύπνο μέσα στη χρονιά τέτοιες ώρες θα διάβαζα. Όλα σχετικά είναι.

Έχω (είχα) αρκετό χρόνο να διαβάσω όλη την υπόλοιπη ημέρα, αλλά προτιμώ τότε να κωλοβαράω και να διαβάζω το βράδυ. Αναπλήρωση ύπνου στο σχολείο. Τέλος πάντων λίγη σημασία έχει, αυτό που λες κι εσύ όλα είναι σχετικά, ο καθένας με τις συνήθειές και τις επιλογές του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
ανάλογα την περίσταση...
μέχρι την γ λυκείου ούτε μια φορά δεν ξενύχτησα διαβάζοντας..
στην γ λυκείου ξενύχτησα λόγω πανελληνίων
τώρα που είμαι στο ιστορικό αρχαιολογικό όχι μόνο δεν ξενυχτάω διαβάζοντας, αλλά ούτε σχολή δεν πάω!
από Σεπτέμβριο θα αρχίσω να ξενυχτάω πάλι γιατί θα δώσω πανελλήνιες για αγγλική φιλολογία....Να περάσω επιτέλους εκεί που θέλω και ας ξενυχτήσω ακόμα ένα χρόνο! χαλάλι :book: :giveup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m@iry

Νεοφερμένος

Η MAIΡΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κροκεές (Λακωνία). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προβλημμα να ξενυχτησω το προτημω απο το να βαζω το ξυπνητηρι στις 6 το πρωι!!!!!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
Εγω δεν εχω προβλημμα να ξενυχτησω το προτημω απο το να βαζω το ξυπνητηρι στις 6 το πρωι!!!!!!!;)
το κάνει η κολλητή μου αυτο...βάζει ξυπνητήρι στις 5...εγώ δεν μπορώ ππωί-πρωί..ούτε μεσημέρι-μεσημέρι..οπότε προτιμώ το βράδυ-βράδυ.....και γενικότερα το βράδυ με πιάνει η όρεξη...αισθάνομαι πως έχω και χρόνο και ησυχία...σχεδόν ποτέ δεν νυστάζω και βγάζω περισσότερη δουλειά..και αυτό το κάνω από την πρώτη γυμνασίου....κια μη μου πείτε ότι δεν θα αντέξω μέχρι την τρίτη λυκείου...καταλάβετε πως υπάρχουν και άνθρωποι που είτε κοιμηθούν 3 ώρες είτε 8 είναι το ίδιο για αυτούς...και που λειτουργούν καλύτερα το βράγυ..εγώ μάλιστα έχει τύχει να κσενυχτήσω και όοολο το βράδυ στις εξετάσεις μέχρι το πρωί που πήγα να γράψω κια δεν νύσταζα καθόλου (και χωρίς καφέδες φυσικα)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nenoula

Δραστήριο μέλος

Η Ελένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 540 μηνύματα.
προσωπικα με πιανει μια εμπνευση τα μεσανυχτα και διαβαζω καλυτερα απο τις πρωινες ωρες!!!ειδικα στις εξετασεις καθομαι μεχρι πολυ αργα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Μετά τις 11 το βράδυ δε μπορώ να συγκεντρωθώ με τίποτα.. Είμαι τύπος της μέρας.:P Μ'αρέσει πολύ να ξεκινάω το διάβασμα μου από τις 8 το πρωί και να το πηγαίνω μέχρι τις 10-11 το βράδυ. Παραπάνω δε λέει..κουτουλάω πάνω στο βιβλίο..:P Σπάνιες φορές θα ξενυχτήσω για να διαβάσω..το πολύ μέχρι τις 2.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
Ναι αλλα συνηθως απο βλακεια γιατι μερικες φορες φροντιζω να μην εχω ετοιμες τις εργασιες μου στην ωρα τους(ναι η τεμπελια ειναι απο τις μεγαλυτερες αρετες μου :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω εχω φτασει 17 κ ουτε μια φορα δεν εχω διαβασει μετα της 11(αν και πιστεθω ρως φετοσ θα χειαστει) χαρη στον σωστο προγραματισμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγω εχω φτασει 17 κ ουτε μια φορα δεν εχω διαβασει μετα της 11(αν και πιστεθω ρως φετοσ θα χειαστει) χαρη στον σωστο προγραματισμο...
το να ξενυχτάς διαβαζοντας δεν οφείλεται παντα στο λαθος προγραμματισμ..δεν ειναι λιγοι αυτοι ου συγκεντρωνονται καλύτερα κατά τις βραδινές ώρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top