Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης & Διερμηνείας (Κέρκυρα)

koukaki

Νεοφερμένος

Η koukaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
θα δουμε τωρα κοντος ψαλμος τη δευτερα θα μαθω σιγουρα αν περασα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
θα δουμε τωρα κοντος ψαλμος τη δευτερα θα μαθω σιγουρα αν περασα....
Καλή επιτυχίαααααααααααα!!!!! :):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koukaki

Νεοφερμένος

Η koukaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σ'ευχαριστω πολυ!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demy22

Νεοφερμένος

Η Demy22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κυλλήνη (Ηλεία). Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Αθηναααα!! Πήγα Κέρκυρα!!! Και είδα και την σχολή! Τώρα θέλω ακόμα πιο πολύ να πάω!!! Πόσο τέλεια μπορεί να είναι! Την λάτρεψα την Κέρκυρα <3 ΑΑΑΑΑΧ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadik

Νεοφερμένος

Η elenadik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια μια ερωτηση! η βαση για το μεταφραστικο στην κερκυρα ειναι 19.197!! αυτο που θελω να ρωτησω ειναι αν τα μορια αυτα συμπεριλαμβανουν και τα ειδικα μαθηματα (δηλαδη τις 2 γλωσσες) ή οχι.....?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Αθηναααα!! Πήγα Κέρκυρα!!! Και είδα και την σχολή! Τώρα θέλω ακόμα πιο πολύ να πάω!!! Πόσο τέλεια μπορεί να είναι! Την λάτρεψα την Κέρκυρα <3 ΑΑΑΑΑΧ!
αααααααααα0χ0α0χα0χ0α0χ0αχ0α0χ0α0χα!!!! Για την Κέρκυρα νπορώ να φανταστώ γιατί θέλεις να πας!:P Από την σχολή ποιο από όοοοοολα τα κτίρια είδες? :P ένα προς καταρρευση? :P Αυτό είναι το Μέγαρο Καποδίστρια. Είναι το παλιό σπίτι του Καποδίστρια (λένε) εκεί είναι η γραμματεία και τα γραφεία των καθηγητών. εμείς κάνουμε μάθημα σε άλλα 2 μικράα κτίρια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilouuu

Νεοφερμένος

Η marilouuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους .Επειδή φέτος είμαι Γ λυκείου και σκέφτομαι να δηλώσω ως 1η ή 2η επιλογή το Μεταφραστικό στην Κέρκυρα ,Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες από παιδιά που σπουδάζουν ήδη εκεί ή που έχουν τελειώσει, σχετικά με την επαγγελματική αποκατάσταση, αν μπορεί κάποιος που έχει τελειώσει τη σχολή αυτή να μπει στο δημόσιο ,αν είναι ενδιαφέρουσα ως σχολή ,αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά και αν χρειάζονται πέρα και μετά από τη σχολή περαιτέρω πτυχία και σπουδές .Ευχαριστώ πολύ .

Ναι συμπεριλαμβάνονται τα 2 ειδικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους .Επειδή φέτος είμαι Γ λυκείου και σκέφτομαι να δηλώσω ως 1η ή 2η επιλογή το Μεταφραστικό στην Κέρκυρα ,Θα ήθελα κάποιες πληροφορίες από παιδιά που σπουδάζουν ήδη εκεί ή που έχουν τελειώσει, σχετικά με την επαγγελματική αποκατάσταση, αν μπορεί κάποιος που έχει τελειώσει τη σχολή αυτή να μπει στο δημόσιο ,αν είναι ενδιαφέρουσα ως σχολή ,αν είναι εύκολο να βρει κανείς δουλειά και αν χρειάζονται πέρα και μετά από τη σχολή περαιτέρω πτυχία και σπουδές .Ευχαριστώ πολύ .
Γειααααααααα!!!! εγώ θα πάω 3ο έτος τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη από την σχολή μου:redface::redface::redface: Έχω κατά καιρούς γράψει κάποια πράγματα επαγγελματική αποκατάσταση και σε αυτό το thread αλλά και εδώ: https://ischool.e-steki.gr/1%CE%BF-%CF%80%CE%B5%CE%B4%CE%AF%CE%BF/%CE%BC%CE%B5%CF%84%CE%AC%CF%86%CF%81%CE%B1%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CE%B4%CE%B9%CE%B5%CF%81%CE%BC%CE%B7%CE%BD%CE%B5%CE%AF%CE%B1%CF%82-%CE%BA%CE%AD%CF%81%CE%BA%CF%85%CF%81%CE%B1-43175/ Διάβασε κυρίως τα τελευταία ποστ, θα σου δώσουν οπλλές απαντήσεις:):):)
Στο δημόσιο μπορείς να μπεις αν δώσεις εξετάσεις στο Υπουργείο Εξωτερικών αλλά και σε άλλες υπηρεσίες.
Ως προς το ν είναι ενδιαφέρουσα να σου πω πως εγώ προσωπικά την λατρεύω! Κάνουμε από οικονομικά μέχρι διεθνές δίκαιο, πολιστική επιστήμη κτλ κτλ...(σε εκείνα τα ποστ που σου είπα είναιπιο αναλυτικά.
οσο για το αν ειναι ευκολο να βρεις δουλεια...τίποτα δεν είναι εύκολο! ένας μεταφραστής και ειδικά με πτυχίο πανεπιστημίου είναι παντού περιζήτητος αρκεί και εσύ να μην κάθεσαι με σταυρωμένα τα χέρια. Φυσικά μπορείς να είσαι και ελεύθερος επαγγελματίας οπότε την μια προφανως θα είναι στα πάνω η δουλειά και την άλλη στα κάτω.
Μετά από το πχίο αυτό φυσικά και θα ήταν καλό να κάνεις κάτι περαιτέρω γιατί σου δίνει πολλά και σε ευκαιρίες αλλά και σε γνώσεις...
ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΑΙΤΗΤΙΚΟ! Αν πραγματικά σας αρέσει να ασχολείστε με την κουραστική διαδικασία της μετάφρασης, που θέλει υπομονή, θάρρος, διαρκή έρευνα και ψάξιμο ακόμα και της κάθε λέξης αλλά αν πιστεύετε ότι μπορείτε να μεταφέρεται τον πολιτισμό και την νοοτροπία ενός λαού σε μια άλλη γλώσσα είτε είναι η μητρική σας είτε όχι, τότε ακολουθείστε το!!!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilouuu

Νεοφερμένος

Η marilouuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πω πω πολύ ενθουσιασμένη σε βλέπω!! Η αλήθεια είναι πως θα μ'άρεζε πάρα πολύ απλά ξες τι ;Δεν ξέρω τι να κάνω ,να δηλώσω πρώτα αγγλ φιλολογια που είναι ψηλότερη σχολή και θεσσαλονικη οπου και μένω και μετά μεταφραστικό ; Ή πρώτη επιλογη μεταφραστικό που το θέλω αρκετά ; Και δεν ξέρω έχω ακούσει ότι είναι πολύ δυσκολη σχολή και ότι μετά θέλει μέσο για να βρείς καλή δουλειά και ότι θα χρειάζεται συνεχώς να ταξιδεύεις ,όχι ότι είναι άσχημο αυτό αλλά για όποιους ψάχνουν σταθερότητα στη ζωη τους εννοώντας οικογένεια ,σταθερή δουλειά, φιλους κλπ είναι λιγο δυσκολο..Όσον αφορά την κατάσταση στη σχολή πώς είναι?Υπάρχει εστια και σίτηση?και κατι έχω ακούσει ότι υπάρχουν ελλείψεις σε καθηγητές ,ισχύει?και κτ ακομα , εγω έχω proficiency στα αγγλικά και τώρα θα δώσω το Β2 ΣΤΑ γερμανικα ,θα μπορώ να ανταπεξέλθω; ή υπάρχουν άτομα ας πούμε που κάνουν παράλληλα κάποιο φροντ?(σε πρηξα λίγο :$$)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Πω πω πολύ ενθουσιασμένη σε βλέπω!! Η αλήθεια είναι πως θα μ'άρεζε πάρα πολύ απλά ξες τι ;Δεν ξέρω τι να κάνω ,να δηλώσω πρώτα αγγλ φιλολογια που είναι ψηλότερη σχολή και θεσσαλονικη οπου και μένω και μετά μεταφραστικό ; Ή πρώτη επιλογη μεταφραστικό που το θέλω αρκετά ; Και δεν ξέρω έχω ακούσει ότι είναι πολύ δυσκολη σχολή και ότι μετά θέλει μέσο για να βρείς καλή δουλειά και ότι θα χρειάζεται συνεχώς να ταξιδεύεις ,όχι ότι είναι άσχημο αυτό αλλά για όποιους ψάχνουν σταθερότητα στη ζωη τους εννοώντας οικογένεια ,σταθερή δουλειά, φιλους κλπ είναι λιγο δυσκολο..Όσον αφορά την κατάσταση στη σχολή πώς είναι?Υπάρχει εστια και σίτηση?και κατι έχω ακούσει ότι υπάρχουν ελλείψεις σε καθηγητές ,ισχύει?και κτ ακομα , εγω έχω proficiency στα αγγλικά και τώρα θα δώσω το Β2 ΣΤΑ γερμανικα ,θα μπορώ να ανταπεξέλθω; ή υπάρχουν άτομα ας πούμε που κάνουν παράλληλα κάποιο φροντ?(σε πρηξα λίγο :$$)
Στο Μεταφραστικό μπαίνουν μόλις 80-90 άτομα σε αντίθεση με την αγγλική που παίρνει 200...οπότε αν την βάλεις 2η ή και 3η επιλογή τότε μάλλον δεν θα την πιάσεις:/: Από εκεί και πέρα πρέπει να αποφασίσεις ΤΙ θέλεις να κάνεις...να διδάσκεις ή να μεταφράζεις??? είναι 2 τελείως διαφορετικά πράγματα:) η σχολή είναι όντως απαιτητική και με πάαααρα πολλά μαθήματα αλλα αν διαβάζεις φυσικά και την βγάζεις, και πιστεύω πως το επίπεδο σου είναι πολύ καλό εφόσον δεν έχεις πάψει να ασχολείσαι με τις γλώσσες αυτές. Δεν υπάρχει λόγος να κάνεις φροντιστήριο, απλώς να διαβάζεις μόνη σου και να έρχεσαι σε επαφή με την ζωντανή γλώσσα...ααααααα! και να βελτιώνεσαι συνεχώς!!!:redface:
Όσο για το μέσο... μπορεί να υπάρχει, όπως και στα περισσότερα επαγγέλματα αλλά όταν είσαι καλός και σου αρέσει αυτό που κάνεις τότε πας μόνος σου μπροστά! Σε περίπτωση που θέλεις να εργαστείς στην Ε.Ε. δίνεις αδιάβλητες εξετάσεις με Α κεφαλαίο!
Επιπλεον το καλό αλλά και το κακό παράλληλα με αυτό το επάγγελμα είναι ότι μπορείς από την μια να δουλέψεις ως ελεύθερος επαγελματίας με ό,τι και αν συνεπάγεται αυτό π.χ. καθορίζεις εσύ το πότε θα εργάζεσαι αλλά ΠΑΝΤΑ ακολουθείς τις προθεσμίες που σου δίνει ο εργοδότης... μπορείς να ανοίξεις δικό σου γραφείο, ή να εργαστείς σε κάποιο μεταφραστικό γραφείο ή εταιρία όπου το ωράριο είναι πιο σταθερό. Ωστόσο σαν ελεύθερος επαγγελματίας δεν θα έχεις συγκεκριμένο μηνιαίο εισόδημα αλλά τη μια θα είσαι στα πάνω σου και την άλλη στα κάτω σου. Ωστόσο ταξιδάκια καλό θα ήταν να κάνεις είτε αναψυχής είτε επαγγελματικά (επιβάλλεται να κάνεις) για να γνωρίσεις και τον κόσμο για τον οποίο και από τον οποίο θα μεταφράζεις:P
Η κατάσταση στην σχολή είναι όπως σε όλα τα ελληνικά πανεπιστήμια:P γενικά είναι καλά αλλά υπάρχουν ελλείψεις και καθηγητές που δεν πληρώνονται κτλ κτλ... Υπάρχει εστία αλλά μενουν αυτοί που έχουν πολύυυ χαμηλό εισόδημα γιατί είναι ελάχιστες οι θέσεις. Μπορείς όμως να μείνεις και σε ξενοδοχεία συμβεβλημένα με το πανεπιστήμιο όπου όμως πληρώνεις κάποιο ποσό και φυσικά συγκατοικείς...
Για την σίτιση υπάρχει η περιβόητη λέσχη που...καλή είναι (δεν συνεχίζω άλλο την περιγραφή) :P. Πληρώνεις 1.20 το γεύμα αν και φτιάχνουν συνήθως τα ίδια και τα ίδια και θα ΕΠΡΕΠΕ να ήταν και πιο καλομαγειρεμένα...
δεν με κουράζεις καθόλου!!! χαρά μου!!!!:redface::redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilouuu

Νεοφερμένος

Η marilouuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Ναι βασικά όντως από 'μένα κρίνεται ,πρέπει να αποφασίσω .Απλά φοβάμαι ,επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα ,αν για οποιονδήποτε λόγο δεν βγαίνει οικονομικά ,γιατί όσο να ναι βοηθάνε λίγο και οι γονείς , και σπάω το κεφάλι μου που δεν έκατσα Θεσσαλονίκη (σε περίπτωση που περάσω αγγλική φιλολογία)που ντάξει δεν θέλει τα ίδια έξοδα όταν σπουδάζεις στην πόλη σου ...Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις αργότερα; [Ευχαριστώ πολύ!!!] Βρήκα επιτέλους ένα άτομο που να ξέρει !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ναι βασικά όντως από 'μένα κρίνεται ,πρέπει να αποφασίσω .Απλά φοβάμαι ,επειδή οι καιροί είναι δύσκολοι και δεν ξέρουμε πώς θα εξελιχθούν τα πράγματα ,αν για οποιονδήποτε λόγο δεν βγαίνει οικονομικά ,γιατί όσο να ναι βοηθάνε λίγο και οι γονείς , και σπάω το κεφάλι μου που δεν έκατσα Θεσσαλονίκη (σε περίπτωση που περάσω αγγλική φιλολογία)που ντάξει δεν θέλει τα ίδια έξοδα όταν σπουδάζεις στην πόλη σου ...Εσύ τι σκέφτεσαι να κάνεις αργότερα; [Ευχαριστώ πολύ!!!] Βρήκα επιτέλους ένα άτομο που να ξέρει !! :)
Το οικονομικό είναι πολύ σημαντικό θέμα και δυστυχώς τα πράγματα χειροτερεύουν! Προς το παρόν θα πάω εράσμους γερμανια. :redface::redface::redface: Για αργότερα έχω σκεφτεί αρκετά αλλά δεν τα κοινοποιώ :P (όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια ο Θεός γελάει) Το θέμα είναι ό,τι ο τομέας αυτός μου δίνει την ευκαιρία να ασχοληθώ με οτιδήποτε οπότε πρέπει να σκεφτώ καλά τι μου αρέσει! Θα δω...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marilouuu

Νεοφερμένος

Η marilouuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Πωωω τέλεια !Ναι δίκαιο έχεις :Ρ Λοιπόν σου εύχομαι ν πάνε όλα καλά! Σ 'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Πωωω τέλεια !Ναι δίκαιο έχεις :Ρ Λοιπόν σου εύχομαι ν πάνε όλα καλά! Σ 'ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια ! :)
Τίποτα βρε!!!! Χαίρομαι να βοηθάω!:redface:CARAMPA!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malfada

Νεοφερμένος

Η malfada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς αν οι εγγραφές στο τμήμα γίνονται αλφαβητικά; Ξέρω ότι σε πολλές σχολές γίνεται με αυτό τον τρόπο αλλά δεν έχει έχω βρει κάτι στην ιστοσελίδα της σχολής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Μήπως γνωρίζει κανείς αν οι εγγραφές στο τμήμα γίνονται αλφαβητικά; Ξέρω ότι σε πολλές σχολές γίνεται με αυτό τον τρόπο αλλά δεν έχει έχω βρει κάτι στην ιστοσελίδα της σχολής.
ΌΧΙ! μπορείς να πας όποτε θέλεις! :) δεν είναι πολλά τα άτομα που μπαίνουν οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα! Απλώς αν πας αργά, έχει κόσμο και πρέπει να κλείσει η γραμματεία, πολύ απλά σε διώχνουν:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

malfada

Νεοφερμένος

Η malfada αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τη γρήγορη ανταπόκριση!:):)
χαχα! Στη διάθεσή σας κιουρία μου!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenadik

Νεοφερμένος

Η elenadik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε ποσο πιανει η καθε γλωσσα στις πανελληνιες για το μεταφραστικο??? ηξερα για 2000 μορια η καθε μια αλλα μηπως εχει αλλαξει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
παιδια μηπως ξερετε ποσο πιανει η καθε γλωσσα στις πανελληνιες για το μεταφραστικο??? ηξερα για 2000 μορια η καθε μια αλλα μηπως εχει αλλαξει?

Όχι. Έχει βγει κάποια ανακοίνωση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top