Ξένων Γλωσσών, Μετάφρασης & Διερμηνείας (Κέρκυρα)

n1kous

Νεοφερμένος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Ελα ρε,αυτο δεν το πιστευω..μια χαρα διερμηνεια θα πρεπει να κανουν.Αλλιως να αλλαξουν ονομα στην σχολη..:/:

Οσον αφορα τον αριθμο των γλωσσων,συμφωνω οτι πρεπει να μαθεις πολυ καλα απο μεσα μια γλωσσα..οπως φυσικα πρεπει να "το εχεις" μεσα σου..
Εμενα μου αρκει βγαινοντας απο την σχολη να κατεχω πολυ καλα την ισπανικη,γιατι τα αγγλικα τα νιωθω σαν μητρικη,πολλες φορες εκφραζομαι καλυτερα με τα αγγλικα παρα με τα ελληνικα,μην πω οτι δεν βρισκω αντιστοιχες εκφρασεις στα ελληνικα.Παντως εχεις απολυτο δικιο,καλυτερα λιγες και καλες,παρα πολλες και σκορπιες..

ΕΝΤΙΤ: Απο οτι ξερω σε εξεταζουν σε επιπεδο lower στις πανελληνιες.Αληθευει η ειναι δυσκολοτερες?

Το επίπεδο πέφτει από χρόνο σε χρόνο...με εξαίρεση, βέβαια, τα θέματα Γερμανικών της τελευταίας χρονιάς...
Λοιπόν, εάν είδες στα μαθήματα, δεν υπάρχουν μαθήματα διερμηνείας στην Ισπανική...και βασικά απ'ότι ακούω κι από παιδιά μόνο αγγλικά-γαλλικά-γερμανικά-ελληνικά εξετάζονται, οπότε να υπάρχει, αλλά να μην υπάρχουν τα αντίστοιχα μαθήματα, κάπως παράδοξο μου φαίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikodim14

Νεοφερμένος

Ο nikodim14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Πεστε οτι βγαζω τα απαιτουμενα μορια για τη σχολη. Στα αγγλικα εχω παρει το advanced και στα γερμανικα το επιπεδο B2. Θα μπορεσω να προσαρμοστω στη σχολη ή μηπως τα μαθηματα εξ αρχης ξεκινουν σε υψηλο επιπεδο. Και πρεπει να σας πω οτι τα εχω ξεχασει λιγο... Οποιος ξερει ας απαντησει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Παιδια θα ηθελα να ρωτησω το εξης. Πεστε οτι βγαζω τα απαιτουμενα μορια για τη σχολη. Στα αγγλικα εχω παρει το advanced και στα γερμανικα το επιπεδο B2. Θα μπορεσω να προσαρμοστω στη σχολη ή μηπως τα μαθηματα εξ αρχης ξεκινουν σε υψηλο επιπεδο. Και πρεπει να σας πω οτι τα εχω ξεχασει λιγο... Οποιος ξερει ας απαντησει
δεν νομιζω να αντιμετωπισεις προβλημα, αλλα εξαρταται και απο το ποσο θα ασχολησε και μονος σου με τις γλωσσες. παντως πρεπει να τα ξαναπιασεις οπωσδηποτε :) γιατι ειναι απολυ απαιτητικα και τα μαθηματα και οι καθηγητες...
καλη σου επιτυχια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εγώ είμαι σε δίλημμα..δεν ξέρω ποια σχολή να επιλέξω..αγγλική φιλολογία ή μεταφραστών;; για φοιτητική ζωή λέει;; γιατί άκουσα ότι είναι ψιλονέκρα η Κέρκυρα το χειμώνα και προβληματίστηκα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εγώ είμαι σε δίλημμα..δεν ξέρω ποια σχολή να επιλέξω..αγγλική φιλολογία ή μεταφραστών;; για φοιτητική ζωή λέει;; γιατί άκουσα ότι είναι ψιλονέκρα η Κέρκυρα το χειμώνα και προβληματίστηκα..
η κερκυρα ψιλονεκρα το χειμωνα???? δεν το νομιζω..απορω ποια ειναι η πηγη σου αλλα τελοσπαντων:P ητο ιονιο εχει 6 τμηματα και πολλους φοιτητες. η φοιτητικη ζωη ειναι πολυ καλη αν και λιγο ακριβη. ο καιρος παλι...αστο καλυτερα. τωρα οτι θελεις εσυ επιλεγεις. παντως να ξερετε οτι απο το μεταφραστικο δεν μπορεις να διδαξεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
δυο διαφορετικές πηγές..μάλλον έκαναν λάθος..ευχαριστώ για την πληροφόρηση :D άκουσα ότι έχει πολλή υγρασία και βροχές..σκοπός μου ούτως ή άλλως δεν είναι να διδάξω..βασικά να βγουν με το καλό τα αποτελέσματα, να τελειώσω και με τα ειδικά μαθήματα και βλέπουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
δυο διαφορετικές πηγές..μάλλον έκαναν λάθος..ευχαριστώ για την πληροφόρηση :D άκουσα ότι έχει πολλή υγρασία και βροχές..σκοπός μου ούτως ή άλλως δεν είναι να διδάξω..βασικά να βγουν με το καλό τα αποτελέσματα, να τελειώσω και με τα ειδικά μαθήματα και βλέπουμε..
ασε ασε ασε! το χειμωνα αλα και τωρα εχει φοβερη υγρασια!!!! αλλα ειναι ωραια!:)
μην αγχωνεσαι καθολου. γραψε με το καλο και μετα αποφασιζεις:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
και δεν την μπορώ καθόλου την υγρασία και την άπνοια..
ε ναι φαντάζομαι οτι τώρα που είναι και καλοκαιράκι πρέπει να είναι πολύ ωραία..τουρισμός, θάλασσα, μπάνια, beach bars..πρέπει να περνάτε καλά..η εξεταστική σας τελείωσε;
αα επίσης έχω και μια άλλη απορία..ισχύει ότι μπορείς να πας εξωτερικό από κάποιο εξάμηνο και μετά(δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο);; και αν ναι είναι περιορισμένες οι επιλογές όσον αφορά τις χώρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
και δεν την μπορώ καθόλου την υγρασία και την άπνοια..
ε ναι φαντάζομαι οτι τώρα που είναι και καλοκαιράκι πρέπει να είναι πολύ ωραία..τουρισμός, θάλασσα, μπάνια, beach bars..πρέπει να περνάτε καλά..η εξεταστική σας τελείωσε;
αα επίσης έχω και μια άλλη απορία..ισχύει ότι μπορείς να πας εξωτερικό από κάποιο εξάμηνο και μετά(δεν θυμάμαι ακριβώς ποιο);; και αν ναι είναι περιορισμένες οι επιλογές όσον αφορά τις χώρες;
η εξεταστικη δεν τελειωσε ακομη! αλλα 5 μαθηματα εχουμε!!! συνολικα 15 σε αυτο το εξαμηνο...και οσο πανε και ανεβανουν! προφανως εννοεις το εξαμηνο εξωτερικου. αυτο ειναι υποχρωτικο και γινεται το 7ο εξαμηνο δηλαδη το τεταρτο ετος. βεβαια θα πρεπει να εχεις μαζεψει τις απαραιτητες διδακτικες μοναδες. μπορεις να πας η στην αγγλια η στην γαλλια η στην γερμανια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
καλή επιτυχία με την εξεταστική! αα δηλαδή έχεις 3 επιλογές..εσύ έχεις σκεφτεί σε ποιά χώρα θα πας; τι εννοείς όταν λες θα πρέπει να έχεις μαζέψει τις απαραίτητες διδακτικές μονάδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
καλή επιτυχία με την εξεταστική! αα δηλαδή έχεις 3 επιλογές..εσύ έχεις σκεφτεί σε ποιά χώρα θα πας; τι εννοείς όταν λες θα πρέπει να έχεις μαζέψει τις απαραίτητες διδακτικές μονάδες;
ευχαριστω!!! εχει διαβασμααααα...αλλα ειναι υπεροχα!:D εγω φυσικα και θα παω στη γερμανια!!!!!!!:D:D
τις διδακτικες μοναδες τις συλλεγεις απο τους βαθμους που θα γραφεις. δεν τα εχω μαθει και εγω ακομα καλα αυτα αλλα οταν θα περασεις και συ με τι καλο θα ενημερωθεις!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ouroboros

Νεοφερμένος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
οχ ακούω διάβασμα και βγάζω εξάνθημα :P sprichst du deutsch? εγω αν πηγαινα θα διάλεγα μάλλον αγγλία..αλλά προτρέχω λίιιιιιγο μου φαίνεται χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
οχ ακούω διάβασμα και βγάζω εξάνθημα :P sprichst du deutsch? εγω αν πηγαινα θα διάλεγα μάλλον αγγλία..αλλά προτρέχω λίιιιιιγο μου φαίνεται χαχα
ωχ μη μου λες τετοια και η σχολη εχει πολυ διαβασμα. δεν ειναι τραγικο αλλα εχει αρκετη δουλεια, πολλα μαθηματα και πολλες ωρες! αλλα αν σου αρεσει πραγματικα πολυ θα τα καταφερεις! ja ja ja, ich spreche deutsch!:D
χαχαχα! ο,τι θελεις. γραψε πρωτα καλα στα μαθηματα και μετα μπορεις να αποφασισεις με την ησυχια σου:)
καλη επιτυχια!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Παιδιά γεια σας!
Εγώ ενδιαφέρομαι για το τμήμα Ισπανικής Γλώσσας αλλά με κατατακτήριες ή Πανελλήνιες.
Κατ'αρχήν υπάρχει η δυνατότητα να δώσω κατατακτήριες? Γιατί βρήκα έναν κανονισμό στο site της σχολής που αν κατάλαβα καλά λέει πως δεν παίρνουν απόφοιτους άλλης τετραετούς σχολής γιατί δεν υπάρχει άλλη σχολή με συναφές αντικείμενο! Συγνώμη, αλλά τι πειράζει αν έχω τελειώσει σχολή Οικονομικών αλλά ταυτόχρονα ξέρω καλά Ισπανικά από φροντιστήριο? Κατάλαβα σωστά ή κάτι χάνω?

Αν δώσω Πανελλήνιες να υπόθεσω πως θα έχω ειδικό μάθημα Ισπανικά ή ισχύουν οι 2 γλώσσες όπως στο Τμήμα Διερμηνείας και Μετάφρασης?
Πάντως είδα πέρυσι ότι η βάση για το τμήμα Ισπανικής Γλώσσας ήταν 13 και κάτι μαζί με το ειδικό μάθημα που είναι αρκετά χαμηλά.

Επίσης, και στα Ισπανικά έχει τόσο πολλά μαθήματα όσο στη Μετάφραση? Τα είδα στο site και φαίνονται άπειρα αλλά δεν τα έχει και ανά εξάμηνο για να έχω πιο συγκεκριμένη ιδέα! Thanks in advance!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Α σας είπα ότι σας ζηλεύω τρελά που είστε σε αυτή τη σχολή??? :( :hmm::):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOUSE MD

Νεοφερμένος

Ο HOUSE MD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19.300 μόρια, και λέω να δηλώσω μόνο αυτή τη σχολή αφού την πιάνω σίγουρα..
Ισχύει όμως μήπως η βάση του 10 για τα ειδικά μαθήματα όπως μου έχουν πει κάποιοι, επομένως να δηλώσω κι άλλες, just in case που λέμε κι εμείς οι πολύγλωσσοι? :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19.300 μόρια, και λέω να δηλώσω μόνο αυτή τη σχολή αφού την πιάνω σίγουρα..
Ισχύει όμως μήπως η βάση του 10 για τα ειδικά μαθήματα όπως μου έχουν πει κάποιοι, επομένως να δηλώσω κι άλλες, just in case που λέμε κι εμείς οι πολύγλωσσοι? :p
χαχα! λοιπον, καταρχας σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις σε αυτη τη σχολη γιατι αξιζει πραγματικα! τα μορια που εβγαλες ειναι χωρις τις γλωσσες φανταζομαι. φετος δεν ξερω αν ισχυει η βαση του 10 για τα ειδικα μαθηματα γιατι δεν εχω ασχοληθει, παντως καλο ειναι να βαλεις και αλλες σχολες στο μηχανογραφικο για να νιωθεις και περισσοτερη ασφαλεια. και εγω περνουσα ανετα αλλα εβαλα και αλλες σχολες ...για πλακα!:):)

Παιδιά γεια σας!
Εγώ ενδιαφέρομαι για το τμήμα Ισπανικής Γλώσσας αλλά με κατατακτήριες ή Πανελλήνιες.
Κατ'αρχήν υπάρχει η δυνατότητα να δώσω κατατακτήριες? Γιατί βρήκα έναν κανονισμό στο site της σχολής που αν κατάλαβα καλά λέει πως δεν παίρνουν απόφοιτους άλλης τετραετούς σχολής γιατί δεν υπάρχει άλλη σχολή με συναφές αντικείμενο! Συγνώμη, αλλά τι πειράζει αν έχω τελειώσει σχολή Οικονομικών αλλά ταυτόχρονα ξέρω καλά Ισπανικά από φροντιστήριο? Κατάλαβα σωστά ή κάτι χάνω?

Αν δώσω Πανελλήνιες να υπόθεσω πως θα έχω ειδικό μάθημα Ισπανικά ή ισχύουν οι 2 γλώσσες όπως στο Τμήμα Διερμηνείας και Μετάφρασης?
Πάντως είδα πέρυσι ότι η βάση για το τμήμα Ισπανικής Γλώσσας ήταν 13 και κάτι μαζί με το ειδικό μάθημα που είναι αρκετά χαμηλά.

Επίσης, και στα Ισπανικά έχει τόσο πολλά μαθήματα όσο στη Μετάφραση? Τα είδα στο site και φαίνονται άπειρα αλλά δεν τα έχει και ανά εξάμηνο για να έχω πιο συγκεκριμένη ιδέα! Thanks in advance!
φυσικα και μπορεις να δωσεις κατατακτηριες, τουλαχιστον στην ειδικευση μεταφρασης και διερμηνειας απο οποιαδηποτε σχολη! περισσοτερες λεπτομερεις ομως δεν ξερω αλλα μπορεις να πληροφορηθεις απο τη γραμματεια του τμηματος. αν δωσεις πανελληνιες θα πρεπει να δωσεις μονο ισπανικα. οι δυο γλωσσες δεν ισχυουν για το ισπανικης. τα μορια ειναι οντως πολυ χαμηλα και το επιπεδο σε αυτο το τομεα(ισπανικης) δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο...
τα μαθηματα στο δικο μας τομεα ειναι οντως τραγικα πολλα, στο β' εξαμηνο ειχαμε 16 αλλοι ειχαν και 20! στο ισπανικης ειναι λιγοτερα παντως...πολυ λιγοτερα οποτε μην ανησυχεις!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μάριλυ

Δραστήριο μέλος

Η Μάριλυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
φυσικα και μπορεις να δωσεις κατατακτηριες, τουλαχιστον στην ειδικευση μεταφρασης και διερμηνειας απο οποιαδηποτε σχολη! περισσοτερες λεπτομερεις ομως δεν ξερω αλλα μπορεις να πληροφορηθεις απο τη γραμματεια του τμηματος. αν δωσεις πανελληνιες θα πρεπει να δωσεις μονο ισπανικα. οι δυο γλωσσες δεν ισχυουν για το ισπανικης. τα μορια ειναι οντως πολυ χαμηλα και το επιπεδο σε αυτο το τομεα(ισπανικης) δεν ειναι και ο,τι το καλυτερο...
τα μαθηματα στο δικο μας τομεα ειναι οντως τραγικα πολλα, στο β' εξαμηνο ειχαμε 16 αλλοι ειχαν και 20! στο ισπανικης ειναι λιγοτερα παντως...πολυ λιγοτερα οποτε μην ανησυχεις!:):)

Σε ευχαριστώ Αθηνά!
Όταν λες ότι το επίπεδο σε αυτό τον τομέα δεν είναι και ό,τι καλύτερο, τι εννοείς? Στο επίπεδο του τμήματος Ισπανικής Γλώσσας αναφέρεσαι? Κρίμα, γιατί περίμενα υψηλό επίπεδο...

Επίσης και κάτι άλλο όποιος γνωρίζει. Τελειώνοντας το συγκεκριμένο τμήμα μπορείς να διοριστείς και να διδάξεις σε σχολείο??

Βρήκα αυτό: https://www.alfavita.gr/ank_b/ank4_10_9_955.php

το οποίο λέει ότι μπορούν να διοριστούν όσοι τελείωσαν "Ισπανική Γλώσσα και Πολιτισμό" από το ΕΑΠ συγκεκριμένα.
Δηλαδή, μπορούν όσοι τελείωσαν από ΕΑΠ ενώ όσοι τελείωσαν από Ιόνιο όχι? Τον ίδιο τίτλο έχουν οι σχολές και υποψιάζομαι ότι στο Ιόνιο γίνεται και καλύτερη δουλειά. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOUSE MD

Νεοφερμένος

Ο HOUSE MD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
χαχα! λοιπον, καταρχας σου ευχομαι ολοψυχα να περασεις σε αυτη τη σχολη γιατι αξιζει πραγματικα! τα μορια που εβγαλες ειναι χωρις τις γλωσσες φανταζομαι. φετος δεν ξερω αν ισχυει η βαση του 10 για τα ειδικα μαθηματα γιατι δεν εχω ασχοληθει, παντως καλο ειναι να βαλεις και αλλες σχολες στο μηχανογραφικο για να νιωθεις και περισσοτερη ασφαλεια. και εγω περνουσα ανετα αλλα εβαλα και αλλες σχολες ...για πλακα!:):)

Ευχαριστώ πολύ, ναι χωρίς τις γλώσσες είναι τα μόρια, και πιστεύω ότι τα αποτελέσματα δεν θα έχουν βγεί μέχρι να καταθέσουμε το μηχανογραφικό... Εντάξει δεν πειράζει δεν έχω και καμία φοβερή αγωνία εξάλλου, αλλά για σιγουριά θα δηλώσω και άλλες όπως λες. Εκτός απροόπτου πάντως από του χρόνου θα είμαστε συμφοιτητές :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ, ναι χωρίς τις γλώσσες είναι τα μόρια, και πιστεύω ότι τα αποτελέσματα δεν θα έχουν βγεί μέχρι να καταθέσουμε το μηχανογραφικό... Εντάξει δεν πειράζει δεν έχω και καμία φοβερή αγωνία εξάλλου, αλλά για σιγουριά θα δηλώσω και άλλες όπως λες. Εκτός απροόπτου πάντως από του χρόνου θα είμαστε συμφοιτητές :p
στο ευχομαι!!!!:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top