Νομική Θράκης vs ΑΠΘ vs ΕΚΠΑ

lordV

Νεοφερμένος

Ο V αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
φοιτω ο ιδιος στο τμημα Νομικης του Αριστοτελειου...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
φοιτω ο ιδιος στο τμημα Νομικης του Αριστοτελειου...:)


Αληθεια???Γιουπι!!!Τωρα που σε βρηκα θα με κατατοπισεις λιγακι ε?προς το παρον παω χαλκιδικη διακοπες αλλα οταν ερθω εχω πολλες ερωτησεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Minnie

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιεράπετρα (Λασιθίου). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
παιδιά,εγώ συγκέντρωσα 19100 μόρια(έχοντας χάσει 53 πολύτιμα μόρια απ΄τους προφορικούς) και δήλωσα ως πρώτη επιλογή τη νομική Αθήνας γιατί ήταν το όνειρό μου από μικρή..φοβάμαι όμως μήπως η άνοδος των βάσεων με στείλει στη Θεσσαλονίκη:(πάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι εδώ μέσα δεν έχω δει μεγάλη προτίμηση για τη νομική του Καποδιστριακού:Pμέχρι στιγμής φυσικά και χωρίς αυτό να με ανακουφίζει!τι πιστεύετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
παιδιά,εγώ συγκέντρωσα 19100 μόρια(έχοντας χάσει 53 πολύτιμα μόρια απ΄τους προφορικούς) και δήλωσα ως πρώτη επιλογή τη νομική Αθήνας γιατί ήταν το όνειρό μου από μικρή..φοβάμαι όμως μήπως η άνοδος των βάσεων με στείλει στη Θεσσαλονίκη:(πάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι εδώ μέσα δεν έχω δει μεγάλη προτίμηση για τη νομική του Καποδιστριακού:Pμέχρι στιγμής φυσικά και χωρίς αυτό να με ανακουφίζει!τι πιστεύετε?


Για τη νομικη του καποδιστριακου εδω εχει αρκετη ζητηση!παιδια απο δω εχουν 19300+ και ζητουν Αθηνα...για θεσσαλονικη δεν βρηκα κανεναν με τοσα μορια!τελοσπαντων πιστευω να περασεις Αθηνα αν και η νομικη της Θεσσαλονικης ειναι κατα γενικη ομολογια η καλυτερη απο τις τρεις!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeLeni@

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Για τη νομικη του καποδιστριακου εδω εχει αρκετη ζητηση!παιδια απο δω εχουν 19300+ και ζητουν Αθηνα...για θεσσαλονικη δεν βρηκα κανεναν με τοσα μορια!τελοσπαντων πιστευω να περασεις Αθηνα αν και η νομικη της Θεσσαλονικης ειναι κατα γενικη ομολογια η καλυτερη απο τις τρεις!

σε παρακαλω...Εβγαλα 19214 μορια και δεν δηλωσα Αθηνα-μονο Θεσσαλονικη και Κομοτηνη.Καποιοι γνωστοι μου ελεγαν οτι πρεπει οπωσδηποτε να δηλωσω Αθηνα γιατι εκει θα αποκτησω ευκολα γνωριμιες και θα δικτυωθω...Αλλα εγω προτιμησα Σαλονικα...Μια χαρα σχολη ειναι η Νομικη Θεσσαλονικης και πολυ καλυτερη φοιτητικη ζωη!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
παιδιά,εγώ συγκέντρωσα 19100 μόρια(έχοντας χάσει 53 πολύτιμα μόρια απ΄τους προφορικούς) και δήλωσα ως πρώτη επιλογή τη νομική Αθήνας γιατί ήταν το όνειρό μου από μικρή..φοβάμαι όμως μήπως η άνοδος των βάσεων με στείλει στη Θεσσαλονίκη:(πάντως με χαροποιεί το γεγονός ότι εδώ μέσα δεν έχω δει μεγάλη προτίμηση για τη νομική του Καποδιστριακού:Pμέχρι στιγμής φυσικά και χωρίς αυτό να με ανακουφίζει!τι πιστεύετε?
Θα περάσεις ...Είναι δυνατόν???Πού θα την φτάσουν την Νομική?Πάνω απο 19100?????:nono:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Γιατί όχι;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

superman

Δραστήριο μέλος

Ο superman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
δεν ειναι λιγο υπερβολικό?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Όταν το 60% έχει για διαφορετικό λόγο βέβαια ο καθένας σα στοχο τη νομικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
σταματηστε μερικοι να λετε ανακριβειες για τις νομικες.η νομικη αθηνων ειναι μακραν η καλυτερη.πρωτη σε ολες τις λιστες αξιολογησης πανεπιστημιων οσον αφορα στην ελλαδα.οι καθηγητες της ειναι αυτοι που διαμορφωνουν τους νομικους κωδικες και συμμετεχουν σε ολες τις νομοπαρασκευαστικες επιτροπες.ειμαι αποφοιτος νομικης αθηνων και μεταπτυχιακος φοιτητης στο ucl του λονδινου και σας διαβεβαιω οτι μονο τη νομικη αθηνων γνωριζουν εκει...δεν χρειαζεται να αναφερω ονοματα καθηγητων παγκοσμιου φημης στη νομικη αθηνων.και οι φοιτητες της ειναι οι καλυτεροι στην ελλαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
σταματηστε μερικοι να λετε ανακριβειες για τις νομικες.η νομικη αθηνων ειναι μακραν η καλυτερη.πρωτη σε ολες τις λιστες αξιολογησης πανεπιστημιων οσον αφορα στην ελλαδα.οι καθηγητες της ειναι αυτοι που διαμορφωνουν τους νομικους κωδικες και συμμετεχουν σε ολες τις νομοπαρασκευαστικες επιτροπες.ειμαι αποφοιτος νομικης αθηνων και μεταπτυχιακος φοιτητης στο ucl του λονδινου και σας διαβεβαιω οτι μονο τη νομικη αθηνων γνωριζουν εκει...δεν χρειαζεται να αναφερω ονοματα καθηγητων παγκοσμιου φημης στη νομικη αθηνων.και οι φοιτητες της ειναι οι καλυτεροι στην ελλαδα.


Η νομικη θεσσαλονικης ειχε 2 παγκοσμιες διακρισεις την τελευταια χρονια...επισης το Αριστοτελειο πανεπιστημιο ειναι μακραν καλυτερο απο το καποδιστριακο και πιο οργανωμενο...οσο για τους φοιτητες, μπορεις να μπεις και στο site της νομικης του ΑΠΘ, και να δεις προγραμματα οπως το ΕΠΑΦΗ που οργανωνεται απο τους ιδιους τους φοιτητες...επιπλεον ο Ευαγγελος Βενιζελος καθηγητης στη νομικη Θεσσαλονικης εχει θεσπισει ο ιδιος πολλους νομους οπως το ασυλο των βουλευτων και καθ οτι συνταγματολογος ειναι υπεθυνος για ολες τις αναθεωρησεις που γινονται...το οτι ειναι καλυτεροι οι μαθητες που μπαινουν στη νομικη Αθηνων δεν αμφισβητειται απο κανεναν...αλλα οι καλυτεροι μαθητες δε γινονται και οι καλυτεροι φοιτητες...εγω πριν διαλεξω ποια νομικη να δηλωσω, το εψαξα εξονυχιστικα και πηρα γνωμες απο πολλους αποφοιτους,απο 3 καθηγητες πανεπιστημιου και απο δικηγορους και μου προτειναν ολοι το τμημα της θεσσαλονικης...πηγα και μια βολτα στη νομικη στη Σολωνος και απογοητευτηκα απο την κατασταση εκει οποτε...τελοσπαντων σημασια εχει να ειναι κανεις καλος φοιτητης και να ψαχνει γιατι στην πανεπιστημιακη εκπαιδευση λενε πως η φτωχοτερη πηγη ειναι ο καθηγητης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiathess

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Εγώ πάντως έχω ακούσει ότι την καλύτερη φήμη την έχει η νομική κομοτηνης. εγώ έχω βγάλει 18.728 μ και θέλω πάρα πολύ να περάσω θεσσαλονίκη, αλλά μάλλον κομοτηνή θα πάω...εσείς τι λέτε έχω ελπίδες για θεσσ;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
σε παρακαλω...Εβγαλα 19214 μορια και δεν δηλωσα Αθηνα-μονο Θεσσαλονικη και Κομοτηνη.Καποιοι γνωστοι μου ελεγαν οτι πρεπει οπωσδηποτε να δηλωσω Αθηνα γιατι εκει θα αποκτησω ευκολα γνωριμιες και θα δικτυωθω...Αλλα εγω προτιμησα Σαλονικα...Μια χαρα σχολη ειναι η Νομικη Θεσσαλονικης και πολυ καλυτερη φοιτητικη ζωη!!!!


εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!
-----------------------------------------
Εγώ πάντως έχω ακούσει ότι την καλύτερη φήμη την έχει η νομική κομοτηνης. εγώ έχω βγάλει 18.728 μ και θέλω πάρα πολύ να περάσω θεσσαλονίκη, αλλά μάλλον κομοτηνή θα πάω...εσείς τι λέτε έχω ελπίδες για θεσσ;;;;;


Μπα με τετοιες ανοδους που αναμενονται μαλλον κομοτηνη σε βλεπω...μαλιστα με τεραστιες ανοδους ακομα κι εμενα εκει με βλεπω...!!!!χαχα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anastasiathess

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
πόσο έβγαλες εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
:)ρε παιδια τι μετραται τωρα ποια σχολη ειναι καλυτερη και τετοια..σιγα οποια και να τελειωσεις σημασια εχει τι θα κανεις μετα..ενας που τελειωσε αθηνα μπορει να μην κανει τιποτα και ενας αλλος απο κομοτηνη να γινει σπουδαιος νομικος.ξερω μια κοπελα που παινευε τοσο πολυ την αθηνα αλλα τωρα π μαλλον δεν την πιανει σταζει το στομα της μελι για την θεσ/κη...εγω ξερω οτι ο,τι μας συμφερει επαινουμε..τελος παντων δικη μ αποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Υπάρχουν και κάποιοι που είναι αντικειμενικοί.
Άσχετο αλλά δεν κρατήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Οι εγκαταστασεις της νομικης αθηνων ειναι πολυ καλυτερες απο τις αλλες νομικες σχολες. Επιπλεον ειναι το πιο ιστορικο πανεπιστημιακο κτιριο στη αθηνα. Περαν αυτου ορκιζομαστε μπροστα στην αθηναικη τριλογια και συγκεκριμενα στο κτιριο που ιδρυθηκε το πρωτο πανεπιστημιο στην ελλαδα απο τον οθωνα. Ενω η θεσσαλονικη εχει να αναφερει μονο το Βενιζελο στην αθηνα αν αρχισω να λεω ονοματα καθηγητων θα μου παρει 2 μερες. Τσατσος που ειναι και δασκαλος του Βενιζελου ,Κασιματης ,Μυλονοπουλος, Κλαμαρης, Μπεης, Ροκας, Αλιβιζατος, Χωρα φας, Σταθοπουλος. Οι μεγαλυτεροι επιστημονες διεθνους αναγνωρισης στο νομικο κοσμο. Τα βιβλια τους διαβαζετε στη θεσσαλονικη... Εκτος αυτου επαναλαμβανω οσο και αν δεν θελετε να ακουσετε μερικοι οτι σε ολες τις διεθνεις μελετες τα καλυτερα πανεπιστημια στην ελλαδα ειναι το εκπα και το μετσοβειο. Το αριστοτελειο εχει ακομα πολυ δρομο να διανυσει για να τα φτασει. Χαρακτηριστικο δειγμα οργανωσης ειναι τα αυγα που πετατε στον πρυτανη σας. Τελος κλεινω με την επισημανση οτι ολοι οι νομικοι πρωθυπουργοι της ελλαδος και προεδροι της ελλαδος εχουν τελειωσει τη νομικη αθηνων. Υγ προπερσι σας ανεθεσαν την μελετη και το σχεδιο του νεου πκ και σας τον αφαιρεσαν αρον αρον για να ερθει στην κωρονιδα της νομικης επιστημης, τη σχολη των σχολων τη νομικη αθηνων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Καλά ντε μη φωνάζεις...Α και αν δεις το webmetrics καλύτερο πανεπιστήμιο στην Ελλάδα εμφανίζεται το ΕΜΠ μετά το ΑΠΘ και αργότερα το ΕΚΠΑ...(Πληροφοριακά και μόνο;))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SeLeni@

Νεοφερμένος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μύρινας (Λέσβος). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
εισαι η πρωτη που βρισκω εδω μεσα με οσα μορια και δεν παει Αθηνα!!!α!!!!βρηκα συμφοιτητρια...επιτελους!
-----------------------------------------

Ναι!!!!!Ωραια...Α να σε ρωτησω ποτε λες να πας για σπιτι???Εγω αφου βγουν οι βασεις.Εχεις στο νου σου καποια συγκεκριμενη περιοχη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arisgodofwar

Νεοφερμένος

Ο arisgodofwar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Το webmetrics δεν το ξερει η μανα του... Δες εδω να ενημερωθεις https://www. Arwu. Org/rank2008/arwu2008_topeuro(en).Htm .Κακα τα ψεματα παιδια οποιος δεν πιανει αθηνα παει θεσσαλονικη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top