Νομικές σχολές

Θάλεια-Α

Νεοφερμένος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά!! κ εγώ νομική θέλω αλλά όχι για να ασκήσω το επάγγελμα του δικηγόρου...Με ιντρίγκαρε το εγκληματολογικό, αλλά κατέληξα να παρεδεχτώ τη φύση κ κλίση μου προς γενικά τις νομικές και πολιτικές επιστήμες....πιο πολύ θέλω να αποκτήσω τη γνώση της φύσης της νομικής επιστήμης...Στη συνέχεια θέλω να εντρυφήσω στο Διεθνές Δίκαιο κ στη Ποινική Νομική....Κ μετά να ασχοληθώ με την πολιτική...
Κ επειδή έχω κ γερό στομάχι θα απευθυνόμουν άνετα στο δικαστικό κλάδο...αλλά με όσα γίνονται στις μέρες μας, ούτε να το σκέφτομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Και ύψος 1,65 το κατώτερο, χρειάζεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
ναι όντως..έχει θεοποιηθεί αυτή η σχολή,που προσωπικά για μένα,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ..ποιός είναι ο σωστότερος ψεύτης είναι :p
πες τα ρε virginia μου τη δινουνε ολα τα ψωναρια που θελουν να γινουν δικηγοροι στο ελλαδισταν για να 'προσφερουν' χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
καλά παντως αυτη ειναι μια προσωπική εκτιμηση... αν ηταν λιγο πιο τεκμηριωμένη ισωσ την αποδεχομουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
παιδια και εγω νομικη με χιλια!!!τον οκτωβριο παω Κομοτηνη!!!:no1:filakia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
παιδια και εγω νομικη με χιλια!!!τον οκτωβριο παω Κομοτηνη!!!:no1:filakia


και γω νομική δήλωσα και αν ανέβουν πολύ οι βάσεις με βλέπω κομοτηνή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ να περάσει στη Νομική....εγώ προσωπικά θέλω πάρα πολύ και όλη αυτή η επιθυμία ξεκίνησε από ένα τηλεοπτικό σίριαλ και στο τέλος έγινε κάτι σαν εμμονή.....:iagree:

εσείς.....πως και την διαλέγετε?:xixi:
και γω νομικη θα παω... ( βασικα σκεφτομουν παιδαγωγικα αλλα δεν ξερω τι θα γινεται σε 5-6 χρονια). αθηνα περναω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
και γω νομικη θα παω... ( βασικα σκεφτομουν παιδαγωγικα αλλα δεν ξερω τι θα γινεται σε 5-6 χρονια). αθηνα περναω.


Με νομική δεν ξέρεις τι γίνεται ποτέ γιατί είναι ελεύθερο επάγγελμα...Πάντως αν δεν την αγαπάς αυτή τη σχολή είναι δύσκολο να την τελειώσεις...ενώ το παιδαγωγικό είναι πολύ πιο εύκολο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efim18

Νεοφερμένος

Η efim18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
χαχαχα!!!γεια σας τελειωσα νομικη θεσνικης κ οχιιιι μη τη βαλετε!!!!λοιπον περα απ την πλακα αν δ εχετε ετοιμο γραφειο πολυ πολυ δυσκολα.αφου τελειωσεις τη σχολη κ παρεις πτυχιο κανεις 18 μηνες ασκηση δουλευεις δηλ σε δικηγορικο γραφειο κ δ πληρωνεσαι καλο ε??το πολυ πολυ κανενα 100ευρω ν σου δινουν το πολυ!!!!!!!εγω ημουν αριστουχος εφαγα τα ματια μου να διαβαζω κ ψιλομετανοιωσα γτ δ εχω απο πισω δικο μας γραφειο.κ για γυναικες ειναι ακομα πιο δυσκολα καθως σε βλεπουν μικρη εγω ειμαι 25 κ που ν σ εμοιστευτουν για υποθεση!!πικρα..εγω προσωπικα δ ξερω τι μου επιφυλλασσει το μελλον αλλα προς το παρον κανω ιδιαιτερα σε παιδια σαν κ εσας καλη ωρα!περασα φιλολογια με το 10% κ ειμαι 2ο ετος οποτε τα κανω παραλληλα.φιλολογος ηθελα ν γινω αλλα λυσσαξαν ν βαλω νομικη γτ λεει εχει επαγγελματικη αποκατασταση.κ τωρα βαπαμε οικογενειακως το κεφαλι μας στον τοιχο!!!!!
-----------------------------------------
ναι ειναι υπερ-κορεσμενο επαγγελμα.εδω στην καβαλα υπαρχουν 500 δικηγοροι κ οι εισακτεοι καθε χρονο στη νομικη θεσνικης ειναι 400 ενω σε αλλες σχολες οι εισακτεοι ειναι 200.ειμαστε παρα πολλοιιι!!!κ εγω τις ιδιες σκεψεις ειχα γι αδικαστικο σωμα κ για ολα αυτα που λετε.αλλα παιδια προσγειωθειτε ειναι παρα πολυ δυσκολα.απο τις πιο δυσκολες εξετασεις που υπαρχουν ειναι αυτες του δικαστικου.ρωτηστε κ αλλου κ θα σας κατατοπισουν!κ ειναι επαγγελμα γενικως για γερο στομαχι.κ μην διαλεγετε μια σχολη με βαση "α θα μπω στο δημοσιο" η νομικη δ το εξασφαλιζει αυτο ειναι πολυ δυσκολες οι εξετασεις.κ αν δ μπειτε δικαστικο μετα τι?μετα θα μεινετε μ ενα γραφειο ειτε δικο σας ειτε θα συνεργαζεστε σε μεγαλοδικηγορο οι οποιοι δινουν στην πολη που ειμαι τουλαχιστον μεχρι 800ε πρωι απογευμα.κ για δικο σας γραφειο το κακο ειναι οτι μετα τα 35 θα βγαζετε λεφτα ιδιως αν ειστε γυναικες.εγω ειμαι μικρη 25 κ το βλεπω οτι δ μ εμπιστευονται κ απο θεμα πειρας φυσικα αλλα κ απο θεμα εμφανισης ναι ναι!!περιμενουν ν α δουν κατι πιο μεγαλο πιο σοβαρο.η μαλλον σοβαροφανες !!γιατι αυτο ειναι οι περισσοτεροι δικηγοροι..εγω ειμαι 25 κ ντυνομαι σαν 25 δ μπορω να βαλω κ ταγιερ!κ ενα αλλο μεγαλο θεμα για μας τις γυναικες ειναι οτι βγαζουμε νομικη θελουμε δικαστικο που πρεπει να σαι στα 28 η σχολη ειναι 2 χρονια μεχρι τα 30 σπουδες δηλ.μετα πηγαινεις σε διαφορες πολεις μεχρι ν καταληξεις κοντα ποτε δ σε βαζουν δικαστικο στην πολη σου απαγορευεται.κ ολα αυτα ηλικιακα κ με το αγχος παει πισω η οικογενεια.αν ξαναεδινα θα εβαζα φιλολογια!!οπως κ το εκανα ξαναεκανα μηχανογραφικο κ περασα με το 10% φιλολογια!


ολγιτσα μην τα παρατας τοσο ευκολα γιατι δε δινεις και για εφορια? ακομη και για σχολειο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Θεωρώ ότι η Νομική είναι απίστευτα ενδιαφέρουσα σχολή,με πολλές αξιόλογες διεξόδους.Φυσικά,χωρίς έτοιμο δικηγορικό γραφείο,και -δυστυχώς-χωρίς βίσμα,είναι εξαιρετικά δύσκολο να ασκεί κάποιος το δικηγορικό επάγγελμα,αλλά υπάρχουν και άλλες επιλογές.Ο δικαστικός κλάδος,η συμβολαιογραφία,η εγκληματολογία,η εργασία στον ιδιωτικό τομέα ως νομικός σύμβουλος,είναι ορισμένες από αυτές που έχουν σχετικό αντίκρισμα.Προσωπικά θα ήθελα να ασχοληθώ με την παιδική εγληματικότητα ή να εργαστώ στο δημόσιο ως συνήγορος του πολίτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ να περάσει στη Νομική....εγώ προσωπικά θέλω πάρα πολύ και όλη αυτή η επιθυμία ξεκίνησε από ένα τηλεοπτικό σίριαλ και στο τέλος έγινε κάτι σαν εμμονή.....:iagree:

εσείς.....πως και την διαλέγετε?:xixi:

Χαχαχαχαχα τι λέει το άτομο :lol::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.

Olga Aotl

Νεοφερμένος

Η Olga Aotl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το θεωρω τετοιο εγκλημα να βαλει καποιος νομικη νομιζοντας οτι θα βγαλει αμεσα χρηματα.ειναι υπερκορεσμενα τα πραγματα....αν δ εχετε ακρες δ ξερω ρε παιδια τι να σας πω..παντως αν το βαζετε μονο για να μπειτε στο δημοσιο μεγαλη χαζομαρα.μπειτε στο δημοσιο απο αλλη σχολη πιο ευκολη,οχι να βασανιστειτε στη νομικη γι αμια θεση στο δημοσιο σε καμι αεφορια η νομαρχια.δ αξιζει...το ωραιο ειναι οτι βλεπω παιδια να διαλεγουν πραγματα μονο επειδη τους λενε οτι εχει χρημα μια σχολη μετα κ οχι επειδη την γουσταρουν κιολας.κ μετα απο μια 6ετια οταν βλεπουν οτι δ υπαρχουν τα λεφτα που ακουγαν κλαινε τα 18.000 μορια που βγαλανε.διαλεξτε νομικη γιατι το αγαπατε,ετσι θα αντεξετε κ τις περιοδους πεινας που για το ελευθερο επαγγελμα ειναι αρκετα μεγαλες κ ξηρες.γι ασυνεργατης πχ σε γραφειο-οχι ασκουμενος εκει δ σου δινουν τιποτα χαχαχα-ειναι γυρω στα 700 680 εκει.δηλ μισθος υπαλληλου σουπερ μαρκετ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι αν το αγαπας το αντικειμενο σου τα υφιστασαι ολα αυτα....οπως εγω αγαπαω πολυ τη νομικη και δεν με φοβιζουν καθολου αυτα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Το θεωρω τετοιο εγκλημα να βαλει καποιος νομικη νομιζοντας οτι θα βγαλει αμεσα χρηματα.ειναι υπερκορεσμενα τα πραγματα....αν δ εχετε ακρες δ ξερω ρε παιδια τι να σας πω..παντως αν το βαζετε μονο για να μπειτε στο δημοσιο μεγαλη χαζομαρα.μπειτε στο δημοσιο απο αλλη σχολη πιο ευκολη,οχι να βασανιστειτε στη νομικη γι αμια θεση στο δημοσιο σε καμι αεφορια η νομαρχια.δ αξιζει...το ωραιο ειναι οτι βλεπω παιδια να διαλεγουν πραγματα μονο επειδη τους λενε οτι εχει χρημα μια σχολη μετα κ οχι επειδη την γουσταρουν κιολας.κ μετα απο μια 6ετια οταν βλεπουν οτι δ υπαρχουν τα λεφτα που ακουγαν κλαινε τα 18.000 μορια που βγαλανε.διαλεξτε νομικη γιατι το αγαπατε,ετσι θα αντεξετε κ τις περιοδους πεινας που για το ελευθερο επαγγελμα ειναι αρκετα μεγαλες κ ξηρες.γι ασυνεργατης πχ σε γραφειο-οχι ασκουμενος εκει δ σου δινουν τιποτα χαχαχα-ειναι γυρω στα 700 680 εκει.δηλ μισθος υπαλληλου σουπερ μαρκετ...


Ναι ειναι σκουρα τα πράγματα...εγω δεν περιμενω λεφτα απο κει...χομπυ κατέντησε η άσκηση@300 ευρω παιρνεις!!!χαχα!!!αλλα με τρελαινει η σχολη και το επάγγελμα τοσο που ειμαι διαυεθειμενη να λιποθυμαω απο την πεινα!!!εχω βρει και άλλο τροπο να βγάλω λεφτα γιατι με τη δικηγορια κολλαει το στομαχι στην πλατη απο την πεινα...αλλα αμα την έχεις ψώνιο παραβλέπεις το εργατικο δικαιο που θέλει ανθρωπινα ωραρια και αμοιβες αναλογες με την προσφερομενη εργασια και γινεσαι ασκουμενος-δουλικο μπας και παρεις κανα 2 υποθεσεις!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Olga Aotl

Νεοφερμένος

Η Olga Aotl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
ποιο τροπο σκεφτηκες εκτος της δικηγοριας να βγαλεις χρηματα??χαχα!για πες καμια ιδεα ρε συ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna!!!

Νεοφερμένος

Η anna!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πέρασε κανείς νομική στη Θεσσαλονίκη? Ελάτε ρε παιδιά ολόκληρο ischool και να μην έχει ούτε έναν που να περνάει εκεί! Έλεος. Έστω και ένας.

Κι :DΕγω περναω νομικη θεσσαλονικης και ειμαι τοσο χαρουμνενη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
αχ μας περιμενουνε μερες πεινας.....ας απολαυσουμε την φοιτητικη ζωη γιατι μετα αγωνας κανονικος..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Κι :DΕγω περναω νομικη θεσσαλονικης και ειμαι τοσο χαρουμνενη!!!

Αληθεια/???Ποσα μορια έχεις??Βρηκα συμφοιτητρια!!!!
-----------------------------------------
ποιο τροπο σκεφτηκες εκτος της δικηγοριας να βγαλεις χρηματα??χαχα!για πες καμια ιδεα ρε συ!!!


οχι ρε!!δεν εχει σχεση με δικηγορια ο αλλος τροπος!!!παιζω μουσικη πολλα χρονια τωρα...ειμαι 18 χρονων και ηδη βγαζω λεφτα απο αυτο...παιζω σε μαγαζια τα σαββατοκυριακα!!!επαιζα περισυ τουλαχ γιατι φετος δεν προλάβαινα λογω διαβασματος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

opaoktsis4

Νεοφερμένος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Κι :DΕγω περναω νομικη θεσσαλονικης και ειμαι τοσο χαρουμνενη!!!

κι εγω περναω! αντε να δουμε. κανεις αλλος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top