Νομικές σχολές

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ενδιαφέρεται κάποιος από εδώ να περάσει στη Νομική....εγώ προσωπικά θέλω πάρα πολύ και όλη αυτή η επιθυμία ξεκίνησε από ένα τηλεοπτικό σίριαλ και στο τέλος έγινε κάτι σαν εμμονή.....:iagree:

εσείς.....πως και την διαλέγετε?:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
απο ποιο σιριαλ΄;;; παρολο που δν εχω τελειωσει ακομα το γυμνασιο νομικη θελω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
από το άκρως οικογενειακόν...τώρα μη ρωτήσεις πώς και τι....γιατί ούτε εγώ ξέρω πώς μου έκατσε αυτό:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
και εγω νομική θέλω.... ΟΛΕ ΟΛΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexiou92

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά μαζί σας για νομική!!!!!!!!!!!
Εγώ βέβαια την επέλεξα γιατί έχω έτοιμο γραφείο, της μητέρας μου.
Είναι δύσκολο επάγγελμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ueshiba

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Οι Νομική είναι όλα τα λεφτά.Κι εγώ στρατιωτική νομική θα πάω(θεωρητική πάντα και για πάντα). Και ο Νίκος εκεί θα έρθει,ο ξε********.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
υπάρχει στρατιωτική νομική????????? και εγώ το έχω ακούσει και σε όσους το έχω πει με κοροιδεύουν.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αντώνης

Δραστήριο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 647 μηνύματα.
1)Οι Νομική είναι όλα τα λεφτά.Κι εγώ στρατιωτική νομική θα πάω(θεωρητική πάντα και για πάντα). Και ο Νίκος εκεί θα έρθει,ο 2)ξε******.
1)Η νομική εννοείς.....
2)ντροπή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jenny

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τζένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
υπάρχει στρατιωτική νομική????????? και εγώ το έχω ακούσει και σε όσους το έχω πει με κοροιδεύουν.....

Φυσικά και υπάρχει....Έχει τελειώσει εκεί ο αδερφός του κολλητού μου.

Ας δουν την ιστοσελίδα της ΣΣΑΣ λιγάκι, δεν θα τους κάνει κακό!!
https://www.ssas.gr/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophaki983

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Φυσικά και υπάρχει....Έχει τελειώσει εκεί ο αδερφός του κολλητού μου.

Ας δουν την ιστοσελίδα της ΣΣΑΣ λιγάκι, δεν θα τους κάνει κακό!!
https://www.ssas.gr/

ευχαριστώ πολύ.........!!!!!!!!!!!!!!!!1 :no1::D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexiou92

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Εγώ θέλω να μπώ στο δικαστικό σώμα. Εισαγγελέας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tanoulitsa

Νεοφερμένος

Η Τανια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
alexiou92 Θελει παρα πολυ διαβασμα! Ακομα εχει λεφτα πολλα η εισαγγελια και αμα πας για νομικος συμβουλος! Και γω δηλαδη το μισο μ εγω πλεων ειμαι κολημενη!Απο 5 χρονων ηθελα νομικη ημουν παλαβη! Αλλα αμα πας λυκειο αλλαζεις πολλες απο τις αποψεις σου! Να σας πω εγω ταινιες με δηκηγορους και ταινιες με αστυνομικα και δηκηγορικα θεματα που θα τρελαθητε πιστευτα με τη νομικη! Απο 5χρονων σας λεω αλλα.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Πρόσεξε να δεις..είμαι θεωρητική,θα την βάλω σαν 1επιλογή,με την προοπτική να δώσω εξετάσεις για δικαστικό σώμα..Απο εκεί και πέρα,δε κάνω και χαρούλες για τη σχολή,καθώς αντιλαμβάνομαι οτι "αγαπώ",τις σχολές του 3 πεδίου..τόσα χρόνια έδινα βάση στα αρχαία,και ατρόφησαν τα μαθηματικά και ηγ φυσική,οπότε δε με παίρνει να αλλάξω κατεύθυνση πια :(

ενταξει στην β δν ειναι και τοσο τραγικα... αλλα στην 3η που μπαινουν και τα συνηρημενα...

ποιός είπε οτι αρχίζουν 3 λυκείου; προσωπικά ξεκίνησα να τα δουλεύω 1 λυκείου

Εγώ θέλω να μπώ στο δικαστικό σώμα. Εισαγγελέας

χα εγώ θέλω πρόεδρος :P
συνάααααααααααααδερφε:P

alexiou92 Θελει παρα πολυ διαβασμα! Ακομα εχει λεφτα πολλα η εισαγγελια και αμα πας για νομικος συμβουλος! Και γω δηλαδη το μισο μ εγω πλεων ειμαι κολημενη!Απο 5 χρονων ηθελα νομικη ημουν παλαβη! Αλλα αμα πας λυκειο αλλαζεις πολλες απο τις αποψεις σου! Να σας πω εγω ταινιες με δηκηγορους και ταινιες με αστυνομικα και δηκηγορικα θεματα που θα τρελαθητε πιστευτα με τη νομικη! Απο 5χρονων σας λεω αλλα.....
εγώ ήθελα ιατρική,αλλά με έπεισαν όλοι να μην πάω..το φέρω βαρέως ακόμα,αλλά θα μου περάσει :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
κι εμενα με ενδιαφερει η νομικη αλλα δεν ξερω ακομα...ολοι λενε πως ειναι πολυ κορεσμενο επαγγελμα κ δεν εχει μελλον κτλ...αλλα αμα σ'αρεσει,μια χαρα πιστευω ειναι ! κ επισης ειναι πολυ δυσκολα τα μαθηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
κι εμενα με ενδιαφερει η νομικη αλλα δεν ξερω ακομα...ολοι λενε πως ειναι πολυ κορεσμενο επαγγελμα κ δεν εχει μελλον κτλ...αλλα αμα σ'αρεσει,μια χαρα πιστευω ειναι ! κ επισης ειναι πολυ δυσκολα τα μαθηματα...

τελείωσε αυτή τη σχολή η μαμά μου..πρόλαβε τις χρονιές που το πτυχίο ήταν με προφορική εξέταση και όχι γραπτή..και τόσα χρόνια μετά,πολλές φορές βλέπει εφιάλτη το βράδυ οτι χρωστάει πχ διοικητικό :P:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
χαχα :lol: τι λεει ειναι δυσκολα ; λενε οτι θελει πολυυυυ διαβασμα... =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
είναι περίεργα..σκέψου,έναν χρόνο να δίνουν εξετάσεις μόνο προφορικά..μου λέει η μαμά μου,σε ένα μάθημα,πολιτική επικοινωνία λεγόταν,είχε φέρει ο καθηγητής ένα αυτοκινητάκι και το κουνούσε με το δάχτυλο του (ξέρεις,τα παιχνίδια τα μεταλλικά) και ρωτούσε όλους "ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΓΓΙΖΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ?" και όλοι έλεγαν "αυτοκινητάκι", "ματσομποξ" κλπ κλπ

και ΤΟΥΣ ΕΞΟΨΕ ΟΛΟΥΣ,ΓΙΑΤΙ ΔΕ ΤΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΤΕΡΟΚΙΝΗΤΑΚΙ,ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΜΕ ΤΟ ΧΕΡΙ ΤΟΥ..

φαντάσου :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
:s ααα δεν παμε καλα !!! ελεος...!
τα μαθηματα πώς ειναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
κοίτα, μου λέει η μαμά οτι θέλει διάβασμα η σχολή..δεν βγαίνει αν είσαι εντελώς αλλού για αλλού..γενικά είναι μια σχολή που δύσκολα θα βγάλεις μεγάλο βαθμό πτυχίου..έχει κάποια μαθήματα,που μπορεί να είναι 3000+ σελίδες το βιβλίο..βέβαια δεν είναι σίγουρη αν είναι ακόμα προφορικό το τελευταίο έτος..να παρακαλάω λέει να μην είναι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

journalist

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ευθύμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
Εγω προσωπικα δεν ενδιαφερομαι για νομικη,αν και ειναι σχετικα ενδιαφερον επαγγελμα η δικηγορια.Οι λογοι που δεν θα δηλωσω νομικη ειναι 1)Την θεωρω πολυ γιαπικη για τα γουστα μου:P 2)Δεν εχω ετοιμο γραφειο να παρω (και δεν ειναι και πολυ ευκολο να βρεις δουλεια σαν δικηγορος σε ξενο γραφειο) 3)Εχω εκνευριστει με την θεοποιηση της νομικης.Απ'τα 57 παιδια στο σχολειο που ειναι θεωρητικη,τα 49(!) στοχευουν νομικη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top