Νομικές σχολές

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
ναι όντως..έχει θεοποιηθεί αυτή η σχολή,που προσωπικά για μένα,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝ ΕΠΙΣΤΗΜΗ..ποιός είναι ο σωστότερος ψεύτης είναι :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annoula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
λολ ! απλα ειναι ωραια φαση ! μεχρι και το στυλ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
εντάξει,καλή είναι..είναι μια σχολή,η οποία σου ανοίγει πολλούς δρόμους..δικηγόρος,δικαστικός,συμβολαιογράφος,υποθηκοφύλακας,δημοσιογράφος,πολιτικός (:P ), δημόσιος υπάλληλος και δε συμμαζεύεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eliza04

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 136 μηνύματα.
πιστευω οτι η νομικη εχει ζητηση γιατι εχει καποιο κυρος δεν θα ηταν το ιδιο αν ηταν στα 15000 μορια και επιπλεον δεν υπαρχουν πολλες σχολες στο πρωτο πεδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Βασικά εγώ θέλω νομική αλλά μάλλον στοχεύω σε ένα κλάδο τον οποίο απ'ότι βλέπω το πιθανότερο αγνοείτε. Θέλω να πάω Εγκληματολογία-Ανακριτική ή Διπλωματικό! Είμαι αρκετά μικρή αλλά νομίζω ότι έχω κάνει μια καλή σκέψη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Βασικά εγώ θέλω νομική αλλά μάλλον στοχεύω σε ένα κλάδο τον οποίο απ'ότι βλέπω το πιθανότερο αγνοείτε. Θέλω να πάω Εγκληματολογία-Ανακριτική ή Διπλωματικό! Είμαι αρκετά μικρή αλλά νομίζω ότι έχω κάνει μια καλή σκέψη.

φοβερο....:no1: αν και ειμαι τεχνολογικη κ φετος εδωσα πανελληνιες αυτη η εγκληματολογια με συνεπαίρνει...
:iagree: βεβαια ηξερα οτι δεν γινεται να πάω αφου η θεωρητική μου φαινοταν κατι πολυ δυσκολο, ειδικα τα αρχαία τα σιχαίνομαι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
Βασικά εγώ θέλω νομική αλλά μάλλον στοχεύω σε ένα κλάδο τον οποίο απ'ότι βλέπω το πιθανότερο αγνοείτε. Θέλω να πάω Εγκληματολογία-Ανακριτική ή Διπλωματικό! Είμαι αρκετά μικρή αλλά νομίζω ότι έχω κάνει μια καλή σκέψη.

Κοίτα.. Άλλο εγκληματολογία άλλο ανακριτική και άλλο διπλωματικό..πρέπει να επιλέξεις ΤΙ ΑΠΟ ΤΑ 3..τα 2 πρώτα,είναι στο νομικό της νομικής,αλλά για ανακριτής,πρέπει να περιμένεις μέχρι τα 28 σου,να δώσεις εξετάσεις για δικαστικό,και μετά είναι 1 ανα 38 που περνάει απο αυτές..ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ..
το διπλωματικό,είναι στο πολιτικό της νομικής,το οποίο έχει μια υπέροχη σχολή,αλλά κατά κανόνα θα είσαι άνεργος/η.. και σαν διπλωμάτης,αν δεν σε νοιάζει οτι θα μετακομίζεις συνεχώς,σε παίρνουν μεν,αλλά σε κάτι χώρες άσχετες αρχικά,και σε κατώτερες θέσεις..

μην περιμένεις να πας πρέσβης στην Ουάσινγκτον με την 1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Έξω ξαδέρφη δικηγόρο και θα με ξεμπερδέψει όποτε το χρειαστώ. Είχα την εντύπωση ότι η Εγκληματολογία και η Ανακριτική συνδέονται άμεσα και ότι η Ανακριτική δεν έχει να κάνει με το Δικαστικό. Το διπλωματικό απλά με ενδιέφερε αλλά όχι κάτι τρομερό. Μια σκέψη έκανα...Ευτυχώς έχω αρκετό χρόνο να αποφασίσω και να αλλάξω γνώμη. Τελειώνω την τρίτη Γυμνασίου, είμαι αποφασισμένη να πάω θεωρητική γιατί είμαι αρκετά καλή σε αυτά τα μαθήματα οπότε τουλάχιστον ως προς την κατεύθυνση δε θα αντιμετωπίσω πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

virginia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η, αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
και εμένα η μαμά μου,είναι δικηγόρος..αρχικά διπλωματικό ήθελε,αλλά όταν έκανε οικογένεια μετάνιωσε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Μολις τελείωσαν οι πανελλήνιες και περιμένω τα αποτελέσματα. Νομική θέλω και πιστεύω πως είμαι μέσα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
σ ευχομαι καλα αποτελεσματα και να περασεις εκει που θελεις... δλδ στην πολυ αγαπημενη μας νομικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
Και εγω νομιζω οτι μπαινω νομικη απλα με προβληματιζει αν θα μπορω να την συνδιασω με εργασια εστω τετραωρη.....εχει το διαβασμα της ρε γμτ...:'(

Ο νομικος συμβουλος κανει παραστασεις σε δικαστηρια;απαιτει ειδικες εξετασεις;αν εχει κανεις καμια παραπανω πληροφορια για αυτο τον κλαδο ας πει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Κανονικός δικηγόρος είναι ο νομικός σύμβουλος, απλά εργάζεται αποκλειστικά σε κάποια εταιρία, αναλαμβάνοντας μόνος τις υποθέσεις της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giou

Νεοφερμένος

Η giou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγώ είμαι φοιτήτρια στη νομική του Α.Π.Θ..Τελείωσα το πρώτο έτος...Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη με τη σχολή...Δεν ήταν τόσο χάλια όσο περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thra

Νεοφερμένος

Ο Thra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Εγώ είμαι φοιτήτρια στη νομική του Α.Π.Θ..Τελείωσα το πρώτο έτος...Σε γενικές γραμμές είμαι ευχαριστημένη με τη σχολή...Δεν ήταν τόσο χάλια όσο περίμενα.
Για πες λίγα περισσότερα για την σχολή και την πόλη. Η σχολή θέλει πολύ διάβασμα? Η Σαλόνικα καλή ή...? Ενδιαφέρομαι άμεσα γιατί απ' ό,τι βλέπω μάλλον και εγώ Νομική στη Θεσσαλονίκη πιάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
:bye:ρε παιδια κ εγω για νομικη θρακης ενδιαφερομαι(18079).... εχω καποιες πιθανοτητες.θεωρω ομως οτι προκειται για μια απο τις καλυτερες κ ποιο ενδιαφερουσες σχολες.σιγουρα χρειαζεται περισσοτερο διαβασμα απο καποιες αλλες σχολες ομως οι γνωσεις που σου παρεχονται ειναι πολλες κ επισης θελω να ρωτησω αν εχει κανεις καμια αποψη για τη φοιτητικη ζωη στην κομοτηνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marian

Νεοφερμένος

Η marian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Επιστήμης Υπολογιστών Κρήτης. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
μια φίλη μου περασε πέρισυ Κομοτηνή κ ενω ειχε την δυνατότητα να πάρει μεταγραφη δεν πήρε-από εκει που μένει θέλει πάνω από 10 ωρες για Κομοτηνη.Την εχω ρωτήσει πως τα περνάει κ μου λέει πάρα πολύ ωραία...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jackass

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jackass αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
fine!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

@Nefe@

Νεοφερμένος

Η Νεφέλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Και εγω μια από τα ίδια ....Νομική .Η επιθυμία μου αυτή αρχίσε όταν πήγαινα ακόμα Πέμπτη δημοτικού χωρίς κανένα έναυσμα από το περιβάλλον μου ....Και τώρα πια που θα πάω τρίτη Λυκείου το ίδιο θέλω αλλά έχω την εντύπωση ότι το όνειρό μου να περάσω Νομική έχει γίνει πια μια συνήθεια και για αυτό προσανατολίζομαι και για Φιλοσοφική.Νομίζω ότι θα είναι πιο ευχάριστο να περάσω την ζωή μου διαβάζοντας Κάντ και Καβάφη , παρά να ασχολούμαι με ένα σωρό δυσάρεστες υποθέσεις .Από την άλλη ,θα μου άρεσε να σπούδαζα αρχικά Νομική και επείτα με κάποιο τρόπο(δεν ξέρω ποιόν ) να ασχοληθώ με αυτό που ίσως μου αρέσει περισσότερο.Εσεις τι λέτε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και εγω μια από τα ίδια ....Νομική .Η επιθυμία μου αυτή αρχίσε όταν πήγαινα ακόμα Πέμπτη δημοτικού χωρίς κανένα έναυσμα από το περιβάλλον μου ....Και τώρα πια που θα πάω τρίτη Λυκείου το ίδιο θέλω αλλά έχω την εντύπωση ότι το όνειρό μου να περάσω Νομική έχει γίνει πια μια συνήθεια και για αυτό προσανατολίζομαι και για Φιλοσοφική.Νομίζω ότι θα είναι πιο ευχάριστο να περάσω την ζωή μου διαβάζοντας Κάντ και Καβάφη , παρά να ασχολούμαι με ένα σωρό δυσάρεστες υποθέσεις .Από την άλλη ,θα μου άρεσε να σπούδαζα αρχικά Νομική και επείτα με κάποιο τρόπο(δεν ξέρω ποιόν ) να ασχοληθώ με αυτό που ίσως μου αρέσει περισσότερο.Εσεις τι λέτε ?

Αφου τελειωσεις την Νομικη δεν χρειαζεται να δουλεψεις μονο ως δικηγορος σε καποιο δικηγορικο γραφειο...
υπαρχουν και αλλοι τομεις που μπορεις να ασχοληθεις...
συγκεκριμενα δεν μπορω να σου πω γιατι ουτε εγω ξερω πολυ καλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top