Νομικές σχολές

Ειμαρμένη

Δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 494 μηνύματα.
Βοσκός αγρότης και όλα τα συνάφη,αλλά δεν χρειάζεται να το σπουδάσεις.Αμάν πια μ αυτή τη νοοτροπία του Έλληνα να θέλει να πάει απεγνωσμένα στο Πανεπιστήμιο και μετά να βάζει τους ξένους να του κάνει τις βαριές δουλειές και στο τέλος να βγάζουν πιο πολλά από εμάς.Αλλά εμείς έχουμε πτυχία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφου οσοι τελειωνουν πανεπιστημια μετα νομιζουν οτι τους περιμενει η θεση διευθυντη στο δημοσιο και η εδρα σε πανεπιστημιο...!!σε τα μας τωρα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Celice

Νεοφερμένος

Η Celice αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κοζάνη (Κοζάνη). Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Παιδια μην αγχωνεστε τοσο για τα κορεσμενα επαγγελματα...εχετε δει που εφτασαν οι βασεις για τη νομικη?εγω με τη βαση αγχωνομαι παντως...μου φαινεται ακατορθωτο να καταφερω να μπω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ε ναι ρε συ αλλά πέρσι τα θέματα στη θεωρητική ήταν εντελώς γτπ, γι αυτό ανέβηκαν τόσο όλες οι βάσεις στο 1ο πεδίο...
Μην ασχολείσαι με τα παλιά. Δε λένε απολύτως τπτ. Εσεις διαμορφώνετε τις φετινές βάσεις.

Παρεπειπτόντως Νομική μπαίνουν 1400 άτομα. Δεν είναι δα και ακατόρθωτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

taratata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ηρώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 159 μηνύματα.
Παιδια μην αγχωνεστε τοσο για τα κορεσμενα επαγγελματα...


Θα συμφωνήσω!να κάνετε αυτό που σας αρέσει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μολις ανακαλυψα ποση παπαγαλια τραβηξατε εσεις για να μπειτε νομικη..:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αδικο εχω??? τα ειδα ολα αυτα και εμεινα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
οι σημειώσεις που διάβαζα αυτές τις μέρες δεν είναι τπτ..

Πριν δώσουμε πανελλήνιες είχα μάθει απέξω:
Ιστορία Κατευ.
Βιολογία Γεν.
και τις μεταφράσεις από Λατινικά και Αρχαία απέξω. :D

οπότε καταλαβαίνεις την ταλαιπωρία μας..
Μακάρι να καταργηθούν οι πανελλήνιες και να μην ταλαιπωρηθείτε και εσείς!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Γεια σας! Ειναι η πρωτη φορα που μπαινω στο forum! Δινω φετος εξετασεις κ η σχολη με ενδιεφερει ειναι η νομικη! Θεωρω πως καποιος μπορει να μαθει πολλα εστω κ αν δεν εξασκησει το επαγγελμα του δικηγορου...Πως ειναι η σχολη? Ειναι τοσο δυσκολη οσο λεγεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Όχι είναι πανεύκολα τα μαθήματα. Αρκεί να διαβάζεις και να τα κατανοείς!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrypap3

Νεοφερμένος

Η Χρύσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 61 μηνύματα.
Ευχαριστω πολυ! Ο στοχος ειναι υψηλος κ αυτο συχνα μου προκαλει λιγακι αγχος...Ισως δεν ειναι τωρα ο καταλληλος καιρος για να ρωταω για τη σχολη...Σκοπος θα πρεπει να ειναι ο οσο το δυνατον μεγαλυτερος βαθμος αλλα παραλληλα προβληματιζομαι κ για το αν κατευθυνομαι σωστα! Ολα θα κριθουν απο το αποτελεσμα βεβαια!
Καλη επιτυχια στη εξεταστικη σας!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

danaoula8

Νεοφερμένος

Η danaoula8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
να ρωτησω κατι απο νομικη δε περνας για εγκληματολογικο?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Παιδια εγω σκεφτομαι Νομικη Πρωτη επιλογη αλλα για να πω την αληθεια δεν τρελαινομαι... Απλα δεν μου αρεσει τιποτα! και στην Νομικη με προβληματιζει πρωτον οτι ειναι κορεσμενο επαγγελμα και εγω δεν εχω στην οικογενεια δικηγορο και δευτερον οι ατελειωτες ωρες διαβασματος... Τι προτεινετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

onoffon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο onoffon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Παιδια εγω σκεφτομαι Νομικη Πρωτη επιλογη αλλα για να πω την αληθεια δεν τρελαινομαι... Απλα δεν μου αρεσει τιποτα! και στην Νομικη με προβληματιζει πρωτον οτι ειναι κορεσμενο επαγγελμα και εγω δεν εχω στην οικογενεια δικηγορο και δευτερον οι ατελειωτες ωρες διαβασματος... Τι προτεινετε?
να ψαξεις και να βρεις κατι που θα σου αρεσει... γτ και να μπεις νομικη με την λογικη το κανο μονο για τα λεφτα ή για να εχω μια δουλεια θα τα παρατησεις γρηγορα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
δεν θέλει ατελείωτες ώρες διάβασμα.

Με 4-5 ώρες διάβασμα κάθε μέρα (Από 22 Δεκέμβρη μέχρι το τέλος των εξετάσεων) αλλά και σε κάθε εξεταστική περίοδο θα είσαι οκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
δεν θέλει ατελείωτες ώρες διάβασμα.

Με 4-5 ώρες διάβασμα κάθε μέρα (Από 22 Δεκέμβρη μέχρι το τέλος των εξετάσεων) αλλά και σε κάθε εξεταστική περίοδο θα είσαι οκ!

Oυφ!!! Με ξεαγχωσες αρκετα... Δηλαδη εσυ δεν τα βλεπεις σκουρα?!!! Και πιστευεις οτι αξιζει? Ειμαι πολυ μπερδεμενη και δεν ξερω...:what:Με απασχολει τοσο η φοιτηση οσο και το μετα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Δες είμουν μέτριος μαθητής και πέρασα Νομική που όλοι έλεγαν ότι θέλει διάβασμα.

Με τα μαθήματα τελειώσαμε στις 22 Δεκεμβρίου και από τότε μέχρι προχθές συνέχεια διάβαζα κάθε μέρα 4 ώρες τουλάχιστον. Κάποιες μέρες 5-6 ώρες αν δεν είχα άλλη δουλειά να κάνω.

Θα σου μείνει χρόνος για τα πάντα.

Αλλά βεβαια παίζει ρόλο το πόσες ώρες διάβασμα θέλει ο καθένας για να κατανοήσει κάτι + πρέπει συνέχεια να παρακουλουθείς και τα μαθήματα που γίνονται για να μπεις στο κλίμα.

Αυτά από μένα! :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ παρα πολυ!!!!!!!!! Να σε καλα!!!!!!:thanks:
Θα λαβω σοβαρα υποψην μου οσα μου ειπες...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelospektis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelospektis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Παρακαλώ.
Αν χρειαστείς κάτι άλλο π.μ. me!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

efi_11

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 147 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top