Νομικές σχολές

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
παιδια θα ηθελα να ρωτησω για τη στρατιωτικη νομικη.μολις αποφοιτησεις γινεσαι στρατοδικης η μπορεις να γινεις και δικηγορος?
παρακαλω παντηστε μου ειναι πολυ σημαντικο
ευχαριστω εκ των προτερων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Νομίζω είναι σαν την ΣΣΑΣ Ιατρική. Μπορείς να ανοίξεις και δικό σου γραφείο-ιατρείο αν θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Όταν το είχα ψάξει, δεν άξιζε. Τώρα δεν ξέρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Νομίζω είναι σαν την ΣΣΑΣ Ιατρική. Μπορείς να ανοίξεις και δικό σου γραφείο-ιατρείο αν θες
απαντηση στο δικο μου ερωτημα ηταν η σε αλλον απαντησες?

βασικα θελω να ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα να γινεις δικηγορος μολις αποφοιτησεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
βασικα θελω να ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα να γινεις δικηγορος μολις αποφοιτησεις
Λογικά δεσμεύεσαι για κάποια χρόνια με τον στρατό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
βασικα θελω να ξερω αν υπαρχει η δυνατοτητα να γινεις δικηγορος μολις αποφοιτησεις
Νομίζω όχι.
Για να γίνεις δικηγόρος πρέπει να κάνεις άσκηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Νομίζω όχι.
Για να γίνεις δικηγόρος πρέπει να κάνεις άσκηση.
μολις αποφοιτησεις υπαρχει δεσμευση για 8 χρονια να αναλαμβανεις υποθεσεις στρατιωτικες χωρις να μπορεις να ανοιξεις δικο σου γραφειο και μετα μπορεις να το κανεις οποτε ασκηση γινεται στο χρονικο διαστημα αυτων των 8 χρονων.αυτο που δν ειμαι σιγουρος ειναϊ οταν αποφοιτησεις μπορεις κανονικα να γινεις δικηγορος και να εξειδικευτεις στο ναυτικο δικαιο για παραδειγμα σα να εχεις βγαλει τη νομικη σχολη η αναγκαστικα πρεπει να γινεις στρατοδικης αρα δικαστης(που εγω δε θελω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
μολις αποφοιτησεις υπαρχει δεσμευση για 8 χρονια να αναλαμβανεις υποθεσεις στρατιωτικες χωρις να μπορεις να ανοιξεις δικο σου γραφειο και μετα μπορεις να το κανεις οποτε ασκηση γινεται στο χρονικο διαστημα αυτων των 8 χρονων.αυτο που δν ειμαι σιγουρος ειναϊ οταν αποφοιτησεις μπορεις κανονικα να γινεις δικηγορος και να εξειδικευτεις στο ναυτικο δικαιο για παραδειγμα σα να εχεις βγαλει τη νομικη σχολη η αναγκαστικα πρεπει να γινεις στρατοδικης αρα δικαστης(που εγω δε θελω)
Λογικά θα γίνεται, αφού και τα μαθήματα στην Νομική ΑΠΘ θα τα κάνετε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Σίγουρα κάνεις άσκηση στη διάρκεια της θητείας; Μεταπτυχιακό μόνο αν εγκριθεί από την υπηρεσία. Και νομίζω ότι τους βάζουν σε διοικητικές υπηρεσίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Λογικά θα γίνεται, αφού και τα μαθήματα στην Νομική ΑΠΘ θα τα κάνετε..
κι εγω ετσι νομιζω απλα ψαχνω γνωμες για να σιγουρευτω γιατι παντα ηθελα νομκη και σεμαλιστα σε συνδυασο με στρατιωτικα οπου ολα τα πληρωνει το δημοσιο ειναι οτι καλυτερο.μαλιστα πληρωνουν και τους φοιτητες εκει με 400 ευρω το μηνα και τα εξοδα στεγης και διατροφης καλυμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
κι εγω ετσι νομιζω απλα ψαχνω γνωμες για να σιγουρευτω γιατι παντα ηθελα νομκη και σεμαλιστα σε συνδυασο με στρατιωτικα οπου ολα τα πληρωνει το δημοσιο ειναι οτι καλυτερο.μαλιστα πληρωνουν και τους φοιτητες εκει με 400 ευρω το μηνα και τα εξοδα στεγης και διατροφης καλυμενα.
Κι εγώ πιστεύω πως γίνεται. Μπορείς να ρωτήσεις και τον καθηγητή του ΣΕΠ του σχολείου σου για να είσαι σίγουρος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Σίγουρα κάνεις άσκηση στη διάρκεια της θητείας; Μεταπτυχιακό μόνο αν εγκριθεί από την υπηρεσία. Και νομίζω ότι τους βάζουν σε διοικητικές υπηρεσίες.
Απο τη στιγμη που αναλαμβανεις υποθεσεις και μαλιστα στρατιωτικου χαρακτηρα τοτε θεωρεισαι δικηγορος και η ασκηση δεδομενη βεβαια .μεταπτυχιακο κανεις αν το θελησεις (απο οσο ξερω)νομιζω δε χρειαζεται να εγκριθει απο κανεναν απλα ειναι προαιρετικο.αυτο για τις διοικητικες υπηρεσιες ισχυει η για τα 8 χρονια η για παντα(και παλι δν ειμαι σιγουρος

Κι εγώ πιστεύω πως γίνεται. Μπορείς να ρωτήσεις και τον καθηγητή του ΣΕΠ του σχολείου σου για να είσαι σίγουρος. :)
χαχαχαχχα καλο γνωρισε κι αμα συνενοηθειτε πες μου κι εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
χαχαχαχχα καλο γνωρισε κι αμα συνενοηθειτε πες μου κι εμενα
Kaτάλαβα, έχετε στο σχολείο ΓΡΑ.ΣΕΠ ή σας το κατάργησαν;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Απο τη στιγμη που αναλαμβανεις υποθεσεις και μαλιστα στρατιωτικου χαρακτηρα τοτε θεωρεισαι δικηγορος και η ασκηση δεδομενη βεβαια .μεταπτυχιακο κανεις αν το θελησεις (απο οσο ξερω)νομιζω δε χρειαζεται να εγκριθει απο κανεναν απλα ειναι προαιρετικο.αυτο για τις διοικητικες υπηρεσιες ισχυει η για τα 8 χρονια η για παντα(και παλι δν ειμαι σιγουρος
Μη λες μαλακίες. Δικηγόρος= άσκηση 18 μηνών. Κατανοητό;
Στρατιώτης θα είσαι. Λες η υπηρεσία να σε αφήσει να κόβεις βόλτες;
Οκταετία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Kaτάλαβα, έχετε στο σχολείο ΓΡΑ.ΣΕΠ ή σας το κατάργησαν;:P
οχι δν εχουμε κατι τετοιο.εγω ηθελα παντα νομικη και τωρα μου ειπαν για στρατιωτικη νομικη και εχω πορωθει.τα μονο προβλημα ειναι η βαση...19257 ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
οχι δν εχουμε κατι τετοιο.εγω ηθελα παντα νομικη και τωρα μου ειπαν για στρατιωτικη νομικη και εχω πορωθει.τα μονο προβλημα ειναι η βαση...19257 ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!
Μην πτοείσαι. Εσύ θα προσπαθήσεις και ό,τι γίνει. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σταύρος 95

Νεοφερμένος

Ο Σταύρος 95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Μη λες μαλακίες. Δικηγόρος= άσκηση 18 μηνών. Κατανοητό;
Στρατιώτης θα είσαι. Λες η υπηρεσία να σε αφήσει να κόβεις βόλτες;
Οκταετία.
θα εισαι στρατιωτης και ταυτοχρονα δικηγορος οπως και κατα τη διαρκεια της φοιτησης στη θεσ/νικη.Αυτο που ειπα ειναι οτι μεσα στα 8 χρονια πρεπει να συμπεριλαμβανεται και η ασκηση μαλλον.αυτο που δν μπορω να καταλαβω ειναι πως γινεται να ανοιξεις δικο σου δικηγορικο γραφειο και ταυτοχρονα να εισαι στρατιωτικος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
οχι δν εχουμε κατι τετοιο.εγω ηθελα παντα νομικη και τωρα μου ειπαν για στρατιωτικη νομικη και εχω πορωθει.τα μονο προβλημα ειναι η βαση...19257 ΕΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ!!!!!!
Aυτο ειναι με αθληματα η μονο με πανελληνιες? Γιατι αν ειναι μονο με πανελληνιες ειναι αρκετα μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Ασυμβίβαστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Aυτο ειναι με αθληματα η μονο με πανελληνιες? Γιατι αν ειναι μονο με πανελληνιες ειναι αρκετα μορια.
Τα αθλήματα πρέπει απλά να τα περάσεις, δε σου δίνουν μόρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top