Να παρατήσω τα θεωρητικά;

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Είμαι Γ' Γυμνασίου.Θα πάω θετική. Να παρατήσω τα θεωρητικά αν και Ελένη δεν διαβάζω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δε νομίζω ότι είναι τόσο ανάγκη, δεν είναι τόσο δύσκολα τα θεωρητικά στην Γ'. Νταξ, τα αρχαία αν σου αρέσουν ό,τι θες, αλλά τα Νεα μην τα παρατήσεις, σου χρειάζονται. Για Ιστορία κτλ αν δεν έχεις χρόνο μην δώσεις τόσο βάρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Τα αρχαία μου φαίνονται βαρετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Υπάρχει ένα κουμπάκι που γράφει "Caps Lock". Πάτα το :P

Ε νταξ τότε, κάνε ό,τι νομίζεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
οπωσδήποτε όχι! :nono: Θα δημιουργήσεις δυσαναπλήρωτα κενά χωρίς λόγο! :iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Έρως ανίκατε μάχαν,
έρως, ος εν κτήμασι πίπτεις,
ος εν μαλακαίς παρειαίς
νεανίδος εννυχεύεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Αυτό είναι Αντιγόνη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Ώ τύμβος, ώ νυμφείον,
ώ κατασκαφής όικησης αεειείφρουρος...

Να μην τα παρατήσεις. Δώσε βάρος στα: φυσική, χημεία, μαθηματικά, βιολογία, αλλά μην υποτιμάς και τα θεωρητικά που κατ' εμέ σε βοηθούν να έχεις και καλύτερη μνήμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Επειδή θα πας θετική σε δυο μιση χρόνια, πρέπει να τα παρατήσεις; :what::what::what:




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Απλό, ό,τι τραβάει η ψυχή σου. :)
Προφανώς και δεν θα τα χρειαστείς στη θετική, πέραν την Έκθεσης.

Αν θεωρείς ότι δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα, άστα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο θα ήτανε να δώσεις περισσότερη βαρύτητα στα Μαθηματικά,Φυσική,Χημεία όπου και τα 3 συνδέονται άμεσα με το Λύκειο,στα Μαθηματικά συγκεκριμένα μην δίνεις και πολλή σημασία στα κεφάλαια της Γεωμετρίας γιατί του χρόνου όπου θα πάς 1η θα αρχίσεις την Γεωμετρία από το μηδέν.Όσον αφορά τα θεωρητικά γράψε τα Αρχαία στα ''παπούτσια''σου και δώσε λίγο βάση στις εκθέσεις που γράφετε στο σχολείο μια στις τόσες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Όσον αφορά τα θεωρητικά γράψε τα Αρχαία στα ''παπούτσια''σου
Διαφωνώ με αυτό. Τα αρχαία θα τον ακολουθούν μέχρι και την Γ λυκείου.

Φίλε μου δεν είναι ανάγκη να παρατήσεις κανένα μάθημα. Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα. Πήγαινε πρώτα στην θετική και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις. Απλώς τώρα δώσε βάρος στα μαθήματα που σου τόνισα πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Φίλε μου δεν είναι ανάγκη να παρατήσεις κανένα μάθημα. Είναι πάρα πολύ νωρίς ακόμα. Πήγαινε πρώτα στην θετική και μετά αποφασίζεις τι θα κάνεις. Απλώς τώρα δώσε βάρος στα μαθήματα που σου τόνισα πριν.
+1
Οι γνώσεις του γυμνασίου είναι πολύ standard.

Το καθετί στην ώρα του. Κάθε τάξη πρέπει να θεωρείται ξεχωριστή από τις άλλες, να διαβάζετε για αυτή όσο μπορείτε καλύτερα αλλιώς αργότερα θα τα βρείτε σκούρα. :iagree:

Το γεγονός π.χ. ότι στην Α' Λυκείου οι μαθητές επαναλαμβάνουν την ύλη της Γεωμετρίας του Γυμνασίου δεν είναι λόγος να μην διαβάζει κανείς Γεωμετρία στο Γυμνάσιο :what::what: , αντιθέτος από τη στιγμή που διδάσκεται και στο λύκειο ο μαθητής πρέπει να εξοικειωθεί με τις βασικές έννοιες και προβλήματα της Γεωμετρίας από πολύ πιο πριν, διαφορετικά θα τα βρει σκούρα στο Λύκειο καθώς οι θεωρίες των μαθημάτων είναι πιο "πυκνές" από αυτές του Γυμνασίου. :iagree:

Δεν αρκεί η μελέτη και η μερική κατανόηση της x ύλης μια φορά και σε μία τάξη για να εμπεδωθεί όπως πρέπει ώστε να μάθετε να "παίζετε στα δάκτυλα" αυτά που μάθατε.

Τα θεωρητικά μαθήματα, από έκθεση μέχρι αρχαία είναι πολύ σημαντικά (τα θεωρώ πιο σημαντικά και από τα μαθηματικά & φυσική γιατί το να καλύψεις κενά στο τρόπο που χειρίζεσαι τη γλώσσα αργότερα δεν θα είναι καθόλου εύκολη υπόθεση :) ) - αλοίμονο αν τα παρατήσει κανείς και μάλιστα από το γυμνάσιο.


-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έρως ανίκατε μάχαν,
έρως, ος εν κτήμασι πίπτεις,
ος εν μαλακαίς παρειαίς
νεανίδος εννυχεύεις...

Έρως ανίκατε μάχαν,
Βλάχος αγάπησε Βλάχα,
Πάνω σε μία yamaha.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Petro σε αυτό που λές δεν συμφωνώ γιατί αν διαβάσει κάποια θεωρία Γεωμετρίας στο Γυμνάσιο, στην 1η λυκείου που θα τα έχει πιο πυκνά θα μπερδευτεί περισσότερο από το να τα δεί για πρώτη φορά στην ζωή του...Πίστεψε με για να το λέω κάποια προσωπική πείρα και εμπειρία θα έχω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,855 μηνύματα.
Petro σε αυτό που λές δεν συμφωνώ γιατί αν διαβάσει κάποια θεωρία Γεωμετρίας στο Γυμνάσιο, στην 1η λυκείου που θα τα έχει πιο πυκνά θα μπερδευτεί περισσότερο από το να τα δεί για πρώτη φορά στην ζωή του...Πίστεψε με για να το λέω κάποια προσωπική πείρα και εμπειρία θα έχω
Εγώ δεν έχω προσωπική εμπειρία δηλαδή; :D

Δεν ισχύει αλλά ok, διαφωνούμε καθέτως. :)



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Σίγουρα έχεις προσωπική εμπειρία και περισσότερο από εμένα μάλιστα, άλλα όπως είπες και εσύ απόψεις είναι που δεν συμπίπτουν απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εγώ πάντως θυμάμαι ότι στην πρώτη λυκείου μαθαίναμε τη γεωμετρία σαν να μην είχαμε κάνει ποτέ και μάλιστα μας είχε πει χαρακτηριστικά ο καθηγητής ότι δεν έχει σημασία αν θυμόμαστε τίποτα από το γυμνάσιο γιατί θα τα κάναμε πάλι και καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mafiozos_16

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Προφανώς επαληθεύομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

haroula

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η haroula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 353 μηνύματα.
Δεν καταλαβαίνω γιατί να παρατήσεις τα θεωρητικά. Άλλωστε έχεις ακόμη δύο χρόνια για να επιλέξεις κατεύθυνση. Μέχρι τότε, ποιος ζει ποιος πεθαίνει που λέει κι ο λόγος. Εγώ, που το πιθανότερο είναι να πάω θεωρητική, είμαι εξίσου καλή και στα άλλα μαθήματα.
Άλλωστε, μαθήματα όπως Λογοτεχνία ή Ελένη βοηθούν στη παραγωγή λόγου, που θα σε βοηθήσει αφάνταστα στην έκθεση:xixi:, που όπως γνωρίζεις τη δίνεις Πανελλαδικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top