Μυστικά επιτυχίας για να φτάσεις την κορυφή

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Αυτό που φτάνει η αλεπού φιλαράκι είναι αυτό που τη βάζει στη σχολή που θέλει. Εμένα με βάζει κι από τους πρώτους, αν μη τι άλλο το "όσα δεν φτάνει η αλεπού" δε μπορείς να το πεις σε μένα, έλεος, 19100 έβγαλα. Απλά, δεν πρόκειται να το κάνω θέμα, δεν έχω τέτοια κόμπλεξ, η ματαιοδοξία μου δεν αγγίζει τέτοια επίπεδα, ούτε θεωρώ πως έκανα κάνει ΤΟΣΟ σημαντικό, ούτε έχω την ψευδαίσθηση ότι "θυσίασα 9 μήνες για να απολαύσω τις επόμενες δεκαετίες", μια αίσθηση της πραγματικότητας την έχω. Δεν πρόκειται ν'απολαύσει κανένας τίποτα όταν βάζει τέτοια κριτήρια, αυτό είναι το μόνο βέβαιο. ;)
Εντάξει, από κει και πέρα είσαι ο τελευταίος που θα κρίνει τη δική μου Έκθεση. Στη λογική του μορίου δε μπαίνω, δεν σε αφορά κιόλας πόσο έγραψα, αλλά εντάξει, σαφώς στο συγκεκριμένο μάθημα ξεπέρασα τον εαυτό μου.
Από κει και πέρα, όταν βλέπω άτομα ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ να βγάζουν 19500 (τα γνωρίζω, δε μιλάω θεωρητικά), δεν έχει καμία ισχύ ο ισχυρισμός σου, σιγά μη δώσουμε νόμπελ ή βραβείο ευφυίας σε όποιον έβγαλε 19500.
Η δική μου πρόταση, αυτό που κάνω κι εγώ, είναι ν'ασχοληθεί ο καθένας με τη σχολή που θα περάσει, τα υπόλοιπα είναι τελείως άσχετα με το ζητούμενο, εκτός κι αν το ζητούμενο είναι η ικανοποίηση της προσωπικής ανασφάλειας.


ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια.Μπορεί απλά εσύ να είσαι τόσο ηλίθιος ωστε να μην καταλαβαίνεις την εξυπνάδα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Πραγματικά δε μπορείς να βγάλεις άκρη με ορισμένα άτομα εδώ μέσα.Αν ποστάρω οτι έβγαλα τα 19753 μόρια με πολύ διάβασμα μεν,χωρις ωστόσο να στερηθώ παρέες,εξόδους και χόμπυ(η αλήθεια είναι,όσο και αν δε μπορούν κάποιοι να το πιστέψουν...),όλοι αμέσως θα τρέξουν να με κατηγορήσουν οτι έτσι υποβαθμίζω τη νοημοσύνη των παιδιών που έβγαλαν 15 ενώ όλη τη χρονιά ήταν πάνω από ένα βιβλίο.Αν πάλι πω οτι έβγαλα μεν τόσα μόρια,αλλά όλη τη χρονιά δε σήκωσα κεφάλι από τα βιβλία και οτι στερήθηκα τα πάντα,τα ίδια άτομα θα βγούν να με κατηγορήσουν(δε μιλάω προσωπικά ούτε έχω δεχτεί επίθεση,απλά γενικότερες διαπιστώσεις κάνω) οτι ήμουν κωλοφυτο του κερατά και οτι δεν αξίζω!Αποφασίστε επιτέλους.Έχει καταντήσει αηδία η συζήτηση.

Έγραψες φίλε...:no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
ΠΑΝΗΛΙΘΙΑ σύμφωνα με τα δικά σου κριτήρια.Μπορεί απλά εσύ να είσαι τόσο ηλίθιος ωστε να μην καταλαβαίνεις την εξυπνάδα τους.

Τους ανθρώπους του κύκλου μου θα μου επιτρέψεις να τους γνωρίζω 100 φορές καλύτερα απ'οσο εσύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Τους ανθρώπους του κύκλου μου θα μου επιτρέψεις να τους γνωρίζω 100 φορές καλύτερα απ'οσο εσύ.


Σου επιτρέπω.Είναι κρίμα πάντως οι άνθρωποι του κύκλου σου να είναι πανηλίθιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Σου επιτρέπω.Είναι κρίμα πάντως οι άνθρωποι του κύκλου σου να είναι πανηλίθιοι.

Ε, οκ, τι να κάνουμε, αυτά έχει η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Εγώ έβγαλα 19564 κ 19424 μόρια με πολύ αγώνα και πιστεύω ότι μπορώ να θεωρηθώ από τους κορυφαίους. Όμως με ενοχλεί αυτή η επίδειξη ορισμένων μαθητών. Φυσικά δεν λέω για αυτούς που έβγαλαν 19960 19800 19700 αυτούς τους βγάλω το καπέλο και πρέπει να προβάλονται από τα ΜΜΕ για να δείξουμε ότι η Ελλάδα έχει κάποια λαμπρά μυαλά. Όμως παρατηρώ συνεντέυξεις σε εφημερίδες παιδιών με 19200 19100 18700 ακόμα και με 18025!! παρακαλώ.

1) Από που και ως που ένας με 19700 είναι λαμπρότερο μυαλό από τον άλλο με 18000; Δεν ισχύει πάντα κάτι τέτοιο.

2) Και πέρσυ έβγαλε τοπικό κανάλι (Ορεστιάδα) μιά γνωστή μου, η οποία είχε συγκεντρώσει 19300 και κάτι. Δηλαδή εντάξει, είναι υποδιέστερη από τους άλλους; Πχ. Έκθεση είναι ανάλογα και σε τι βαθμολογητή θα πέσεις, μη λέμε ότι θέλουμε. Ένας άλλος βαθμολογητής μπορεί να τις έβαζε 19 αντί για το 17 που πήρε και να έβγαζε 19600...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Εγώ λέω να ανοίξουμε ένα τόπικ να βάλουμε μέσα όλους τους αριστούχους του ischool και επειτά τα ονομάτα των αριστούχων που δεν είναι σε αυτό.Να το κλειδώσουμε και να τα ανοίξουμε μετά απο δέκα χρόνια για να δούμε τι έχει κάνει ο κάθε αριστούχος και ο κάθε μη αριστούχος.Με αοριστολογίες τώρα δεν κερδίζουμε τίποτα.Οι πράξεις μετράνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ λέω να ανοίξουμε ένα τόπικ να βάλουμε μέσα όλους τους αριστούχους του ischool και επειτά τα ονομάτα των αριστούχων που δεν είναι σε αυτό.Να το κλειδώσουμε και να τα ανοίξουμε μετά απο δέκα χρόνια για να δούμε τι έχει κάνει ο κάθε αριστούχος και ο κάθε μη αριστούχος.Με αοριστολογίες τώρα δεν κερδίζουμε τίποτα.Οι πράξεις μετράνε.

Αυτά δεν τα βγάζει η Τσαμπανίδου με λεζάντα "Οι πρώτοι των πρώτων", βλέπεις, γι'αυτό. ;)
Άντε, και καλά μυαλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Εγώ λέω να ανοίξουμε ένα τόπικ να βάλουμε μέσα όλους τους αριστούχους του ischool και επειτά τα ονομάτα των αριστούχων που δεν είναι σε αυτό.Να το κλειδώσουμε και να τα ανοίξουμε μετά απο δέκα χρόνια για να δούμε τι έχει κάνει ο κάθε αριστούχος και ο κάθε μη αριστούχος.Με αοριστολογίες τώρα δεν κερδίζουμε τίποτα.Οι πράξεις μετράνε.

Και πως θα κρίνεις ποιος έχει επιτύχει τελικά και ποιος όχι?Με βάση τα διδακτορικά,τα μεταπτυχιακά και τα λεφτά?Εμένα μπορεί να μου τη βαρέσει σε 2 χρόνια να παντρευτώ,να κάνω οικογένεια και να γίνω αγρότης.Και μπορεί έτσι να είμαι ευτυχισμένος.Δηλαδή,θα θεωρηθώ λιγότερο επιτυχημένος στη ζωή μου από έναν επιστήμονα ο οποίος δεν έχει καθόλου ελεύθερο χρόνο,και είναι καταπιεσμένος?Το θέμα είναι να κατακτήσουμε ο καθένας από εμάς την ευτυχία και την εσωτερική γαλήνη...και σε αυτό,πίστεψε με,δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Δεν βγάζουμε άκρη πλέον... Όσα έβγαλε ο καθένας έβγαλε και 1000 μπράβο του! Τα άλλα θα τα πούμε στη σχολή και στη ζωή...:bye:
-----------------------------------------
Και πως θα κρίνεις ποιος έχει επιτύχει τελικά και ποιος όχι?Με βάση τα διδακτορικά,τα μεταπτυχιακά και τα λεφτά?Εμένα μπορεί να μου τη βαρέσει σε 2 χρόνια να παντρευτώ,να κάνω οικογένεια και να γίνω αγρότης.Και μπορεί έτσι να είμαι ευτυχισμένος.Δηλαδή,θα θεωρηθώ λιγότερο επιτυχημένος στη ζωή μου από έναν επιστήμονα ο οποίος δεν έχει καθόλου ελεύθερο χρόνο,και είναι καταπιεσμένος?Το θέμα είναι να κατακτήσουμε ο καθένας από εμάς την ευτυχία και την εσωτερική γαλήνη...και σε αυτό,πίστεψε με,δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης.
:no1: Αυτο ακριβώς!!! Δεν μπορεί ο καθένας να κρίνει τον άλλο!
-----------------------------------------
Ε, οκ, μετά μου λες να βγάλω άκρη με τέτοιους τύπους. Δεν σκοπεύω, ειλικρινά.


Δεδομένου ότι έχω πετύχει περισσότερα μόρια απ'όσα εσύ, η συγκεκριμένη ρητορική δεν έχει λόγο να επαναλαμβάνεται. Ναι, μιλάω από θέση ασφαλείας, ναι, έχω πετύχει το στόχο μου. Όσα λέω τα λέω για να θίξω τα γεγονότα, δεν έχω κάποιο σκοπό να υποβαθμίσω προσπάθειες, από τη στιγμή που αυτό που ζητούσα από τις Πανελλήνιες το πέτυχα και σε πολύ μεγαλύτερο βαθμό από αυτόν που περίμενα, τέτοια ανάγκη δεν έχω καμία. ;)
Όποιος θίγει λίγο την εικόνα που δίνει η μαμάκα σας στις Πανελλήνιες δε μπορεί να τρώει στη μάπα το συγκεκριμένο ρητό, ειδικά όταν δεν έχει σχέση με την πραγματικότητα. Ναι, οκ, αν δεν είχα φτάσει όσα δε φτάνει η αλεπού, ισως να είχες ένα point.
Δεν συγκρίνω εσένα με εμένα, αλλά εσένα με τους υπέρ-αριστούχους (εσύ ξεκίνησες τη σύγκριση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hristos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθερούπολη (Καβάλα). Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Και πως θα κρίνεις ποιος έχει επιτύχει τελικά και ποιος όχι?Με βάση τα διδακτορικά,τα μεταπτυχιακά και τα λεφτά?Εμένα μπορεί να μου τη βαρέσει σε 2 χρόνια να παντρευτώ,να κάνω οικογένεια και να γίνω αγρότης.Και μπορεί έτσι να είμαι ευτυχισμένος.Δηλαδή,θα θεωρηθώ λιγότερο επιτυχημένος στη ζωή μου από έναν επιστήμονα ο οποίος δεν έχει καθόλου ελεύθερο χρόνο,και είναι καταπιεσμένος?Το θέμα είναι να κατακτήσουμε ο καθένας από εμάς την ευτυχία και την εσωτερική γαλήνη...και σε αυτό,πίστεψε με,δεν υπάρχουν αντικειμενικά κριτήρια σύγκρισης.
Ναι συμφωνώ για σένα η ευτυχία μπορεί να είναι να κάνεις παιδιά για μένα είναι να γίνω ερευνητής για τον άλλον να γίνει γιατρός κλπ κλπ.Άλλο η ευτυχία και πως την πετυχαίνει κανείς και άλλο η επιτυχία πχ πτυχίο πανεπιστημείου στην ώρα του επαγγελματική οικογενειακή αποκατάσταση λεφτά δόξα κλπ κλπ.Πιο πολύ το είπα για τους υψηλόβαθμους και γενικότερα εκείνους που δεν θα κάνουν αυτό που θέλουν αλλά κάτι το οποίο το επιβάλλει η βαθμολογία τους ο μπαμπάς τους το οικογενειακό υπόβαθρο.Δεν νομίζω ότι ανήκεις σε αυτούς ούτε ο Miv.O στόχος μου είναι συγκεκριμένος.Το πως θα "πετύχει" ο καθένας την ευτυχία εξαρτάται από τα όνειρα του και την αυτογνωσία του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα να ξεχωρίσεις Nickname στο μυαλό σου ποιο είναι ακριβώς αυτό που θέλει να φτάσει η αλεπού και μετά έλα να μου πεις εμενα ή οποιουδήποτε αν το έφτασε ή όχι, ποιος το έφτασε, ποιος όχι, ποιος είναι ο υπερ, υπο, ανθυπαριστούχος. Στο επίπεδο της άγνοιας τι να σου λέω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
εδω μεσα παντως επικρατει πολυ μεγαλη αντιζηλια και βεβαια για αυτο στην ελλαδα δεν συνεργαζομαστε ποτε συμφωνω σε αυτο που λεει ο ηριστος εχει μεγαλο δικιο αλλα και σε αυτο που λεει ο μιχαλης για ατομα πανηληθια που με μηδεν αντιληψη του χωρου βγαλαν 19500 δυστυχως αυτα τα φαινομενα ηταν εντονα στις πανελληνιες α και κατι τελευταιο γα να τελειωνει το παραμυθι της κοροιδιας οποιος εχει στοχους καθεται και διαβαζει και κομμενα οι εξοδοι και αυτα κοψτε λοιπον τ οδουλεμα οτι ειχαμε φυσιολογικη ζωη ολη μερα εξω πηγαμε πενταημερες ολο παρεες κατα τεκμηριο ολοι οι αριστουχοι ειναι ατομα απομονωμενα απο την υπολοιπη ζωη με φωτεινες εξαιρεσεις βεβαια το συστημα αναγκαστικα σε απομονωνει οποτε μιχαλη οσο και αν λες αυτα δεν τα πιστευω γιατι μετα χριστον προφητες γινομαστε ολοι μας;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Πραγματικα λυπαμαι για τις αντιληψεις ορισμενων εδω μεσα.

Εγω εβγαλα 18000, ειμαι τουλαχιστον 700 μορια πανω απο τις 3 σχολες που ειχα στο μυαλο μου απο περισυ, περασα μια πολυ ευχαριστη χρονια απο αποψη διασκεδασης και εμπειριας, και το σημαντικοτερο;Αν ξαναπερνουσα την διαδικασια της Γ' Λυκειου, τα ιδια θα εκανα.

Ισως να μην ειμαι στην τοπικη εφημεριδα μαζι με τους υπολοιπους "εξυπνους" και καποιοι να με κοιτανε αφ'υψηλου.Ευχομαι ομως σε ολους αρχικα να περασουν στη σχολη που ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ και επειτα να καταφερουν να αποκτησουν την γνωση που επιθυμουν απο την τριτοβαθμια εκπαιδευση.

Το ποιος ειναι "μυαλο" σιγουρα δεν φαινεται στις πανελληνιες. Φαινεται σε μαθητικους διαγωνισμους, στο πανεπιστημιο, και στην αγορα εργασιας.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
και σαφεστατα αυτοι που βγαζουν 19700 ειναι και ατομα τυχερα με τυχη παρομοια του λουκι λουκ γιατι ας μην κρυβομαστε το 19100 απο το 19700 το καθοριζει ενα μαθημα που χχειροτερο του δεν υπαρχει και λεγται εκθεση ενας διορθωτης μπορει να ναι πιομενος και να βαλει 10 σδε εναν που αξιζει για 17 και ενας αλλος να βαλει σε εναν που αξιζει για 15 19 οποτε σαφεστατα για μενα ειναι θεμα τυχης αυτο και εξυπνοι ειναι το ιδιο το 19100 με 19600 και επιπροσθετα φετος γυρισαμε στη γενια του 2000 με τους αριστουχους που ολοι βγαζουν 20 με αυτα που εχω δει θα μου φυγουν τα αυτια δε θελω να προβλεψω ποσο θα ψηλωσουν οι βασεις φετος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
εδω μεσα παντως επικρατει πολυ μεγαλη αντιζηλια και βεβαια για αυτο στην ελλαδα δεν συνεργαζομαστε ποτε συμφωνω σε αυτο που λεει ο ηριστος εχει μεγαλο δικιο αλλα και σε αυτο που λεει ο μιχαλης για ατομα πανηληθια που με μηδεν αντιληψη του χωρου βγαλαν 19500 δυστυχως αυτα τα φαινομενα ηταν εντονα στις πανελληνιες α και κατι τελευταιο γα να τελειωνει το παραμυθι της κοροιδιας οποιος εχει στοχους καθεται και διαβαζει και κομμενα οι εξοδοι και αυτα κοψτε λοιπον τ οδουλεμα οτι ειχαμε φυσιολογικη ζωη ολη μερα εξω πηγαμε πενταημερες ολο παρεες κατα τεκμηριο ολοι οι αριστουχοι ειναι ατομα απομονωμενα απο την υπολοιπη ζωη με φωτεινες εξαιρεσεις βεβαια το συστημα αναγκαστικα σε απομονωνει οποτε μιχαλη οσο και αν λες αυτα δεν τα πιστευω γιατι μετα χριστον προφητες γινομαστε ολοι μας;)

Δεν έχω στόχο να σε πείσω για τα γεγονότα, τι θα κέρδιζα άλλωστε; Το γεγονός ότι έβγαινα κάθε Σάββατο, ότι περνούσα χαλαρά τις Κυριακές μου, ότι πολλές φορές αντί να διαβάζω καθόμουν στο pc, έβλεπα τηλεόραση ή έβγαινα έξω δεν έχω λόγο να το παραχαράξω, έτσι έγινε. Το ότι κάνεις συστηματικό διάβασμα, για μένα τουλάχιστον, δεν σημαίνει καμία απομόνωση. Και ναι, δεν έχω λόγο να κρύψω ότι έβγαλα περισσότερα μόρια από πολλούς που όντως για ένα χρόνο δεν είχαν ζωή. Το πρόγραμμα που ακολούθησα τη χρονιά που πέρασε είναι δική μου υπόθεση, πάντως ομολογουμένως κάποιος θα αναρωτιόταν, με το πρόγραμμα που είχα, πως ακριβώς έβγαλα τόσα μόρια. Δεν λέω, σε κάποια φάση κι εγώ αναρωτήθηκα το ίδιο, αλλά στο πως κάνει ο καθένας τα κουμάντα του δεν υπάρχουν γενικώς ισχύοντες κανόνες. Η ουσία είναι ότι πέρασα τη χρονιά μου μια χαρά και την τελείωσα με ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα. Από κει και πέρα δεν θα κάτσω ν'ασχολούμαι με βλακείες.
Αναρωτιέμαι, παντως, για πόσα χρόνια ακόμη θ'ασχολείσαι με τις Πανελλαδικές...
-----------------------------------------
και σαφεστατα αυτοι που βγαζουν 19700 ειναι και ατομα τυχερα με τυχη παρομοια του λουκι λουκ γιατι ας μην κρυβομαστε το 19100 απο το 19700 το καθοριζει ενα μαθημα που χχειροτερο του δεν υπαρχει και λεγται εκθεση ενας διορθωτης μπορει να ναι πιομενος και να βαλει 10 σδε εναν που αξιζει για 17 και ενας αλλος να βαλει σε εναν που αξιζει για 15 19 οποτε σαφεστατα για μενα ειναι θεμα τυχης αυτο και εξυπνοι ειναι το ιδιο το 19100 με 19600

Πληροφοριακά, η απόσταση του 19100 απ'το 19700 που θα μ'εβαζε στους "υπεραριστούχους" του "Συμβαίνει τώρα" της ΝΕΤ καθορίστηκε αποκλειστηκά από ένα μάθημα, το ΑΟΔΕ, στο οποίο έγραψα το χαμηλότερο βαθμό μου, 17,3. Κι όχι μόνο δεν στεναχωρήθηκα γι'αυτό, προσωπικά το θεωρώ τιμή μου που ΔΕΝ έγραψα 100αρι στο ΑΟΔΕ, αλλά έγραψα 100αρι στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, πολύ καλούς βαθμούς στα άλλα δύο μαθήματα και φυσικά στην Έκθεση καλύτερο βαθμό απ'το ΑΟΔΕ. Προσωπικά μου έδωσε η Έκθεση τα μόρια που μου έκοψε το ΑΟΔΕ και το συγκεκριμένο γεγονός είναι προς τιμήν μου. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Δεν έχω στόχο να σε πείσω για τα γεγονότα, τι θα κέρδιζα άλλωστε; Το γεγονός ότι έβγαινα κάθε Σάββατο, ότι περνούσα χαλαρά τις Κυριακές μου, ότι πολλές φορές αντί να διαβάζω καθόμουν στο pc, έβλεπα τηλεόραση ή έβγαινα έξω δεν έχω λόγο να το παραχαράξω, έτσι έγινε. Το ότι κάνεις συστηματικό διάβασμα, για μένα τουλάχιστον, δεν σημαίνει καμία απομόνωση. Και ναι, δεν έχω λόγο να κρύψω ότι έβγαλα περισσότερα μόρια από πολλούς που όντως για ένα χρόνο δεν είχαν ζωή. Το πρόγραμμα που ακολούθησα τη χρονιά που πέρασε είναι δική μου υπόθεση, πάντως ομολογουμένως κάποιος θα αναρωτιόταν, με το πρόγραμμα που είχα, πως ακριβώς έβγαλα τόσα μόρια. Δεν λέω, σε κάποια φάση κι εγώ αναρωτήθηκα το ίδιο, αλλά στο πως κάνει ο καθένας τα κουμάντα του δεν υπάρχουν γενικώς ισχύοντες κανόνες. Η ουσία είναι ότι πέρασα τη χρονιά μου μια χαρά και την τελείωσα με ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα. Από κει και πέρα δεν θα κάτσω ν'ασχολούμαι με βλακείες.
Αναρωτιέμαι, παντως, για πόσα χρόνια ακόμη θ'ασχολείσαι με τις Πανελλαδικές...
-----------------------------------------


Πληροφοριακά, η απόσταση του 19100 απ'το 19700 που θα μ'εβαζε στους "υπεραριστούχους" του "Συμβαίνει τώρα" της ΝΕΤ καθορίστηκε αποκλειστηκά από ένα μάθημα, το ΑΟΔΕ, στο οποίο έγραψα το χαμηλότερο βαθμό μου, 17,3. Κι όχι μόνο δεν στεναχωρήθηκα γι'αυτό, προσωπικά το θεωρώ τιμή μου που ΔΕΝ έγραψα 100αρι στο ΑΟΔΕ, αλλά έγραψα 100αρι στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, πολύ καλούς βαθμούς στα άλλα δύο μαθήματα και φυσικά στην Έκθεση καλύτερο βαθμό απ'το ΑΟΔΕ. Προσωπικά μου έδωσε η Έκθεση τα μόρια που μου έκοψε το ΑΟΔΕ και το συγκεκριμένο γεγονός είναι προς τιμήν μου. ;)
ε τοτε ρε φιλε στη μενσα γρηγορα καθε σαββατο πρωτο τραπεζι πιστα δηλαδη?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
και σαφεστατα αυτοι που βγαζουν 19700 ειναι και ατομα τυχερα με τυχη παρομοια του λουκι λουκ γιατι ας μην κρυβομαστε το 19100 απο το 19700 το καθοριζει ενα μαθημα που χχειροτερο του δεν υπαρχει και λεγται εκθεση ενας διορθωτης μπορει να ναι πιομενος και να βαλει 10 σδε εναν που αξιζει για 17 και ενας αλλος να βαλει σε εναν που αξιζει για 15 19 οποτε σαφεστατα για μενα ειναι θεμα τυχης αυτο και εξυπνοι ειναι το ιδιο το 19100 με 19600 και επιπροσθετα φετος γυρισαμε στη γενια του 2000 με τους αριστουχους που ολοι βγαζουν 20 με αυτα που εχω δει θα μου φυγουν τα αυτια δε θελω να προβλεψω ποσο θα ψηλωσουν οι βασεις φετος


Τα στατιστικά, που λες, τα έχω δει πολύ πριν από σένα και απορώ πραγματικά που την είδες τη γενιά του 2000. Δεν ήταν τόσο τραγική η διαφορά και πραγματικά, αν θέλεις να σου πούμε μπράβο που έδινες με τα θέματα 2008, αν είναι να σταματήσεις το κολληματάκι που έχεις, οκ, εγώ σου λέω μπράβο.
-----------------------------------------
ε τοτε ρε φιλε στη μενσα γρηγορα καθε σαββατο πρωτο τραπεζι πιστα δηλαδη?:P

Αν εσύ αυτό καταλαβαίνεις, τότε αυτό έκανα, δεν πρόκειται να σου χαλάσω χατήρι. Απλά για μερικούς ανθρώπους ό,τι δεν είναι μαύρο δεν είναι απαραιτήτως και άσπρο. Ανήκω σ'αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Δεν έχω στόχο να σε πείσω για τα γεγονότα, τι θα κέρδιζα άλλωστε; Το γεγονός ότι έβγαινα κάθε Σάββατο, ότι περνούσα χαλαρά τις Κυριακές μου, ότι πολλές φορές αντί να διαβάζω καθόμουν στο pc, έβλεπα τηλεόραση ή έβγαινα έξω δεν έχω λόγο να το παραχαράξω, έτσι έγινε. Το ότι κάνεις συστηματικό διάβασμα, για μένα τουλάχιστον, δεν σημαίνει καμία απομόνωση. Και ναι, δεν έχω λόγο να κρύψω ότι έβγαλα περισσότερα μόρια από πολλούς που όντως για ένα χρόνο δεν είχαν ζωή. Το πρόγραμμα που ακολούθησα τη χρονιά που πέρασε είναι δική μου υπόθεση, πάντως ομολογουμένως κάποιος θα αναρωτιόταν, με το πρόγραμμα που είχα, πως ακριβώς έβγαλα τόσα μόρια. Δεν λέω, σε κάποια φάση κι εγώ αναρωτήθηκα το ίδιο, αλλά στο πως κάνει ο καθένας τα κουμάντα του δεν υπάρχουν γενικώς ισχύοντες κανόνες. Η ουσία είναι ότι πέρασα τη χρονιά μου μια χαρά και την τελείωσα με ένα ακόμη καλύτερο αποτέλεσμα. Από κει και πέρα δεν θα κάτσω ν'ασχολούμαι με βλακείες.
Αναρωτιέμαι, παντως, για πόσα χρόνια ακόμη θ'ασχολείσαι με τις Πανελλαδικές...
-----------------------------------------


Πληροφοριακά, η απόσταση του 19100 απ'το 19700 που θα μ'εβαζε στους "υπεραριστούχους" του "Συμβαίνει τώρα" της ΝΕΤ καθορίστηκε αποκλειστηκά από ένα μάθημα, το ΑΟΔΕ, στο οποίο έγραψα το χαμηλότερο βαθμό μου, 17,3. Κι όχι μόνο δεν στεναχωρήθηκα γι'αυτό, προσωπικά το θεωρώ τιμή μου που ΔΕΝ έγραψα 100αρι στο ΑΟΔΕ, αλλά έγραψα 100αρι στα Μαθηματικά Κατεύθυνσης, πολύ καλούς βαθμούς στα άλλα δύο μαθήματα και φυσικά στην Έκθεση καλύτερο βαθμό απ'το ΑΟΔΕ. Προσωπικά μου έδωσε η Έκθεση τα μόρια που μου έκοψε το ΑΟΔΕ και το συγκεκριμένο γεγονός είναι προς τιμήν μου. ;)
παντως αν εδινα φετος με αυτα που επεσαν το λιγοτερο που θα βγαζα θα ηταν 19600 αλλα δυστυχως ο θεος δεν με αξιωσε να γεννηθω το 1991 τι να κανω τα χω βαλει με την τυχη μου:'(
-----------------------------------------
φιλε μου ελυσα θεμα δεσμων 1996 ο δικος μου βαθμος περσι μαθηματικα ισοδυαμει με 5 κατοσταρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Κοίτα να τελειώσεις τη σχολή σου με βαθμό κι άσε τις υποθέσεις και τις μεγαλοστομίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top