Μου την πέφτουν - Αντιμετώπιση

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
μια χαρα θα κρατηθει ρε....απλα εμεινα 6 χρονια μακρια της...πριν 3 χρονια που ηρθε για σπουδες ημασταν καπως πιο κοντα, τωρα τα πηγαινουμε πολυ καλα....ε αμα χαθουμε παλι, αν κι εγω πιστευω δν υπαρχει περιπτωση να πω "τετελαισται" αυτη ισως ναι.
Να σου πει ''τετελεσθαι''; Μα πως μπορείς να πεις τέλος σε μια κατάσταση αν αυτή η κατάσταση υπάρχει στη φαντασίωση του άλλου;

Είναι σαν να λέω πως θέλω τρελά τον Πιτ και φοβάμαι μην μου πει ότι χωρίζουμε:P:P
Νι, βάλτε όσες αρνητικές θέλετε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
γκομενιάρης ο γιώργος:P...εγώ μια ερώτηση έχω...πως οτ κάνεις καισ ου την πέφτουν τόσες?χαχαχαχαχχαχαχχ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιατί αν του πει ''ναι'' και τα σχετικά, πρέπει να μείνει Θεσσαλονίκη;:confused:
Λίγο πολύ είναι ακόμα στο στάδιο της εφηβείας αξίζει μια τέτοια θησεία για κάτι το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι παρωδικό; Δηλαδή αν υπάρχει αγάπη δεν θα μπορέσει να κρατηθεί από απόσταση;:confused:
Θεοδώρα, μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν έχω πει, ναι; :)
Είπα μόνο ότι θα είναι μεγάλη ήττα. Εάν τώρα πει "ναι", βλέπουμε.

Πώς κάνετε εσείς οι κοπέλες αυτά τα ... άλματα λογικής δεν θα μπορέσω να το καταλάβω ποτέ. :P


ωχ,φανταζεσαι?:hmm:
Σόρρυ, αλλά γιατί όχι;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι έχετε θεωρήσει de facto ότι το σύμπαν έχει συνωμοτήσει υπέρ του παιδιού. Συγγνώμη αν είμαι σκληρός ή ωμός, αλλά πρέπει να σημαίνει κάτι το ότι ο άνθρωπος έχει σπαταλήσει 9 χρόνια απ' τη ζωή του (κατά τη γνώμη μου) περιμένοντας την ωραία Ελένη; Θα του κάνει "πατ-πατ" στην πλατούλα ο καλός Θεούλης και θα του πει "μπράβο που περίμενες και ήσουν βράχος, πάρε τώρα την κοπέλα που θέλεις";

Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός συνήθως γελάει.
Και στην Ελένη του Ευριπίδη, τελικά η Ελένη ήταν οπτασία...


πριν 3 χρονια που ηρθε για σπουδες ημασταν καπως πιο κοντα, τωρα τα πηγαινουμε πολυ καλα....
Το "τα πάτε καλά" είναι από την δική σου σκοπιά. Από την δική της μπορεί κάλλιστα να είναι "ένα ΚΑΛΟ παιδάκι".

Το ότι εσύ είσαι ερωτευμένος (εγώ το δέχομαι αυτό) δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι και αμφίδρομο. Πολλές φορές έχουμε τις ψευδαισθήσεις που μας βολεύουν. Μακάρι να βγω ψεύτης, έτσι; Απλά κρίνω ρεαλιστικά την κατάσταση.

Και η τραγική ειρωνεία ξέρεις ποια είναι; Στην πέφτουν εδώ και δυο χρόνια επειδή σε βλέπουν ερωτευμένο και γεμάτο από χαρά. Εάν φας χυλόπιτα από την κοπελιά εκεί είναι που δεν θα στην πέφτει καμία. Σόρρυ που είμαι απότομος, απλά καλό είναι να προσγειωθείς τώρα που είσαι σχετικά χαμηλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Να σου πει ''τετελεσθαι''; Μα πως μπορείς να πεις τέλος σε μια κατάσταση αν αυτή η κατάσταση υπάρχει στη φαντασίωση του άλλου;

Είναι σαν να λέω πως θέλω τρελά τον Πιτ και φοβάμαι μην μου πει ότι χωρίζουμε:P:P
Νι, βάλτε όσες αρνητικές θέλετε!

ισως δν εεφρασα σωστα οκ. εννοω εγω δν προκειται να σταματησω να ελπιζω (παρεξηγηστε το "ελπιζω" ελυθερα) αυτη ΑΝ αισθανεται κατι ,ισως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
ισως δν εεφρασα σωστα οκ. εννοω εγω δν προκειται να σταματησω να ελπιζω (παρεξηγηστε το "ελπιζω" ελυθερα) αυτη ΑΝ αισθανεται κατι ,ισως.

Από το "το βλέπω να τα φτιάχνουμε στις επόμενες μέρες"
έχουμε φτάσει στο "δεν πρόκειται να σταματήσω να ελπίζω ΑΝ αυτή αισθάνεται κάτι"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Θεοδώρα, μην βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν έχω πει, ναι; :)
Είπα μόνο ότι θα είναι μεγάλη ήττα. Εάν τώρα πει "ναι", βλέπουμε.

Πώς κάνετε εσείς οι κοπέλες αυτά τα ... άλματα λογικής δεν θα μπορέσω να το καταλάβω ποτέ. :P



Σόρρυ, αλλά γιατί όχι;

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί όλοι έχετε θεωρήσει de facto ότι το σύμπαν έχει συνωμοτήσει υπέρ του παιδιού. Συγγνώμη αν είμαι σκληρός ή ωμός, αλλά πρέπει να σημαίνει κάτι το ότι ο άνθρωπος έχει σπαταλήσει 9 χρόνια απ' τη ζωή του (κατά τη γνώμη μου) περιμένοντας την ωραία Ελένη; Θα του κάνει "πατ-πατ" στην πλατούλα ο καλός Θεούλης και θα του πει "μπράβο που περίμενες και ήσουν βράχος, πάρε τώρα την κοπέλα που θέλεις";

Όταν οι άνθρωποι κάνουν σχέδια ο Θεός συνήθως γελάει.
Και στην Ελένη του Ευριπίδη, τελικά η Ελένη ήταν οπτασία...



Το "τα πάτε καλά" είναι από την δική σου σκοπιά. Από την δική της μπορεί κάλλιστα να είναι "ένα ΚΑΛΟ παιδάκι".

Το ότι εσύ είσαι ερωτευμένος (εγώ το δέχομαι αυτό) δεν σημαίνει αναγκαστικά ότι είναι και αμφίδρομο. Πολλές φορές έχουμε τις ψευδαισθήσεις που μας βολεύουν. Μακάρι να βγω ψεύτης, έτσι; Απλά κρίνω ρεαλιστικά την κατάσταση.

Και η τραγική ειρωνεία ξέρεις ποια είναι; Στην πέφτουν εδώ και δυο χρόνια επειδή σε βλέπουν ερωτευμένο και γεμάτο από χαρά. Εάν φας χυλόπιτα από την κοπελιά εκεί είναι που δεν θα στην πέφτει καμία. Σόρρυ που είμαι απότομος, απλά καλό είναι να προσγειωθείς τώρα που είσαι σχετικά χαμηλά.

ναι, σαφεστατα...δν ειπα οτι ειμαι σιγουρος αν αισθανεται κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
εννοω εγω δν προκειται να σταματησω να ελπιζω (παρεξηγηστε το "ελπιζω" ελυθερα) αυτη ΑΝ αισθανεται κατι ,ισως.
Η ελπίδα δεν είναι κακή. Το να χτίζεις παλάτια στην άμμο είναι επικίνδυνο.

Προσωπικά εγώ δεν σου τα λέω για να σε "κράξω" ή για να σε πικάρω, αλλά για να το 'χεις στο πίσω μέρος του εγκεφάλου σου για την περίπτωση που η προσγείωση σου βγει λίγο απότομη. :)

Δεν μου αρέσει να παίζω την Κασσάνδρα και μακάρι όλα να πάνε καλά. Αλλά η ειλικρινής γνώμη μου είναι ότι αυτό το πράγμα που ονειρεύεσαι είναι με πύλινα πόδια και οφείλω να σε προειδοποιήσω. Σόρρυ, ποτέ δεν χάιδευα αυτάκια και ούτε θα το κάνω τώρα.


Υγ.: να έχεις στο νου σου ότι η ζωή δεν σου χρωστάει τίποτα. Εσύ ο ίδιος διεκδικείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
@ Γιώργος
Δεν είπα πως είναι δικά σου λόγια απλά προχώρησα λίγο το θέμα:P

Σαν ενήλικο παιδί, sicx, πρέπει να σταματήσουμε να μιλάμε με υποθέσεις γιατί αυτό κάνουμε εδώ και 5 σελίδες.
Είμαι σκληρή, το ξέρω, αλλά κάνε κίνηση να δεις τι πραγματικά σου γίνεται. Καλή η ελπίδα αλλά όχι η ψευδαίσθηση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
φορα κατι το οποιο μοιαζει με βερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Λοιπον:
1)Πες οτι θα πας να μονασεις στον Αγιο Ορος και να αφοσιωθεις στον Θεο (Αμην :angel:)
2)Πες οτι θα πας με τους Γιατρους χωρις συνορα
3)Πες οτι πρεπει να πας να ταισεις τα παιδακια της αφρικης,που πεινανε(μην μας πουνε και αναισθητους)
4)Πες οτι θα υιοθετησεις τον Μαυρο Μπαμπουινο της Ζιμπαμπουε (ερωτας με την πρωτη ματια)
5)Πες οτι εισαι ομοφυλοφιλος
6)Βγες ραντεβου και εφαρμοσε βιοχημικο πολεμο ,με χρηση φυσικων τοξικων αεριων (συνισταται 1)φασολαδα 2)χρηση μασκας)
7)Πες οτι αποφασισες να γινεις πειραματοζωο για χαρη της επιστημης

Εφαρμοσε αυτα αρχικα και εαν δεν πιασουν,ρωτα με για πιο δραστικα μετρα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
8) Κάνε ένα ψυχικό: γνώρισέ τις στους φίλους σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annaki!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μικρή Αννούλα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Πωπω μπέρδεμα...
(όχι με τις κοπέλες που σου την πέφτουν,αλλά με αυτή που σου αρέσει :confused:)
Έζησα κάτι παρόμοιο που διήρκησε ένα χρόνο περίπου,ο τύπος το ήξερε αλλά δεν ήξερε τι ήθελε.Τεσπά.
Εγώ σου λέω να ενδώσεις σε αυτές τις κοπέλες.Μην μένεις σε μια σκιά που μπορεί να μην σε αφήσει ποτέ να γίνεις κομμάτι της ζωής της...
Δεν αξίζει.Πραγματικά,κάποια στιγμή θα νιώσεις πως ''λύθηκαν τα μάγια''και θα αναρωτηθείς γιατί ξόδεψες τόσο χρόνο απο τη ζωή σου,σκεφτόμενος μια ουτοπία και δεν έζησες αυτές τις στιγμές,δεν προχώρησες ένα βήμα πιο πέρα.
Η κοπέλα είναι 3 χρόνια στην πόλη σου.Αν ήταν να γίνει κάτι,θα είχε γίνει.(Συγνώμη :()
Γνώμη μου είναι να της μιλήσεις,έστω και τώρα.Πρέπει να έχεις μια απάντηση και να ξέρεις πώς θα πορευτείς απο'δω και πέρα.Καλώς ή κακώς αυτό το άτομο,απ'ό,τι κατάλαβα,ορίζει τη ζωή σου...Τις αποφάσεις σου...

Έχω πολύ περισσότερα να σου πω αλλά σταματάω εδώ.
Ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Μάλλον σου αρέσει κι εσένα να τις απορρίπτεις εδώ που τα λέμε. Μήπως φοβάσαι γενικά να ανοιχτείς σε κορίτσι και πείθεις τον εαυτό σου ότι δε χρειάζεσαι καμία άλλη παρά μόνο αυτή; Και γιατί δεν της μιλάς ξεκάθαρα και με ειλικρίνεια;;; Τι περιμένεις; Θα μετανιώσεις που απλά καθόσουν και την κοιτούσες επί 9 ψυχοφθόρα χρόνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Παίζει και κάτι άλλο.. Λες ότι τελευταία έχετε έρθει κοντά κλπ... Ξέρεις ότι μπορεί να παρερμηνεύεις κάποια σημάδια, έτσι? Αφού είναι οικογενειακή φίλη, μπορεί να σε βλέπει τελείως φιλικά και εσύ να το μεταφράζεις αλλιώς.. Συμβαίνει συχνά αυτό, βλέπεις αυτά που θες εσύ να δεις.. Δεν θέλω να γίνομαι κακιά, μπορεί όντως να σε θέλει η κοπέλα, αλλά δεν πρόκειται να το μάθεις ποτέ αυτό αν απλά κοιτάς και περιμένεις......Τι? Την δευτέρα παρουσία για να της μιλήσεις?:)

Όσο για τις κοπέλες που στην πέφτουν.. Βασικά δεν μπορείς να κάνεις κάτι.. Απλά πες το, δεν γουστάρω μην μου σπάτε τα νεύρα.. Αν και.. Τόσο λυσσάρες πια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papallona

Νεοφερμένος

Η papallona αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το θέμα βλέπω το έχετε αναλύσει αρκετά.
Εγώ θα πω απλά τη γνώμη μου, χωρίς να έχω καμία πρόθεση να σε προσβάλλω και εφόσον μου έχει δοθεί το δικαίωμα.
Νομίζω πως είσαι απλά φαντασμένος. Όλοι μας έχουμε ή είχαμε κάποτε ερωτευτεί κάποιον/-α χωρίς να του το πούμε. Κι εσύ είσαι ένας ακόμη που ζει έναν πλατωνικό έρωτα. Απλά δεν καταλαβαίνω γιατί πρέπει να μας το λες? Διότι είμαι σίγουρη ότι δεν σου την πέφτουν 10-15 κοπέλες όπως λες, αλλά ακόμα κι αν σου την έπεφταν είναι πανεύκολο να τις απομακρύνεις. Όλο το θεματάκι το έφτιαξες για να κάνεις επίδειξη. Και ρωτάω απλά γιατί? Τυχαίνει να έχω διαβάσει και άλλα θέματα που έχεις αναρτήσει και στα περισσότερα αναφέρεις αυτήν την κοπέλα. Δεν είστε μαζί, δε σε γουστάρει, γι΄αυτό και πάψε πια να διαλαλείς πως έχετε σχέση. Φαντάζεσαι την αντίδρασή της αν μάθει ότι έχεις δώσει δικαίωμα στον κάθε άσχετο να τη σχολιάζει, όπως εγώ πχ? Προσγειώσου στη γη.
Και θα υπάρχουν κι άλλοι που συμφωνούν μαζί μου, αλλά αμφιβάλλω αν κάποιος θα στο πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
επειδιξη σε ανθρωπους που δε γνωριζω και δε θα δω ποτε? Με τι σκοπο και ωφελος? Και δν ανεφερα πουθενα οτι τα εχουμε, διοτι δν τα εχουμε και αν το ανεφερα καπου θελω να μου δειξεις το ποστ...συμφωνω πως ισως ανοιξα το θεμα απο απελπισια του ανεκπληρωτου μου ερωτα...ισως ειμαι και φαντασμενος, φανηκα αλλαζονικος ναι, και προτεινω αν συμφωνειτε το θεμα να κλεισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top