Μου την πέφτουν - Αντιμετώπιση

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Κολλανε και αυτες επειδη αδιαφορεις...

απλα καλα κανεις και τους το ξεκοβεις,καταλαβαινω οτι για σενα καποια στιγμη κατανταει κουραστικο και βαρετο αλλα δεν εχεις και αλλη επιλογη...

παντως μπραβο σου για τον τροπο που αντιμετωπιζεις το θεμα,σπανιζουν τετοια παιδια στις μερες μας.;)

αυτο λεω, μου την επεσαν πολλες και μετα απο λιγο με παρατησαν...ειναι ομως 4 σπαστικες εδω και δυο χρονια...αφηστε!! ρε βαρεθηκα να αντιστεκομαι, δν καταλαβαινουν δλδ οτι δν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μάλλον κατοικώ σε άλλον πλανήτη :P

Με την άλλη κοπέλα αφού την θες 9 (!!!!) χρόνια γιατί δεν έχει γίνει κάτι ακόμα; Μήπως δεν είναι κάτι το αμφίδρομο και προσγειωθείς απότομα; Το σκέφτηκες καθόλου;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
απο 9 χρονών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Εγώ νομιζω οτι καταβαθος σ' αρεσει αυτο που γινεται, και απλα το παιζεις δυσκολος.:redface:
Εξαλλου, οπως λες μιλατε μ' αυτες. Ε μη τους μιλας. Γραφτες. Εξαλλου τρελες δεν ειναι να σε βρίσκουν στο δρομο και να σου λενε "Ελα μαζι μου, δε θα το μαθει η κοπελα σου.".

Ισως τους δινεις δικαιωματα και δε το καταλαβαινεις.:worry:

στο φροντ. ειναι....τις συνανταω 3 την εβδοαμαδα δν γινεται αλλιως, να αλλαξω φροντ.?? κινητο δν εχω δωσει, ουτε που μενω ξερουν...ρε πριν μπουμε για μαθημα τα κανουν αυτα...και παμε στο ιδιο σχολειο...

θεωδορα σε καμια περιπτωση δν θελω να σας το παιξω γοης, απλα εχω αγανακτησει να επιμενουν ενω δε θελω....σορρι αν φανηκα αλλαζονικος στο ποστ, δν ηθελα κατι τετοιο...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
παντως μπραβο σου για τον τροπο που αντιμετωπιζεις το θεμα, σπανιζουν τετοια παιδια στις μερες μας.;)

Εγώ πάλι φοβάμαι ακριβώς επειδή το αντιμετωπίζει έτσι το θέμα.

Εγώ νομιζω οτι καταβαθος σ' αρεσει αυτο που γινεται, και απλα το παιζεις δυσκολος.:redface:
Κι εγώ αυτό πιστεύω. Δεν θα σε ενδιέφερε καν το θέμα εάν είχες κανονική σχέση και ήσουν πολύ ερωτευμένος.


Με την άλλη κοπέλα αφού την θες 9 (!!!!) χρόνια γιατί δεν έχει γίνει κάτι ακόμα; Μήπως δεν είναι κάτι το αμφίδρομο και προσγειωθείς απότομα; Το σκέφτηκες καθόλου;:hmm:
Κι εγώ αυτό ήθελα να πω αλλά θα με λέγατε γρουσούζη μετά. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Μάλλον κατοικώ σε άλλον πλανήτη :P

Με την άλλη κοπέλα αφού την θες 9 (!!!!) χρόνια γιατί δεν έχει γίνει κάτι ακόμα; Μήπως δεν είναι κάτι το αμφίδρομο και προσγειωθείς απότομα; Το σκέφτηκες καθόλου;:hmm:

ειναι οικογενιακη φιλη, κανονικα μενει κρητη οποτε μεσα στα παιδικα χρονια και στην εφηβεια μου την ειδα μοναχα 3 φορες περιπου χριστουγενα, πασχα καλοκαιρια και τετοια, μεναμε μακρια, τωρα ομως σπουδαζει εδω και αρχισα να δρω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
στο φροντ. ειναι....τις συνανταω 3 την εβδοαμαδα δν γινεται αλλιως, να αλλαξω φροντ.?? κινητο δν εχω δωσει, ουτε που μενω ξερουν...ρε πριν μπουμε για μαθημα τα κανουν αυτα...και παμε στο ιδιο σχολειο...

θεωδορα σε καμια περιπτωση δν θελω να σας το παιξω γοης, απλα εχω αγανακτησει να επιμενουν ενω δε θελω....σορρι αν φανηκα αλλαζονικος στο ποστ, δν ηθελα κατι τετοιο...:(

αν θεωρεις οτι δεν μπορεις να κανεις τιποτα αλλο και εχεις κουραστει απο αυτη τη κατασταση η οποια επιδρα και στην ψυχολογια σου,ναι αλλαξε φροντ.

αλλα τι λεω,σε λιγο δινεις πανελληνιες και τελος με τα φροντ:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αυτο σκεφτομαι κι εγω....σε λιγο τελος!!! ωστοσο αφου αυτη σπουδαζει εδω, νομιζω θα μεινω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Κι εγώ αυτό ήθελα να πω αλλά θα με λέγατε γρουσούζη μετά. :rolleyes:
Ρεαλιστή θα σε λέγαμε:P

Βασικά δεν θέλω να σου κόψω τα φτερά κτλ αλλά μιλάμε για χρόνια! Και εμείς έχουμε τα κολλήματα μας αλλά όχι και για τόσα χρόνια, ειδικά σε αυτή την ηλικία! Και στην τελική αν ήταν αφίδρομο θα προχωρούμε και αυτή, ή εκτός και αν δεν το ξέρει:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
δν το ξερει φυσικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
ωστοσο αφου αυτη σπουδαζει εδω, νομιζω θα μεινω...
Εάν θες την γνώμη μου, μην κάνεις το λάθος να κάτσεις στην πόλη που μένεις σε περίπτωση που θέλεις οπωσδήποτε να φύγεις.
Βέβαια η Θεσσαλονίκη είναι μια υπέροχη και μαγευτική φοιτητούπολη, οπότε δεν βρίσκω λόγο να φύγεις ούτως ή άλλως :D αλλά εάν θες την ανεξαρτησία σου και να φύγεις θα σου έλεγα κάνε το.

Αυτό για να μην βγεις μετά από καιρό και λες "τι μαλακία έκανα τότε χωρίς λόγο". Μακάρι να βγω ψεύτης βέβαια, να τα φτιάξετε, να ταιριάξετε και να κάνετε και κουνέλια, αλλά σε αυτή τη φάση θα πρότεινα να βάλεις το θέμα της σταδιοδρομίας πρώτο, καθώς δεν υπάρχει λόγος.

Σόρρυ που στο χαλάω, αλλά καμία δεν είναι η ΜΙΑ που θα ερωτευτείς και θα ταιριάξεις εάν δεν στο αποδείξει πρώτα. Τα "νομίζω" και "αισθάνομαι" είναι για φιλοσοφικές συζητήσεις περί Καβάφη, Πλάτωνα, Εγγονόπουλου. Εδώ τα ζεύγη ταιριασμένων transistors δεν ταιριάζουν απόλυτα μεταξύ τους που φτιάχνονται με αυστηρές προδιαγραφές, οι άνθρωποι θα καταλάβουν αν ταιριάζουν;

Να μου επιτρέψεις να έχω κάποιες επιφυλάξεις στο θέμα σου. :)

δν το ξερει φυσικα
Περαστικά. Στο λέω προκαταβολικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Γιωργο να της το πεις,εχει δικαιωμα να ξερει και εφοσον μιλαμε για 9 χρονια πρεπει να ξερει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τι? Ακόμα δεν εχει μπει η καλτσα στο συρταρι???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γιωργο να της το πεις,εχει δικαιωμα να ξερει και εφοσον μιλαμε για 9 χρονια πρεπει να ξερει...
Και οπωσδήποτε ΠΡΙΝ κάνεις το μηχανογραφικό!
Μην της πας με το μηχανογραφικό συμπληρωμένο, της πεις "έκατσα Θεσσαλονίκη για πάρτη σου" και πάρεις καμιά απάντηση "ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ γλυκό εκ μέρους σου, αλλά τα 'χω μ' άλλον. Θα μπορούσαμε ωστόσο να μείνουμε δύο πολύ καλοί φίλοι."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ναι εχετε δικιο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Και οπωσδήποτε ΠΡΙΝ κάνεις το μηχανογραφικό!
Μην της πας με το μηχανογραφικό συμπληρωμένο, της πεις "έκατσα Θεσσαλονίκη για πάρτη σου" και πάρεις καμιά απάντηση "ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ γλυκό εκ μέρους σου, αλλά τα 'χω μ' άλλον. Θα μπορούσαμε ωστόσο να μείνουμε δύο πολύ καλοί φίλοι."
ωχ,φανταζεσαι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
ναι εχετε δικιο....
Aναρωτιεμαι ποσες φορες εχεις επαναλαβει αυτη την φραση για το συγκεκριμενο θεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και οπωσδήποτε ΠΡΙΝ κάνεις το μηχανογραφικό!
Μην της πας με το μηχανογραφικό συμπληρωμένο, της πεις "έκατσα Θεσσαλονίκη για πάρτη σου" και πάρεις καμιά απάντηση "ευχαριστώ πολύ, ήταν πολύ γλυκό εκ μέρους σου, αλλά τα 'χω μ' άλλον. Θα μπορούσαμε ωστόσο να μείνουμε δύο πολύ καλοί φίλοι."
Γιατί αν του πει ''ναι'' και τα σχετικά, πρέπει να μείνει Θεσσαλονίκη;:confused:
Λίγο πολύ είναι ακόμα στο στάδιο της εφηβείας αξίζει μια τέτοια θησεία για κάτι το οποίο κατά πάσα πιθανότητα θα είναι παρωδικό; Δηλαδή αν υπάρχει αγάπη δεν θα μπορέσει να κρατηθεί από απόσταση;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπάμπης ο Άλλος

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ο Άλλος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Πώπω, σόρυ εάν είμαι εριστικός, αλλά θα μου πέσουν τα μαλλιά με αυτά που διαβάζω.

λοιπον, ειμαι ερωτευμενος εδω και 9 χρονια με την ιδια κοπελα, δν τα εχουμε ακομα ακριβως (θελω να πω δν ειπαμε "θες να τα φταιξουμε?" "ναι βεβαια" "χιχι" "χιχιχι", δν νομιζω οτι μια σχεση εχει συμβολαιο και συμφωνιες, σφιγγουν χερια, μπαινουν υπογραφες και ετσι!! εχεις σχεση οταν το αισθανεσαι, οταν το νιωθεις, οταν αγαπας και νομιζω αυτο το εχουμε οι δυο μας ή διαφορετικα ειμαι πολυ φαντασιοπληκτος!!!).

Το θέμα είναι είστε μαζί ή όχι; Είπες όχι... Μετά από 9 χρόνια το βλέπεις τώρα όπου να ναι αυτές τις μέρες;

προφανες ειναι λοιπον πως αυτα τα 9 χρονια οσοι πειρασμοι κι αν μπηκαν τους αντιμετωπισα και ξεμπερδεψα γρηγορα, την λατρευω πραγματικα, ζω μονο γιαυτην και δν με ενδιαφερει καν η υπαξρη των αλλων κοριτσιων απο ερωτικης αποψεως.

Συγνώμη αλλά πρέπει να καταλάβεις πόσο παιδικά είναι τα αισθήματα σου. Μιλάς για μια κοπέλα που την γουστάρεις απο 9 χρονών, ακόμη δεν τα έχετε και λές ότι είναι η ζωή σου και ζείς γι' αυτήν.

Στον πραγματικό κόσμο, λοιπόν, δεν γίνεται να ξέρεις αν κάποια είναι η ζωή σου χωρίς να την ξέρεις καλά. Το καλά μπορεί να σημαίνει να έχεις μείνει στο ίδιο σπίτι με αυτήν, να την έχεις γνωρίσει από την καλή και απ' την ανάποδη. Να έχεις περάσει δύσκολες στιγμές και να σου έχει στηριχτεί και αντιστρόφως, να έχεις δεί εάν μπορείς όντως να συμβιώσεις με αυτό το άτομο.
Η αγάπη δεν φαίνεται στην φαντασία σου, όπου αυτή η κοπέλα συμπεριφέρεται με τον ιδανικό τρόπο που εσύ θές σε μία γυναίκα.
Η αγάπη φαίνεται στις δυσκολίες.
Το να βρείς έναν άνθρωπο με τον οποίο να δείς και να νιώσεις αυτά τα πράγματα, και να μπορείς να τα διατηρήσεις για μια ζωή, είναι απίστευτα σπάνιο και απίστευτα δύσκολο. Και αυτή η μικρή πιθανότητα γίνεται πολύ μικρότερη όταν πρέπει να υπολογίζεις ότι και ο άλλος πρέπει να νιώθει το ίδιο.

Και αυτή η απίστευτα απίστευτα μικρή πιθανότητα γίνεται επίσης πολύ μικρότερη όταν τα δύο αυτά άτομα δεν έχουν "κάνει την ζωή τους" νωρίτερα, με άλλες σχέσεις, προκειμένου να μην κυνηγήσει κάποια στιγμή έναν απ' τους δύο η σκέψη "θέλω να κάνω τη ζωή μου".

Κατά την αποψή μου, αυτή η πιθανότητα είναι όσο κοντά στο ΜΗΔΕΝ πάει. Και όσα ΖΕΥΓΑΡΙΑ την καταρρίπτουν πραγματικά είναι αξιοθαύμαστα.


δν θελω να την απατησω, να κανω απιστια διοτι ξερω πως θα ειναι απλα μια σαρκικη επιθιμια της στιγμης που θα μετανιωσω πικρα και αλλωστε θα κοροιδεψω και την αλλη κοπελα αφου δν θα την θελω πραγματικα.

Δεν γίνεται να απατήσεις κάποιον με τον οποίο δεν είσαι μαζί.

Μπορώ να ασχοληθώ με πολλά άλλα πόστ σου αλλά δεν θα το κάνω γιατί απλά κράξιμο θα είναι, γιατί αυτά που γράφεις πραγματικά είναι γελοία και κατά την γνώμη μου ένας σοβαρός άντρας που δεν τα γούσταρε αυτά και ένιωθε ο "σπαρτιάτης" που νιώθεις εσύ, δεν θα ερχόταν σ' ένα φόρουμ να γράψει αυτές τις βλακείες περί συμβουλών αντιμετώπισης του "πεσίματος" στο φροντηστήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
μια χαρα θα κρατηθει ρε....απλα εμεινα 6 χρονια μακρια της...πριν 3 χρονια που ηρθε για σπουδες ημασταν καπως πιο κοντα, τωρα τα πηγαινουμε πολυ καλα....ε αμα χαθουμε παλι, αν κι εγω πιστευω δν υπαρχει περιπτωση να πω "τετελαισται" αυτη ισως ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top