Μηχανολόγοι Μηχανικοί ΕΜΠ

DarkMatter

Νεοφερμένος

Ο DarkMatter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ενταξει τα χω τσεκαρει αυτα,απλα εγω θα ηθελα περισσοτερη αναλυση επι των μαθηματων μαζι βεβαια και με την πρακτικοτητα του ολου θεματος...Γιατι ουτε τους καθηγητες ξερω ουτε τα μαθηματα,ζητω λοιπον απο καποιον που εχει γνωση να με πληροφορησει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Το καλύτερο για σας είναι να πάρετε πολιτική οικονομία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkMatter

Νεοφερμένος

Ο DarkMatter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Το καλύτερο για σας είναι να πάρετε πολιτική οικονομία.
Θα ηθελες να μου αναλυσεις το περιεχομενο του μαθηματος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Θα ηθελες να μου αναλυσεις το περιεχομενο του μαθηματος?

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δεις τον οδηγό σπουδών της σχολής σου.

https://www.mech.ntua.gr/gr/studies/ugrads/studyguide/ME_GR_2012_13.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
οταν πηγα να γραφτω μου ειπαν να παω σε καμοια βδομαδα να παρω τη βεβαιωση οτι ειμαι φοιτητης γιατι τοσο χρονο θα χρειαζοταν για να βγει..αν παω τη δευτερα που αρχιζουμε δε θα υπαρχει προβλημα ε ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
οταν πηγα να γραφτω μου ειπαν να παω σε καμοια βδομαδα να παρω τη βεβαιωση οτι ειμαι φοιτητης γιατι τοσο χρονο θα χρειαζοταν για να βγει..αν παω τη δευτερα που αρχιζουμε δε θα υπαρχει προβλημα ε ?

Εγώ έκανα την αίτηση και την επόμενη μέρα η βεβαίωση σπουδών ήταν έτοιμη. Πάντως δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα αν πας την δευτέρα ! Κωδικούς για το πάσο σου έδωσαν ;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ έκανα την αίτηση και την επόμενη μέρα η βεβαίωση σπουδών ήταν έτοιμη. Πάντως δεν πιστεύω να υπάρχει πρόβλημα αν πας την δευτέρα ! Κωδικούς για το πάσο σου έδωσαν ;;


οχι τιποτα..μονο εναν αριθμο μου εδωσαν..μαλλον θα παω αυριο..
τη δευτερα δηλαδη ξεκιναμε κανονικα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
οχι τιποτα..μονο εναν αριθμο μου εδωσαν..μαλλον θα παω αυριο..
τη δευτερα δηλαδη ξεκιναμε κανονικα ?

Δεν ξέρω αν θα ξεκινησουμε κανονικα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

papaki94

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Η γραμματεία ειπε για τρίτη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarkMatter

Νεοφερμένος

Ο DarkMatter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
παιζει καμοια απεργια ?
Αρχίζουμε την τρίτη.

Για αυτό χωρίς τη βεβαίωση και εγώ θέλω να μάθω δεν έχω καν πάει για να τη ζητήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΝικοςΡ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
συναδελφοι :P πως πηγε σημερα ?
κανονιζουμε και για καμοια συνατηση απο κοντα ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

-Vaggelis-

Νεοφερμένος

Ο -Vaggelis- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα,

Θα δώσω κατατακτήριες φέτος και θα ήθελα να με βοηθήσετε όσο γίνεται. Κυρίως στα Στοιχεία Μηχανών ΙΙ, γιατί δεν έχω βρεί πολλά θέματα (2-3) και δεν έχω πρόσβαση στο e-polytexneio που μου έχουν πει ότι ανεβάζουν θέματα. Μέσα το βιβλίο έχει λίγες ασκήσεις για πλανητικά/συμπλέκτες και ψάχνω επίσης μία με κιβώτιο ταχυτήτων πχ 2 ταχυτήτων (θα με βοηθούσε να είχα τις λύσεις). Αν μπορεί κάποιος ας με βοηθήσει. Ευχαριστώ.


Βαγγέλης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tufu

Νεοφερμένος

Ο tufu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
καλησπερα...θα ηθελα μια μικρη βοηθεια. επειδη θελω να δωσω εξετασεις τον δεκεμβριο για τους μηχανολογους μηχανικους μηπως καποιος η΄ καποια εχει θεματα και σημειωσεις στα παρακατω μαθηματα?? ευχαριστω πολυ θα με βοηθουσατε ...

1. μηχανικη ρευστων ι
2. στοιχεια μηχανων ιι
3. μεταφορα θερμοτητας και μαζας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexl1996

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Alexl1996 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,803 μηνύματα.
Καλησπέρα, μπαίνω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί ψιλο-ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη σχολή... (Σε ένα χρόνο δίνω Πανελλήνιες)
Από πλευράς επαγγελματικής αποκατάστασης πώς είναι τα πράγματα; Και γενικά η σχολή είναι καλή (για τα ελληνικά δεδομένα πάντα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Καλησπέρα, μπαίνω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί ψιλο-ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη σχολή... (Σε ένα χρόνο δίνω Πανελλήνιες)
Από πλευράς επαγγελματικής αποκατάστασης πώς είναι τα πράγματα; Και γενικά η σχολή είναι καλή (για τα ελληνικά δεδομένα πάντα)

Κοίτα αν αναφέρεσαι στο ΕΜΠ , τότε ναι συνήθως αποφοιτοι του ΕΜΠ βρίσκουν δουλειά πριν γίνουν απόφοιτοι . :P . Τώρα γενικών σαν Μηχαν.Μηχαν. σε όλες τις σχολές τις Ελλάδας , έχουν καλή εππαγ. αποκαταστ από όσο έχω ακουσει . Όσο αυτό γίνεται στα τωρινά δεδομένα της Ελλάδας . Για εξωτερικό δεν το συζητάμε , βρίσκεις δουλειά απευθείας :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Κοίτα αν αναφέρεσαι στο ΕΜΠ , τότε ναι συνήθως αποφοιτοι του ΕΜΠ βρίσκουν δουλειά πριν γίνουν απόφοιτοι . :P . Τώρα γενικών σαν Μηχαν.Μηχαν. σε όλες τις σχολές τις Ελλάδας , έχουν καλή εππαγ. αποκαταστ από όσο έχω ακουσει . Όσο αυτό γίνεται στα τωρινά δεδομένα της Ελλάδας . Για εξωτερικό δεν το συζητάμε , βρίσκεις δουλειά απευθείας :D

Νταξει δεν σε περιμενουν και με κοκκινο χαλι ιδιαιτερα εξω που εχιε να ανταγωνιστεις τους ασιατες αλλα ουτε και ειναι και κλειστες η πορτες για δουλεια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Καλησπέρα, μπαίνω στο συγκεκριμένο θέμα γιατί ψιλο-ενδιαφέρομαι για τη συγκεκριμένη σχολή... (Σε ένα χρόνο δίνω Πανελλήνιες)
Από πλευράς επαγγελματικής αποκατάστασης πώς είναι τα πράγματα; Και γενικά η σχολή είναι καλή (για τα ελληνικά δεδομένα πάντα)

Η σχολη, οπως σχεδον ολες του ΕΜΠ, σου δινουν πολλες εναλλακτικες για το μελλον σου. Δουλεια δεν σου βρισκει καμια, μονος σου θα πρεπει να προετοιμαστεις για την αγορα εργασιας, το ΕΜΠ θεωρητικα με τα υπολοιπα πανεπιστημια εχει καλο ονομα, αλλα αυτο δεν λεει τπτ. Αν ο εργοδοτης κρινει οτι αυτος του ΑΠΘ ή του ΠΘ ξερει καλυτερα τη δουλεια, αυτος του ΕΜΠ θα μεινει απεξω. Διαλεξε σχολη και οχι Πανεπιστημιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
πάντως αυτό που με προκαλεί μεγάλη εντύπωση με αυτήν την σχολή είναι το γεγονός πως δεν δίδεται βάση στην ηλεκτρική αυτοκίνηση,ένα μάθημα όλο κι όλο...όταν οι ΗΜΜΥ έχουν πολλά σχετικά μαθήματα και μια ολόκληρη ροή...

απορώ δεν βλέπουν που πάει η αυτοκινήση;ναι μεν επρόκειτο για μηχανολόγους,αλλά θα έπρεπε να προσαρμοστούν νομίζω στις σύγχρονες εξελίξεις...να συνδυάζει δηλαδή το παλιό ,που είναι συγκριτικό πλεονέκτημα σε αυτήν την σχολή,με το καινούριο και αναμενόμενο...ο οδηγος σπουδών όμως δείχνει να τις σνομπάρει αυτές τις προοπτικές με εκκωφαντικό τρόπο!..κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fisher96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
η σχολή είναι στην Πολυτεχνειούπολη ζωγράφου, ή στο παλιό κτήριο της Πατησσίων ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top