Μηχανικών Πληροφορικής και Ηλεκτρονικών Συστημάτων (Διεθνές Πανεπιστήμιο Ελλάδας)

mixmix

Νεοφερμένος

Ο mixmix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δηλαδη λες οτι το πολυτεχνειο στα Χανια και ο Βολος μια σχολη 5 χρονια γηραιοτερη απο την δικη μας δεν ειχαν επαγγελματικα δικαιωματα?? Ας γελασω συμφωνω παντως οτι δεν είναι ευκολο θεμα μια μετονομασια αλλα και σε σημερινη παραδοση μαθηματος σε εργαστηριο τονιστηκε πως μεχρι το 2011 το τμημα θα εχει 13-15 μελη ΔΕΠ πραμα που σημαινει λεφτα εργαστήρια και καθηγητες σιγουρα δεν μπορώ να κανω κατι περισσοτερο απο το να δω τι απο αυτα που ειπωθηκαν θα γινουν αλλα δεν μπορω να καταλαβω την αρνητικοτητα σου? Εχεις να χασεις κατι εσυ απο αυτο η το πανεπιστημιο δυτ Μακεδονίας θα χασει κυρος με μια τετοια σχολη (ΗΜΜΥΗ)?? Και όσο για αυτο που ειπωθηκε απο τον πρυτανη δεν νομιζω να εχεις επιγνωση του τι συμβαινει γυρω σου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Δηλαδη λες οτι το πολυτεχνειο στα Χανια και ο Βολος μια σχολη 5 χρονια γηραιοτερη απο την δικη μας δεν ειχαν επαγγελματικα δικαιωματα?? Ας γελασω συμφωνω παντως οτι δεν είναι ευκολο θεμα μια μετονομασια αλλα και σε σημερινη παραδοση μαθηματος σε εργαστηριο τονιστηκε πως μεχρι το 2011 το τμημα θα εχει 13-15 μελη ΔΕΠ πραμα που σημαινει λεφτα εργαστήρια και καθηγητες σιγουρα δεν μπορώ να κανω κατι περισσοτερο απο το να δω τι απο αυτα που ειπωθηκαν θα γινουν αλλα δεν μπορω να καταλαβω την αρνητικοτητα σου? Εχεις να χασεις κατι εσυ απο αυτο η το πανεπιστημιο δυτ Μακεδονίας θα χασει κυρος με μια τετοια σχολη (ΗΜΜΥΗ)?? Και όσο για αυτο που ειπωθηκε απο τον πρυτανη δεν νομιζω να εχεις επιγνωση του τι συμβαινει γυρω σου!!
Δεν είμαι αρνητικός φίλε.Και μη βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα.Φυσικά και έχουν επαγγελματικά δικαιώματα οι απόφοιτοι Βόλου και Κρήτης είπα εγώ ότι δεν έχουν?Απλώς είπα ότι συνήθως η μετονομασία ερχεται για κατοχυρωση επαγγελματικών δικαιωμάτων,τώρα αν ο βόλος κι Κρητη έχουν ήδη δικαιώματα είναι άλλο θέμα.Δεν είμαι αρνητικός απλώς πιστεύω ότι όταν μια σχολή έχει κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα δεν βρισκω το λόγο να μετονομαστεί.Αν μετονομαστειτε εσείς θα ζητάνε μετονομασία και οι μηχανικοί πληροφοριακών συστημάτων και στο τέλος θα γίνετε όλοι ημμυ.Δεν νομίζω να συμφέρει κανέναν αυτό.Όσο για το αν έχω επίγνωση του τι συμβαίνει γύρω μου δεν περιμένω από έναν άγνωστο να μου πει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mixmix

Νεοφερμένος

Ο mixmix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Η μετονομασια συμφερει εμενα όσο συμφερει και τον Βολο και την Κρητη καθώς επισης οσο συνεφερε και εσας και την αλλη σχολη που μετονομαστηκατε σε μηχανολογους. Επιτρεψε μου να γνωριζω περισσοτερα απο εσενα για την σχολη μου και το τι την συμφερει. Καθως τα δικαιωματα που της εχουν δωθει στον τομεα Πηροφορικης και Τηλεπικοινωνιων εχουν δωθει και στους ΗΜΜΥ πραγμα που δεν θεωρω σωστο. Η συζητηση ειναι μεγαλη και μπορει να παρει μερες, οσο για αυτο που ειπα πριν δεν ηθελα να σε θιξω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Η μετονομασια συμφερει εμενα όσο συμφερει και τον Βολο και την Κρητη καθώς επισης οσο συνεφερε και εσας και την αλλη σχολη που μετονομαστηκατε σε μηχανολογους. Επιτρεψε μου να γνωριζω περισσοτερα απο εσενα για την σχολη μου και το τι την συμφερει. Καθως τα δικαιωματα που της εχουν δωθει στον τομεα Πηροφορικης και Τηλεπικοινωνιων εχουν δωθει και στους ΗΜΜΥ πραγμα που δεν θεωρω σωστο. Η συζητηση ειναι μεγαλη και μπορει να παρει μερες, οσο για αυτο που ειπα πριν δεν ηθελα να σε θιξω.
Οκ δέχομαι ότι ξέρεις περισσότερα για τη σχολή σου και τί τη συμφέρει.Ξαναλέω πως η δική μου σχολή μετονομάστηκε γιατί πριν τη μετονομασία δεν είχε δικαιώματα μηχανικού και δεν μπορούσαν να δουλέψουν οι απόφοιτοι.Βασικά δεν υπάρχει άλλη σχολή εκτός από τη δική μου που μετονομάστηκε σε μηχανολόγους.Απλώς οι μηχανολόγοι μηχανικοί βιομηχανίας Βόλου έβγαλαν το όρο "βιομηχανίας" από το τίτλο και γίναν σκέτο μηχανολόγοι μηχανικοί.Τέσπα απλά να ξέρεις ότι η μετονομασία είναι μεγάλη υπόθεση και χρονοβόρα.Για παράδειγμα στη δική μου τη σχολή ένας γνωστός μου τους έλεγαν από τότε που ήταν στο πρώτο έτος ότι η σχολή θα μετονομαστεί και τελικά η μετονομασία ήρθε όταν έκανε το διδακτορικό του!Δλδ 6-7 χρόνια μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aGGGGelos

Νεοφερμένος

Ο aGGGGelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
:bye::bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αμα βρισκεται καποιος στο συγκεκριμενο τμημα ας μασ δωσει λιγες πληροφοριες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi235

Νεοφερμένος

Η Evi235 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
ας απαντησει καποιος που γνωριζει με ενδιαφερει και εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Δυστυχώς είμαι και εγώ φοιτητής αυτού του τμήματος.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loukiss

Νεοφερμένος

Ο loukiss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
οντως τι παιζει με το συγκεκριμενο τμημα?

γιατι δυστυχως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τί βγαίνεις από τη σχολή; Μηχανικός υπολογιστών; Ηλεκτρολόγος μηχανικός; τί;

Γενικά τί γνώμη έχετε για τη σχολή; Τα μαθήματα που είδα μοιάζουν περισσότερο για αει πληροφορικής.. Αξίζει να μπω εκεί;

Απαντήστε γρήγορα... :-)

Τι διαφορά έχουν οι μηχανικοί υπολογιστών από τους μηχανικούς πληροφορικής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά. Είμαι πρωτοετής στο Τμήμα Μηχανολόγων Μηχανικών της Κοζάνη. Αφήνω τις εισαγωγές και μπαίνω κατευθείαν στο ψητό.(:P)

Ας αρχίσουμε από θέματα που αφορούν μαθήματα, καθηγητές, κτλ. Αν και ο βασικός κορμός των μαθημάτων δεν υστερεί σε κάτι από τμήματα άλλων ΜΜ υπάρχουν προβλήματα σε ελλείψεις μαθημάτων, κυρίως των κατευθύνσεων, αλλά και εργαστηρίων. Το θέμα των εργαστηρίων είναι μια ''πονεμένη'' ιστορία διότι από την αρχή της χρονιάς άκουγα πολλά εργαστήρια τα οποία είτε υπήρχαν είτε ήταν υπό διαμόρφωση. Τελικά υπάρχει μόνο μια αίθουσα Η/Υ, ένα εργαστήριο στο υπόγειο του τμήματος στο οποίο έχει τοποθετηθεί κάποιος εξοπλισμός αλλά δεν λειτουργεί και επίσης ένα εργαστήριο Ηλεκτροτεχνίας σε κάποιο κτήριο κοντά στη σχολή το οποίο δεν ξέρω για ποιόν λόγο παραμένει ανεκμετάλλευτο. Γενικά οι καθηγητές του τμήματος είναι καλοί και συνεργάσιμοι αν και λίγοι (από όσους είχα τουλάχιστον εγώ μέχρι τώρα) είναι παθιασμένοι με το αντικείμενο τους και την διδασκαλία. Ο αριθμός των εισακτέων του τμήματος αν και είναι ικανοποιητικός τελικά αυτοί που παραμένουν είναι πολύ λίγοι. Χαρακτηριστικά στο έτος μου οι εισακτέοι ήταν 120, έμειναν 40 και οι ουσιαστικά ενεργοί φοιτητές οι οποίοι παρακολουθούν είναι μόλις 20, φαινόμενο το οποίο σε μεγαλύτερα έτη είναι ακόμα πιο έντονο. Αυτό δεν είναι όμως κατ΄ανάγκην αρνητικό γιατί στα μαθήματα π.χ. υπάρχει περισσότερη αμεσότητα και επικοινωνία με τον καθηγητή και μπορείς και την ώρα του μαθήματος να κάνεις όσες ερωτήσεις θέλεις για τις απορίες σου. Επίσης ο μικρός αριθμός των φοιτητών διευκολύνει κάπως και όσους κυνηγούν έναν καλό βαθμό πτυχίου. Αν και ''δεν κάνουν τα τούβλα μάθημα'' σας ενημερώνω ότι το κτήριο του τμήματος θυμίζει περισσότερο πολυκατοικία παρά Πανεπιστήμιο. Αυτό το αναφέρω γιατί συντελεί στο μη πανεπιστημιακό κλίμα που επικρατεί γενικότερα στην Κοζάνη και το οποίο προσωπικά μου χαλάει κάπως τη διάθεση. Κάτι ακόμα το οποίο θα ήθελα να αναφέρω είναι το κατά πόσο θα μπορέσετε να ''επιβιώσετε'' στην Κοζάνη. Ελάχιστες επιλογές εξόδων και άλλων δραστηριοτήτων, ''καγκουροφοιτητόκοσμος'', Σούρδοι για τους οποίους ακούγονται πολλά, και γενικά μια πόλη που ο μόνος λόγος που ''αναπτύσσεται'' είναι ότι βρίσκεται στην καρδία των εργοστασίων παραγωγής ενέργειας της ΔΕΗ.
Θα ήθελα επίσης να αναφερθώ και σε κάποια θέματα τα οποία απασχόλησαν ιδιαίτερα τα τμήματα της Κοζάνης (το ΤΜΜ και το ΤΜΠΤ). Το Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας διοικείται από διορισμένη Διοικούσα Επιτροπή και όχι από Πρυτανεία. Λόγω της δύσκολης οικονομικής κατάστασης που περνά το τμήμα (όπως και ολόκληρη η χώρα) τον Δεκέμβριο ο Πρόεδρος της Δ.Ε εξέφρασε τις απόψεις του περί συγχώνευσης των τμημάτων της Κοζάνης με τα τμήματα του ΤΕΙ της Κοζάνης. Μια πρόταση με την οποία όπως είπε θα παρέμεναν βιώσιμα τα τμήματα και θα ''τρώγαμε'' όπως είπε χαρακτηριστικά τα κτήρια του ΤΕΙ. Οι δηλώσεις αυτές αλλά και ο Νόμος-Πλαίσιο για την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση(ο οποίος ακόμα δεν έχει ψηφιστεί) ήταν αιτίες ώστε να ακολουθήσουν αντιδράσεις των φοιτητών με καταλήψεις και άλλες κινητοποιήσεις οι οποίες συνεχίστηκαν και μετά τα Χριστούγεννα. Ακόμα όλο αυτό το διάστημα ακούγονται και γράφονται φήμες για συγχώνευση με άλλα ΑΕΙ (ΑΠΘ, ΠΙ) αλλά δεν υπήρξε ποτέ καμία επίσημη ανακοίνωση.
Όσα και να είναι τα αρνητικά αν πραγματικά θέλετε να γίνεται Μηχανολόγοι Μηχανικοί θυμηθείτε πως αν μπείτε στο τμήμα θα βγείτε Μηχανολόγοι Μηχανικοί με κατοχυρωμένα επαγγελματικά δικαιώματα όποια κατάσταση και αν επικρατεί ή επικρατούσε. Στον προορισμό σας θα φτάσετε, το θέμα είναι ποιό αλλά και πόσο ικανοποιητικό θα είναι το ταξίδι.

Ελπίζω να μη σας κούρασα και να σας βοήθησα μεταφέροντας το κλίμα και την κατάσταση που επικρατεί.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ο συνάδελφος είναι απόλυτα σωστός σε όσα λέει.Το μόνο που θα ήθελα να διευκρινίσω είναι ότι θέμα συγχώνευσης με τει δεν υπάρχει σε καμία περίπτωση μετά από επιβεβαίωση από την υπουργό παιδείας.Κατά τα άλλα σας λέω στα ίσια αν θέλετε να γίνετε μηχανολόγοι δηλώστε τη σχολή τελευταία από τις πολυτεχνικές σχολές μηχανολόγων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Τι διαφορά έχει το Μηχανικός υπολογιστών από το Μηχανικός πληροφορικής [και τηλεπικοινωνιών που είναι στη Κοζάνη (είναι πολυτεχνείο)];
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mpko

Νεοφερμένος

Ο mpko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Κανονικά δεν υφίσταται "Μηχανικός Πληροφορικής". Σε καμιά χώρα εκτός Ελλάδας δεν υπάρχει τίτλος "Informatics Engineering". Η ονομασία του συγκεκριμένου Τμήματος προκύπτει από μετονομασία του τίτλου "Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών", όπως ήταν παλιότερα. Γι' αυτό και στην αγγλική ονομασία του Τμήματος, αναφέρεται ως "Applied Informatics and Telecommunications". Η αντικατάσταση του όρου "εφαρμοσμένης" με "Μηχανικών", έγινε για λόγους συνάφειας με άλλα Τμήματα και για να προσδιορίζεται πιο άμεσα οτι μιλάμε για πολυτεχνική σχολή. Ένα Τμήμα που έχει τίτλο Μηχανικών/Εφαρμοσμένης Πληροφορικής, αν και κανονικά φαίνεται ότι θα έπρεπε να επικεντρώνει κυρίως σε θεωρητική Πληροφορική και software, οι διαφορές όσον αφορά το πρόγραμμα σπουδών και το επιστημονικό αντικείμενο που πραγματεύονται είναι μικρές. Ωστόσο συγκεκριμένα το Τμήμα της Κοζάνης υστερεί σε πολύ μεγάλο βαθμό, από τα υπόλοιπα Τμήματα Μηχανικών Η/Υ σε όλους τους τομείς. Έχει ελλείψεις ακόμα και σε βασικές προϋποθέσεις για την ύπαρξη και λειτουργία Πανεπιστημιακού Τμήματος, σε επίπεδο εξοπλισμού/προσωπικού/εγκαταστάσεων κ.τ.λ.. Με μια γρήγορη ματιά είδα ότι έχει μόλις 9 μέλη ΔΕΠ από τα οποία μόνο ο ένας είναι σε βαθμίδα Καθηγητή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
από ότι κατάλαβα δηλαδή της Κοζάνης δεν θα μου προσφέρει και πολλές γνώσεις καθώς δεν έχει τις απαραίτητες προυποθέσεις..
ουσιαστική διαφορά στις δύο ονομασίες δεν υπάρχει..

αλλά το πτυχίο είναι το ίδιο;

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

InF3XioN

Νεοφερμένος

Ο InF3XioN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
από ότι κατάλαβα δηλαδή της Κοζάνης δεν θα μου προσφέρει και πολλές γνώσεις καθώς δεν έχει τις απαραίτητες προυποθέσεις..
ουσιαστική διαφορά στις δύο ονομασίες δεν υπάρχει..

αλλά το πτυχίο είναι το ίδιο;

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Εγώ δεν είπα ότι θα έχεις λιγότερες γνώσεις. Το πτυχίο όσον αφορά τα επαγγελματικα δικαιώματα ίδιο είναι. Όσον αφορά όμως την αναγνώριση [κυρίως] στο εξωτερικό, για μεταπτυχιακό σε μεγάλο Πανεπιστημίο για παράδειγμα, είναι η μέρα με τη νύχτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
210 ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΥΤ.ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ(ΚΟΖΑΝΗ) ΗΜ. με 16003 μόρια!!!

ωπ ωραιος φιλε:clapup::clapup::clapup::D:D:clapup::clapup::clapup:
θα ηθελα να σου κανω 2 ερωτησεις:
1.αναγνωριζεται απο το ΤΕΕ ετσι;;;εχω ακουσει αυτο και ρωταω
Το Τμήμα μετονομάστηκε από ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗΣ ΕΝΕΡΓΕΙΑΚΩΝ ΠΟΡΩΝ σε ΤΜΗΜΑ ΜΗΧΑΝΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ το 2009, σύμφωνα με το Προεδρικό Διάταγμα 47 (ΦΕΚ 61/27-04-2009, τ. Α).
εχει πλεον πληρη δικαιωματα μηχανολογου μηχ;;;:hmm::hmm:
2.και το κυριοτερο,πως ειναι η πολη;;;μου εχουν πει οτι ειναι πολυ ΒΠ(βιομηχανικη περιοχη) ισχυει;;;:hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Θα σου πω εγώ γιατι ενδιαφέρθηκα και εγώ για τη σχολή... Έχουν αναγνωριστεί πλέον όλα τα δικαιώματα σαν όλα τα άλλα πολυτεχνεία (αν ξέμεινε τίποτα θα έχει αναγνωριστεί μέχρι να τελειώσει ο φίλος)..

Και η πόλη μια χαρά είναι... έχει αρκετό φοιτητόκοσμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
2.και το κυριοτερο,πως ειναι η πολη;;;μου εχουν πει οτι ειναι πολυ ΒΠ(βιομηχανικη περιοχη) ισχυει;;;:hmm::hmm:
οντως ετσι ειναι, λογω του Θερμοηλεκτρικου Σταθμου της ΔΕΗ στη πτολεμαιδα, ο μισος νομος ειναι μια πελωρια εκσκαφη!
αλλα χιλιες φορες ετσι παρα να το αγοραζουμε απεξω το ρευμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top