Μηνιάτικο

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Σε 25 τμ δεν μπορείς να μείνεις... Σκέψου να καλέσεις και έναν φίλο, που θα κάτσει ? Είναι υπερβολικά μικρό για να έχει και μπάνιο ολοκληρωμένο και μια κουζίνα να μπορείς να φτιάξεις κάτι πρόχειρο

Εγώ και σε 16,5 τ.μ. έχω μείνει. Μπάνιο, κουζίνα κι ένα δωματιάκι. Άρα μάλλον εξαρτάται περισσότερο από το λογικό - ή όχι και τόσο λογικό :P - σχεδιασμό και οργάνωση του διαμερίσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Απλά όταν ψάχνεις σπίτι σου λένε για 35 τ.μ. 350 ευρώ για 45 400 ? και για 60 450 :P Οπότε λες αν είναι να δώσω τόσα ας πάω στο μεγαλύτερο δυνατό.


minimum difference: 4(years)*12(months)*100(450-350=100e)=4800e more. No fukin way.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Βρε εγώ συμφωνώ μαζί σου, απλά το σκεπτικό εκείνης της στιγμής δεν κάνει την πράξη για να δει την επιβάρυνση, αλλά λέει κοίτα διαφορά τετραγωνικών και τιμής.
Εκτός αυτού θεωρώ εξωφρενικές τις τιμές για τις γκαρσονιέρες, και ειδικά κάτι τρώγλες που στις χρεώνουν χρυσάφι. Άρα αν έχεις δει πολλά τέτοια σπίτια ξαφνικά ένα φυσιολογικό σου φαίνεται παλάτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

01011001

Δραστήριο μέλος

Ο Elric αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Βρε εγώ συμφωνώ μαζί σου, απλά το σκεπτικό εκείνης της στιγμής δεν κάνει την πράξη για να δει την επιβάρυνση, αλλά λέει κοίτα διαφορά τετραγωνικών και τιμής.

Ναί, δεν θα κάνεις την πράξη αν γενικώς τα λεφτά δεν σου προκαλούν κάποιο πρόβλημα :)

Εκτός αυτού θεωρώ εξωφρενικές τις τιμές για τις γκαρσονιέρες, και ειδικά κάτι τρώγλες που στις χρεώνουν χρυσάφι. Άρα αν έχεις δει πολλά τέτοια σπίτια ξαφνικά ένα φυσιολογικό σου φαίνεται παλάτι

..και στο χρεώνουν σαν παλάτι.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conundrum

Νεοφερμένος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγω παντως το δικο μου το βρηκα μεσα σε "5 λεπτα" και το εκλεισα κατευθειαν χωρις να κοιταξω τιποτα αλλο...και τωρα διαπιστώνω οτι εκανα την καλυτερη επιλογη αφου πληρει ολες τισ προυποθέσεις...
-----------------------------------------
ασε που τα 3 πρωτα χρονια δεν θα αυξήσει τη τιμή καθολου!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Εγω μενω σε μια σπιταρονα 70τμ.. :xalara:







(μαζι με την μανα μου. :emm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Γεια σας,

Ήθελα να ρωτήσω πόσα λεφτά θα πέρνετε τον μήνα; Εγώ υπολογίζω στο 1000αρικο.. 300-350Ε είναι τα περισσότερα διαμερίσματα π βρήκαμε...
Φαγοπότι και λογαριασμοί(ρεύμα, νερό, τηλέφωνο, διαδύκτιο)... Δεν καπνίζω και όταν βγαίνω τα Σαββατοκύριακα δεν ξοδεύω και πολλά.. Άρα 1000 είναι πολύ καλά για την Κόρινθο έτσι δν είναι;

Eνα χιλιαρικο,χωρις να καπνιζεις και να ξοδευεις πολλα στις εξοδους;;;:!::!::!:!
αν μου δινανε ενα χιλιαρικο θα γινομουν επαγγελματιας φοιτητης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Εμένα τελικά αποφάσισαν 850 με ενοίκιο κοινοχρηστα λογαριασμους κλπ...είναι ακριβο το ενοίκιο όμως(435)και θα μου μένουν 415(-15 τα κοινοχρηστα,-70 νερό ΔΕΗ και το κινητό μου και -20 η μηνιαια κάρτα διαδρομών)άρα 310 για φαγητό και διασκέδαση...δε ξέρω αν είναι πολλά ή λίγα θα δω αν θα τα βγάζω πέρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sostos

Νεοφερμένος

Ο sostos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
ναι αν δινεις 435 για νοικι,δεν τη βγαζεις με 600 το μηνα.
τοσο πολυ ειναι το νοικι,αθηνα εισαι μαλλον, και μενεις μονη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
ναι αν δινεις 435 για νοικι,δεν τη βγαζεις με 600 το μηνα.
τοσο πολυ ειναι το νοικι,αθηνα εισαι μαλλον, και μενεις μονη σου;


Θεσσαλονίκη όλα τα ενοίκια στα καινούρια σπίτια τόσο είναι...50 τετραγωνικα 450 ευρώ...εκμετάλλευση στο φουλ...θα ψάξω συγκάτοικο για του χρόνου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariosxania

Δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 538 μηνύματα.
Εγώ τα υπολογίζω έτσι περίπου
250 σούπερμαρκετ
150(ίντερνετ,ρεύμα,νερό,κοινόχρηστα,μετακινήσεις)
150(βόλτες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος υπάρχουν οικογένειες με 3 άτομα που μένουν σε 75 τμ σπίτι. :hmm: Ποσα δίνεις αν επιτρέπεται?

400 ευρω.
Ειναι στους αμπελοκηπους,επιπλομενο, ανακαινισμενο.Με βαση τα αλλα σπιτια που ειδα, το θεωρησα ευκαιρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wolfie

Δραστήριο μέλος

Ο Wolfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 501 μηνύματα.
400 ευρω.
Ειναι στους αμπελοκηπους,επιπλομενο, ανακαινισμενο.Με βαση τα αλλα σπιτια που ειδα, το θεωρησα ευκαιρια.

400e για 75τμ,επιπλωμένο και μάλιστα στους αμπελοκηπους είναι παρα πολύ μεγάλη ευκαιρία.Ξέρω άτομα που δίνουν περισσότερα ακόμα και για γκαρσονιέρα .Βεβαια, προσωπικά δεν θα προτιμούσα τόσο μεγάλο σπίτι για άλλους λόγους (καθάρισμα,θέρμανση κτλ) αλλα μια χαρά. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Κοινόχρηστα, πετρέλαιο κλπ σου πε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
400 ευρω.
Ειναι στους αμπελοκηπους,επιπλομενο, ανακαινισμενο.Με βαση τα αλλα σπιτια που ειδα, το θεωρησα ευκαιρια.
Ευκαιριάρα θα ελεγα. Εγω νοικιασα στο Βολο 45Ο ηθελε 500 κ χωρις επιπλα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouliii

Νεοφερμένος

Η giouliii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ποσα τετραγωνικα?δεν ειχε τπτ απο ηλεκτρικα κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritsinaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 281 μηνύματα.
ποσα τετραγωνικα?δεν ειχε τπτ απο ηλεκτρικα κλπ?
μακαρι ναξερα. Ειδα τοσα πολλα σπιτια σε τοσο μοκρο διαστημα που ταχω κανει αχταρμα στο κεφαλι μου. Θυμαμαι μονο οτι ειχε μια κρεβατοκαμαρα στον ακαλυπτο και 2 δωματια μπροστα με ενδιαμεση πορτα συρομενη, μια μικρη κουζινα κ ενα μικρο μπανιο.Απο ηλεκτρικες συσκευες τιποτα μονο νομιζω ειχε ερ-κοντισιον στην κρεβ/μαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouliii

Νεοφερμένος

Η giouliii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
ανετο πρεπει να ναιαι..ε με 450!!..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Πάντως από ότι βλέπω (διαβάζω) τα ενοίκια έχουν εκτοξευθεί. Πάλι καλά στα Χανιά (εκεί πέρασα) έχουν λογικά σε τιμή, για να μη πω φθηνα, σπίτια που είναι σχετικά καινούρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giouliii

Νεοφερμένος

Η giouliii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 85 μηνύματα.
μια γνωστη μ περασε ρεθυμνο και βρηκε γκαρσονιερα 130!!αυτα ειναιαιαι..συμφωνα με τα λεγομενα τησ μαμασ τησ ειναι μια χαρα για φοιτητρια αλλα μου παραφαινονται λιγα..:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top