Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Δεν ειμαι πλεον φοιτητης!Προσφατα τελειωσα τις σπουδες μου.Για αυτο μιλησα εκ πειρας παρα απο διαθεση να σε προσβαλλω.
Με ποιο αντικειμενο σχετιζονται οι σπουδες σου ? Θα τις συνεχισεις με καποιο μεταπτυχιακο ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαντάμ_Σουσού

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαντάμ_Σουσού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ρε οι πατεράδες ειναι αφασία σκέτη :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Ναι, στη Φιλολογία...είχαν ανακοινώσει πριν τις απεργίες στη σελίδα της σχολής ότι θα γίνονταν οι εγγραφές αύριο, αλλά από τότε τίποτα νεότερο...αστα...περιμένουμε... :P
Οποτε λογικα δεν θα εγγραφειτε αυριο ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Spider:)

Νεοφερμένος

Η Spider:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Οποτε λογικα δεν θα εγγραφειτε αυριο ? :)

Αυτό έχω καταλάβει. τώρα αν εγγραφούν κι εγώ το χάσω τι να πω πια; :eek: Εσένα η σχολή σου είχε καμία ανακοίνωση; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Οσες/οσοι απο εσας γραφτηκατε σας ανακοινωσαν ποτε θα αρχισουν τα μαθηματα η ποτε θα λαβετε το πασο σας ?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Το πασο δεν στο δινει η σχολη.

Κανεις αιτηση μεσω ιντερνετ στον αρμοδιο φορεα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Αυτό έχω καταλάβει. τώρα αν εγγραφούν κι εγώ το χάσω τι να πω πια; :eek: Εσένα η σχολή σου είχε καμία ανακοίνωση; :)
Η τελευταια ανακοινωση στο site της σχολης μου ,ειναι στις 23/9.:/:

Το πασο δεν στο δινει η σχολη.

Κανεις αιτηση μεσω ιντερνετ στον αρμοδιο φορεα.
Ευχαριστω για την πληροφορια.:)

Ευγενεστατοι ηταν ολοι. Απο αλλους συμφοιτητες μονο κατι κοπελιτσες που ηρθαν να με εξυπηρετησουν και να με ενημερωσουν και για τις παραταξεις τους!:P:P
Δαπανησες πολυ χρονο με τους παραταξιακους η αποχωρησες γρηγορα ? Ειχε καποιο ενδιαφερον η συζητηση μαζι τους ? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Spider:)

Νεοφερμένος

Η Spider:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Παιδιά, καθώς ξανακοιτούσα τη σελίδα του Πανεπιστημίου βρήκα αυτό... https://www.deanphil.uoa.gr/proboli-newn/eggrafes-prwtoeton.html Μη ρωτήσετε πώς μου είχε διαφύγει...έμπαινα συνήθως στην αρχική σελίδα της σχολής μου μόνο... τουλάχιστον τώρα θα έχω τα μάτια μου ανοιχτά για τις καινούργιες ημερομηνίες εγγραφών... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalMiNd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GlobalMiNd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Χμ ωραιο θεμα και αυτο.

Αρχικα,να διευκρινισουμε καποια πραγματακια.Πολλοι απο εσας που θεωρειτε τραγικο να παει καποιος με τους γονεις τους,ζειτε στην θεσσαλονικη μονιμα.Προφανως,αν εμενα και γω 18 χρονια στη θεσσαλονικη,θα ενιωθα εντελως ανετα να κανω κατι μια ακομα φορα,κατι που απο γεννησιμιου μου ειναι ρουτινα.

Ρωτηστε ομως και τον μαθητη/μελλοντα φοιτητη,που ερχεται απο το κουτσοχωρι της φλωρινας.Ειναι λογικο να αισθανεται το ιδιο;Πως ενα παιδι χωρις τα δικα σας ερεθισματα θα πιασει μονο του σπιτι σε αλλη ποληκλπ; Ακομα και το αστικο να βρει να παει στη σχολη,ειναι 'κατι που σε αγχωνει'.

Θα ηταν ανοητο καποιος να υποθεσει πως χρειαζομαστε τους γονεις (βαζω και μενα μεσα) για να κανουμε την εγγραφη σε πρακτικο επιπεδο.Αν ειναι δυνατον να μην μπορω να βαλω μια τζιφρα,και να 2 φορες μηχανικα ''μαλιστα,καταλαβα''.Φυσικα και μπορω.Απλα μεσα στο πληθος των αγνωστων και των καινουριων εμπειριων,προσπαθουμε να βρουμε κατι γνωριμο:τωρα ο πατερας,η μανα.η θεια μαρικα ή νονος ειναι δεν ξερω.Το θεωρω τουλαχιστον υποκριτικο να γραφει καποιος ''δεχομαι να παω με τον πατερα μεχρι την σταση μετα ομως το θεωρω απαραδεκτο'',οντας ο ιδιος γεννημα θρεμμα της αθηνας/θεσαλονικης κλπ.Σημειωτεον επαναλαμβανω:δεν ζουσαμε ολοι σε μεγαλες πολεις καποτε.Πολλοι ειμαστε και απο επαρχια,οπως προανεφερα.

Και στο κατω-κατω,περα απο οτι δεν ειναι κανενος δουλεια,απο αυτο φαινεται αν ειμαι ανωριμος ή εξαρτημενος;Νταχαχ.


Υγ Civilara και καθε civilara( στο δικο σου ποστ επεσε το ματι μου) πλησιαζοντας πλεον αισιως στη ληξη της δεκαετιας των 20,μπορω να πω οτι το ιδιο θα εκανα και τοτε αλλα και τωρα.Προσφατα,αναγκαστηκα για λογους δουλειας να περασω καποιους μηνες στην αγγλια,δουλευοντας εκει σε ενα νοσοκομειο.Φυσικα,πηγα εκει με την κοπελα μου για καποιο διαστημα,φιλοξενησα κανα 2 σ/κ τους γονεις μου,ηρθαν για καποιες μερες οι κολλητοι μου..κοινως ποτε δεν εμεινα μονος.Λες αυτο να το εκανα επειδη δεν μπορουσα να βαλω εναν καθετηρα στο νοσοκομειο και θα ζητουσα εμμεσως να ρθουν να το βαλουν εκεινοι; :P Προφανως και οχι.Απλα,καποιοι απο μας εχουμε μαθει ετσι να λειτουργουμε.Εχει να κανει περισσοτερο με την κοινωνικοτητα παρα με την ικανοτητα..


Τελος,κλεινω:καντε ο,τι ευχαριστει εσας με την καρδια σας.Και ειλικρινεστατα δεν νομιζω να κατσει κανεις να ασχοληθει με το αν πηγες με τη μανα,πατερα,αδελφο,γκομενα στη σχολη.Προβλημα ουδεν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δαπανησες πολυ χρονο με τους παραταξιακους η αποχωρησες γρηγορα ? Ειχε καποιο ενδιαφερον η συζητηση μαζι τους ? ;)

Οσο περιμενα στην ουρα με ειχε πρεσεγγισει μια κοπελα της KNE και καθισε μαζι μου μεχρι να ερθει η σειρα μου. Στην αρχη δε μου μιλουσε για τα της παραταξης...μου ελεγε γενικα για τη σχολη, τα μαθηματα και τους καθηγητες. Μετα που αρχισε τα πολιτικα δεν προλαβε να πει και πολλα γιατι ειχε ερθει η σειρα μου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Οσο περιμενα στην ουρα με ειχε πρεσεγγισει μια κοπελα της KNE και καθισε μαζι μου μεχρι να ερθει η σειρα μου. Στην αρχη δε μου μιλουσε για τα της παραταξης...μου ελεγε γενικα για τη σχολη, τα μαθηματα και τους καθηγητες. Μετα που αρχισε τα πολιτικα δεν προλαβε να πει και πολλα γιατι ειχε ερθει η σειρα μου!:)
Εχεις σχηματισει και καποια εικονα σχετικα με τα μαθηματα και τους καθηγητες , η μημως οχι ακομη ? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iamtacoc

Νεοφερμένος

Ο Τάσος Ρ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
με μια φίλη μου που σπουδάζει επίσης στο ΠΑΜΑΚ και ήξερε τα κατατόπια, με ξενάγησε κιόλας... μια χαρά :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ρε οι πατεράδες ειναι αφασία σκέτη :redface:

Όντος,πάτε με τους γονείς σας αν θέλετε και μην τους απομακρύνεται για να μην σας "ντροπιάσουν",όσο είναι μαζί σας ακόμα να περνάτε ώρες μαζί τους αν δεν το κάνετε θα το μετανιώσετε αργότερα,και εγώ θα ήθελα πολύ να είμαι με τον μπαμπά μου αλλά τι να κάνουμε αλλιώς τα φέρνει η μοίρα :( ,αυτές είναι στιγμές που κάνετε τους γονείς σας περήφανους, μην τους τις στερείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Ποσο κακο ειναι να παει καποιος με την γιαγια του? Η γιαγια θα νιωσει περηφανεια να καμαρωσει το εγγονι της!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Aμα παω να πω στη γιαγια μου....
"Γιαγια, παρε λιγο το μπαστουνι να παμε μεχρι τα ΚΤΕΛ να παμε στη Θεσ/νικη να με δεις τι ωραια που θα γραφομαι στη σχολη... Μετα θα γυρισουμε παλι πισω, ουτε 6 ωρες ταξιδι δεν ειναι.... Αλλα θα δεις με τι καμαρι θα με βλεπεις να συμπληρωνω τα χαρτια"
" Παρε 10 ευρω αγορι μου και παρατε με ησυχη" θα μου πει και αυτη και θα σηκωθει να φυγει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγαθαρχιδης

Νεοφερμένος

Ο Αγαθαρχιδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Δε σε συμπαθει η γιαγια?? Εμενα θα με εδινε 20αρικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wildinstinct

Νεοφερμένος

Η wildinstinct αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ευγενεστατοι ηταν ολοι. Απο αλλους συμφοιτητες μονο κατι κοπελιτσες που ηρθαν να με εξυπηρετησουν και να με ενημερωσουν και για τις παραταξεις τους!:P:P


Και συ δημοσιογραφια Παντειου? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

wildinstinct

Νεοφερμένος

Η wildinstinct αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.

penelope585

Νεοφερμένος

Η penelope585 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.
Χαχ, έλεος, μην τρελαθούμε...Μόνοι σας να πάτε στην εγγραφή, άντε με κανα φίλο σας. Σιγά μην παρετε μαμά-μπαμπά.:lol:


σιγα καλε στη σχολη που γραφτηκα οι περισσοτεροι ηταν με γονεις και κυριως μπαμπαδες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top