Με ποιον πήγατε για την εγγραφή σας;

Στην εγγραφή σας πήγατε...

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 248)
  • με γονείς

    Ψήφοι: 87 35.1%
  • με φίλο

    Ψήφοι: 37 14.9%
  • άλλο συγγενή (π.χ. κανενα ξαδερφο)

    Ψήφοι: 15 6.0%
  • γνωστό

    Ψήφοι: 4 1.6%
  • μόνος

    Ψήφοι: 105 42.3%

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δηλαδή είναι να πας να κάνεις μια εγγραφή που σιγά το θέμα βασικά και λες χωρίς τη μανούλα δεν μπορώ ντάξυ εμένα με φαίνεται αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Δεν ξέρω πως θα κάνει ο καθένας την εγγραφη του και ούτε που με νοιάζει κιόλας.Πολυ μικρη σημασια έχει.

Τη μαγκιά και την ανεξαρτησία σου υπάρχουν 1000 τρόποι να την δείξεις.Σίγουρα όμως όχι έτσι.

Η επιμονή να πας μόνος μη σου πω δείχνει ένα ανώριμο παιδι που μόλις βγήκε απο το αυγό του(σχολείο) θέλει να δέιξει οτι ειναι ενήλικας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Είδα και παιδιά απο άλλες πόλεις που οι γονείς τους ναι μεν τους έφεραν αλλά περίμεναν απ'έξω δεν ήταν μέσα να τους κρατάνε το χέρι ενώ συμπληρώνουν κάποια χαρτιά ή μέσα στην γραμματεία όταν έκαναν την εγγραφή σαν μερικούς Θεσσαλονικής. Το πρώτο είναι κατανοητό το δεύτερο για μένα είναι αστείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Εγω είχα πάει με τον πατέρα μου και ήμουν όλος καμάρι.
Σαν γυφτικο σκεπάρνι καμάρωνα που γραφομουν στη σχολη που ήθελα και ούτε που σκεφτόμουν τι θα πουν αν με δουν με τον μπαμπά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
Δεν τιθεται θεμα ανεξαρτησιας.Αν αυτος ητανε ο λογος δεν θα βγαινατε ξοδευοντας τα λεφτα της μαμακας και του μπαμπακα.Ειναι θεμα κομπλεξ.Καλα κανετε αλλα μεχρι εναν βαθμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
θα κατεβασω και τη γιαγια μου ετσι για τη διαφορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lexritis

Νεοφερμένος

Ο lexritis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 42 μηνύματα.
ειρωνευοτανε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φρεντος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φρεντος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,181 μηνύματα.
Μαλωστε για το με ποιον θα πατε για εγγραφη εσεις ενω δε γινονται εγγραφες....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
η ακομα καλητερα ποιος πηγε για εγγραφη?(γιατι καποιες γραμματειες ειναι ανοικτες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Μαλωστε με το ποιον θα πατε για εγγραφη εσεις ενω δε γινονται εγγραφες....
Γίνονται όμως :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Καποιος μου ειπε οτι οσοι δεν εχουμε κλεισει ακομα τα 18 πρεπει να παμε για εγγραφη με εναν απο τους γονεις μας, ή με τον κηδεμονα μας τελοσπαντων. Ισχυει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Καποιος μου ειπε οτι οσοι δεν εχουμε κλεισει ακομα τα 18 πρεπει να παμε για εγγραφη με εναν απο τους γονεις μας, ή με τον κηδεμονα μας τελοσπαντων. Ισχυει;
Δεν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Τώρα φάση θα έχει να βλέπει το λόγο που διαφωνούμε κανένα ορφανό που και να ήθελε δεν είχε κάποιον απο τους γονείς του να πάει για εγγραφή.Και το κυριότερο,να χαρεί μαζι τους για την επιτυχία του.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Spider:)

Νεοφερμένος

Η Spider:) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Τώρα συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι άσχετο, αλλά αυτό το thread ήταν το πιο κοντινό σ'αυτό που θέλω να ρωτήσω... Αφού το πανεπιστήμιο της Αθήνας ανακοίνωσε αναστολή λειτουργίας, οι εγγραφές που θα γίνονταν αύριο δε θα γίνουν, έτσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Ωχ,ωχ ο αέρας της μαγκιά των ΑΝ.ΕΛ.ΦΟΙΤ. (=Ανεξάρτητων Ελλήνων Φοιτητών) ξεχειλίζει όπως ο αέρας απο τη συσκευασία με τα πατατάκια.Μπουαχαχ. :redface:

Η πλάκα είναι οτι ορισμένοι που περνούν το κατώφλι της σχολής τους alone & independent ,έχουν σε όλη τη διάρκεια της εγγραφής τους στο πλάι τη γραμματέα,μαντέψτε : σαν να ήταν η μαμά τους :eek:
Και θέτουν κάτι ερωτήματα,να τα πιείς στο ποτήρι :
Εκει στην αιτηση εχει ενα κενό που συμπληρώνεις το βαθμό του απολυτηρίου σου.Και ρωτάει ο άλλος :
-Κυρία,εδώ πρέπει να γράψω τα μόρια που συγκέντρωσα ;
Ή ...
- Μα δεν έχω αριθμό δελτίου ταυτότητας ! (και η ταυτότητα τον περιμένει κάτω από τη μύτη του)


Αλλα οκ,ήρθε μόνος του την ημέρα της εγγραφής ε;
Αυτό έχει σημασία. (:redface::redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Τώρα συγγνώμη που θα ρωτήσω κάτι άσχετο, αλλά αυτό το thread ήταν το πιο κοντινό σ'αυτό που θέλω να ρωτήσω... Αφού το πανεπιστήμιο της Αθήνας ανακοίνωσε αναστολή λειτουργίας, οι εγγραφές που θα γίνονταν αύριο δε θα γίνουν, έτσι;;

Όχι είναι κλειστό.Είμαστε στο περίμενε για την ανακοίνωση της παράτασης εγγραφών από το minedu :|. (η φάτσα πάει στο πότε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαράλαμπος Χ.

Νεοφερμένος

Ο Χαράλαμπος Χ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Την ημέρα που γράφτηκα εγώ (μαζί με τον πατέρα μου) ήταν οοόλοι με γονείς πάντως.
Και θα πήγαινα με τον πατέρα μου ή τη μάνα μου κι αν ήμουν στην Αθήνα.
Δεν καταλαβαίνω πώς μπορείτε να θεωρείτε ντροπιαστικό το να δώσετε τέτοια χαρά στους ανθρώπους που έχουν εξοντωθεί, οικονομικά, ψυχικά, σωματικά, για να σας βοηθήσουν να βρίσκεστε εκεί.

Τώρα, αν βρίσκετε ντροπιαστική τη σχολή σας εσείς οι ίδιοι ή αν θεωρείτε σημαντικό το σχόλιο που ίσως κάνει το κάθε κακομαθημένο εκείνη την ώρα και θα έχει ξεχάσει 3' μετά, τότε μαντέψτε ποιος έχει πρόβλημα.

Α! Και για όσους θέλουν να δικτυωθούν από την πρώτη κιόλας μέρα, λες και όλες τις υπόλοιπες θα πηγαίνουν, θα παρακολουθούν με το κεφάλι σκυμμένο και θα φεύγουν: Οι ΔΑΠίτες κι οι ΔΑΠίτισσες (και λοιποί παραταξιακοί) που θα σας πλησιάσουν "φιλικά" (και θα'ναι μάλλον οι μόνοι που ίσως πλησιάσουν), χέστηκαν αν θα'ναι πιο δίπλα η μαμά ή ο μπαμπάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Εγω πηγα με τον πατερα μου. Αλλα οσα παιδια ειδα (ειχα παει απο τους πρωτους και δεν ειχαν μαζευτει πολλοι ακομα) ειχαν καποιον γονεα μαζι τους. Οι παραταξιακοι ανεπηρεαστοι φυσικα, και πλησιαζαν και μιλουσαν...απ' ολα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ροβερτα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ροβερτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Εγω πηγα με τον πατερα μου. Αλλα οσα παιδια ειδα (ειχα παει απο τους πρωτους και δεν ειχαν μαζευτει πολλοι ακομα) ειχαν καποιον γονεα μαζι τους. Οι παραταξιακοι ανεπηρεαστοι φυσικα, και πλησιαζαν και μιλουσαν...απ' ολα! :P
Georgia,τη Δευτερα 23/9 πηγατε για τις εγγραφες σας ,στο τμημα σου ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Georgia394

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Georgia394 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 188 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top