Γενικό -  Με ανησυχούν οι επιδόσεις των συμμαθητών μου.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ναι εντάξει, αλλά όταν δεν υπάρχει και ανταγωνισμός μειώνεται λίγο και η απόδοση του μαθητή, έτσι δεν είναι;;;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
κοιταξε,αυτο που λες ισχυει για αρκετους αλλα για μενα τουλαχιστον ειτε ειχα αλλους να "ανταγωνιζονται" (εγω δεν ανταγωνιζομουν κανενα...) ειτε οχι ,στα ιδια επιπεδα ηταν η αποδοση μου...εξαρταται απο τις προτεραιοτητες του καθενος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
εγώ το παραδέχομαι, από πάντα ήθελα να είμαι η καλύτερη σε όλα -> ο λόγος που σταμάτησα το μπαλέτο + τα γαλλικά...Είναι μειονέκτημα το παραδέχομαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dora_888

Νεοφερμένος

Η Δωρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
τι τον θες τον ανταγωνισμο ρε συ..1χαρα εχεισ την ησυχια σου!!!!Διαφωνω καθετα σε αυτο που λες..Οσο για το αν θα πεσουν οι βαθμοι σου δεν ισχυει..Ειδικα αν εισαι το μονο εξυπνο παιδι στ τμημα..οι καθηγητες με ολα τα υπολοιπα στουρνα θα σε εχουν σαν einstein..πιστεψε με..το χω περασει..(1φιλη μου δηλαδη αλλα τεσπα!!!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
να σας πω κι εγω ....το ξερετε καλα πιστευω κι οσοι απο εσας πηραν αριστειο οτι παντα θα υπαρχουν καποιοι που θα σας σπάνε τα νεύρα....σας λενε φυτο, χαζο, νευρόσπαστο, μέχρι και γλειφτρόνι δλδ οκ....:no1:τι να πει κανεις ομως οταν αυτα τα σπασα.....δικα παιδακια βρισκονται μεσα το τμημα του???1η μερα 1ης λυκειου και γυρισα σο σπιτι μου κλαιγοντας ουρλιαζοντας οτι αυριο παω ναλλαξω τμημα....μάλιστα στην τάξη έβαλα τα κλάμματα στη μέση του μαθήματος επειδη μουχανε βγάλει ένα όχι και τόσο ωραίο ποιηματάκι και εγω αρχισα να τους βριζω και να λεω κοροιδευε και μετα ζητα και την απαντηση στο τεστ ηλίθιο και κάτι τέτοια....ο καθηγητής είχε μείνει με κοίταγε και όταν ήρθε η 'ωρα να υπογράψει το απουσιολόγιο κάναμε μια συζήτηση επι του θέματος....να μν σας τα πολυλογώ...στο ίδιο τμήμα είμαι,μισοί στούρνα και κακομαθημένα πλουσιόπαιδα που πιστεύουν ότι το χρήμα φερνει την ευτυχία, και μερικοί άριστοι μαθητές, παιδιά που αξίζουν...μν αφήσετε μεικους μερικους ναχουν το πάνω χέρι.και μν πτοείστε.ακόμη και οι καλύτεροι να μν είστε όπως εγω στο τμήμα μου(υπάρχουν 2 ταλεντάρες στα μαθηματικά)πάντα θα υπάρχει κάτι στο οποίο εσείς θα ξεχωρίζετε....συνεχίστε.και θα βγείτε κερδισμένοι......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Αυτοί που λένε μαλακίες ότι είμαστε φυτά ζηλεύουν γιατί δε μπορούν να φτάσουν να γλύψουν ούτε το μικρό μας δαχτυλάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
ναι ρε αλλά δν στενοχωριέσαι σαν βλέπεις τους άλλους τους δημοφίλής κι εσένα στην άκρη να σε λένε φυτο????:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
ναι ρε αλλά δν στενοχωριέσαι σαν βλέπεις τους άλλους τους δημοφίλής κι εσένα στην άκρη να σε λένε φυτο????:'(


Όχι...Γιατί έχω φίλους που αξίζουν...και δε με νοιάζει αν είμαι φυτό :no1:

Α και κάτι άλλο, δεν θα μου πεις κάποιος αν εγώ είμαι φυτό...Αυτό το ξέρω κάλα μόνο εγώ...

Και στο κάτω κάτω, παλεύω για να κάνω κάτι για εμένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Όχι...Γιατί έχω φίλους που αξίζουν...και δε με νοιάζει αν είμαι φυτό :no1:


Σωστός!!!!:):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ribo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
σορρυ κιολας αλλα οταν καποιος εχει απουσιολογιο δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερος απο τους αλλους και οτι θα τους περασει στις πανελληνιες.Σε εμας ειχαμε για 6 χρονια 2 απουσιολογους που καθε χρονια εβγαζαν 19+ και ο τριτος πολυ πισω γυρω στο 17.Στις πανελληνιες εβγαλαν και οι 2 κατω απο 15 και εγω 19 που ημουν παντα τεταρτος-πεμπτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
σορρυ κιολας αλλα οταν καποιος εχει απουσιολογιο δεν σημαινει οτι ειναι καλυτερος απο τους αλλους και οτι θα τους περασει στις πανελληνιες.Σε εμας ειχαμε για 6 χρονια 2 απουσιολογους που καθε χρονια εβγαζαν 19+ και ο τριτος πολυ πισω γυρω στο 17.Στις πανελληνιες εβγαλαν και οι 2 κατω απο 15 και εγω 19 που ημουν παντα τεταρτος-πεμπτος!

Αυτό που λες δε σκέκει.


Σημαίνει πως είναι καλύτερος για το τρέχον σχολικό έτος. Κανένας δε μπορεί να σου εγγυηθεί ότι με την ταμπέλα του απουσιολόγου π.χ. στην 1η γυμνασίου, ότι 3η λυκείου θα σπείρεις στις πανελλαδικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3Lt3D

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 983 μηνύματα.
Αυτό που λες δε σκέκει.


Σημαίνει πως είναι καλύτερος για το τρέχον σχολικό έτος. Κανένας δε μπορεί να σου εγγυηθεί ότι με την ταμπέλα του απουσιολόγου π.χ. στην 1η γυμνασίου, ότι 3η λυκείου θα σπείρεις στις πανελλαδικές.

ακομα και στην 2α-3η λυκειου να εχει το απουσιολογιο(και οχι στην 1η γυμνασιου) δεν σημαινει απολυτως τιποτα. Το να εχεις το απουσιολογιο σημαινει πως εχεις ψηλο βαθμο σε ολα τα μαθηματα. που θα σε βοηθησει εσενα(στις πανελληνιες εννοω) αν ειχες 20 αρχαια/δικαιο?
Αυτο εννοει ο ribo. Και συμφωνω απολυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
lol. Άσχετο είναι αυτό που λέτε. Τέλος πάντων. Γενικά όποιος έχει το απουσιολόγιο είναι εν γένει ο καλύτερος συνολικά στα μαθήματα. Δεν είπα τίποτα για την πανελλαδικές εγώ ... Απλώς εσείς μπήκατε σε άλλα ... αλώνια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirk

Νεοφερμένος

Η mirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 94 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
εγώ το παραδέχομαι, από πάντα ήθελα να είμαι η καλύτερη σε όλα -> ο λόγος που σταμάτησα το μπαλέτο + τα γαλλικά...Είναι μειονέκτημα το παραδέχομαι...

Κρίμα που τα παράτησες :(
Αν το δεις αλλιώς όμως, στο μέλλον πιο περήφανη θα είσαι αν έχεις και κάποιο πτυχίο στα γαλλικά ή στο μπαλέτο κτλ, ενώ η επιτυχία/πρωτιά σε κάποια-ες συγκεκριμένη-ες χρονιά-ες στο σχολείο δε θα έχει καμία σημασία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Υπάρχουν πράγματα που με εξοργίζουν και άλλα που με θλίβουν, το παρών thread και ο δημιουργός του μάλλον στη δεύτερη κατηγορία ανήκουν.

Κοίταξε τουλάχιστον να είσαι έστω και ψεύτικα ευγενική με όσους προσπερνάς για την κορυφή. Θα τους συναντήσεις όλους ανάποδα όταν θα πέφτεις με φόρα - και με τα μυαλά που έχεις θα πέσεις σίγουρα.

Η ταπεινοφροσύνη είναι μεγάλο πράγμα παιδιά, σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν ιδιοφυή μυαλά με απίστευτα χαμηλό προφίλ και με λύπη μου διαπιστώνω ότι πολλοί δεν έχετε διδαχτεί από αυτούς τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mirk

Νεοφερμένος

Η mirk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 94 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Υπάρχουν πράγματα που με εξοργίζουν και άλλα που με θλίβουν, το παρών thread και ο δημιουργός του μάλλον στη δεύτερη κατηγορία ανήκουν.

Κοίταξε τουλάχιστον να είσαι έστω και ψεύτικα ευγενική με όσους προσπερνάς για την κορυφή. Θα τους συναντήσεις όλους ανάποδα όταν θα πέφτεις με φόρα - και με τα μυαλά που έχεις θα πέσεις σίγουρα.

Η ταπεινοφροσύνη είναι μεγάλο πράγμα παιδιά, σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν ιδιοφυή μυαλά με απίστευτα χαμηλό προφίλ και με λύπη μου διαπιστώνω ότι πολύ δεν έχετε διδαχτεί από αυτούς τίποτα.

Συμφωνώ απολύτως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Υπάρχουν πράγματα που με εξοργίζουν και άλλα που με θλίβουν, το παρών thread και ο δημιουργός του μάλλον στη δεύτερη κατηγορία ανήκουν.

Κοίταξε τουλάχιστον να είσαι έστω και ψεύτικα ευγενική με όσους προσπερνάς για την κορυφή. Θα τους συναντήσεις όλους ανάποδα όταν θα πέφτεις με φόρα - και με τα μυαλά που έχεις θα πέσεις σίγουρα.

Η ταπεινοφροσύνη είναι μεγάλο πράγμα παιδιά, σ' αυτό το φόρουμ υπάρχουν ιδιοφυή μυαλά με απίστευτα χαμηλό προφίλ και με λύπη μου διαπιστώνω ότι πολύ δεν έχετε διδαχτεί από αυτούς τίποτα.

Πραγματικά respect στην παραπάνω περίοδο... Πολύ καιρό είχα να ακούσω κάτι τόσο σοφό. :thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Afey

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Θέμης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,326 μηνύματα.
Και λίγο ανορθόγραφη, αλλά το 'φτιαξα τώρα :D!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kaim

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Και λίγο ανορθόγραφη, αλλά το 'φτιαξα τώρα :D!

Και έλεγα κι εγώ, κάτι δεν πάει καλά αλλά είπα να μην πω τίποτα μη με βρίσεις!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

neni

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η neni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Το γενικό χαμηλό επίπεδο, μειώνει τους ρυθμούς με τους οποίους προχωράει η τάξη στα μαθήματα. Ο ανταγωνισμός, με την καλή έννοια, σου δίνει την αίσθηση ότι είσαι η μόνη που προσπαθεί, κάτι κάπως αποθαρρυντικό. Επίσης, υπάρχει η περίπτωση να παρασυρθείς από το κακό επίπεδο. Μη σταματάς να προσπαθείς για το καλύτερο ανεξάρτητα από τους συμμαθητές σου.

ΥΓ: Από προσωπική εμπειρία, μην το παίρνεται ότι νομίζω ότι ισχύει για όλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top