Μετά τις Πανελλήνιες, επιλογή ΙΕΚ;

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μια σειρά από αστεία λάθη οδήγησαν να μην περασω στην σχολή που θέλω ψηφιακων συστημάτων Σπάρτη όμως πέρασα ψηφιακων μέσων στο Αργοστόλι όμως σκέφτομαι να μην πάω διότι δεν με ενδιαφέρει το αντικείμενο. Επιπλέον πέρασα στην ειδικότητα που θέλω σε δημόσιο ιεκ τεχνικός δικτύων και τηλεπικοινωνιών. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αξίζει να πάω ιεκ και πχ αν δω ότι έχω χρονο παράλληλα να είμαι στο ιεκ και να δώσω πανελλήνιες ξανά το 2024 η έστω να κάνω το 10% η όταν τελειώσω το ιεκ να δώσω κατατακτηριες για Αεί. Αν μπορείτε απαντήστε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδή σε έχω δει φίλε αν μπορείς @γιαννης_00
 
Τελευταία επεξεργασία:

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Πηγαινε ΙΕΚ, σκέψου αν θα ξαναδώσεις πανελλήνιες ή με 10%, και ετσι δεν θα χάσεις και χρόνο αν πχ ξανααποτυχεις, ώστε μετά να δώσεις κατατακτήριες από το ΙΕΚ μετά από 1,5 χρόνο που θα έχεις τελειώσει ειδικότητα και θα έχεις πάρει και την πιστοποίηση από ΕΟΠΠΕΠ.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Πηγαινε ΙΕΚ, σκέψου αν θα ξαναδώσεις πανελλήνιες ή με 10%, και ετσι δεν θα χάσεις και χρόνο αν πχ ξανααποτυχεις, ώστε μετά να δώσεις κατατακτήριες από το ΙΕΚ μετά από 1,5 χρόνο που θα έχεις τελειώσει ειδικότητα και θα έχεις πάρει και την πιστοποίηση από ΕΟΠΠΕΠ.
Ωραία ευχαριστω αυτό σκεφτόμουν και γω ισχύει έτσι ότι μπορω μέσω κατατακτήριων από ιεκ σε ΑΕΙ;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά μια σειρά από αστεία λάθη οδήγησαν να μην περασω στην σχολή που θέλω ψηφιακων συστημάτων Σπάρτη όμως πέρασα ψηφιακων μέσων στο Αργοστόλι όμως σκέφτομαι να μην πάω διότι δεν με ενδιαφέρει το αντικείμενο. Επιπλέον πέρασα στην ειδικότητα που θέλω σε δημόσιο ιεκ τεχνικός δικτύων και τηλεπικοινωνιών. Αυτό που θέλω να ρωτήσω αξίζει να πάω ιεκ και πχ αν δω ότι έχω χρονο παράλληλα να είμαι στο ιεκ και να δώσω πανελλήνιες ξανά το 2024 η έστω να κάνω το 10% η όταν τελειώσω το ιεκ να δώσω κατατακτηριες για Αεί. Αν μπορείτε απαντήστε.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επειδή σε έχω δει φίλε αν μπορείς @γιαννης_00
καλημερα
οκ οτι εγινε καλως εγινε και παμε παρακατω.

Και η δυο σχολες ....δηλαδη τα ψηφιακα σπαρτης που εχασες για λιγο και τα ψηφιακα μεσα αργοστολιου ειναι καλες σχολες με εξαιρετικο μελον ..πολυ πολυ εξαιρετικο...
Ε τωρα δεν μ'αρεσουν τα ψηφιακα μεσα? ... οκ κατανοητο... θελουν και λιγο απο καλιτεχνια να εχεις.

Τιπ ... αυτη η σχολη μαζι με της μυτιληνης της καστοριας της ανεμικης του βολου και της γραφιστικης του παδα θα εχουν τεραστια εργασιακη ζητηση.
Οι ανθρωπο πλεον πρωτα σκαλιζουν στο ιντερνετ και μετα πανε και αγοραζουν

Βαλε στο μιαλου σου οτι
με τα μορια που εχεις βλεπω οτι εχεις πολυ καλες πιθανοτητες του χρονου για ψηφιακα σπαρτης.

Τωρα για το ιεκ δικτυων και τηλεπικοινωνιων?.. φαινεται μοντερνο αλλα για μενα δεν ειναι κατι στο επιπεδο αυτο του ΙΕΚ... η βασικη εργασια που θα κανεις ειναι να πατσαρεις καλωδια utp και οπτικες ινες σε κτηρια και σε φρεατια στον δρομο..( πατσαρω σημαινει βαζω μπριζακια στην ακρη του καλωδιου και τα νοικοκυρευω).
Δουλεια θα εχεις παντα αλλα κολλημενος στα 800€ διοτι ο κλαδος ειναι κλειστος των πολυεθνικών τηλεπικοινωνιας και υπαρχουν πολλοι να κανουν την δουλεια αυτη.

Εγω στην δικη σου περιπτωση αν στοχευα ιεκ θα επελεγα τεχνικος μηχατρονικης η οποια φερνει στα ψηφιακα συστηματα και ειναι πολυ χρησιμη και επικαιρη σε αυτο που λενε 4η βιομηχανικη επανασταση στο κομματι της αυτοματοποισης παραγωγης και ρομποτικης..
 

panaman

Νεοφερμένος

Ο panaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Theo2005,
1.Να γραφτείς στη σχολή του Αργοστολίου. 2.Να κάνεις αναστολή φοίτησης. 3.Να τελειώσεις το ΙΕΚ. 4.Να διαβάζεις παράλληλα για να δώσεις κατατακτηριες για τα ψηφιακά Σπάρτης. 5. Να κάνεις το 10%.
Τη θέληση την έχεις συνεπώς όσο περισσότερα εμπόδια βρεθούν στο δρόμο σου τόσο καλύτερα θα πας, να το θυμάσαι.
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Ωραία ευχαριστω αυτό σκεφτόμουν και γω ισχύει έτσι ότι μπορω μέσω κατατακτήριων από ιεκ σε ΑΕΙ;
Ναι, και η αδελφή μου το ίδιο σκέφτεται να κάνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Theo2005,
1.Να γραφτείς στη σχολή του Αργοστολίου. 2.Να κάνεις αναστολή φοίτησης. 3.Να τελειώσεις το ΙΕΚ. 4.Να διαβάζεις παράλληλα για να δώσεις κατατακτηριες για τα ψηφιακά Σπάρτης. 5. Να κάνεις το 10%.
Τη θέληση την έχεις συνεπώς όσο περισσότερα εμπόδια βρεθούν στο δρόμο σου τόσο καλύτερα θα πας, να το θυμάσαι.
Πολύ σωστή σκέψη
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Οι κατακτηριες μεσω ιεκ δεν ειναι καν επιλογη
1.Πρεπει να περασει πρωτα πρωτα πιστοποιηση ιεκ...οπου υπαρχει μεγαλη αποτυχια και δεν ξερω το γιατι σε φιξ θεματα.
2 . Πρεπει η σχολη να παιρνει καποιους απο ιεκ..λιγες παιρνουν και λιγους
3. Οταν παει στις κατατακτηριες και του ριξουν τα θεματα μαθηματικων και φυσικης του 1ου ετους θα παθει ιλιγκο ... και εκει πρεπει να γραψει τουλαχιστον 10/20
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
Οι κατακτηριες μεσω ιεκ δεν ειναι καν επιλογη
1.Πρεπει να περασει πρωτα πρωτα πιστοποιηση ιεκ...οπου υπαρχει μεγαλη αποτυχια και δεν ξερω το γιατι σε φιξ θεματα.
2 . Πρεπει η σχολη να παιρνει καποιους απο ιεκ..λιγες παιρνουν και λιγους
3. Οταν παει στις κατατακτηριες και του ριξουν τα θεματα μαθηματικων και φυσικης του 1ου ετους θα παθει ιλιγκο ... και εκει πρεπει να γραψει τουλαχιστον 10/20
Καποιος που μελεταει την επιστημη, εχει παρει υλη κατακτηριων και ασχολειται, δεν παιζει να κοπει.
Το οτι η πλειοψηφια κοβεται στον ΕΟΠΠΕΠ ειναι επειδη θεωρουν οτι το ΙΕΚ ειναι γελοιο και δεν θελει καθολου διαβασμα και πανε τουριτσες και δεν ασχολουνται ποτε στο να μαθουν εις βαθος την ειδικοτητα τους.
Οποτε δεν ειναι καθολου δυσκολο οι κατακτηριες απο ΙΕΚ σε ΑΕΙ οταν το θες, μελετας και το αγαπας.
Οταν εισαι να χαμε να λεγαμε και το να στρωσεις το κρεβατι σου, βουνο σου φαινεται.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Αυτο καλη μου ειναι μια εξαιρετικα φιλοσοφιμενη προσεγγιση αλλα δεν αντικατοπριζει στην συγκεκριμενη πραγματικοτητα.
Προσεξε ...
1. Σε μια διαδικασια κατακτηριων με υποψηφιους πανεπιστημιου θετικων εχουμε ταραστια αποτυχια της ταξεως του 80%
2.Το παιδι ειναι του 4ου που σημαινει οτι φυσικη ουτε καν... και μαθηματικα γραμμενα καπου ...και σε χρονο λυκειου και φροντιστηριου
3. Σχολειο να του μαθει τα βασικα μαθηματικα και φυσικη δεν υπαρχει
4. Αφου δεν τα πηγε καλα στα του λυκειου γιατι να τα παει καλα στα του πανεπιστημιου που ειναι και αγνωστα
5.. Τα ΙΕΚ δεν φημίζονται ουτε για τα μαθηματικα τους ουτε για την φυσικη τους ωστε να διατηρησει την οποια επαφη
 

panaman

Νεοφερμένος

Ο panaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 52 ετών και Γονιός Μαθητή. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Αυτο καλη μου ειναι μια εξαιρετικα φιλοσοφιμενη προσεγγιση αλλα δεν αντικατοπριζει στην συγκεκριμενη πραγματικοτητα.
Προσεξε ...
1. Σε μια διαδικασια κατακτηριων με υποψηφιους πανεπιστημιου θετικων εχουμε ταραστια αποτυχια της ταξεως του 80%
2.Το παιδι ειναι του 4ου που σημαινει οτι φυσικη ουτε καν... και μαθηματικα γραμμενα καπου ...και σε χρονο λυκειου και φροντιστηριου
3. Σχολειο να του μαθει τα βασικα μαθηματικα και φυσικη δεν υπαρχει
4. Αφου δεν τα πηγε καλα στα του λυκειου γιατι να τα παει καλα στα του πανεπιστημιου που ειναι και αγνωστα
5.. Τα ΙΕΚ δεν φημίζονται ουτε για τα μαθηματικα τους ουτε για την φυσικη τους ωστε να διατηρησει την οποια επαφη
Το παιδί πέρασε στη σχολή του Αργοστολίου. Δεν θα πάει ΙΕΚ για τουρισμό ή για αναβολή στράτευσης. Είχε υπερκαλύψει την ελάχιστη βάση εισαγωγής ΔΕΝ είναι στο μηδεν. Εγραψε ικανοποιητικά.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την
Maria_Xagorari.

Ο Theo005 την πιστοποίηση θα την πάρει αέρα. Δεν είναι στο 80%. Θα είναι στο 5% των καλύτερων του ΙΕΚ.
Είναι συνεπως ξεκάθαρα για παραπάνω.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Το παιδί πέρασε στη σχολή του Αργοστολίου. Δεν θα πάει ΙΕΚ για τουρισμό ή για αναβολή στράτευσης. Είχε υπερκαλύψει την ελάχιστη βάση εισαγωγής ΔΕΝ είναι στο μηδεν. Εγραψε ικανοποιητικά.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την
Maria_Xagorari.

Ο Theo005 την πιστοποίηση θα την πάρει αέρα. Δεν είναι στο 80%. Θα είναι στο 5% των καλύτερων του ΙΕΚ.
Είναι συνεπως ξεκάθαρα για παραπάνω.
ε τι να κανουμε τωρα ..εσεις εχετε πιο ευρυγωνιο φακο..εγω πιο παροπιδε.

Το παιδι ( ο Theo2005) ζητησε την γνωμη μου και του την ειπα... ε και δεν την αλλαζω γιατι ειμαι και ξεροκεφαλος.. και γιατι οτι λεω το μελετω προτερα
 

Maria_Xagorari

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικής & Διοίκησης Τουρισμού Αιγαίου. Έχει γράψει 315 μηνύματα.
ε τι να κανουμε τωρα ..εσεις εχετε πιο ευρυγωνιο φακο..εγω πιο παροπιδε.

Το παιδι ( ο Theo2005) ζητησε την γνωμη μου και του την ειπα... ε και δεν την αλλαζω γιατι ειμαι και ξεροκεφαλος.. και γιατι οτι λεω το μελετω προτερα
Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες εννοείται, εγώ το βλέπω λίγο πιο ευέλικτα το θέμα ίσως συγκριτικά με εσένα, και προτείνω την καλύτερη δίοδο για τα δικά μου δεδομένα στον άνθρωπο.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες εννοείται, εγώ το βλέπω λίγο πιο ευέλικτα το θέμα ίσως συγκριτικά με εσένα, και προτείνω την καλύτερη δίοδο για τα δικά μου δεδομένα στον άνθρωπο.
Οι πολλες διαφορετικε γνωμες ειναι το καλυτερο εργαλειο του μαρκετινκ για να βαδισεις καλυτερα προς την επιτυχια.
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
Οι πολλες διαφορετικε γνωμες ειναι το καλυτερο εργαλειο του μαρκετινκ για να βαδισεις καλυτερα προς την επιτυχια.
Όλες οι γνώμες είναι ευπρόσδεκτες εννοείται, εγώ το βλέπω λίγο πιο ευέλικτα το θέμα ίσως συγκριτικά με εσένα, και προτείνω την καλύτερη δίοδο για τα δικά μου δεδομένα στον άνθρωπο.
Το παιδί πέρασε στη σχολή του Αργοστολίου. Δεν θα πάει ΙΕΚ για τουρισμό ή για αναβολή στράτευσης. Είχε υπερκαλύψει την ελάχιστη βάση εισαγωγής ΔΕΝ είναι στο μηδεν. Εγραψε ικανοποιητικά.

Θα συμφωνήσω απόλυτα με την
Maria_Xagorari.

Ο Theo005 την πιστοποίηση θα την πάρει αέρα. Δεν είναι στο 80%. Θα είναι στο 5% των καλύτερων του ΙΕΚ.
Είναι συνεπως ξεκάθαρα για παραπάνω.
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις ερώτηση εφόσον πάω σε ιεκ ποιος ο λόγος να γραφτω στο Αργοστόλι και να κάνω αναστολή φοίτησης;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις ερώτηση εφόσον πάω σε ιεκ ποιος ο λόγος να γραφτω στο Αργοστόλι και να κάνω αναστολή φοίτησης;
γιατι αν δεν γραφτεις ειναι μαμακια
δεν ξερεις πως αλαζουν οι καιροι
ε θα παρεις και ενα χαρτι για αναβολη στρατου
 

Theo2005

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Theo2005 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 186 μηνύματα.
γιατι αν δεν γραφτεις ειναι μαμακια
δεν ξερεις πως αλαζουν οι καιροι
ε θα παρεις και ενα χαρτι για αναβολη στρατου
Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι έχω ατομο που μπήκε μέσα φέτος στην Σπάρτη και αυτό θα είναι θετικό ώστε να με βοηθήσει. Τώρα αξίζει να δώσω πανελλήνιες το 2024 η να κάνω το 10% έχω πιθανότητές
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Το θετικό της υπόθεσης είναι ότι έχω ατομο που μπήκε μέσα φέτος στην Σπάρτη και αυτό θα είναι θετικό ώστε να με βοηθήσει. Τώρα αξίζει να δώσω πανελλήνιες το 2024 η να κάνω το 10% έχω πιθανότητές
πολυ δυσκολη η απαντηση και μεγαλο ρισκο
δινοντας εξετασεις σβηνουν οι παλιοι βαθμοι..
δεν ξερω εσυ πως εκτιμας τις δυναμεις σου

για την σπαρτη εχεις ενα 60-70%+ πιθανοτητα με το 6% και 99% με το 4%
 

giannis8krono

Νεοφερμένος

Ο giannis8krono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σορρυ για την διακοπη, σε περιπτωση εγγραφης στη σχολη επιτυχιας και 10% το ερχομενο ετος σε ποιο εξαμηνο σπουδων εγγραφεται ο φοιτητης στη νεα σχολη (που μπηκε με 10%)
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Σορρυ για την διακοπη, σε περιπτωση εγγραφης στη σχολη επιτυχιας και 10% το ερχομενο ετος σε ποιο εξαμηνο σπουδων εγγραφεται ο φοιτητης στη νεα σχολη (που μπηκε με 10%)
αν μπηκες με 10% ( μπαινεις στο 1ο) και κοψεις τον μαρτιο ...δηλαδη στο 2ο εξαμηνο ...οταν ξαναξεκινησεις θα πας 2ο εξαμηνο.
 

giannis8krono

Νεοφερμένος

Ο giannis8krono αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
αν μπηκες με 10% ( μπαινεις στο 1ο) και κοψεις τον μαρτιο ...δηλαδη στο 2ο εξαμηνο ...οταν ξαναξεκινησεις θα πας 2ο εξαμηνο.
Δηλαδη, επειδη δεν σε καταλαβα, αν κανει καποιος 10% μπαινει στο δευτερο εξαμηνο της σχολης, τον Σεπτέμβριο?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

αν μπηκες με 10% ( μπαινεις στο 1ο) και κοψεις τον μαρτιο ...δηλαδη στο 2ο εξαμηνο ...οταν ξαναξεκινησεις θα πας 2ο εξαμηνο.
Αν δηλαδη κοψω τον Ιούλιο μπαινω στο 3ο?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top