Μείωση εξεταστέας ύλης ΓΕΛ - Πανελλήνιες 2020

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Eπιτελους βγήκε οριστικά ❤️ τελικά μέσα του 19ου το προσφυγικό και έξω το κρητικό και του 20ου,
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΏΘΗΚΕΕΕΕΕΕ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Eπιτελους βγήκε οριστικά ❤ τελικά μέσα του 19ου το προσφυγικό και έξω το κρητικό και του 20ου,

Αν κι το αντιπαθώ νιώθω πολυ καλύτερα που ειναι μεσα😅
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
Αιντε επιτέλους! Τελείωσε η αναμονή. Έχω πάθει πλάκα όμως με αυτα που έβγαλαν από την θετική 😂
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
Η νέα μειωμένη ύλη αφορά μόνο τα παιδιά του νέου συστήματος και όχι αυτούς που δίνουν με το παλιό έτσι;
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Για να καταλαβω ειναι μεσα ως ΚΑΙ ηθικα νικομαχεια, και ιστορια τελειωνει στο προσφυγικο του 19ου αι? Επισης κοινωνιολογια βγαινει το 9 και το 10?Θα λιποθυμησω απο τη χαρα μ (οχι και τοσο ομως γτ τα κομματια που βγηκαν τα θυμομουν απο παλιοτερα, αλλα μεσα σ ολα δεν πειραζει)
 

uni77

Δραστήριο μέλος

Η Μαίρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 458 μηνύματα.
Η νέα μειωμένη ύλη αφορά μόνο τα παιδιά του νέου συστήματος και όχι αυτούς που δίνουν με το παλιό έτσι;
Δεν λεει για παλαιους αποφοιτους. Επισης αν ισχυε και για εμας λογικα θα αναφεροταν και στα λατινικα
 

Eua5

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eua5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Βιολογίας ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 232 μηνύματα.

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Η νέα μειωμένη ύλη αφορά μόνο τα παιδιά του νέου συστήματος και όχι αυτούς που δίνουν με το παλιό έτσι;

Όσα παιδιά δίνουν με το παλιό σύστημα δεν παρακολουθούν μαθήματα σε σχολεία και, ως εκ τούτου, δεν είναι άμεσα θιγόμενα από την αναστολή λειτουργίας των σχολείων. Επομένως, δεν υπάρχει λόγος να μειωθεί η ύλη - θεωρητικά, πάντα.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Για να καταλαβω ειναι μεσα ως ΚΑΙ ηθικα νικομαχεια, και ιστορια τελειωνει στο προσφυγικο του 19ου αι? Επισης κοινωνιολογια βγαινει το 9 και το 10?Θα λιποθυμησω απο τη χαρα μ (οχι και τοσο ομως γτ τα κομματια που βγηκαν τα θυμομουν απο παλιοτερα, αλλα μεσα σ ολα δεν πειραζει)

Ναιι
ΠΑΡΤΥΥ.😍😍😍
Πιστεύω βέβαια οτι Πρεπει να επικεντρωθούμε στο άγνωστο , γιατί εκει θα κριθεί για τις υψηλόβαθμες.
Τοσος πολυς χρόνος, τοσο λίγη υλη, τοσο ξεκούραση πρώτη φορά στα χρονικά.
Αγνωστο κι έκθεση δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιως😂
Βεβαια σωστα έπραξαν αφου τοσα διδάχθηκαν...
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Εμείς στο σχολείο την τελειώσαμε ολόκληρη στην ιστορία, μάλιστα κάναμε επαναλήψεις κρητικό..(όσο ήμασταν σχολείο).
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
Εμείς στο σχολείο την τελειώσαμε ολόκληρη στην ιστορία, μάλιστα κάναμε επαναλήψεις κρητικό..(όσο ήμασταν σχολείο).


Κι εγω οσα παιδιά της γ' γνώριζα ηταν στην ίδια φάση γι αυτο περίμενα ενα κεφάλαιο να βγει απο καθε μάθημα οχι παραπάνω.
Πάντως μας αφησαν το 19ο στο προσφυγικό που ναι μεν το μισω αλλα το έχω γράψει τοσες φορες κριμα να μου το εβγαζαν 😂
Γενικα νομίζω ολοι κανουν πάρτυ τωρα, ειδικα με την κοινωνιολογία.
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Κι εγω οσα παιδιά της γ' γνώριζα ηταν στην ίδια φάση γι αυτο περίμενα ενα κεφάλαιο να βγει απο καθε μάθημα οχι παραπάνω.
Πάντως μας αφησαν το 19ο στο προσφυγικό που ναι μεν το μισω αλλα το έχω γράψει τοσες φορες κριμα να μου το εβγαζαν 😂
Γενικα νομίζω ολοι κανουν πάρτυ τωρα, ειδικα με την κοινωνιολογία.
Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το 9 και ήταν απλό σαν κεφάλαιο, το 10 προφανώς πιο απαιτητικό. Καλό είναι να μαθαίνετε και τα νούμερα από τα στοιχεία που έχει γιατί θεωρείται κείμενο, ρώτησα καθηγήτρια. Το προσφυγικό του 19ου αι, το έδωσα πιο πολύ προσοχή. Με του 20ου δεν ασχολήθηκα πολύ, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται τύχη 😂. Γνωστό πολιτικά, τα προτιμώ από τα ηθικά Νικομάχεια.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Ναιι
ΠΑΡΤΥΥ.😍😍😍
Πιστεύω βέβαια οτι Πρεπει να επικεντρωθούμε στο άγνωστο , γιατί εκει θα κριθεί για τις υψηλόβαθμες.
Τοσος πολυς χρόνος, τοσο λίγη υλη, τοσο ξεκούραση πρώτη φορά στα χρονικά.
Αγνωστο κι έκθεση δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιως😂
Βεβαια σωστα έπραξαν αφου τοσα διδάχθηκαν...
Ναι σωστα επραξαν και μας λυπηθηκαν λιγο :) Στην εκθεση ομως δε βγηκε τπτ; Τι τσιγκουνια;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εμένα μου άρεσε πάρα πολύ το 9 και ήταν απλό σαν κεφάλαιο, το 10 προφανώς πιο απαιτητικό. Καλό είναι να μαθαίνετε και τα νούμερα από τα στοιχεία που έχει γιατί θεωρείται κείμενο, ρώτησα καθηγήτρια. Το προσφυγικό του 19ου αι, το έδωσα πιο πολύ προσοχή. Με του 20ου δεν ασχολήθηκα πολύ, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο θεωρείται τύχη 😂. Γνωστό πολιτικά, τα προτιμώ από τα ηθικά Νικομάχεια.
Αληθεια; Εμενα το 9 μου χε φανει ζορικο και το 10 βατο. Γουστα ειναι αυτα. Τα ηθικα τα αντιπαθουσα κ τοτε σε αντιθεση με τα πολιτικα, αλλα νταξει δεν πειραζει :) Τα νουμερα σε ποιο μαθημα το εχασα λιγο :)
 

aggelikiT

Νεοφερμένος

Η aggelikiT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Kαλησπέρα! Είμαι απόφοιτη και θα δωσω φέτος πανελλήνιες με το νέο σύστημα! Θα ήθελα να ρωτήσω πως σας φάνηκε η μείωση ύλης στα αρχαία και άν μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πώς ακριβως δίνεται πλέον το μάθημα γιατι έχω μπερδευτεί αρκετα και δεν έχω καποια βοήθεια απο καθηγητή για να μου δώσει μια κατεύθυνση!

Σας ευχαριστώ πολύ!
 

Stathis2001a

Νεοφερμένος

Ο Stathis2001a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πιστευετε οτι με την μειωση της υλης θα πεσουν και οι βασεις στις σχολες μικρου ενδιαφεροντος?(ιταλικη φιλολογια συγκεκριμενα)
 

Ermioni89

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ermioni89 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 304 μηνύματα.
Πιστευετε οτι με την μειωση της υλης θα πεσουν και οι βασεις στις σχολες μικρου ενδιαφεροντος?(ιταλικη φιλολογια συγκεκριμενα)
Χωρίς να ακουστεί κάπως αλλά πόσο πιο κάτω θα πέσει η ιταλική φιλολογία; Προφανώς έχουν περάσει άτομα που έγραψαν 10 και, μόρια επειδή το ήθελαν. Αλλά δεν θεωρώ ότι είναι από τις σχολές που χρειάζεται να σκέφτεται κάποιος αν θα περάσει ή όχι. Σημασία έχουν τα ιταλικά, κάποιος να γράψει πάνω από 10. Εξάλλου δεν γνωρίζουν και όλοι ιταλικά, από τις άλλες φιλολογίες είναι η λιγότερο διαδεδομένη.
 

Makis7

Νεοφερμένος

Ο Makis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Μετα τα Τεφαα και τα αθληματα τι θα γινει?
 

valantis21

Δραστήριο μέλος

Ο valantis21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 611 μηνύματα.
Παντως πισω απο αυτην την μειωση βλεπω οτι
1.τα σχολεια δυσκολα να ανοιξουν παλι
2.παμε για πανελληνιες τελη ιουνιου
3.εχει αποκλειστει ο σεπτεμβρης
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top