Μαρτυράμε τα μηχανογραφικά μας

Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδες,εκανα οριστικοποιηση,στο τελος μου γραφει θα γινει η εκτυπωση του μηχανογραφικου σας και τετοια αλλα δεν εχω εκτυπωτη;),τελοσπαντων αλλο ηθελα να ρωτησω...το αποθηκευσα στην μορφη pdf.τωρα δηλαδη τελειωσα ε?το μηχανογραφικο σταλθηκε και δν κανω τιποτα αλλο.σωστα?σας ρωταω γιατι αγχωθηκα ξαφνικα μηπως πρεπει να κανω και καμια αλλη ενεργεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Παιδες,εκανα οριστικοποιηση,στο τελος μου γραφει θα γινει η εκτυπωση του μηχανογραφικου σας και τετοια αλλα δεν εχω εκτυπωτη;),τελοσπαντων αλλο ηθελα να ρωτησω...το αποθηκευσα στην μορφη pdf.τωρα δηλαδη τελειωσα ε?το μηχανογραφικο σταλθηκε και δν κανω τιποτα αλλο.σωστα?σας ρωταω γιατι αγχωθηκα ξαφνικα μηπως πρεπει να κανω και καμια αλλη ενεργεια...
Σε παρομοια κατασταση βρισκομαι και εγω!!!! Φοβαμαι μηπως κατι δεν κανω σωστα! Αφου μεχρι και εφιαλτη εβλεπα οτι δεν το οριστικοποιησα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Ας μας διαφωτισει καποιος..:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Απλα δεν μπορω να σου απαντησω για το αν εκανες κατι σωστα γιατι .. δεν το εχω οριστικοποιησει ακομη!!!
Νομιζω δεν θα βρεθουν πολλοι να μας διαφωτισουν γιατι οι περισσοτεροι λογικα δεν θα τα εχουν οριστικοποιησει ακομη!! Αλλα τι στο καλο;; Τι αλλο πια να θελει να κανουμε μετα την οριστικοποιηση;; Παντως ,καλη επιτυχια:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Capitano10

Νεοφερμένος

Ο Capitano10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Οταν το οριστικοποιησεις,ενημερωσε αν θες μηπως και βγαλουμε ακρη τελικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_catalonia_

Δραστήριο μέλος

Η _catalonia_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Οκ,αλλα να ξερεις,το σκεφτομαι πολυ ακομη μεχρι να το οριστικοποιησω!Παντως νομιζω πως θα μπορουσες να ρωτησεις και καποιους απο τους καθηγητες σου!Ουτως η αλλως τα σχολεια παραμενουν ανοιχτα καποιες μερες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
Ας μας διαφωτισει καποιος..:whistle:
μετα την οριστικοποιηση και την εκτυπωση,τιποτα αλλο απολυτως! :)
εγω το οριστικοποιησα,καναμε τις διαδικασιες (στο σχολειο) και τελος! :D
ναι,το αποθηκευεις κ στον υπολογιστη παντως...
τωρα οι βασεις με το καλο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

STELLA95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η stella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
τελος και το μηχανογραφικο τωρα αναμονη μεχρι τελη αυγουστου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GordonGekko

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GordonGekko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Κανείς λάθος αλλα ειναι πιο πιθανό να παρει του χρόνου ο Παναθηναϊκός το πρωτάθλημα παρα να καταλάβει ένας εμπτης οτι το ΕΜΠ ειναι απλα ενα ελληνικό πανεπηστιμιο σαν όλα τα αλλα !
δεν ειμαι εμπ
εβγαλα στο 3ο 17844 και στο 4ο 16713.οπως καταλαβαινεις τις 4 πρωτες σχολες τις εβαλα απλα τυπικα.οπως επισης θα καταλαβες απο εμπ πιανω μονο τοπογραφων,σεμφε και μεταλλουργων,ενω με ενδιαφερει μονο το αντικειμενο του τοπογραφου.γνωριζω οτι το εμπ εχει αλλο κυρος σε σχεση με τα υπολοιπα πολυτεχνικα τμηματα,αλλα επισης γνωριζω οτι ο πολιτικος μηχανικος εχει περισσοτερα επαγγελματικα δικαιωματα απο τον τοπογραφο και ειναι ΄΄ανωτερη΄΄ επιστημη(καταλαβαινεις τι εννοω)οσο για το ημμυ και μηχανολογων δε με ενδιαφερουν ως σχολες αφου μπορω να πω πως δεν πιανει το χερι μου.αυτο που λες για τη σειρα,δεν εχω αποφασισει εαν θα βαλω φαρμακευτικη πανω απο πολιτικος μηχανικος,αλλα αν το κανω ολες οι φαρμακευτικες θα ειναι πανω απο ολους τους πολιτικους μηχανικους
οντως πολ. μηχ. να το προτιμησεις απο τοπογραφων. τα μορια σου δεν εχουν σημασια για τη συμπληρωση του μηχανογραφικου. εγω προτεινω φαρμακευτικη κατω απο πολ. μηχ., ΑΛΛΑ θα προτιμουσα φαρμακευτικη εκπα απο πολ μηχ καπου στην επαρχια..
Στην Ελλάδα της ανεργίας του 70% των νέων, ποια επιστήμη έχει απορροφητικότητα; Αν η χώρα μας είχε σωστές υποδομές και τεράστια τεχνολογική - βιομηχανική ανάπτυξη εκτός από τις Πολυτεχνικές επιστήμες, θα είχαν δουλειά και η Φυσικομαθηματικές, οι οποίες εκτός της μέσης εκπαίδευσης με μεταπτυχιακές σπουδές στέκονται άνετα στην Βιομηχανία, άλλο αν κάποιοι δεν το έχουν καταλάβει και θέλουν σε κουβέντα να βρισκόμαστε. Η χώρα μας έχει περιορισμένες δυνατότητες για πολλές επιστήμες. Αλλά γιατί μόνο στο ischool η...Φυσικομαθηματική απαξιώνεται λόγω της μέσης εκπαίδευσης; Γιατί απαξιώνετε την μέση εκπαίδευση; Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό ..σ' αυτό το επάγγελμα. Θα ήθελα η νέα γενιά να ήμασταν πιο μαχητικοί στην μέση εκπαίδευση και ο καθένας μέσω των σπουδών του να συμβάλει στην βελτίωσή της. Αντ' αυτού όλοι θέλουν να γίνουν μισθωτοί ερευνητές.
οντως πιστευω πως σχολες οπως φυσικο, μαθηματικο, χημικο ειναι πολυ καλες, κλασσικες σχολες, που σου μαθαινουν πολυ καλα το αντικειμενο ειτε αυτο ειναι χημεια, ειτε μαθηματικα, ειτε φυσικη. στο εξωτερικο αυτοι απορροφουνται απο μεγαλες εταιριες και συμμετεχουν σε ερευνητικα προγραμματα. αλλα απο οτι ξερω στην Ελλαδα, μονο για καθηγητες πανε, ενω αν κοιταξουν αλλη δουλεια, εχουν μειονεκτημα απεναντι στους αποφοιτους πολυτεχνειων.
καθηγητες δεν ειναι κακη δουλεια σαφως.
Αλήθεια, πότε πρόλαβες να φοιτήσεις και εδώ και έξω και ξέρεις να συγκρίνεις?
Γιατί όταν μιλάμε για έξω αναφερόμαστε στο LSE, στο ETH, στο Yale, στο MIT, στο Harvard?
Το μέσο επίπεδο για προπτυχιακό στην Ελλάδα δεν έχει να ζηλέψει σε τίποτα από τα ξένα πανεπιστήμια. Το έχω ακούσει από πολλούς, και από ανθρώπους που μπορούν να κάνουν κάποια σύγκριση. Μόλις πριν λίγες εβδομάδες μίλησα με έναν φίλο μου που πήγε Αγγλία για Erasmus για 8 μήνες και είπε πως με τίποτα δεν θα άλλαζε την σχολή του με εκείνη της Αγγλίας.
εχεις δικιο γενικα. εκτος απο τα πολυ μεγαλα εξω-που σε αυτα αναφερομουν-, τα υπολοιπα δεν ειναι και τιποτα. σιγουρα μας περνανε σε υποδομες και παροχες αλλα στο ουσιαστικο κομματι που ειναι το επιπεδο διδασκαλιας, δε θα ελεγα πως ειναι ανωτερα.. ειδικα το εμπ επαναλαμβανω δεν εχει να ζηλεψει τιποτα.βεβαια αν παμε στα μεγαλα που ειναι αυτα που αναφερεις εκει δε τιθεται ζητημα.. μονο να σκεφτεις πως στο μεταπτυχιακο του lse (το εχω ψαξει), απαιτει μεσο ορο πανω απο 7, και για να εχεις σοβαρες πιθανοτητες, απαιτει μεσο ορο γυρω στο 8, σκεψου τι επιπεδο υπαρχει..
Θα κοιτάξουμε πρώτα την ταυτότητα μας ως πολίτες και οχι ως επιστήμονες , θα πολεμήσουμε τον καπιταλισμό που οδηγεί σε ιδιωτικοποίηση της παιδείας και της εκπαίδευσης , θα ενισχύσουμε την δημιουργία ενός κινήματος που έναν απο τους στόχους του εχει την αποστασιοποίηση απο τα φροντιστήρια , θα κατεβασουμε τον πιχι για παράδειγμα οι γιατροί οι οποίοι δεν θα κυνηγούν πλέον τα εκατομμύρια αλλα θα κοιτάξουν να στελεχώσουν τα ελληνικά δημόσια νοσοκομεία , θα φέρουμε σε άμεση επαφή τα νοσοκομεία με τα πανεπιστήμια με αποτέλεσμα να απορροφουνται επιστήμονες απο τις ελληνικές σχολές και οχι απο Βουλγαρίες και ρουμανιες και έτσι σιγα σιγα θ μπορούμε ν πούμε οτι έχουμε δωρεάν υγεία και παιδεία . Αποτέλεσμα ειναι οτι η Ελληνες πολίτες θα αποκτήσουν εμπιστοσύνη στον κυβερνώντα χωρο και έτσι θα καλλιεργήθουν σιγα σιγα και οι επιστήμες . Αυτο ! Λύση δεν ειναι πάντως αποφοίτοι των φυσικό μαθηματικών σχολών ( και οχι καθηγητικων οπως κάποιοι λένε ) να γεμίζουν φροντιστήρια και να κανουν ιδιαίτερα ΦΥΣΙΚΑ χωρις να κόβεις αποδείξεις !
αυτο που λες ειναι σχεδον προπαγανδιστικο.. σε χωρες οπως αγγλια, ηπα, που κυριαρχει το πολιτικο μοντελο που αναφερεις, πιστευω τα πανε περιφημα με τα πανεπιστημια τους... κατα τα αλλα ειναι ωραια αυτα που αναφερεις, αλλα οπως και το γενικοτερο πολιτικο μοντελο, που αυτα στηριζονται, πιστευω ειναι ουτοπικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vikam18

Δραστήριο μέλος

Ο vikam18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 784 μηνύματα.
Οχι δεν πανε περήφιμα τα πανεπιστήμια της φίλε μου . Στην Αμερική σπουδάζουν ΜΟΝΟ οι πλούσιοι . Τα δίδακτρα ειναι τεράστια και τα πανεπιστήμια που δεν εχουν ψηλά δίδακτρα ειναι για τα σκουπίδια . Επισης δημόσια πανεπιστήμια οπως το Berkeley η το Clarks για μπες να δεις τι απαιτήσεις εχουν και αν πραγματικά ειναι δωρεάν . Και για την Αμερική στο λέω απο πρώτο χέρι . Οσο αναφορα την Ελλάδα επειδη είμαστε τα κατεξοχήν τσιράκια των αμερικανών οδεύουμε στην ιδια κατάσταση . Έχουμε ιδιωτικοποιήσει την 2α εκπαίδευση και σιγα σιγα έρχεται η υποβάθμιση των ελληνικών πανεπιστημίων και ΤΕΙ ( σχέδιο Αθήνα ) αλλα και η ιδιωτικοποίηση της 3ας εκπαίδευσης ( δημιουργίες ιδιωτικού Πολυτεχνείου ) . Συμφωνώ οτι πρεπει στα πανεπιστήμια να μπαίνει ιδιωτικό κεφάλαιο αλλα οχι με αντάλλαγμα εισφορές απο τα δίδακτρα αλλα με απορρόφηση των φοιτητών και κατεπεκταση παραγωγή έργου . Τίποτα απο αυτα δεν ειναι ουτοπικο. Καθε καπιταλιστική κοινωνία στόχο εχει την συγκέντρωση του πλούτου στα χέρια των λίγων . Εξορισμου. Οπως ειναι προφανές με βαση αυτήν την κοινωνία τίποτα απο πλα όσα είπα δεν μπορούν να συμβούν . Αλλάζοντας ομως τα πρότυπα όλα γίνονται !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Παίδες γιατί δεν μπορώ να δηλώσω κάποια σχολή που έιμαι ήδη εγγεγραμένος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
βασικα γιατι να θελεις να δηλωσεις μια σχολη στην οποια εισαι εγγεγραμμενος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
βασικα γιατι να θελεις να δηλωσεις μια σχολη στην οποια εισαι εγγεγραμμενος;
Γιατί ξαναέδωσα και την βάζω πάλι στο μηχανογραφικό μου τελευταία.
Αν πάω τώρα δηλαδή στη σχολή αυτή θα χρωστάω μαθήματα 2 εξαμήνων ενώ αν ξαναπεράσω σε αυτή θα ξεκινήσω από την αρχή.Σωστά δεν τα λέω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
Γιατί ξαναέδωσα και την βάζω πάλι στο μηχανογραφικό μου τελευταία.
Αν πάω τώρα δηλαδή στη σχολή αυτή θα χρωστάω μαθήματα 2 εξαμήνων ενώ αν ξαναπεράσω σε αυτή θα ξεκινήσω από την αρχή.Σωστά δεν τα λέω?
εεεεεε οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

123τινκ

Νεοφερμένος

Ο 123τινκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 92 μηνύματα.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
μοιράσου τις γνώσεις σου μαζί μας τότε
οκ καταλαβαινω οτι θελεις το ν+2 αλλα εισαι ηδη εγγεγραμμενος στο ιδιο τμημα και μου φαινεται οτι απαγορευεται απο το νομο (ωχ τωρα μην ρωτησεις νομο δεν εχω ενδιαφερθει να το μαθω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
οντως πιστευω πως σχολες οπως φυσικο, μαθηματικο, χημικο ειναι πολυ καλες, κλασσικες σχολες, που σου μαθαινουν πολυ καλα το αντικειμενο ειτε αυτο ειναι χημεια, ειτε μαθηματικα, ειτε φυσικη. στο εξωτερικο αυτοι απορροφουνται απο μεγαλες εταιριες και συμμετεχουν σε ερευνητικα προγραμματα. αλλα απο οτι ξερω στην Ελλαδα, μονο για καθηγητες πανε, ενω αν κοιταξουν αλλη δουλεια, εχουν μειονεκτημα απεναντι στους αποφοιτους πολυτεχνειων.
καθηγητες δεν ειναι κακη δουλεια σαφως.

Mια ερώτηση,
το πρόβλημα είναι για ποιο λόγο τα Τμήματα της Σχολής Θετικών Επιστημών δεν έχουν την ίδια επαγγελματική φυσιογνωμία στο πτυχίο τους με αυτήν των Τμημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής; :hmm: Γίνεται αυτό που λες; Η κάθε Σχολή έχει διαφορετικό επιστημονικό και επαγγελματικό προσανατολισμό. Ας ξεκολλήσουμε λιγάκι σε οτιδήποτε σε σύγκριση με το Πολυτεχνείο. Μόνο στο Ελλάντα κάνουμε έτσι. Το Πολυτεχνείο στη κορυφή και όλοι οι άλλοι στον πάτο λες και οι Θετικές Επιστήμες είναι κανένα ΤΕΙ ή ΙΕΚ. :) Θα ήθελα να μου έκανες σύγκριση μεταξύ ομοειδών επιστημονικών χώρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SsS28

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SsS28 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 239 μηνύματα.
Γιατί ξαναέδωσα και την βάζω πάλι στο μηχανογραφικό μου τελευταία.
Αν πάω τώρα δηλαδή στη σχολή αυτή θα χρωστάω μαθήματα 2 εξαμήνων ενώ αν ξαναπεράσω σε αυτή θα ξεκινήσω από την αρχή.Σωστά δεν τα λέω?

Ελα μου? :eek:

Δεν δηλωνεις ρε τη σχολη που ηδη εισαι xDDD , δηλωνεις ολες τις αλλες, βλεπεις που περνας και αμα θες να παραμείνεις σε αυτη που εισαι τωρα, απλως δεν εγγραφεσε στην καινουργια (νομιζω). Νο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Εντελώς θεωρητικά όμως, μου φαίνεται σωστό αυτό που λέει. Αν γίνεται να δηλώσει τη σχολή του απλά θα τον αντιμετωπίσει σαν καινούρια εγγραφή εντελώς.

Και μετά απλά θα πρέπει να διαγράψει τον εαυτό του που 'ναι ένα χρόνο πιο μπροστά απ' τη σημερινή έκδοση. Mindfuck. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top