Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Και εμενα δεν μου αρεσει καθολου αυτο που πλεον στις εφηβικες ηλικιες επεκτεινεται ολοενα και περισσοτερο!! απορω με τα κοριτσια που πανε βαμμενα στο σχολειο...τα παιδια που ειναι σχολειο σε βλεπουν συνεχεια γιατι πρεπει ταχα να βαφεσαι?? καλα το πραγματικα απογοητευτικο ειναι τα κοριτσια που βαφονται την ωρα του μαθηματος:confused: η φυσικη ομορφια δεν συγκρινεται με τιποτα..ακομα και εξω το υπερβολικο βαψιμο νομιζω οτι ασχημαινει και δεν ομορφαινει...και ειδικα οσο προχωραμε σε μικροτερα κοριτσια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
καλα το πραγματικα απογοητευτικο ειναι τα κοριτσια που βαφονται την ωρα του μαθηματος:confused:

:lol:
Είχαμε μία,που βαφόταν στην τάξη και έφερνε,από κρέμες χεριών,μέχρι και μεικ-απ και ρουζ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
:lol:
Είχαμε μία,που βαφόταν στην τάξη και έφερνε,από κρέμες χεριών,μέχρι και μεικ-απ και ρουζ. :P
Και σε μας πολλες περιπτωσεις..μα ειναι πραγματικο αποκρουστικο θεαμα:( δεν μπορει ενα μακιγιαζ να καλυψει εσενα ουτε να σε κανει ομορφοτερη..δυστυχως τα περισσοτερα κοριτσια δεν το καταλαβαινουν και βαφονται απο τα 13 και στο σχολειο!! ειλικρινα δεν βρισκω καποιο κερδοςς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
εγω στο γυμνασιο κατα κανονα δεν βαφομουν.καμια φορα εβαζα λιγη σκια κ μασκαρα..στο λυκειο βαφομουν που και που(ειδικα φετος στην 3η λυκειου πού κουραγιο!)κ εβαζα σκια μολυβι μασκαρα.Make up δεν εχω βαλει ποτε μου(μονο στα σπυρακια κ αυτο σπανιοτατα) κ γενικα το αντιπαθω πολυ.ουτε κονσιλερ και τετοια..γενικα προτιμω τη φυσικη ομορφια..αν παω για καφε θα βαψω τα ματια κυριως(σκια μολυβι μασκαρα),ισως βαλω κ ενα απαλο lip gloss,το δερμα ομως γενικα δεν το πειραζω καθολου.και τωρα τελευταια συνειδητοποιω(ισως λιγο αργα)τι χαζομαρες που εκανα κ βαφομουν στο λυκειο..εστω και αυτο το λιγο που εκανα! στο τελος της δευτερας λυκειου ειχα κανει κ ανταυγειες στα μαλλια μου αλλα ευτυχως ειχα τη συνεση να τα επαναφερω το χειμωνα που μας περασε.τσαμπα ταλαιπωρησα το μαλλι μου..αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!εχω αρχισει να συνειδητοποιω καποια πραγματα για την πραγματικη ομορφια :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εχω αρχισει να συνειδητοποιω καποια πραγματα για την πραγματικη ομορφια :)
στΑ 18 σ?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το κάνουν για να νιώθουν περισσότερο ποθητές.
Όλα αυτά τα ''πρότυπα ομορφιάς'' που μας βομβαρδίζουν στην τηλεόραση και στα περιοδικά, δεν περνούν απαρατήρητα.
Πολλές κοπέλες, έχοντας κόμπλεξ και χαμηλή αυτοπεποίθηση βάφονται, γιατί έτσι πιστεύουν ότι θα γίνουν πιο ελκυστικές.
Έτσι ανεβαίνει η εικόνα τους στα μάτια τους.

Και μη λέτε τη λέξη ''μπάζα''.
Δεν γεννήθηκαν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο ελκυστικοί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Και μη λέτε τη λέξη ''μπάζα''.
Δεν γεννήθηκαν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο ελκυστικοί. :)

Σαφώς αν θέτουμε ως πρότυπα ομορφιάς το μοντέλο σε κάποιο πλατό εκπομπής..:whistle: Εξάλλου η λέξη "ομορφιά" είναι τόσο υποκειμενική, που για κάποιον παρατηρητή αν θεωρείται κάποιος όμορφος, για κάποιον άλλο παρατηρητή μπορεί να θεωρείται αδιάφορος. Αυτό έχει να κάνει με το τι θεωρεί ομορφιά ένας παρατηρητής. Όμως ξέρουμε ότι τα γούστα επιλογών διαφέρουν. Δεν θα έβαζα την λέξη άσχημος, γιατί το άσχημος παραπέμπει και σε άλλα πράγματα. Από την στιγμή που το 99% των ανθρώπων γεννιέται αρτιμελές, δεν βρίσκω το λόγο περί ταμπελών "ασχήμιας". ;) Ένας άνθρωπος ακόμη και αδιάφορος αισθητικά να είναι (δηλ., να μην είναι το "μοντέλο" με το κατασκευασμένο σώμα, πρόσωπο κτλ), αν έχει καλή καρδιά, καλό μυαλό και ψυχικά χαρίσματα, νομίζω ότι γίνεται πολύ σέξυ..:redface: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και η πλακα ειναι πως αυτες που συνηθως βαφονται ειναι για τα ΜΠΑΖΑ....
Γι' αυτό βάφονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Και μη λέτε τη λέξη ''μπάζα''.
Δεν γεννήθηκαν όλοι οι άνθρωποι το ίδιο ελκυστικοί. :)


Συμφωνω απολυτα μαζι σου. Απλα αυτο που μου τη δινει εμενα ειναι οταν μια κοπελα ειναι τελειως χαλια για χ ψ λογους εμφανισιακα και σου το παιζει θεα και οτι και καλα εχει ολους τους γκομενους και χαζομαρουλες. Εκεινο μου την δινει εμενα και αυτες θα πω μπαζα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Λοιπόν αν και έχω απαντήσει και παλιότερα στο topic (κάπου στη σελίδα 8:P) μου ήρθε ένα e- mail από το θεματάκι από απαντήσεις και μιας και τυχαίνει να μου έχουν κάνει αυτές τις μέρες σχόλιο για το γεγονός ότι δεν βάφομαι σχεδόν καθόλου και όχι πάντα, θα θελα να προσθέσω: κορίτσια μην φοβάστε να βγείτε έξω (είτε πρόκειται για σχολείο, είτε για βραδινή έξοδο) με ελαφρύ και φυσικό μακιγιάζ.Πραγματικά υπάρχουν αγόρια (όπως είδα και εδώ μέσα) που το προτιμούν αυτό και τους αρέσει καθώς έχουν βαρεθεί να βλέπουν βαμμένες κοπελιές παντού. Είχα βγει με ένα παδί έξω και μου είπε πως του αρέσει πολύ που δεν βάφομαι.Και δεν είναι ο μόνος.;) Προσωπικά όταν βγαίνω όπου και να πάω κάνω μια γραμμή πάνω από το μάτι(και όχι ιδιαίτερα παχιά) και ποτέ μα ποτέ δεν παραλείπω να βάλω ελαφρώς κραγιόν σε κόκκινη απόχρωση που ταιριάζει με τον ανοιχτό τόνο της επιδερμίδας μου. Δοκιμάστε και σεις την επόμενη φορά να βγείτε με έναν εντελώς ελαφρύ τόνο μακιγιάζ και που ξέρετε μπορεί να πάρετε το ίδιο σχόλιο που λαμβάνω εγώ κάποιες φορές, είναι ωραία η αίσθηση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Λοιπόν αν και έχω απαντήσει και παλιότερα στο topic (κάπου στη σελίδα 8:P) μου ήρθε ένα e- mail από το θεματάκι από απαντήσεις και μιας και τυχαίνει να μου έχουν κάνει αυτές τις μέρες σχόλιο για το γεγονός ότι δεν βάφομαι σχεδόν καθόλου και όχι πάντα, θα θελα να προσθέσω: κορίτσια μην φοβάστε να βγείτε έξω (είτε πρόκειται για σχολείο, είτε για βραδινή έξοδο) με ελαφρύ και φυσικό μακιγιάζ.Πραγματικά υπάρχουν αγόρια (όπως είδα και εδώ μέσα) που το προτιμούν αυτό και τους αρέσει καθώς έχουν βαρεθεί να βλέπουν βαμμένες κοπελιές παντού. Είχα βγει με ένα παδί έξω και μου είπε πως του αρέσει πολύ που δεν βάφομαι.Και δεν είναι ο μόνος.;) Προσωπικά όταν βγαίνω όπου και να πάω κάνω μια γραμμή πάνω από το μάτι(και όχι ιδιαίτερα παχιά) και ποτέ μα ποτέ δεν παραλείπω να βάλω ελαφρώς κραγιόν σε κόκκινη απόχρωση που ταιριάζει με τον ανοιχτό τόνο της επιδερμίδας μου. Δοκιμάστε και σεις την επόμενη φορά να βγείτε με έναν εντελώς ελαφρύ τόνο μακιγιάζ και που ξέρετε μπορεί να πάρετε το ίδιο σχόλιο που λαμβάνω εγώ κάποιες φορές, είναι ωραία η αίσθηση:P

Συμφωνώ απόλυτα! Το μακιγιάζ , αυτό που είναι σα να μη φοράς μακιγιάζ, τελείως διακριτικό , μπορεί να τονίσει ελαφρά τα σωστά σημεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
στο τελος της δευτερας λυκειου ειχα κανει κ ανταυγειες στα μαλλια μου

αλλο αυτο...

οι ανταυγειες ειναι ωραιες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rubi Rubi

Νεοφερμένος

Η Rubi Rubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα! Το μακιγιάζ , αυτό που είναι σα να μη φοράς μακιγιάζ, τελείως διακριτικό , μπορεί να τονίσει ελαφρά τα σωστά σημεία!

Έτσι είναι το έχεις πιάσει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα! Το μακιγιάζ , αυτό που είναι σα να μη φοράς μακιγιάζ, τελείως διακριτικό , μπορεί να τονίσει ελαφρά τα σωστά σημεία!
Ακριβώς! Αυτό είναι το καλύτερο.. Παλαιότερα βαφόμουν αρκετά έντονα, και στο σχολείο και το βράδυ...
Πλέον έχω υιοθετήσει το λεγόμενο nude look!
Και να πω και κάτι άλλο; μου έχουν πει ότι το έντονο μακιγιάζ με χαλάει...
Η αλήθεια όμως είναι ότι το βράδυ βάφομαι κάπως πιο έντονα... αλλά και πάλι δεν νομίζω να κάνω υπερβολές!
Απλά βάζω περισσότερο μάσκαρα και καμια καφέ σκιά, λίγο ρουζ και ελαφρύ λιπ γκλος ... και πάλι όμως nude θα το έλεγες!

Στην δική μου την τάξη κάποιες (να μην τις χαρακτηρίσω:P) έφερναν πούδρες, make up, κρέμες (προσώπου και χεριών:confused:) και κολόνιες... και βρωμούσε όλη η τάξη!!
Και για να μην λέω μόνο για τις άλλες... ας πω και την δικιά μου την αμαρτία... μια φορά φέτος, στα μαθηματικά βάψαμε με μια φίλη μου η μία τα νύχια της άλλης :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Λοιπόν αν και έχω απαντήσει και παλιότερα στο topic (κάπου στη σελίδα 8:P) μου ήρθε ένα e- mail από το θεματάκι από απαντήσεις και μιας και τυχαίνει να μου έχουν κάνει αυτές τις μέρες σχόλιο για το γεγονός ότι δεν βάφομαι σχεδόν καθόλου και όχι πάντα, θα θελα να προσθέσω: κορίτσια μην φοβάστε να βγείτε έξω (είτε πρόκειται για σχολείο, είτε για βραδινή έξοδο) με ελαφρύ και φυσικό μακιγιάζ.Πραγματικά υπάρχουν αγόρια (όπως είδα και εδώ μέσα) που το προτιμούν αυτό και τους αρέσει καθώς έχουν βαρεθεί να βλέπουν βαμμένες κοπελιές παντού. Είχα βγει με ένα παδί έξω και μου είπε πως του αρέσει πολύ που δεν βάφομαι.Και δεν είναι ο μόνος.;) Προσωπικά όταν βγαίνω όπου και να πάω κάνω μια γραμμή πάνω από το μάτι(και όχι ιδιαίτερα παχιά) και ποτέ μα ποτέ δεν παραλείπω να βάλω ελαφρώς κραγιόν σε κόκκινη απόχρωση που ταιριάζει με τον ανοιχτό τόνο της επιδερμίδας μου. Δοκιμάστε και σεις την επόμενη φορά να βγείτε με έναν εντελώς ελαφρύ τόνο μακιγιάζ και που ξέρετε μπορεί να πάρετε το ίδιο σχόλιο που λαμβάνω εγώ κάποιες φορές, είναι ωραία η αίσθηση:P
Ειμαι ενας απο αυτους:P και επισης λεω και εγω το ιδιο με το παιδι που σου ειπε..για μενα μαι κοπελα θεωρειται ωραια μονο οταν ειναι χωρις βαψιμο..με το βαψιμο δεν θα την χαρακτηρισω ποτε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Ειμαι ενας απο αυτους:P και επισης λεω και εγω το ιδιο με το παιδι που σου ειπε..για μενα μαι κοπελα θεωρειται ωραια μονο οταν ειναι χωρις βαψιμο..με το βαψιμο δεν θα την χαρακτηρισω ποτε

Ναι αλλά και αν είναι βαμμένη, όχι τίποτα τρελά πράγματα, θα την κακοχαρακτηρίσεις; Ή θα χάσεις πάσα ιδέα για αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
αλλο αυτο...

οι ανταυγειες ειναι ωραιες!!!
Ναι δεν λεω ωραιες ειναι.ηθελα να κανω μια αλλαγη και την εκανα.ομως κανουν πολυ κακο στα μαλλια..και οταν τα επανεφερα στο φυσικο τους χρωμα(καστανα) μου λεγανε ολοι ποσο πιο ομορφη ειμαι με τα φυσικα..κ επειδη εχω ανοιχτο δερμα ειχα παρατηρησει οτι οι ανταυγειες με "χλωμαιναν" παραπανω..ασε που το μαλλι φαινοταν ψευτικο.μετα τη συγκριση που εκανα τελικα προτιμησα τα φυσικα μαλλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ναι αλλά και αν είναι βαμμένη, όχι τίποτα τρελά πράγματα, θα την κακοχαρακτηρίσεις; Ή θα χάσεις πάσα ιδέα για αυτή;
Δυστυχως ομως τα περισσοτερα κοριτσια κυριως λιγο μικροτερα απο μας(βλεπω πως ειμαστε συνομηλικοι) βαφονται σε υπερβολικο βαθμο..γενικα δεν νομιζω οτι τα αγορια τα ελκυει το υπερβολικο βαψιμο γιατι για καποια τετοια κοριτσια δεν ακουγονται τα καλυτερα στις παρεες για την εμφανιση:P ε αν ειναι φυσιολογικα βαμμενη,,και ξεροντας τον τροπο δεν θα χασω και πασα ιδεα εννοειται..αν ειναι ομορφη θα το πω..αλλα τιποτα δεν συγκρινεται με την φυσικη ομορφια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dwritsa_kAts

Νεοφερμένος

Η Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 72 μηνύματα.
εγω ένα ξερω...τα κοριτσια βαφονται για να τις προσεξουν..οπως και τα αγορια πχ ξυριζονται η βαζουν πολυ ζελε για να ειναι ωραιοι...μιας και ολοι θελουμε να αρεσουμε! ομως 1 παρατηρω εγω...οτι αμα ενα κοριτσι δεν ειναι ομορφο...δεν παει να βαλει εκατο κιλα μει απ και πουδρες και σκιες κ τα παντα παλι ΔΕΝ θα ειναι ωραια!! τελος............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top