Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
ε,γιατι τις κυνηγανε αυτες?για να τις ριξουν στο κρεβατι...καλο αυτο,αλλα μια σχεση δεν ειναι μονο σεξ...ειναι κι αλλα πραγματα.
οριστε η απαντηση σε οσες απορουνε.

μιχαλη,η τελευταια φραση σου τα λεει ολα!ρε κοριτσια,για να αρεσετε βγαλτε τον πραγματικο σασ εαυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JasonZante

Νεοφερμένος

Ο Ιάσονας ή Ιάσων :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Εμενα παντως μου τη δινει αφανταστα γιατι εγω δεν βαφομαι τελειως σπανια και μονο μολυβι αντε και μασκαρα.Και για τον λογο αυτο βγαινω και ξενερωτη στην τελικη.Εντωμεταξυ ακουω πολλους συνομιληκους μου που μου λενε πηγαμε εκει και ηπιαμε και δωσαμε τοσα(πολλα δηλαδη) και μεθυσαμε και τετοια.Λες και ειναι ενα ειδος μαγκιας κι αυτο.Δηλαδη στα 20-25 μας τι θα κανουμε αμα απο τωρα βαφομαστε,πινουμε τα παντα και πολυ,ξευχταμε και ουτω καθ' εξης;Ειναι να αναρωτιεται κανεις

Είμαι offtopic αλλά θέλω να το πω.. Μαγκιά δεν είναι να μεθάς για να φτιάχνεις κεφάλι, μαγκιά είναι να φτιάχνεις κεφάλι χωρίς να μεθάς γιατί αν χρειάζεσαι να μεθύσεις για να γλεντήσεις κάποιο πρόβλημα υπάρχει.. Και στην τελική οι μεθυσμένοι είναι πάντα οι περίγελλοι της παρέας.. Αυτό είθελα να πω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Well,boys & girls,υπάρχει ένα σωρό κόσμος out there,που είτε ως πάγια τακτική είτε σε μια συγκεκριμένη φάση της ζωής του,δε γουστάρει έρωτες & stuff,απλά mindless sex.It's pretty nice,you know,no attachments,μόνο σωματική έλξη και ανταλλαγή υγρών.Ε,εκεί ναι,το make up βοηθάει πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ioanna1993

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ποιο άλλο; αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 312 μηνύματα.
Well,boys & girls,υπάρχει ένα σωρό κόσμος out there,που είτε ως πάγια τακτική είτε σε μια συγκεκριμένη φάση της ζωής του,δε γουστάρει έρωτες & stuff,απλά mindless sex.It's pretty nice,you know,no attachments,μόνο σωματική έλξη και ανταλλαγή υγρών.Ε,εκεί ναι,το make up βοηθάει πολύ.

Οκ,δεκτό,απλά σ' αυτήν την περίπτωση νομίζω ότι και οι δύο πλευρές θα πρέπει να είναι ξεκάθαρες!Γιατί κάποιοι για να ρίξουν μια κοπέλα τάζουν λαγούς με πετραχείλεια,μιλάν ρομαντικά και γενικά κάνουν ό,τι περνάει από το χέρι τους για να καταφέρουν αυτό που θέλουν!Αυτό δεν το θεωρώ σωστό!Προτιμώ να είναι κάποιος ξεκάθαρος και ειλικρινής και να λέει αυτό που θέλει χωρίς ψέματα και χαζομάρες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εμένα δεν μ' αρέσει καθόλου το μακιγιάζ στη γυναίκα. Το θεωρώ ψευτιά, ότι πας να μου πουλήσεις κάτι που δεν είναι αυτό που μου παρουσιάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
βασικά το έντονο μακιγιάζ είναι αποκρουστικό.... μοιάζει πολύ "φτηνό".. το μακιγιάζ σε φυσικές αποχρώσεις είναι πιο όμορφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Εγώ ξέρω ότι η γυναίκα γεννήθηκε χωρίς μακιγιάζ, κι έτσι τη θέλω φυσική. Οταν κάνεις μακιγιάζ, προσπαθείς να κρύψεις κάτι. Αυτό πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ShatteredIce

Δραστήριο μέλος

Η ShatteredIce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Ναι αλλά μπορεί να θέλει να τονίσει τα μάτια της..να μη βάλει λίγη μάσκαρα ή μια ελαφριά σκια που να της ταιριάζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cacofonix

Δραστήριο μέλος

Ο cacofonix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Ας κάνει ό,τι θέλει. Εμένα δεν μου αρέσει πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anta1996

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 96 μηνύματα.
πιστευω οτι καλλωπισμος για την αποκτηση μιας ικανοποιητικης εμφανισης(συμφωνα με τα υποκειμενικα κριτηρια του καθενος) ειναι αποδεκτη ακομα και στο σχολειο αρκει να μην εντοπιζονται υπερβολες του τυπου φουλ κρεπαρισμενο μαλλι, 100 στρωσεις σοβατισματος με μακε-απ οι οποιες οχι μονο μπορει να ειναι αντιαισθητικεσ αλλα και να προκαλεσουν την αντιδραση των αρμοδιων του σχολειου με την μορφη συστασεων εχοντας την δικαιολογια οτι καταστρεφουν την γενικη εικονα του σχολειου... εν τελει ειμαι υπερ της περιποιησης των κοριτσιων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Είναι ψευτιά. Έχετε προσέξει ποτέ μια γυναίκα πριν και μετά το βάψιμο? Μπορεί να δείξει ΠΟΛΥ διαφορετική. Δεν έχει νόημα να δείχνει κάτι διαφορετικό από αυτό που είναι.

Υ.Γ.: Στις μέρες μας, στα περισσότερα σχολεία όσες δε βάφονται θεωρούνται τα ''μπάζα'' της τάξης.. Ε Λ Ε Ο Σ .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Υ.Γ.: Στις μέρες μας, στα περισσότερα σχολεία όσες δε βάφονται θεωρούνται τα ''μπάζα'' της τάξης.. Ε Λ Ε Ο Σ .
Προσωπικά δε βάφομαι ποτέ στο σχολείο..(πραγματικά,ποιος έχει όρεξη πρωινιάτικα???)...Και ούτε καμία από την παρέα μου..(λιποζάν και καλυπτικό για τα σπυράκια εξαιρούνται!)...Άσε που σαν "μπάζα",όπως λες,μπορώ να πω ότι αντιμετωπίζονται αυτές που βάφονται...(που το παρακάνουν βασικά...ντάξει,σχολείο πάμε,ας χαλαρώσουμε...δεν είναι θέμα σεβασμού κι έτσι,απλά δεν υπάρχει και ιδιαίτερος λόγος...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
ειλικρινα πιστευα οτι ειμαι η μονη που ελεγε ποιος ο λογος να βαφεσαι στο σχολειο πρωι πρωι, δεν ειμαι κατα του βαψιμου αλλα στο σχολειο αν ειναι δυνατον..ποιος θα σε δει..οι καθηγητες ή οι συμμαθητες σου που τους ξερεις απο το δημοτικο?και παλι καλα ειναι και τα κοριτσια της παρεας μου ετσι..φυσιολογικα εννοω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Παλιά βαφόμουν, και πολύ μάλιστα (όχι στρώσεις make-up, έβαζα μαύρες σκιές και τέτοια). Εδώ και κανα 2 χρόνια βαριέμαι και να σηκωθώ το πρωί, οπότε σηκώνομαι ένα τεταρτο-εικοσάλεπτο πριν χτυπήσει το κουδούνι. Που χρόνος για βάψιμο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3v@Ki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η V for Vlammenh αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 302 μηνύματα.
εγώ ούτε στο σχολείο βάφομαι αλλά ούτε και έξω...δηλαδή δεν βάφομαι κανονικα (make up ρουζ σκιες λιπ γκλος μασκαρα μολυβι κια οτι αλλο υπάρχει)...βάζω απλώς κονσίλερ για σπυράκια και μαύρους κύκλους...μάυρο μολύβι μάσκαρα κια καμια μπεζ-καφέ ανοιχτόχρωμη σκιά...και στο σχολείο μόνο κονσίλερ και άμα...το χειρότερο είναι να βλέπεις κάποιες να έρχονται στο σχολείο με γκλίκτερ σκιά...η να βάφονται στο τελευταίο θρανίο την πρώτη ώρα...είχαμε μία φέτος που κάθε πρωί την πρώτη ώρα έφερνε καλυντικά, έβαζε τον διπλανό της να της κρατάει το καθρεφτάκι και έκανε ολοκληρωμένο μακιγιάζ...έβαζε μεικ απ το απλωνε...είχε πινέλα απ ' όλα....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Συμφωνώ, εγώ σχολείο μόνο κονσίλερ και αν έχω κέφια λίγο ρουζ, γιατί είμαι κατάλευκη και είμαι πολύ χλωμή , σα πτώμα :p
Δεν υπάρχει χειρότερο, να βλέπεις τα μικρά του γυμνασίου να φορούν 3-4 στρώσεις μεικαπ , μαύρο μολύβι φουλ πάνω κάτω στο μάτι , μάσκαρα κάγκελο (σα καρφιά οι βλεφαρίδες) και να έχουν βάλει και μισό τόνο τερακότα κάτω από τα μάγουλα για να "λεπτύνουν " το πρόσωπο.
Και στις εξόδους μου, δεν με φαίνομαι ποτέ βαμένη, λίγο τονισμένα τα μάτια με πολύ διακριτικό τρόπο και λίγο καλυμμένα τα σπυράκια. Είναι γελοίο να παστώνεσαι και να νομίζεις ότι επειδή βάφτηκες είσαι θεογκόμενα xaxaxaxaxa, ίσα ίσα τα αγόρια δεν τους αρέσει το έντονο , αφύσικο μακιγιάζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evito

Νεοφερμένος

Η evito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Είναι ψευτιά. Έχετε προσέξει ποτέ μια γυναίκα πριν και μετά το βάψιμο? Μπορεί να δείξει ΠΟΛΥ διαφορετική. Δεν έχει νόημα να δείχνει κάτι διαφορετικό από αυτό που είναι.

Υ.Γ.: Στις μέρες μας, στα περισσότερα σχολεία όσες δε βάφονται θεωρούνται τα ''μπάζα'' της τάξης.. Ε Λ Ε Ο Σ .

πες τα... έχω βαρεθεί να τις βλέπω όλες έτσι...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Απεχθάνομαι να βλέπω κορίτσια 14-18 να βάφονται... Δε μου κάνουν "κλικ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Chiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 949 μηνύματα.
αχ...φυσική ομορφιά....υπάρχει τίποτα καλύτερο??? αν βαφομαστε για να μας θέλουν τα αγόρια κακώς....που να μας δουν όταν ξυπνάμε δηλαδή....ας μείνουμε λίγο ακόμα παιδιά...θα προλάβουμε και να βαφτούμε και να φορέσουμε τακούνια...άλλο το βάψιμο πήχτρα όμως και άλλο το να περιποιούμαι τον εαυτό μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
πες τα, ειχα βαρεθει να βλεπω βαμμενα μπαζα τα τελευταια δυο χρονια στο σχολειο(μετα απο το καλοκαιρι της α λυκ. ξεθαρρεψαν ολες)

και κατα κανονα το βαψιμο κρυβει ατελειες...
τι ατελειες να εχει μια κοπελα 18 χρονων??? ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

και η πλακα ειναι πως αυτες που συνηθως βαφονται ειναι για τα ΜΠΑΖΑ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top