Μακιγιάζ σε εφηβικές ηλικίες

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστεύετε οτι ειναι σωστο τα κοριτσια ηλικιας 13-17 χρονων να βαφονατι στο σχολειο??
Εχουν αδικο οι "αυστηροι" καθηγητες που κανουν παρατηρησεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
^
Ντάξει σε οποιαδήποτε περίπτωση που η κοπελιά δεν θα έχει βάλει την Άρτα και τα Γιάννενα στη μούρη της,θα έχει άδικο.

Το να βάζουν τα κορίτσια που είναι 15-16 χρονών,λίγο μαύρο μολύβι κι λίγη μάσκαρα,δεν είναι τρομερά κακό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Έλενα?Εξω παιδί μου αμέσως!Και αύριο με τον κηδεμόνα σου :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
συμφωνω με την ελενα!!κατι σουργελα που σοφατιζονται καλα να παθουν αν ερχονται ετσι σχολειο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina~!

Νεοφερμένος

Η Katerina~! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 9 μηνύματα.
^
Ντάξει σε οποιαδήποτε περίπτωση που η κοπελιά δεν θα έχει βάλει την Άρτα και τα Γιάννενα στη μούρη της,θα έχει άδικο.

Το να βάζουν τα κορίτσια που είναι 15-16 χρονών,λίγο μαύρο μολύβι κι λίγη μάσκαρα,δεν είναι τρομερά κακό.
Συμφωνω! και γω δεν ειμαι υπερ του εντονου βαψιματος ,αλλα λιγο ρουζ λιγη μασκαρα με μετρο παντα δεν χαλαει την εικονα του προσωπου μιας κοπελας,ειδικα σε τετοιες μικρες ηλικιες
Εγω και στο πανεπιστημιο πολλες φορες παω σχεδον αβαφτη και με απλα ρουχα,για μαθημα παμε οχι για επιδειξη μοδας οπως το βλεπουν μερικες και ερχοντε με τα γουναρικα στη σχολη 8 το πρωι ^^:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εσεις δηλαδη σε αυτη την ηλικεια τι ειδους βαψιματος προτιμουσατε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Στο σχολείο δε βαφόμουν. Με το ζόρι σηκωνόμουν, σιγά να μη βαφόμουν. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
άντε καλέ εγώ δεν βάφομαι ποτέ...μόνο σε ειδικές περιπτώσεις, όπως γιορτές κτλ!:)
αφήστε την νεανική φρεσκάδα να κάνει την δουλειά της! (πφφφ τι είπα πάλι? Μπράβο μου!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
για πλήρη κάλυψη χρειάζεται make up που θα έκανε τα πράγματα πολύ χειρότερα μιας και θα έκλεινε τους πόρους).

εντελώς πληροφοριακά και επειδή νόμιζα το ίδιο μέχρι που ρώτησα, είτε βάζεις make-up είτε πούδρα είναι το ίδιο και το αυτό. Απλώς στην πρώτη περίπτωση είναι σε υγρή μορφή και στη δεύτερη σε σκόνη... Και στις δύο περιπτώσεις φραζουν οι πόροι. Το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποια με ακμή είναι να αφήνει τους πόρους της να αναπνέουν και να κρατά το πρόσωπό της καθαρό. Με λίγα λόγια να μη το επιβαρύνει καθημερινά έστω και με λίγη πούδρα εκτός κι αν είναι από αυτές που προτείνουν δερματολόγοι και κάνουν καλό σε σχέση με τις άλλες στην ακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
απεχθανομαι την πουδρα,μια χαρα δερματακι,νεανικο νεανικο,ενα σπυρακι θα μας πειραξει μωρε κοριτσια?

ή νομιζετε οτι πειραζει τα αγορια?

εχω αδυναμια στα κραγιον...
και ειδικα στα κοκκινα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
ααααααααααααααα εγώ Όλγα λατρεύω τα lipgloss! μου αρέσει που είναι υγρά και έχουν και γεύση...αν και δεν μου κρατάνε και πολύ επειδή τα τρώω (όπως και όλες φαντάζομαι) :PP επίσης μου αρέσουν πολύ οι σκιές και απεχθάνομαι τα μολύβια! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ααααααααααααααα εγώ Όλγα λατρεύω τα lipgloss! μου αρέσει που είναι υγρά και έχουν και γεύση...αν και δεν μου κρατάνε και πολύ επειδή τα τρώω (όπως και όλες φαντάζομαι) :PP επίσης μου αρέσουν πολύ οι σκιές και απεχθάνομαι τα μολύβια! :redface:


εγω το αντιθετο:P

δεν τρωω τα λιπγκλοσ γιατι τα συχαινομαι:P
προτιμω τα κραγιον!
στα ματια δεν βαφομαι και πολυ γιατι φοραω φακους:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Athinoul@91

Δραστήριο μέλος

Η Αθηνά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 669 μηνύματα.
εγω το αντιθετο:P

δεν τρωω τα λιπγκλοσ γιατι τα συχαινομαι:P
προτιμω τα κραγιον!
στα ματια δεν βαφομαι και πολυ γιατι φοραω φακους:hmm:
αχ0α0χ0α0χ0αχα!!!! κρίμας για το πρώτο:P
όσο για το δεύτερο παρ' όλο που φοράω γυαλιά δεν βάφομαι, τουλάχιστον έντονα :P
αλήθεια αυτά τα κονσίλερ τι είναι?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
εντελώς πληροφοριακά και επειδή νόμιζα το ίδιο μέχρι που ρώτησα, είτε βάζεις make-up είτε πούδρα είναι το ίδιο και το αυτό. Απλώς στην πρώτη περίπτωση είναι σε υγρή μορφή και στη δεύτερη σε σκόνη... Και στις δύο περιπτώσεις φραζουν οι πόροι. Το καλύτερο που μπορεί να κάνει κάποια με ακμή είναι να αφήνει τους πόρους της να αναπνέουν και να κρατά το πρόσωπό της καθαρό. Με λίγα λόγια να μη το επιβαρύνει καθημερινά έστω και με λίγη πούδρα εκτός κι αν είναι από αυτές που προτείνουν δερματολόγοι και κάνουν καλό σε σχέση με τις άλλες στην ακμή.

δηλαδή ούτε λίγη πούδρα δεν μπορούμε να βάλουμε, ίσα-ίσα να μην φαίνεται τόσο κόκκινο και ερεθισμένο το πρόσωπο? :hmm:
ευχαριστώ για την πληροφόρηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ πάντως βάφομαι πάντα, είτε έξω βγαίνω, είτε στο σχολείο, είτε στο περίπτερο ή στο σουπερ μάρκετ το ίδιο κάνω. Γενικά δε μπορώ να βγω άβαφτη από συνήθεια. Παρόλα αυτά δε βάφομαι ποτέ έντονα, ούτε μέικ απ βάζω ούτε πούδρα, βάζω μαύρο μολύβι μάσκαρα και ρουζ τα βασικά, αν έχω όρεξη βάζω και καμιά σκούρα σκιά και κανένα άχρωμο λιπ γκλος.
Επίσης βάζω και κονσίλερ πάντα κάτω από το μάτι γιατί έχω μαύρους κύκλους μονίμως και έτσι σουλουπώνεται κάπως, αλλά γενικά δε το λες και προχώ το μακιγιάζ μου, και ούτε με ενοχλεί πλέον να βλέπω κοπέλες της ηλικίας μου ή και πιο μικρές να έρχονται με πολύ έντονο μάτι στο σχολείο, πιο πολύ τα έντονα χείλη μου τη σπάνε.:redface:

Και δε νομίζω να κάνει τόσο κακό να βάζεις λίγο μέικ απ πάνω σε ένα σπυράκι για να μην φαίνεται άσχημα, προσωπικά σπάνια βγάζω σπυριά και όποτε γίνεται φυσικά και το κρύβω μεχρι να φύγει.:P
Τώρα άμα έχεις τρελή ακμή δε λέει να το βάζεις επειδή το κάνεις χειρότερα και απορώ πώς το αντέχουν μερικές πάνω απ' όλα αυτά τα σπυράκια να περνάνε το τέτοιο. :S


Α! Και να κάνετε μάσκες/peeling κορίτσια μια στο τόσο για να αναπνέει λίγο το δέρμα, να καθαριστεί σε βάθος και να αποκτήσει λάμψη και έτσι.:redface:
Αυτά.

ΚΑΙ ΝΤΕΜΑΚΙΓΙΑΖ ΟΣΕΣ ΒΑΖΟΥΝ ΜΕΙΚ ΑΠ πριν πάτε για νάνι για να μη φαίνεστε σάπιες μετά τα 40.:P
(και πριν το μέικ απ ενυδατική κρέμα για βάση ;p)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALadinX

Νεοφερμένος

Η ALadinX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Αχ ποσο μου την σπανε αυτες που ερχοντε ''τιγκα'' βαμενες στο σχολειο :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ειμαι 2α λυκειου κι ενα μονο θα σας πω...ειμαι απο τα ελαχιστα κοριτσια πλεον που κυκλοφορουν στις νυχτερινες τους εξοδους με φλατ παπουτσια :)
ολο κατι δωδεκαποντα βλεπω να κυκλοφορουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Maria (^_^)*

Πολύ δραστήριο μέλος

Η *Maria (^_^)* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 1,601 μηνύματα.
Εγώ πάλι όταν βγαίνω καθημερινές βάζω μολύβι και τίποτ' άλλο...το μολύβι είναι το "οξυγόνο" μου :P ...όταν βγαίνω Σαββατόβραδα κι έτσι φοράω και το μέικ-απ μου..και το μολύβι..ως συνήθως..και μάσκαρα..κ ένα άγχρωμο liposan..αυτά..! Κ εμένα μου τη δίνει να βλέπω κορίτσια να έρχονται στο σχολείο τίγκα στο μακιγιάζ..!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Ναι για το μολύβι,θα συμφωνήσω.
Άμα βάλω μαύρο μολύβι,έστω και λίγο,αμέσως δείχνω πολύ διαφορετική.
Γενικά τονίζει το βλέμμα,χωρίς να είναι υπερβολικό.

Το eye-liner επίσης,μου αρέσει.
Βασική προυπόθεση: να ξέρεις να το χρησιμοποιείς,γιατί αλλιώς το αποτέλεσμα θα είναι απλά τραγικό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MarioOZzzZ...<3

Νεοφερμένος

Η MarioOZzzZ...<3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
εγω προσωπικα βαφομαι μονο οταν βγαινω το βραδυ που και παλι δε βαζω τιποτα το ιδιαιτερο μονο λιγο μολυβι μασκαρα πουζ και lipgloss και αυτα τωρα τα αρχισα γενικοτερα δεν ειμαι και πολυ του βαψιματος και ειδικα στο σχολειο...

να κανω μια ερωτηση...???
προσφατα εμαθα οτι δεν ειναι ολα τα μολυβια ειδικα για να βαφεσαι μεσα απο το ματι αλλα μονο απ' εξω...ξερετε κατι σχετικο???????????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top