Μαθητικές παρελάσεις: είστε υπέρ ή κατά;

Να καταργηθούν οι μαθητικές παρελάσεις;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 532)
  • Ναι, να καταργηθούν

  • Όχι, να παραμείνουν

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Προφανώς τους φώναξε στο γραφείο για να τους <<ποτίσει>> με λόγια του στυλ: "Οι ένδοξοι πρόγονοί μας πολέμησαν τους παλιο-Γερμανούς και εσείς δεν τους τιμάτε" κτλ.
Δεν λέω ότι δεν έχουμε ένδοξο παρελθόν -κάθε άλλο μάλιστα- αλλά υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι να το γιορτάσουμε. Μην καταφεύγουμε στον πιο ακραίο! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γεγονός είναι πάντως ότι αυτές οι παρελάσεις έχουν πλέον καταντήσει σε επίδειξη μόδας, ποια φούστα είναι πιο κοντή, ποια φοράει τις καλύτερες γόβες, κτλ.


Τεσπα, το ότι το σχολείο οφείλει να κατεβάσει ομάδα μαθητών για την παρέλαση, δεν σημαίνει ότι μπορεί να σε υποχρεώσει και σένα να κατέβεις. Για σκεφτείτε, μπορεί κάποιος να σας υποχρεώσει να κάνετε κάτι την 25η Μαρτίου, ημέρα αργίας;


Αν ποτέ σας ρίξουν αποβολή, ζητείστε τη διάταξη βάση της οποίας τιμωρείστε. Δεν υπάρχει.
Αν και πάλι σας ρίξουν αποβολή, πάρτε ένα copy του ποινολογίου σας και περάστε μία βόλτα από την Διεύθυνση Β/βάθμιας εκπαίδευσης να σας πουν τη γνώμη τους. Είναι τόσο απλό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μπράβο Γιώργο! Είσαι ψαγμένος στα θέματα περί παρανομίας! :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
τι εννοείς μπρε? Υπουνουείς κάτι? :hmm: Δηλαδή απαγορεύεται να πω την άποψή μου?

Είναι ξεκάθαρο αυτό που είπα... δε ξέρω κάτα πόσο ένας 12χρονος έχει ξεκαθαρίσει στο μυαλό του το τι ακριβώς είναι "ακροδεξιά", και άλλα κουραφέξαλα.

Ελπίζω να μην βαυκαλίζεται η άποψή σου από αλλοπρόσαλλες νουθετήσεις.

Καλλίτερα ας είσαι πιο προσεχτικός πριν χρησιμοποιήσεις τέτοιες εκφράσεις. Σα συμβουλή δες το. Είσαι ακόμη πολύυυ μικρός για τέτοια πράγματα! Μη το δεις σαν κάτι το "απαγορευμένο". Απλώς είναι πολύ νωρίς για να 'χεις σχηματίσει και κατανοήσει πλήρως και συνεπώς να πρεσβεύσεις μία συγκεκριμένη και συγκροτημένη "πολιτική" άποψη. Όλα στην ώρα τους.

Πάντως είναι καλό να ασχολείσαι με δαύτα, να μαθαίνεις συνέχεια. Ο Αριστοτέλης είπε ότι ο άνθρωπος διακρίνεται από τα άλλα ζώα επειδή ασχολείται με την πολιτική. Αλλά μην είσαι απόλυτος εξαρχής, χωρίς το κατάλληλο, ώριμο γνωσιακό-εμπειρικό υπόβαθρο. Να 'χεις πάντα ανοιχτά τα αυτάκια σου και να ακούς τι γίνεται, αλλά μην αποσπάζεσαι κατευθείαν ό,τι σου ακούγεται "μεγαλίστικο" ή το 'χεις ακούσει από γονείς, από το στενό σου περίγυρο κ.λπ. Δε σημαίνει πως είναι και σωστό.

Αυτά από εμένα. Αν θες κρατάς κάτι από τα παραπάνω. Ως λίγο μεγαλύτερος έγραψα ένα-δύο πραγματάκια. Αν δε σου αρέσουν, μπορείς να προχωρήσεις και να αγνοήσεις το παραπάνω ποστ!

Δε θέλω να σου επιβάλλω κάποια άλλη άποψη, ούτε να σου κάνω τον εξυπνάκια. Απλώς όταν διάβασα το ποστ σου αρχικά εξεπλάγην για τους λόγους που ανέφερα ανωτέρω.

Φιλικά,
Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
καλά! Μέχρι κι εγώ νομίζω ότι ήταν άκυρη έκφραση. Σε διαβεβαιώ πάντως ότι δεν την χρησιμοποίησα για εξυπνάδα! Θα ακολουθήσω τη συμβουλή σου , αφού έτσι κι αλλιώς τον τελευταίο καιρό αρχίζω και τον ακολουθώ από μόνος μου αυτό το δρόμο!

(πάω τώρα με φωνάζει ένας φίλος από κάτω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Το ότι χρησιμοποίησες την έκφραση αυτή δε σημαίνει ότι σε κάνει εξυπνάκια ή ο,τιδήποτε άλλο. Το εξυπνάκιας πήγαινε προς αυτά που 'πα εγώ, για να μην παρερμηνευθεί το περιεχόμενο του ποστ μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
όχι βρε εντάξει, δεν σε παρεξήγησα! :no1: Για να τελειώνουμε : είμαι κατά των μαθητικών παρελάσεων. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Και εγώ είμαι κατά, δεν εκφράζουν τπτ, αφήστε που τις θεωρώ ρατσιστικές προς τους άλλους λαούς που μπορεί να έκαναν σφάλματα στο παρελθόν αλλά όχι πια, πλην των Τούρκων που κάνουν ακόμα σφάλματα. Επίσης θα θεωρούσα καλύτερο να αφήνουμε λουλούδια στους τάφους των αγωνιστών παρά να κάνπυμε δικτατορικές παρελάσεις, που ούτε καν οι Καθηγητές δεν ξέρουν τη πραγματική σημασία τους. Επίσης μου τη σπάει αυτό το ένα δύο, εν δυο λες και μας πάνε για εκτέλεση. Προσωπικά μία φορά και μόνο έκανα παρέλαση και το μετάνιωσα απολύτως παρόλου που δεν ήμουν αυτός που παραλίγο να σκοντάψει από στραγάλια που πετούσαν κπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Και μένα δεν μου αρέσει η παρέλαση αλλά θα πάω..
Κοιτάξτε να δείτε..Σήμερα που έπιασα τον γυμναστή και του είπα τι χρειάζεται να φέρω ώστε να μην κάνω παρέλαση μου είπε ότι θέλει ένα χαρτί από γονέα και τον λόγο που δεν θα κάνω παρέλαση..Καλά είναι σοβαροί???Θέλουν και τον λόγο???
Από που και ως που???:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Και μένα δεν μου αρέσει η παρέλαση αλλά θα πάω..
Κοιτάξτε να δείτε..Σήμερα που έπιασα τον γυμναστή και του είπα τι χρειάζεται να φέρω ώστε να μην κάνω παρέλαση μου είπε ότι θέλει ένα χαρτί από γονέα και τον λόγο που δεν θα κάνω παρέλαση..Καλά είναι σοβαροί???Θέλουν και τον λόγο???
Από που και ως που???:mad:
Ρώτα τον βάση ποιας διάταξης υποχρεούσαι να το κάνεις αυτό. :niki:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Πες τους να γράψουν ότι θα είστε στο χωριό σου την 28η, ότι πιο απλό. Το έχω πει, ενώ δεν έχω χωριό. LOL.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εμείς εδώ κάνουμε για να πούνε οι άλλοι μπράβο στους καθηγητές που μας έχουν επιβάλει πειθαρχία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thunder

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οι παρελάσεις πρέπει να γίνονται.Το αίσθημα που νιώθει κάποιος όταν παρελαύνει και δει αν είναι σημαιοφόρος είναι μοναδικό.Τώρα όσοι λένε περί κατάργησης των παρελάσεων,είναι κάποια "υποκείμενα" που πιστεύουν πως η χώρα θα πάει μπροστά μόνο με την κατάργηση αυτού του εθίμου.Ας κοιτάξουμε να διορθωθούμε σε άλλους τομείς και ας αφήσουμε ήσυχες τις παρελάσεις.


ΥΓ Έχω ακούσει ακόμη και αυτή τη φτινή δικαιολογία : "Οι στρατιωτικές παρελάσεις πρέπει να καταργηθούν διότι κοστίζουν πολλά στο κράτος".

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Τα τόσα εκατομμύρια ευρώ που δαπανάμε για χίλιους δυο λόγους(γνωρίζετε...)δεν μπορούμε να τα αξιοποιήσουμε για ένα σημαντικό σκοπό σαν αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas

Νεοφερμένος

Ο Κων/νος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οι παρελάσεις πρέπει να γίνονται.Το αίσθημα που νιώθει κάποιος όταν παρελαύνει και δει αν είναι σημαιοφόρος είναι μοναδικό.Τώρα όσοι λένε περί κατάργησης των παρελάσεων,είναι κάποια "υποκείμενα" που πιστεύουν πως η χώρα θα πάει μπροστά μόνο με την κατάργηση αυτού του εθίμου.Ας κοιτάξουμε να διορθωθούμε σε άλλους τομείς και ας αφήσουμε ήσυχες τις παρελάσεις.


ΥΓ Έχω ακούσει ακόμη και αυτή τη φτηνή δικαιολογία : "Οι στρατιωτικές παρελάσεις πρέπει να καταργηθούν διότι κοστίζουν πολλά στο κράτος".

ΕΛΕΟΣ!!!!!!!!

Τα τόσα εκατομμύρια ευρώ που δαπανάμε για χίλιους δυο λόγους(γνωρίζετε...)δεν μπορούμε να τα αξιοποιήσουμε για ένα σημαντικό σκοπό σαν αυτό;

μπράβο ρε συ... μαζί σου...

Προφανώς τους φώναξε στο γραφείο για να τους <<ποτίσει>> με λόγια του στυλ: "Οι ένδοξοι πρόγονοί μας πολέμησαν τους παλιο-Γερμανούς και εσείς δεν τους τιμάτε" κτλ.
Δεν λέω ότι δεν έχουμε ένδοξο παρελθόν -κάθε άλλο μάλιστα- αλλά υπάρχουν χίλιοι δυο τρόποι να το γιορτάσουμε. Μην καταφεύγουμε στον πιο ακραίο! :)

ρε συ είναι ακραίος αυτός ο τρόπος εορτασμού?? μα ρε αν είναι δυνατόν?? κ ποιος δν θα ταν ακραίος?? κι όσο γι αυτό που χες πει πως οι παρελάσεις είναι ακροδεξιού χαρακτήρα εκδηλώσεις, κάνεις μεγάλο λάθος... χάρη σε αυτές τις εκδηλώσεις κ διάφορες άλλες, ξέρουμε ΑΚΟΜΑ τι γιορτάζουμε στις 28 οκτώβρη... ναι, γιατί πάρα πολλοί δν ξέρουν... κ σε λίγο θα λιγοστεύσουν κι άλλο αυτοί που ξέρουν... μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά έτσι είναι... κάντε μια γύρα σε σχολεία κ ρωτήστε... έτσι απλά καταστρέφουμε την ιστορία μας... κ κάποιος θα λεγε πως τα μαθαίνουμε στο σχολείο... αλλά έτσι χάλια που είναι η παιδεία, τπτ δν μαθαίνουμε... γι αυτό ας αφήσουμε τώρα τις χαζομάρες κι ας επικεντρωθούμε στο να λύσουμε ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα κι όχι απλά να διαλύουμε παραδόσεις κ εκδηλώσεις που κάνουν καλό στην Ελλάδα... γιατί στο κάτω κάτω ΠΑΡΑΔΟΣΗ μας είναι... οι υπόλοιπες χώρες γιατί δν είναι πισωδρομικές που κρατάνε τα έθιμά τους κ μεις να είμαστε?? δν το καταλαβαίνω αυτό!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
ρε συ είναι ακραίος αυτός ο τρόπος εορτασμού?? μα ρε αν είναι δυνατόν?? κ ποιος δν θα ταν ακραίος?? κι όσο γι αυτό που χες πει πως οι παρελάσεις είναι ακροδεξιού χαρακτήρα εκδηλώσεις, κάνεις μεγάλο λάθος... χάρη σε αυτές τις εκδηλώσεις κ διάφορες άλλες, ξέρουμε ΑΚΟΜΑ τι γιορτάζουμε στις 28 οκτώβρη... ναι, γιατί πάρα πολλοί δν ξέρουν... κ σε λίγο θα λιγοστεύσουν κι άλλο αυτοί που ξέρουν... μπορεί να σας φαίνεται περίεργο αλλά έτσι είναι... κάντε μια γύρα σε σχολεία κ ρωτήστε... έτσι απλά καταστρέφουμε την ιστορία μας... κ κάποιος θα λεγε πως τα μαθαίνουμε στο σχολείο... αλλά έτσι χάλια που είναι η παιδεία, τπτ δν μαθαίνουμε... γι αυτό ας αφήσουμε τώρα τις χαζομάρες κι ας επικεντρωθούμε στο να λύσουμε ΣΟΒΑΡΑ προβλήματα κι όχι απλά να διαλύουμε παραδόσεις κ εκδηλώσεις που κάνουν καλό στην Ελλάδα... γιατί στο κάτω κάτω ΠΑΡΑΔΟΣΗ μας είναι... οι υπόλοιπες χώρες γιατί δν είναι πισωδρομικές που κρατάνε τα έθιμά τους κ μεις να είμαστε?? δν το καταλαβαίνω αυτό!!!

1) έθιμο η μαθητική παρέλαση? [highlight][...][/highlight]
2) η σχολική εορτή και οι εκδηλώσεις δε φτάνουν? Θες και παρέλαση? :)
3) οι άλλες χώρες δεν νομίζω να έχουν πολίτες που πιστεύουν ότι οι μαθητικές παρελάσεις είναι παράδοση που πρέπει να διατηρηθεί... :iagree:
4) δηλαδή εσύ περιμένεις να μάθουν τα παιδιά από την μαθητική παρέλαση τι είναι η 28η Οκτωβρίου? [highlight][...][/highlight]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Συμφωνώ με το 2 και 4. Δεν χρειαζόμαστε παρελάσεις, σωστότερη διδασκαλία της ιστορίας χρειαζόμαστε (βλ. και περσινό βιβλίο έκτης δημοτικού..).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas

Νεοφερμένος

Ο Κων/νος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Συμφωνώ με το 2 και 4. Δεν χρειαζόμαστε παρελάσεις, σωστότερη διδασκαλία της ιστορίας χρειαζόμαστε (βλ. και περσινό βιβλίο έκτης δημοτικού..).

κατ'αρχήν δν είπα πως θα μάθουν απλά επειδή οι παρελάσεις ακούγονται... κ ακούν περί τίνος πρόκειται τα παιδιά... αναγκαστικά κάτι θα τους μείνει.. επίσης, είμαι υπέρ των σχολικών γιορτών... αν κ σήμερα μάλλον δν είναι γιορτές που τιμούν το παρελθόν μας(ειδικά στα λύκεια).... επιπλέον, η παρέλαση είναι έθιμο... κ τέλος καμία άλλη χώρα δν είχε παρέλαση ποτέ για να την σταματήσει... οπότε το να την αρχίσει είναι άλλο θέμα... α κι όσο για το περσινό βιβλίο της ιστορίας... το βιβλίο δν είχε ιστορικά λάθη απλά τα μετέφερε με ένα τρόπο ουδέτερο (κ λίγο ενάντιο στην Ελλάδα κάποιες φορές)... τεσπα... εγώ απλά είμαι υπέρ των παρελάσεων γιατί δν θεωρώ πως κάνει κακό σε κάποιον ή κάτι, και πως αντίθετα υπάρχει περίπτωση να κάνει κ καλό.... κ qwertyuiop2 θέλω να μου πεις τι βρίσκεις ακραίο στις παρελάσεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Α. Το ότι είχε συνωστισμό στη Σμύρνη δεν ήταν ιστορικό λάθος, οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costas

Νεοφερμένος

Ο Κων/νος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 78 μηνύματα.
Α. Το ότι είχε συνωστισμό στη Σμύρνη δεν ήταν ιστορικό λάθος, οκ.

καλά ό,τι πεις... λες κι έχει σημασία?... τεσπα... το θέμα είναι γιατί όχι στις παρελάσεις?? (κ συμφωνώ το βιβλίο ήταν χάλια, απλά από όσο το χα δει κ είχα ακούσει δν είχε λάθη ιστορικά... μάλλον έκανα λάθος)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δηλαδή έχει μεγαλύτερη σημασία για σένα να κάνεις παρελάσεις από το να μαθαίνεις σωστά την ιστορία στο σχολείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top