Μαθηματικό Ηρακλείου ή Οικονομικό Ρεθύμνου; 40αρης ρωτά...

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Διαφωνώ στο ότι είναι θέμα πλεονεξίας. Ο άνθρωπος ήθελε να γίνει ακόμα πιο ανταγωνιστικός, να διεκδικήσει μία καλύτερη θέση και έκανε το νόμιμο για να αποκτήσει περισσότερα μόρια και έτσι να έχει περισσότερες πιθανότητες. Έτσι, είναι η ζωή παντού στον κόσμο και πολύ καλά έκανε.

Επίσης, δεν παίρνεις μόρια για κάθε τι που έχεις, υπάρχει ένα όριο για να αποφεύγονται τέτοιες καταχρήσεις.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Έλληνες και να συμφωνήσουν... :crazy: :give_rose:
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Διαφωνώ στο ότι είναι θέμα πλεονεξίας. Ο άνθρωπος ήθελε να γίνει ακόμα πιο ανταγωνιστικός, να διεκδικήσει μία καλύτερη θέση και έκανε το νόμιμο για να αποκτήσει περισσότερα μόρια και έτσι να έχει περισσότερες πιθανότητες. Έτσι, είναι η ζωή παντού στον κόσμο και πολύ καλά έκανε.

Επίσης, δεν παίρνεις μόρια για κάθε τι που έχεις, υπάρχει ένα όριο για να αποφεύγονται τέτοιες καταχρήσεις.
εννοεις οτι παιζει ρολο και η σχολη που τελειωνεις?
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
εννοεις οτι παιζει ρολο και η σχολη που τελειωνεις?

Λογικά αυτό εννοεί. Σχεδόν πάντα κοιτάνε τη συνάφεια του πτυχίου και της δουλειάς. Ότι μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις είναι άλλο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Λογικά αυτό εννοεί. Σχεδόν πάντα κοιτάνε τη συνάφεια του πτυχίου και της δουλειάς. Ότι μπορεί να υπάρχουν κάποιες εξαιρέσεις είναι άλλο.
δηλαδη αν ενας τελειωσει παιδαγωγικο και βγαλει μετα την ιατρικη δεν κερδιζει μορια?
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ ΜΗΝ ΞΕΦΕΥΓΕΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΟΛΥ
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ένα δίκιο το έχετε, ξεφύγαμε λίγο. Η άποψη μου είναι στην πρώτη απάντηση που έκανα στο θέμα.
Με 2 φίλους που το συζήτησα κι αυτοί για Οικονομικό μου είπαν και το σκέφτομαι τώρα πιο ζεστά. Τώρα είμαι σε φάση που ψάχνω νέο σπίτι, ίσως αυτή η αλλαγή μου αλλάξει κ την ψυχολογία γενικότερα. :)
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Με 2 φίλους που το συζήτησα κι αυτοί για Οικονομικό μου είπαν και το σκέφτομαι τώρα πιο ζεστά. Τώρα είμαι σε φάση που ψάχνω νέο σπίτι, ίσως αυτή η αλλαγή μου αλλάξει κ την ψυχολογία γενικότερα. :)

Αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει κάντο! :)
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πιστεύεις ότι θα σε βοηθήσει κάντο! :)
Θέλοντας και μη, ο ιδιοκτήτης το θέλει για ιδιοκατοίκηση οπότε ψάχνω άλλο σπίτι και σε άλλη περιοχή, θα μου αλλάξει πιστεύω αρκετά την ψυχολογία όλο αυτό. Απλά στο Ρέθυμνο έχουν πάει τα ενοίκια στον Θεό, για γκαρσονιέρα από 250+ και δυάρια 370+
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θέλοντας και μη, ο ιδιοκτήτης το θέλει για ιδιοκατοίκηση οπότε ψάχνω άλλο σπίτι και σε άλλη περιοχή, θα μου αλλάξει πιστεύω αρκετά την ψυχολογία όλο αυτό. Απλά στο Ρέθυμνο έχουν πάει τα ενοίκια στον Θεό, για γκαρσονιέρα από 250+ και δυάρια 370+

Κατάλαβα. Από θέμα ενοικίων, ποιότητας ζωής κλπ δεν μπορώ να γνωρίζω καθώς δεν έχω καμία σχέση με περιοχές προς τα εκεί. Αλλά κοίτα αυτό που σε συμφέρει καλύτερα, αυτό που θες και αυτό που θα σε κάνει να νιώσεις καλύτερα!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Για τον 1ο τίτλο σπουδών παίρνεις μόρια που έχει συνάφεια (π.χ. παιδαγωγικά) για τον 2ο τίτλο σπουδών παίρνεις λιγότερα μόρια (ο οποίος δεν έχει συνάφεια π.χ. ιατρική). Μετά δεν παίρνεις κάτι αν έχεις 3ο πτυχίο. [ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ OFF TOPIC]

Σχετικά με εσένα φίλε νομίζω προς οικονομικά τείνεις (και εκεί θα καταλήξεις ελπίζω), ναι τα ενοίκια ανεβαίνουν κυρίως λόγω AirBnb. Εγώ προτείνω να βρεις ένα σπίτι σε καλή κατάσταση, κατοικήσιμο και να έχει ησυχία, από θέμα ηχομόνωσης, να μπορείς να χαλαρώνεις. Στο Ρέθυμνο θα έχεις δουλειά, τι θα κάνεις;
 

Guest 237551

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν μου επιτρέπεται και εμένα μια τοποθέτηση, χωρίς πολλά πολλά και με βάση από αυτά που γράφεις, θεωρώ ότι με γνώμονα την καρδιά σου, όπως γράφεις σε προηγούμενο μήνυμά σου, θα ήσουν ευτυχισμένος περισσότερο με το Μαθηματικό.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Για τον 1ο τίτλο σπουδών παίρνεις μόρια που έχει συνάφεια (π.χ. παιδαγωγικά) για τον 2ο τίτλο σπουδών παίρνεις λιγότερα μόρια (ο οποίος δεν έχει συνάφεια π.χ. ιατρική). Μετά δεν παίρνεις κάτι αν έχεις 3ο πτυχίο. [ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ OFF TOPIC]

Σχετικά με εσένα φίλε νομίζω προς οικονομικά τείνεις (και εκεί θα καταλήξεις ελπίζω), ναι τα ενοίκια ανεβαίνουν κυρίως λόγω AirBnb. Εγώ προτείνω να βρεις ένα σπίτι σε καλή κατάσταση, κατοικήσιμο και να έχει ησυχία, από θέμα ηχομόνωσης, να μπορείς να χαλαρώνεις. Στο Ρέθυμνο θα έχεις δουλειά, τι θα κάνεις;
Δουλειά είμαι σε ραδιόφωνο, αλλά το επόμενο διάστημα παίζει ή να κάνω κάτι δικό μου ή να συνεργαστώ με ΚοινΣΕπ + το ραδιόφωνο, σίγουρα δεν θα παίρνω το τρελό χρήμα, αλλά ποιος το παίρνει σήμερα; Ο Βαγγέλης Μαρινάκης θα πει κάποιος, εντάξει αυτός είναι η εξαίρεση. :)

Για σπουδές ας δοκιμάσω το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών κ βλέπουμε, αν για κάποιον λόγο δεν μου αρέσει θα το αφήσω κ θα κοιτάξω στο μέλλον κάτι άλλο. Οπότε μάλλον το κλείνουμε το θέμα.
Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Σήμερα είχα μία ενδελεχή συζήτηση με ένα φίλο και κατάλαβα ότι θέλω να κάνω πράγματα που μου αρέσουν, για να νοιώθω και περισσότερο καλά με μένα.

Είδα δλδ ότι αρχικά βαρέθηκα να ζώ στο Ρέθυμνο(μου θυμίζει ένα μεγάλο χωριό είναι η αλήθεια) και θα ήθελα ή Ηράκλειο ή Αθήνα, Ηράκλειο ως πρώτη επιλογή.

Δεύτερον τα Οικονομικά, συνεχίζουν να μην μου κάθονται καλά, όπως πχ όταν δοκίμασα Ιταλικά πέρυσι απ'την αρχή δεν τα γούσταρα και στους 4 μήνες τα παράτησα.

Μέσα μου, παρά τον βαθμό δυσκολίας, το Μαθηματικό είναι αυτό που θέλω, δλδ να ασχολούμαι με ασκήσεις συνέχεια, όχι πολιτικές, όχι κόμματα, όχι ιδεολογίες κτλ. Με ενδιαφέρει και ένα μεταπτυχιακό είτε στην Μετεωρολογία είτε στην Αστροφυσική. Ο βαθμός δυσκολίας είναι μεγάλος, αλλά αν πούμε στα Οικονομικά είναι πιο εύκολα, οκ πιο εύκολα γι'αυτον που του αρέσουν, αν δεν σου αρέσουν τι γίνεται; Είναι Γολγοθάς έτσι;


Θέλω να κάνω πολλές αλλαγές στην ζωή μου, όπως να αλλάξω πόλη και προσανατολισμό, μέχρι και επάγγελμα. Αναζητω νέες προκλήσεις, ίσως είναι η ηλικία είμαι 41 πάω 42, γι'αυτό νομίζω.

Είναι αλήθεια ότι παλινδρομώ με αυτά που λέω μία έτσι μία γιουβέτσι, αλλά ίσως να φοβάμαι κ την αλλαγή, αλλά από την άλλη θέλω να κάνω πράγματα που αγαπάω.

Οπότε συγκλίνω πάλι προς Μαθηματικό ως πρώτη επιλογή και Ηράκλειο...

Τα λέω αυτά επειδή τώρα 3-4 μέρες γυρίζω όλο το Ρέθυμνο να βρώ σπίτι, ε δεν μ'αρέσει η πόλη. Μόνο για να ρθώ 1-2 μέρες διακοπές και να φύγω, θέλω να ζήσω σε πόλη με μεγάλες πολυκατοικίες 6 ορόφων κτλ(μια Νέα Υόρκη θα με κάλυπτε έτσι; :hehe: , θυμάμαι στα 18 μου έλεγα ''αχ πόσο θα ήθελα να ζήσω στις ΗΠΑ, όνειρο ήταν και πάει κι αυτό).

Δύσκολα θα κλείσει το θέμα κ δύσκολα θα πάρω τελική απόφαση, αν και τα πράγματα είναι απλά. ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ; ΤΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ; Μαθηματικά παιδιά...(όσο δύσκολα κι αν είναι).
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Σήμερα είχα μία ενδελεχή συζήτηση με ένα φίλο και κατάλαβα ότι θέλω να κάνω πράγματα που μου αρέσουν, για να νοιώθω και περισσότερο καλά με μένα.

Είδα δλδ ότι αρχικά βαρέθηκα να ζώ στο Ρέθυμνο(μου θυμίζει ένα μεγάλο χωριό είναι η αλήθεια) και θα ήθελα ή Ηράκλειο ή Αθήνα, Ηράκλειο ως πρώτη επιλογή.

Δεύτερον τα Οικονομικά, συνεχίζουν να μην μου κάθονται καλά, όπως πχ όταν δοκίμασα Ιταλικά πέρυσι απ'την αρχή δεν τα γούσταρα και στους 4 μήνες τα παράτησα.

Μέσα μου, παρά τον βαθμό δυσκολίας, το Μαθηματικό είναι αυτό που θέλω, δλδ να ασχολούμαι με ασκήσεις συνέχεια, όχι πολιτικές, όχι κόμματα, όχι ιδεολογίες κτλ. Με ενδιαφέρει και ένα μεταπτυχιακό είτε στην Μετεωρολογία είτε στην Αστροφυσική. Ο βαθμός δυσκολίας είναι μεγάλος, αλλά αν πούμε στα Οικονομικά είναι πιο εύκολα, οκ πιο εύκολα γι'αυτον που του αρέσουν, αν δεν σου αρέσουν τι γίνεται; Είναι Γολγοθάς έτσι;


Θέλω να κάνω πολλές αλλαγές στην ζωή μου, όπως να αλλάξω πόλη και προσανατολισμό, μέχρι και επάγγελμα. Αναζητω νέες προκλήσεις, ίσως είναι η ηλικία είμαι 41 πάω 42, γι'αυτό νομίζω.

Είναι αλήθεια ότι παλινδρομώ με αυτά που λέω μία έτσι μία γιουβέτσι, αλλά ίσως να φοβάμαι κ την αλλαγή, αλλά από την άλλη θέλω να κάνω πράγματα που αγαπάω.

Οπότε συγκλίνω πάλι προς Μαθηματικό ως πρώτη επιλογή και Ηράκλειο...

Τα λέω αυτά επειδή τώρα 3-4 μέρες γυρίζω όλο το Ρέθυμνο να βρώ σπίτι, ε δεν μ'αρέσει η πόλη. Μόνο για να ρθώ 1-2 μέρες διακοπές και να φύγω, θέλω να ζήσω σε πόλη με μεγάλες πολυκατοικίες 6 ορόφων κτλ(μια Νέα Υόρκη θα με κάλυπτε έτσι; :hehe: , θυμάμαι στα 18 μου έλεγα ''αχ πόσο θα ήθελα να ζήσω στις ΗΠΑ, όνειρο ήταν και πάει κι αυτό).

Δύσκολα θα κλείσει το θέμα κ δύσκολα θα πάρω τελική απόφαση, αν και τα πράγματα είναι απλά. ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΠΟΥΔΑΣΩ; ΤΙ Μ'ΑΡΕΣΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ; ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΟΜΩΣ; Μαθηματικά παιδιά...(όσο δύσκολα κι αν είναι).
αν ανοιξεις ραδιοφωνικο σταθμο θα χεις καλες αμοιβες??ετσι για να ευθυμησουμε λιγο
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αν ανοιξεις ραδιοφωνικο σταθμο θα χεις καλες αμοιβες??ετσι για να ευθυμησουμε λιγο

Από το 1999 απαγορεύτηκε να ανοίξουν νέες συχνότητες ραδιοφωνικών σταθμών οπότε θα πρέπει να αγοράσω υπάρχουσα. Το ΕΣΡ μου είχε πει ότι θα πρέπει η συχνότητα να αγοραστεί με λεφτά που έχουν παραχθεί και φορολογηθεί. Πχ μία συχνότητα στο Ηράκλειο ισως κοστίζει 40-50 χιλιάρικα, που θα τα βρώ; Το ΕΣΡ το είχα ρωτήσει όταν εγώ και κάποιοι φίλοι το είχαμε σκεφτεί ως ΚοινΣΕπ, αλλά δεν υπάρχει τελικά η δυνατότητα. Δλδ πχ πουλάω χωράφι παίρνω 50.000 κ αγοράζω σταθμό δεν γίνεται, πρέπει να παράξω 50.000€ από εργασία. Οκ αν έχω ξενοδοχείο μπορεί ή κάποια βιοτεχνία, αλλά εγώ είμαι απλά υπάλληλος τους 3 και 60, οπότε.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Θεωρώ πως προσπαθείς να βρεις τα κακά σημεία του όλου θέματος για να μην ασχοληθείς με τα οικονομικά μιας και δεν σου αρέσουν. Απόλυτα σεβαστό και κατανοητό. Αν τόσο πολύ σου αρέσουν τα Μαθηματικά θα συμφωνήσω με τα παιδιά που λένε ακόλουθα την καρδιά σου και πήγαινε να δοκιμάσεις για μαθηματικά. Τιποτα δεν είναι εύκολο ή στρωμένο με ροδοπέταλα. Θα χρειαστεί να παλέψεις.
Πάντως αυτό που θεωρώ σημαντικότερο είναι να θέσεις ξεκάθαρους στόχους. Πλέον οι εποχές παρέχουν τρομερές ευκαιρίες και δυνατότητες και βλέπεις πολύ κόσμο να είναι στα χαμένα, να μην γνωρίζει τι να κάνει, από πού να αρχίσει. Ξεκαθάρισε πρώτα τι θέλεις περισσότερο και μετά κινητού προς την κατεύθυνση για να το πετύχεις. Αν είναι τελικά τα μαθηματικά, πήγαινε γι αυτά. Κανεις δεν χάνεται στη ζωή. Αργά ή γρήγορα εύκολα ή δύσκολα θα βρεις κάποια άκρη.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@Viedo αυτό λέω να κάνω. Να δοκιμάσω και βλέπουμε. Να ξεκινήσω αρχικά φροντιστήριο Μαθηματικά, Φυσικοχημεία, κοντά στον Μάρτιο(2021) θα κάνω και ιδιαίτερα σε Έκθεση-Λογοτεχνία, να δώσω, και αν καταφέρω να εισαχθώ, τότε βούρ και βλέπουμε. Πάντως επειδή υπάρχει κ περίπτωση να μην πιάσω την βάση του Μαθηματικού(ποτέ δεν ξέρεις) θα δηλώσω και Φυσικό και Χημικό(στο Ηράκλειο πάντα), τα προτιμώ σε σχέση με Οικονομικά, 'ντάξει δεν μ'αρέσουν πως να το κάνουμε, πολύ βαρετά, όλο φπα, κόστος, προσφορά-ζήτηση, πληθωρισμοί κτλ και ένα σωρό άλλα. Θα προτιμούσα να κλειστώ σ'ένα εργαστήριο ήσυχο να δουλέψω ή σε ιδιαίτερα έτσι όπως το βλέπω. Ξέρεις στο ράδιο πάω και κυνηγάω τους πελάτες ακόμα και για τις εισπράξεις, όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο, πάω ξαναπάω, ταλαιπωρία, θέλω να κάνω κάτι άλλο. Στις πωλήσεις θέλω να συνεχίσω αλλά σε άλλο πόστο, πχ ένα μαγαζί να πουλάω μέλια ή βιβλία ή ορειβατικά(το έκανα παλιά με επιτυχία) κτλ βλέπουμε στο κομμάτι αυτό.
Σήμερα καθόμουνα σε καφετέρια στην παραλία και συζήταγα με ένα φίλο(κι αυτός πωλητής καφέ έχει και καφετέρια), γιατί ο κόσμος είναι ενέργεια, από που προέρχεται, για τα κβάντα, την σχετικότητα, ότι ο χωροχρόνος καμπυλώνεται, αν υπάρχει Θεός κτλ.. 2 ώρες αυτά λέγαμε και στο δίπλα τραπέζι συζήταγαν πολιτικά. Ο καθένας με τον πόνο του που λένε... Έχω πολλές υπαρξιακές αναζητήσεις αυτές θέλω να καλύψω είναι η αλήθεια.
Ευχαριστώ
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Από το 1999 απαγορεύτηκε να ανοίξουν νέες συχνότητες ραδιοφωνικών σταθμών οπότε θα πρέπει να αγοράσω υπάρχουσα. Το ΕΣΡ μου είχε πει ότι θα πρέπει η συχνότητα να αγοραστεί με λεφτά που έχουν παραχθεί και φορολογηθεί. Πχ μία συχνότητα στο Ηράκλειο ισως κοστίζει 40-50 χιλιάρικα, που θα τα βρώ; Το ΕΣΡ το είχα ρωτήσει όταν εγώ και κάποιοι φίλοι το είχαμε σκεφτεί ως ΚοινΣΕπ, αλλά δεν υπάρχει τελικά η δυνατότητα. Δλδ πχ πουλάω χωράφι παίρνω 50.000 κ αγοράζω σταθμό δεν γίνεται, πρέπει να παράξω 50.000€ από εργασία. Οκ αν έχω ξενοδοχείο μπορεί ή κάποια βιοτεχνία, αλλά εγώ είμαι απλά υπάλληλος τους 3 και 60, οπότε.
πρωτη φορα το ακουω αυτο!!δηλαδη αν ενας θελει να ανοιξει καινουριο ραδιοφωνο πρεπει να αγορασει μια συχνοτητα??πραγματικα κουφαθηκα!!40 και 50 χιλιαρικα παντως μου φαινονται πολυ λιγα για να μπορεις να αγορασεις μια συχνοτητα.συνηθως πανω απο 100 χιλιαρικα δεν εχουνε?επισης κουφαθηκα και οτι πρεπει τα λεφτα να εχουν παραχθει λεει!!α ρε αθανατο ελληνικο κρατος!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top