Μαθηματικό Ηρακλείου ή Οικονομικό Ρεθύμνου; 40αρης ρωτά...

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
κατα τη γνωμη μου κανε αυτο που λεει η καρδια σου και μην βασανιζεσαι αλλο.εξαλλου εχεις και 1 χρονο μεχρι να δωσεις.δεν πρεπει να αποφασισεις συντομα.με τα μαθηματα που θα δωσεις εχεις προσβαση και στα 2 πεδια ή πρεπει να αποφασισεις?
Πρέπει να επιλέξω Σεπτέμβριο το πεδίο που θα δώσω.
Δλδ
ή θα κάνω Μαθηματικά, ΑΟΘ και ΑΕΠΠ
ή Μαθηματικά, Φυσική και Χημεία...
Μετά θα πάω Φεβρουάριο στο εσπερινό να συμπληρώνω μία αίτηση και να δώσω τον Ιούνιο του '21.
Το θέμα είναι ότι εκτός του Οικονομικού, έχω ως επιλογές Ψυχολογία, Κοινωνιολογία και Πολιτικές Επιστήμες,
(μένοντας Ρέθυμνο ή εκτός αν πάω πάλι Ηράκλειο και πάω Διοικηση Επιχειρήσεων-μου είπε καποιος όμως ότι Διοικηση Επιχειρήσεων έχει σπουδάσει ένα σωρό κόσμος)
ενώ για
Μαθηματικό έχω και άλλες από θετικές όπως Χημεία ή Φυσική που συγκλίνω περισσότερο σ'αυτό.
Εντάξει δεν θεωρώ άχρηστο το Οικονομικό καλή σχολή πρέπει να είναι, εγώ κάπου έχω προβληματισμό, δλδ ΟΛΟΙ μου λένε Οικονομικό ε και λοιπόν. Παλιότερα ΟΛΟΙ μου λέγανε επειδή είμαι καλλίφωνος να μάθω βυζαντινή μουσική πήγα δεν μου άρεσε, μετά δοκίμασε λαικά δεν μου άρεσαν, εγώ ήθελα ξένη μουσική περισσότερο ροκ αλλά δεν ξέρω αγγλικά οπότε τα παράτησα. Αν μάθω αγγλικά που το έχω στο πρόγραμμα ίσως ενδιαφερθώ πάλι για την μουσική ως χόμπι πλέον γιατί δεν είναι εύκολο σε μεγάλη ηλικία να γίνεις επαγγελματίας τραγουδιστής πχ σε ξενοδοχεία κτλ, και πλέον έχω κάνει μία στροφή στην επιστήμη περισσότερο, μ'αρέσει πιο πολύ, αν και αν υπάρχει θέληση όλα συνδιάζονται.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α πρέπει να πώ ότι τα τελευταία δύο χρόνια μου βγήκε κ το μικρόβιο του συγγραφέα κ ποιητή, δλδ έχω γράψει πάνω από 100 ποιήματα, και μισό μυθιστόρημα(το προχωράω σιγά σιγά) κ θέλω να ασχοληθώ κ με αυτό το κομμάτι, αν κ δεν έχει ''ψωμί'' λίγοι βγάζουν λεφτά(πχ Λένα Μαντά, Αύγουστος Κορτώ κτλ)
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Νομίζω πως πρέπει να εστιάσεις κάπου. Εδώ πάλι αρχίζεις να κατρακυλας...πολλές ανοργάνωτες και ασύγχρονες μετάξυ τους σκέψεις και επιθυμίες.
Για Ψυχολογία κλπ πρέπει να κανεις αρχαία, κοινωνιολογία ( αν δώσεις του χρόνου), ιστορία και έκθεση, τα οποία δεβ καλύπτονται σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα από το 0...

Επικεντρώσου στα μαθηματικά και το οικονομικό. Κλίσεις έχουμε σε πολλά πράγματα. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να το ακολουθήσουμε ή να το εκμεταλλευτούμε υποχρεωτικά.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Νομίζω πως πρέπει να εστιάσεις κάπου. Εδώ πάλι αρχίζεις να κατρακυλας...πολλές ανοργάνωτες και ασύγχρονες μετάξυ τους σκέψεις και επιθυμίες.
Για Ψυχολογία κλπ πρέπει να κανεις αρχαία, κοινωνιολογία ( αν δώσεις του χρόνου), ιστορία και έκθεση, τα οποία δεβ καλύπτονται σε τόσο μικρό χρονικό διάστημα από το 0...

Επικεντρώσου στα μαθηματικά και το οικονομικό. Κλίσεις έχουμε σε πολλά πράγματα. Αυτό δε σημαίνει ότι πρέπει να το ακολουθήσουμε ή να το εκμεταλλευτούμε υποχρεωτικά.

Εχω εστιάσει φίλε μου, λέω απλά ότι το πεδίο Οικονομίας & Πληροφορικής πρέπει να ανοίγει και το Ψυχολογίας επειδή είναι Κοινωνική Επιστήμη εκτός αν κάνω λάθος, αν θέλει αρχαία όπως λές μάλλον έχω καταλάβει λάθος.
Τέλος πάντων, αν ξέρει κάποιος ας απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα μου.
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Όχι, δυστυχώς δεν ανοίγει τιποτα από αυτά που αναφέρεις, καθώς αυτές οι σχολές εντάσσονται στο 1ο πεδίο. Θεωρητική κατεύθυνση με τα μαθήματα που ανάφερα προηγουμένως
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι, δυστυχώς δεν ανοίγει τιποτα από αυτά που αναφέρεις, καθώς αυτές οι σχολές εντάσσονται στο 1ο πεδίο. Θεωρητική κατεύθυνση με τα μαθήματα που ανάφερα προηγουμένως
Σωστά μπήκα τώρα στο Μηχανογραφικό κ το είδα. :dizzy2:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Α/Α, Κωδικός
Μηχανογραφικού
ΣχολήΤύπος
Εκπαιδευτικού
Ιδρύματος
Βάση (Μόρια) Εισαγωγής
249, 248ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών - Εφαρμοσμένων Μαθηματικών
ΑΕΙ
250, 251ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Μαθηματικών και Εφαρμοσμένων Μαθηματικών - Μαθηματικών
ΑΕΙ9.402
281, 1659ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΕΣΟΓΕΙΑΚΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ (ΕΛΜΕΠΑ)
Μηχανολόγων Μηχανικών
ΑΕΙ3.093
342, 261ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Φυσικής
ΑΕΙ3.040
350, 270ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Χημείας
ΑΕΙ6.688

Οι Βάσεις από εσπερινά πέρυσι... καλά Φυσική μιλάμε 3000 μόρια απλά γράφεις το όνομα σου, δύο τύπους οτι θυμάσαι και εισάγεσαι στο πανεπιστήμιο!!!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

321ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΚΡΗΤΗΣ
Οικονομικών Επιστημών
ΑΕΙ4.720
βάση εσπερινού πέρυσι για το Οικονομικό... 4,7
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικά παρατηρώ οι βάσεις στο Μαθηματικό κυμαίνεται από 2500-4000 μόρια(έτη 2013-2018) εκτός από πέρυσι που κάποιος έγραψε 9400 περίπου(πιθανόν το'χε κάνει το φροντιστηριάκι του!).

Στο Οικονομικό πάλι έχουμε τα έτη 2013-2015 βάσεις των 8000-11500 μόρια πάντα για εσπερινό αλλά μετά για κάποιο λόγο είναι του 3000-4000.. πέφτει το ''επίπεδο'' άγνωστο.

Θα τα βρείτε εδώ https://aeitei.gr/index.php?mixanog...tei=&city=Ρέθυμνο&likio_type=gn&cat=1&order=3
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
πως τα εχουν κανει ετσι.αν δωσεις μαθηματικα αοθ αεππ δεν εχεις το δικαιωμα δηλωσης μαθηματικης σχολη???ζητω η τρελα!!
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι ειδικός, πιο λογικό μου φαίνεται να δώσεις πληροφορική, μαθηματικά παρά Χημεία... Λογικά η Φυσική είναι πολύ λιγότερη από ότι ο προγραμματισμός στα μαθηματικά.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χωρίς να είμαι ειδικός, πιο λογικό μου φαίνεται να δώσεις πληροφορική, μαθηματικά παρά Χημεία... Λογικά η Φυσική είναι πολύ λιγότερη από ότι ο προγραμματισμός στα μαθηματικά.
To 2o πεδίο δεν έχει πληροφορική, έχει Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Έκθεση/Λογοτεχνία. Δεν έχω ρωτήσει αυτό όμως. Στην φώτο οι ερωτήσεις, όποιος ξέρει ας απαντήσει να μας πει
 

Συνημμένα

  • ερωτησεις.png
    ερωτησεις.png
    12.1 KB · Εμφανίσεις: 211

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
To 2o πεδίο δεν έχει πληροφορική, έχει Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Έκθεση/Λογοτεχνία. Δεν έχω ρωτήσει αυτό όμως. Στην φώτο οι ερωτήσεις, όποιος ξέρει ας απαντήσει να μας πει
αναφερεσαι αποκλειστικα στο μαθηματικο κρητης ή γενικοτερα των μαθηματικων τμηματων?Εδω μεσα δεν εχω βρει καποιον να ειναι σε αυτη τη σχολη,οι περισσοτεροι που σπουδαζουν κρητη και ειναι ισκουλ ειναι ιατροι
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
αναφερεσαι αποκλειστικα στο μαθηματικο κρητης ή γενικοτερα των μαθηματικων τμηματων?Εδω μεσα δεν εχω βρει καποιον να ειναι σε αυτη τη σχολη,οι περισσοτεροι που σπουδαζουν κρητη και ειναι ισκουλ ειναι ιατροι
Ναι για τις δύο σχολές στην Κρήτη, Ηράκλειο(Μαθηματικό) και Ρέθυμνο(Οικονομικό) θα ήθελα εντυπώσεις και πληροφορίες να δώ τι ''παίζει''. Περισσότερο για το Μαθηματικό βέβαια.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αφού βρίσκομαι σε φάση μετακόμισης, και έχω πακετάρει αρκετό πράμα μέσα σε κούτες, βρήκα όλως τυχαίως ένα τετράδιο που είχα κρατήσει και έλεγε τι έχω γράψει σε καθε διαγώνισμα. Πρώτο και δεύτερο Τετράμηνο:

Γ' Λυκείου Εσπερινό:
Μαθηματικά Κατευθυνσής 13(μετά 16 σε επαναληπτικό τέστ) και 19.
Άλγεβρα 20 και 20
Γεωμετρία 19 και 19,5
Χημεία 16 και 16
Βιολογία 15 και 16
Φυσική Γενικής 13 και 16
Φυσική Κατεύθυνσης 11 και 14
(είπαμε εδώ μία άσκηση δεν μας την είχε δείξει ποτέ, την έλυσα με 3 διαφορετικούς τρόπους, όλοι λάθος, αν μας έδειχνε μία παρόμοια ίσως και να(16; 16,5;)... ίσως λέμε τώρα)
Έκθεση 14 και 14
Λογοτεχνία 17 και 19


Δ' Λυκείου Εσπερινό:
Μαθηματικά Κατεύθυνσης 15 και 18
ΑΕΠΠ 13 το άλλο δεν το βρήκα αλλά πρέπει να ήταν 13 ή 14 ή 15 δεν θυμάμαι
ΑΟΘ 14 και 12
Άλγεβρα και Στατιστική 19,5 και 20
Βιολογία 19 και 20
Έκθεση 18 και 18
Ιστορία Γ.(ελληνική) 17,5 και 18
Ιστορία Κ.(ευρωπαική) 18 και 18
Κοινωνιολογία 19 και 19


Είδα ότι έγραφα 18 και 18 Ιστορία, 17 και 18 Λογοτεχνία, Κοινωνιολογία 19 και 19(νομίζω δεν είμαι βέβαιος), Πολιτική Οικονομία 19 και 09,5(δεν μας είχε δώσει το β' κεφάλαιο στην ύλη-μου είπε μετά ότι έκανε λάθος τέσπα, οπότε δεν το είχα διαβάσει και δεν ήξερα εκεί τι να γράψω, ολα τ'αλλα σωστά οπότε 09,5), Έκθεση 14 και 14 στην Γ' και 18 και 18 στην Δ'. Θρησκεφτικά είχα πάρει απαλλαγή άσχετα αν είμαι Χ.Ο.

Όπως με θυμάμαι στο Εσπερινό, περίμενα πως και πώς Μαθηματικά Κ., Άλγεβρα(τρομερή και πανεύκολη), Γεωμετρία και Φυσικοχημεία κ με τραβούσε αρκετά κ η Βιολογία. ΑΕΠΠ απαίσιο δεν μου άρεσε, ΑΟΘ βαρετή, Ιστορία περισσότερο η ευρωπαική είχε ενδιαφέρον, λιγότερο η ελληνική(αν και έγραφα 18), Λογοτεχνία μου άρεσε αρκετά οι αναλύσεις των ποιημάτων κτλ, Έκθεση έτσι κι έτσι ίσως λίγο σπαστική, Κοινωνιολογία αδιάφορη αν κ έγραψα πολύ καλά(19), εύκολο μάθημα.

Αυτά είδα στο ΠΡΟΧΕΙΡΟ μου... το οποίο πέταξα... έκλεισε και'κει ένα ακόμα κύκλος και προχωράμε, στον επόμενο στόχο, αρκεί να γιάνει η μέση γιατί πονάει.

Ευχαριστώ
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πριν από κάθε διαγώνισμα κλεινόμουνα 2 μέρες στο σπίτι και διάβαζα συνέχεια, μιλάμε πολλές ώρες. Έπινα ιχθυέλαιο, έτρωγα μαύρες σοκολάτες και φυστικοβούτυρο για ενέργεια του εγκεφάλου.
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Πριν από κάθε διαγώνισμα κλεινόμουνα 2 μέρες στο σπίτι και διάβαζα συνέχεια, μιλάμε πολλές ώρες. Έπινα ιχθυέλαιο, έτρωγα μαύρες σοκολάτες και φυστικοβούτυρο για ενέργεια του εγκεφάλου.

Έτσι και καταλάβω ότι 11 σελίδες thread έχει ανοίξει για να καταλήξουμε σε μία ακόμα διαφήμιση του Mollers, μαύρο φίδι που σ'εφαγε!
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 816 μηνύματα.
Στα προηγούμενα εξάμηνα έγραφα πέντε και τις περισσότερες φορές έμενα, τώρα όμως που ανακάλυψα το μουρουνέλαιο Mollers τα 5 έγιναν ξαφνικά 10!
Μουρουνέλαιο Mollers, ο θησαυρός της Νορβηγίας!
(joke)

Υ.Γ τόσο καιρό αντί να το λέω μουρουνέλαιο, το έλεγα γουρουνέλαιο, ρεζίλι θα είχα γίνει :loltooth:
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έτσι και καταλάβω ότι 11 σελίδες thread έχει ανοίξει για να καταλήξουμε σε μία ακόμα διαφήμιση του Mollers, μαύρο φίδι που σ'εφαγε!
Βασικά της Solgar έπαιρνα τότε, αλλά πλέον επιλέγω Moller's γιατί πολλές φορές το βάζω στο φαγητό αντί για άλλο έλαιο. Απλά όλα αυτά βοηθάνε τον εγκέφαλο να στροφάρει περισσότερο. Πέρα από την πλάκα κάνει καλό έτσι; Εμένα με βοήθησε αρκετά! :)
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Βασικά της Solgar έπαιρνα τότε, αλλά πλέον επιλέγω Moller's γιατί πολλές φορές το βάζω στο φαγητό αντί για άλλο έλαιο. Απλά όλα αυτά βοηθάνε τον εγκέφαλο να στροφάρει περισσότερο. Πέρα από την πλάκα κάνει καλό έτσι; Εμένα με βοήθησε αρκετά! :)

Χμμμμ... Αυτό με το φαγητό δεν το είχα σκεφτεί. Γενικά, επειδή μαγειρεύω ασιατική κουζίνα, λάδια/σως από ψάρια κ.λπ. πάνε σύννεφο, αλλά δεν είχα σκεφτεί ποτέ να βάλω μουρουνέλαιο σε φαγητό. Για πες, καταλαβαίνεις τη γεύση πολύ;
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χμμμμ... Αυτό με το φαγητό δεν το είχα σκεφτεί. Γενικά, επειδή μαγειρεύω ασιατική κουζίνα, λάδια/σως από ψάρια κ.λπ. πάνε σύννεφο, αλλά δεν είχα σκεφτεί ποτέ να βάλω μουρουνέλαιο σε φαγητό. Για πες, καταλαβαίνεις τη γεύση πολύ;
Εμένα μ'αρέσει. Επειδή είμαι αλλεργικός στην ελιά(και δεν τρώω ελαιόλαδο) χρησιμοποιώ εναλλακτικές επιλογές, συνήθως σησαμέλαιο και ιχθυέλαιο(τρώω και Tonalin CLA είναι βέβαια σε κάψουλες, είναι καρθαμέλαιο νομίζω). Δοκίμασε και Καρυδέλαιο(όχι Καρύδα αλλά από Καρύδια, είναι λίγο ''βαρύ'' αλλά βάλε μικρή ποσότητα, πικρύζει λίγο νομίζω).
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,669 μηνύματα.
οταν αρχισες να διαβαζεις βαθμους και να λες στα θεωρητικα επαιρνες κοντα 20 αρχισα να φοβαμαι οτι θα πεις μηπως πρεπει να πας νομικη ή φιλολογια αλλα ευτυχως αυτος ο φοβος μου αποδειχτηκε λανθασμενος
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οταν αρχισες να διαβαζεις βαθμους και να λες στα θεωρητικα επαιρνες κοντα 20 αρχισα να φοβαμαι οτι θα πεις μηπως πρεπει να πας νομικη ή φιλολογια αλλα ευτυχως αυτος ο φοβος μου αποδειχτηκε λανθασμενος
Εννοείς Κοινωνιολογία και Ιστορία ε; Μπα δεν με πολύτραβάνε αλλά απλά τα διάβαζα και έγραφα εντάξει η θεωρία είναι εύκολη, εγώ είμαι των Θετικών Επιστημών, το'χω πάρει απόφαση, καταστάλαξα Μαθηματικό κι'ο Θεός βοηθός εκεί. Αρκεί να περάσω κ βλέπω τι θα γίνει μετά...
 

Μάρκος Βασίλης

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 1,871 μηνύματα.
Εμένα μ'αρέσει. Επειδή είμαι αλλεργικός στην ελιά(και δεν τρώω ελαιόλαδο) χρησιμοποιώ εναλλακτικές επιλογές, συνήθως σησαμέλαιο και ιχθυέλαιο(τρώω και Tonalin CLA είναι βέβαια σε κάψουλες, είναι καρθαμέλαιο νομίζω). Δοκίμασε και Καρυδέλαιο(όχι Καρύδα αλλά από Καρύδια, είναι λίγο ''βαρύ'' αλλά βάλε μικρή ποσότητα, πικρύζει λίγο νομίζω).

Καρυδέλαιο είχα μυρίσει μια φορά και δε μου άρεσε πολύ, τολμώ να πω. Ίσως όμως του δώσω μια δεύτερη ευκαιρία.

οταν αρχισες να διαβαζεις βαθμους και να λες στα θεωρητικα επαιρνες κοντα 20 αρχισα να φοβαμαι οτι θα πεις μηπως πρεπει να πας νομικη ή φιλολογια αλλα ευτυχως αυτος ο φοβος μου αποδειχτηκε λανθασμενος

Καλά, κι εγώ αγχώθηκα προς στιγμήν, μήπως μας φύγει για καμιά ψυχολογία εκεί κάτω στο Ρέθυμνο.
 

Guest 523993

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η απόφαση έχει ληφθεί, ΑΛΛΑ εξαρτάται από το πρόβλημα στην μέση, αν συνεχιστεί δεν θα μπορώ να κάτσω σε θρανίο έως ότου γίνει ολική αποθεραπεία, προέχει λοιπόν η μέση μου, αν γίνω καλά ως τον Σεπτέμβρη θα γραφτώ στο φροντιστήριο αλλιώς θα το αναβάλω για 1 χρόνο.

Να κάνω μία αλλη ερώτηση. Τέλειωσα εσπερινό λύκειο Ρεθύμνου, θα μπορούσα να δώσω πανελλήνιες απ'το Ηράκλειο, δλδ αν δεν γραφτώ φέτος να μετακομίσω Ηράκλειο του χρόνου να γραφτώ εκεί σε φροντιστήριο κ να δώσω πανελλήνιες απ'το Ηράκλειο το '22 ή ο νομος ορίζει μόνο μέσω Ρεθύμνου;
Ευχαριστώ
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top