Γενικό - Μαθηματικός διαγωνισμός "Θαλής"

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Γειά σου nikil.Το site έχει ειδικό θέμα που θα σε βοηθήσει πάνω στη μαθηματική εταιρία.:)

Καλό ψάξιμο,και καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalexios

Νεοφερμένος

Ο alexalexios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχει κανεις μηπως τα φετινα θεματα και τις λυσεις...?
δεν μπορω να τα βρω πουθενα...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexalexios

Νεοφερμένος

Ο alexalexios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αααα...!!!!thnks...!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ξέρετε περίπου πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;
Το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Ευκλείδης είναι 15 Ιανουαρίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ξέρετε περίπου πότε θα βγουν τα αποτελέσματα;
Το μόνο που ξέρω είναι ότι ο Ευκλείδης είναι 15 Ιανουαρίου.
Απ'όσο ξέρω τα αποτελέσματα βγαίνουν περίπου 20-25 μέρες πριν την επόμενη εξέταση. Άρα να τα περιμένεις κοντά στα Χριστούγεννα.
Καλή επιτυχία :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Μάλιστα...Σε ευχαριστώ πολύ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Απ'όσο ξέρω τα αποτελέσματα βγαίνουν περίπου 20-25 μέρες πριν την επόμενη εξέταση. Άρα να τα περιμένεις κοντά στα Χριστούγεννα.
Καλή επιτυχία :)

Περσι τα θεματα του θαλη βγηκαν 12 μερες πριν το ευκλειδη...ας μην ειμαστε τοσο αισιοδοξοι οτι θα τα δουμε τα Χριστουγεννα!:rolleyes::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Έμαθα ότι τα αποτελέσματα θα βγουν την άλλη εβδομάδα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elpida<3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ελπίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 144 μηνύματα.
Έμαθα ότι τα αποτελέσματα θα βγουν την άλλη εβδομάδα.;)
μακαρι:)
------------------------------------------------------------------------------
Βγηκαν τ αποτελεσματα!!! :clapup::alljumpy::happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα της Ε.Μ.Ε. Αυτό που με παραξένεψε είναι πως ένας φίλος μου που έγραψε σχετικά καλά (14 απ'ότι μου είπε) για την Β' Γυμνασίου δεν πέρασε. Ξέρει κανείς στα πόσα περίπου κυμάνθηκαν οι βάσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Εγώ που είμαι Γ' γυμνασίου πέρασα!!!:D
Η βάση νομίζω ότι ήταν φέτος το 9...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Τα αποτελέσματα αναρτήθηκαν στην ιστοσελίδα της Ε.Μ.Ε. Αυτό που με παραξένεψε είναι πως ένας φίλος μου που έγραψε σχετικά καλά (14 απ'ότι μου είπε) για την Β' Γυμνασίου δεν πέρασε. Ξέρει κανείς στα πόσα περίπου κυμάνθηκαν οι βάσεις;

Ποτέ κανείς δεν ξέρει ακριβώς πού κυμαίνονται οι βάσεις (και για το 9 από πάνω δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει), εκτός βέβαια από την ίδια την ΕΜΕ. Αυτό που μπορεί να κάνει ο καθένας που γράφει είναι να υπολογίσει -χονδρικά- πού περίπου βρίσκεται, χωρίς ωστόσο να αποκλείει και άλλα ενδεχόμενα (πχ. υπάρχουν μαθητές που νομίζουν πως έχουν παραλείψει στοιχεία, ερωτήματα, απαντήσεις κτλ. ενώ τα έχουν γράψει όλα, υπάρχουν και μαθητές που νομίζουν ότι έπιασαν ένα θέμα ολόκληρο ενώ βαθμολογικά έχουν γράψει το μισό! Τυχαία παραδείγματα φέρω, για να καταλάβεις τι εννοώ).

Αν όντως ο φίλος σου έχει γράψει γύρω στο 14, τότε η βάση θα ήταν παραπάνω από 14 (δηλαδή περίπου 750-800 παιδιά Β' Γυμνασίου γράψανε παραπάνω από 14 και περάσανε). Οι βάσεις αλλάζουν κάθε χρόνο ανάλογα με το πώς τα έχουν πάει γενικά τα παιδιά, πχ. πριν δυο χρόνια η βάση πιθανόν να ήταν 2.5 έως 3 θέματα. Αν πάλι κάτι δεν του "κολλάει" νομίζω μπορεί να τηλεφωνήσει στην ΕΜΕ ή να στείλει γράμμα για αναβαθμολόγηση - μπορώ να ονομάσω πάνω από 5 παιδιά που πέρσι αρχικά δεν είχαν ανεβεί στους επιτυχόντες και τα έβαλαν μετά από καμια βδομάδα.

Πάντως όποιο και να είναι το αποτέλεσμα δεν παίζει ρόλο. Ειδικά στο γυμνάσιο δείτε το σαν εμπειρία και έχετε να κερδίσετε πολλά, εξάλλου υπάρχει και η επόμενη φορά. ;)

Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και σε όσους προσπάθησαν, τα αποτελέσματα βρίσκονται εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Ποτέ κανείς δεν ξέρει ακριβώς πού κυμαίνονται οι βάσεις (και για το 9 από πάνω δεν είμαι σίγουρος αν ισχύει), εκτός βέβαια από την ίδια την ΕΜΕ. Αυτό που μπορεί να κάνει ο καθένας που γράφει είναι να υπολογίσει -χονδρικά- πού περίπου βρίσκεται, χωρίς ωστόσο να αποκλείει και άλλα ενδεχόμενα (πχ. υπάρχουν μαθητές που νομίζουν πως έχουν παραλείψει στοιχεία, ερωτήματα, απαντήσεις κτλ. ενώ τα έχουν γράψει όλα, υπάρχουν και μαθητές που νομίζουν ότι έπιασαν ένα θέμα ολόκληρο ενώ βαθμολογικά έχουν γράψει το μισό! Τυχαία παραδείγματα φέρω, για να καταλάβεις τι εννοώ).

Αν όντως ο φίλος σου έχει γράψει γύρω στο 14, τότε η βάση θα ήταν παραπάνω από 14 (δηλαδή περίπου 750-800 παιδιά Β' Γυμνασίου γράψανε παραπάνω από 14 και περάσανε). Οι βάσεις αλλάζουν κάθε χρόνο ανάλογα με το πώς τα έχουν πάει γενικά τα παιδιά, πχ. πριν δυο χρόνια η βάση πιθανόν να ήταν 2.5 έως 3 θέματα. Αν πάλι κάτι δεν του "κολλάει" νομίζω μπορεί να τηλεφωνήσει στην ΕΜΕ ή να στείλει γράμμα για αναβαθμολόγηση - μπορώ να ονομάσω πάνω από 5 παιδιά που πέρσι αρχικά δεν είχαν ανεβεί στους επιτυχόντες και τα έβαλαν μετά από καμια βδομάδα.

Πάντως όποιο και να είναι το αποτέλεσμα δεν παίζει ρόλο. Ειδικά στο γυμνάσιο δείτε το σαν εμπειρία και έχετε να κερδίσετε πολλά, εξάλλου υπάρχει και η επόμενη φορά. ;)


Συγχαρητήρια στους επιτυχόντες και σε όσους προσπάθησαν, τα αποτελέσματα βρίσκονται εδώ.



Πάντως απολύτως λογικό θα μου φαινόταν οι βάσεις για Β' Γυμνασίου να ήταν γύρω στα 15-16. Από τα θέματα που είχα δει και από αυτά που είχα ακούσει πριν πάω να γράψω τα περίμενα αρκετά δυσκολότερα. Όλα ήταν ύλη Α' Γυμνασίου. Εσύ τα θέματα μας τα είδες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

4kR!bn:)

Νεοφερμένος

Η Ακριβή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Μοσχάτο (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πού δίνουμε Ευκλείδη για Δ' Αθήνας; Δεν το έχουν βάλει στο σάιτ:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Λογικά στο ίδιο μέρος που έδινες τον Θαλή.
Ρίξε μια ματιά εδώ https://www.hms.gr/?q=node/304
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Αύριο δίνω στον Ευκλείδη και έχω αγχωθεί!!!:worry:
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

POSITIVE

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Αύριο δίνω στον Ευκλείδη και έχω αγχωθεί!!!:worry:
Ευχηθείτε μου καλή επιτυχία!:P

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΑΑΑ!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Για Δ' Αθήνας το εξεταστικό κέντρο είναι η Ιωνίδειος Σχολή, Σωτήρος Διός 17, Πειραιάς. Δείτε εδώ https://www.hms.gr/?q=node/394

Καλή επιτυχία και καλή διασκέδαση αύριο, παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top