Μαθηματικά - Φυσική - Χημεία - Βιολογία

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία ή Βιολογία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)

mord79

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αnνa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 169 μηνύματα.
Μαθηματικα all the way. Σου σε μαθαινουν να χεις μια συνεχεια στη σκεψη σου, και γενικα αναλογα τον καθηγητη μπορει να γινει πολυ ενδιαφερον.

Στη φυσικη (τουλαχιστον φετος) μελετουσαμε εξειδανικευμενες καταστασεις, και τελος παντων μου φαινονταν ολα πολυ ανωφελα.
απο οσα εχω κανει στο φροντηστηριο παντως για την τριτη, κατι παει να γινει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φυσική
χαλαρά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mitsaras7

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κατούνα (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Μαθηματικά με χίλια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Στην Ελλάδα πάντος είναι καλύτερη η διδασκαλία μαθηματικών γιατί είναι πιο "θεωρητικά" και δεν χρειάζονται ειδικές εγκαταστάσεις. Στην φυσική τα πειράματα γίνονται με αρχαία εργαλία και εγκαταστάσεις...
Τέλος πάντον δεν είναι δυο εντελώς ξεκάρφωτα μεταξύ τους μαθήματα για να πούμε με σιγουριά πιο μας αρέσει όπως θα λέγαμε π.χ. για τη φυσική - βιολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

go2jimmys

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μαθηματικα all the way. Σου σε μαθαινουν να χεις μια συνεχεια στη σκεψη σου, και γενικα αναλογα τον καθηγητη μπορει να γινει πολυ ενδιαφερον.

Στη φυσικη (τουλαχιστον φετος) μελετουσαμε εξειδανικευμενες καταστασεις, και τελος παντων μου φαινονταν ολα πολυ ανωφελα.
απο οσα εχω κανει στο φροντηστηριο παντως για την τριτη, κατι παει να γινει...
Η αλήθεια είναι ότι ούτε εμένα με είχε αρέσει η φυσική της 2ας....με της 3ης όμως πορώθηκα!!!! :P.....έπειτα μετά την παταγώδη(ετσι γραφεται?) αποτυχια μου στα μαθηματικά, το να τα μισήσω ήταν το λιγότερο ^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
έπειτα μετά την παταγώδη(ετσι γραφεται?) αποτυχια μου στα μαθηματικά, το να τα μισήσω ήταν το λιγότερο ^
Ακριβως αυτο αισθανομαι κι εγω! Παντα μισουσα τα Μαθηματικα και αντιθετα μου αρεσαν παρα πολυ η Φυσικη και η Χημεια! Μετα το 10.5 που εγραψα στις πανελληνιες στα Μαθηματικα, τα μισω ακομα περισσοτερο! Και οσο σκεφτομαι οτι πρεπει να τα ξαναδιαβασω αλλον ενα χρονο... τρελαινομαι!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Μαθηματικά με διαφορά....βέβαια και η φυσική μου αρέσει αλλά πολύ λιγότερο σε σχέση με τα μαθηματικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΗ ΜΕ 1000!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

filipaster

Νεοφερμένος

Ο filipaster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
μαθηματικα.............:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

happy i

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η happy i αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΗ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

astathmitos

Δραστήριο μέλος

Ο astathmitos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 667 μηνύματα.
ΑΡΧΑΙΑ:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,033 μηνύματα.
Σκληρή μάχη. :D




-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

liza(a)

Νεοφερμένος

Η liza(a) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
και τα δυο τα μισω..ειμαι της θεωρητικης!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyHippo

Νεοφερμένος

Ο HappyHippo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Ψηφίζω Μαθηματικά για ομορφιά που κρύβουν:
--> Στη αυστηρή διατύπωση των θεωριών τους
--> Στον τρόπο σκέψης τους (που είναι εντελώς διαφορετικός από τα άλλα μαθήματα)
--> Στις εφαρμογές τους.
--> Στο ότι δεν μπορείς να τα αντιμετωπίσεις (όχι πάντα τουλάχιστον) με μεθοδολογία.
--> Στο ότι κάθε άσκηση λύνεται με πολλούς τρόπους, εξάπτοντας έτσι την φαντασία των μαθητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!sunny!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μελίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 161 μηνύματα.
Είμαι των θεωρητικών εγώ ,το τονίζω! Δεν ξέρω τι να διαλέξω! Είναι και τα δυο... Μάλλον φυσική γιατί με τα μαθηματικά έχω ψυχικό τραύμα :'(! Είναι χρήσιμα(το γράφω για να μην παρεξηγηθώ) αλλά δεν είναι η αδυναμία μου! Τα ψιλοαπεχθάνομαι και τα δύο! Οπότε θα συμφωνήσω με Κirdou και εννοείται θα διαλέξω αρχαία με χίλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

conn-a

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
αν και θεωρητικη φυσικη!!κορυφαιο μαθημα!!:bravo::bravo::bravo::bravo::bravo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
αν και θα ημουν ο μονος που θα την ψηφιζε πιστευω οτι επρεπε να μπει στο poll και η χημεια!!!!! επειδη δν υπαρχει λεω ΦΥΣΙΚΗ!!!! Τα μαθηματικα ειναι πολυ απροβλεπτα για μενα παντα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
αν και θα ημουν ο μονος που θα την ψηφιζε πιστευω οτι επρεπε να μπει στο poll και η χημεια!!!!! επειδη δν υπαρχει λεω ΦΥΣΙΚΗ!!!! Τα μαθηματικα ειναι πολυ απροβλεπτα για μενα παντα....

Στη πραγματικότητα η Χημεία είναι κομμάτι της Φυσικής όπως και η Βιολογία, η Αστρονομία κλπ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fosa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 276 μηνύματα.
Ψηφίζω Μαθηματικά για ομορφιά που κρύβουν:
--> Στη αυστηρή διατύπωση των θεωριών τους
--> Στον τρόπο σκέψης τους (που είναι εντελώς διαφορετικός από τα άλλα μαθήματα)
--> Στις εφαρμογές τους.
--> Στο ότι δεν μπορείς να τα αντιμετωπίσεις (όχι πάντα τουλάχιστον) με μεθοδολογία.
--> Στο ότι κάθε άσκηση λύνεται με πολλούς τρόπους, εξάπτοντας έτσι την φαντασία των μαθητών.
+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyHippo

Νεοφερμένος

Ο HappyHippo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
Είναι πολύ περισσότερα τα + αλλά εσύ πιο εννοείς?


Το ότι βρίσκονται παντού γύρω μας ? (Διότι ας μην ξεχνάμε: "Όλα είναι αριθμός", Πυθαγόρας/Το βιβλίο της φύσης είναι γραμμένο με μαθηματικούς χαρακτήρες, Γαλιλαίος)
ή

Ότι μπορούν να δημιουργήσουν εικόνες απίστευτης καλλιτεχνικής ομορφιάς-τα ξακουστά fractals- ?

ή

Το ότι είναι η βάση για όλα τα άλλα μαθήματα?(Τα θετικά τουλάχιστον....αν και υπάρχει και μια υποψία για την Φιλοσοφία...)

ή

Τα μαθηματικά είναι η βασίλισσα των επιστημών. (Gauss)
ή
Τα μαθηματικά είναι η τέχνη να δίνεις το ίδιο όνομα σε διαφορετικά πράγματα (Poincaré)
ή
Μηδείς αγεωμέτρητος εισίτω. (Πλάτων)
.
.
.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top