Μαθηματικά - Φυσική - Χημεία - Βιολογία

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία ή Βιολογία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πω πω....ντέρμπι:D

51-51 αυτή τη στιγμή:D

Εγώ είμαι ουδέτερος βασικά, αλλά ψήφισα Φυσική:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν όλα αλλά ψήφησα μαθηματικά.
52-51 τα μαθηματικά προηγούνται για την ψήφο μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τώρα είμαστε 52-52 :P
Ψήφισα Φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ψήφισα Φυσική.
Ετσι!! Αλλη μια ψηφος και η Φυσικη παιρνει το προβαδισμα!!
Κατω τα Μαθηματικα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Εεεεεεεε, και η φυσική στην ουσία μαθηματικά είναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Ναι αλλα στη Φυσικη μελετας καποια φαινομενα, δεν ειναι τοσο ρευστη οπως τα Μαθηματικα που ειναι "ξεροι" αριθμοι. Αυτο μου τραβαει περισσοτερο το ενδιαφερον να ασχοληθω και να ξεπερναω το εμποδιο των πραξεων. Καθαρα προσωπικη αποψη βεβαια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι δυο μαθηματα αλληλενδετα...το ενα χρειαζεται το αλλο
Αρα για να εισαι καλος στο ενα πρεπει να εισαι καλος και στο αλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι αλλα στη Φυσικη μελετας καποια φαινομενα, δεν ειναι τοσο ρευστη οπως τα Μαθηματικα που ειναι "ξεροι" αριθμοι. Αυτο μου τραβαει περισσοτερο το ενδιαφερον να ασχοληθω και να ξεπερναω το εμποδιο των πραξεων. Καθαρα προσωπικη αποψη βεβαια...

Έχουν εκπληκτική ομορφιά, αν τα δεις φιλοσοφία, δηλαδή αυτό που είναι. Ξεροί αριθμοί δεν είναι πάντως, διαφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
για να εισαι καλος στο ενα πρεπει να εισαι καλος και στο αλλο.
Μπορείς λοιπόν να μου εξηγήσεις πως γίνεται να είμαι πολύ καλός στη Φυσική (ο χειρότερος βαθμός που έχω γράψει είναι 16, συνήθως έγραφα 18-19) και πολύ κακός στα Μαθηματικά (ο καλύτερος βαθμός που έχω γράψει στο Λύκειο ειναι 16.4, συνήθως κυμαινόμουν στο 11-13). Υπόψη οτι τα μόνα λάθη που κάνω στη Φυσική είναι λάθη στις πράξεις. Αυτά με έκαψαν και στις πανελλήνιες οπου με γελοία θέματα έγραψα 16.4.

Έχουν εκπληκτική ομορφιά, αν τα δεις φιλοσοφία, δηλαδή αυτό που είναι. Ξεροί αριθμοί δεν είναι πάντως, διαφωνώ.
Εγώ δε βλέπω καμία ομορφιά πάντως. Αυτό το μάθημα ήταν πάντα το βασανιστήριό μου. Ισως δέν έχω βρεί ακόμα το "κουμπί" του. Γι αυτό ΟΣΟ και να διαβάσω, δεν πρόκειται να γράψω πάνω απο 14. Στη Φυσική με πολύ διάβασμα και εξάσκηση γίνεται να γράψεις καλα, στα Μαθηματικά αν δεν κόβει το μυαλό δε σε σώζει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ψηφιζω Φυσικη το βρισκω πιο ενδιαφερον στο κατω κατω η φυσικη εχει και μαθηματικα μεσα ενας λογος παραπανω!Ετσι ικανοποιηεις και τις δυο αναγκες και μαθηματικα και φυσικη !!! 2 σε 1;) Τωρα μην κοιτατε εμενα που εγραψα 20 φυσικη και 10 μαθηματικα! (ο χριστος και η παναγια πως το εκανα αυτο παλι):lol::ee::lol2::mpam::readrules:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορείς λοιπόν να μου εξηγήσεις πως γίνεται να είμαι πολύ καλός στη Φυσική (ο χειρότερος βαθμός που έχω γράψει είναι 16, συνήθως έγραφα 18-19) και πολύ κακός στα Μαθηματικά (ο καλύτερος βαθμός που έχω γράψει στο Λύκειο ειναι 16.4, συνήθως κυμαινόμουν στο 11-13). Υπόψη οτι τα μόνα λάθη που κάνω στη Φυσική είναι λάθη στις πράξεις. Αυτά με έκαψαν και στις πανελλήνιες οπου με γελοία θέματα έγραψα 16.4.


Εννοω στις πραξεις...ατις οποιες χρειαζεται να ξερεις αρκετα καλα Μαθηματικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Μπα οι πράξεις δεν είναι τίποτα, δεν έχουν σχέση τα μαθηματικά της τρίτης λυκείου με τη φυσική. Στα μαθηματικά πρέπει να ξέρεις και ένα σωρό θεωρήματα, ενώ στη φυσική μόνο αριθμητική, πράξεις με δυνάμεις, ρίζες κτλ, δεν είναι και τόσο η ουσία των μαθηματικών πιστεύω. Εντάξει σε πανεπιστημιακό επίπεδο σίγουρα ειναι πιο περίπλοκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Το προβλημα μου στα Μαθηματικα δεν ειναι τα θεωρηματα κλπ, αλλα η απλη αριθμητικη! Μονο τετοια λαθη κανω συνεχεια και καταστρεφω τις ασκησεις! Εχω κανει τεραστιες προσπαθειες αλλα παντα μου ξεφευγουν τετοια λαθη... Μαλλον πρεπει να σκισω το απολυτηριο και να ξαναπαω γυμνασιο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι εγώ κάνω συνέχεια τέτοια λάθη δεν είσαι μόνος :P από απροσεξία κυρίως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν ειναι κριμα ομως να σκιζεσαι και να χανεις βαθμους απο τετοιες μ....ες; Για να καταλαβεις στη Φυσικη χαθηκα στις πραξεις του 4ου θεματος και εβγαλα ΟΛΑ τα αποτελεσματα λαθος. Ο τροπος μου ηταν σωστος βεβαια... Επισης στα Μαθηματικα εχασα το μισο 2ο και το μισο 3ο απο λαθη σε... προσθαφαιρεσεις (αν ειναι δυνατον :!:). Οσο τα σκεφτομαι, θελω να βαρεσω το κεφαλι μου στον τοιχο... Και το κακο ειναι πως δεν εχω βρει τροπο για να μην κανω τετοια λαθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μπορείς λοιπόν να μου εξηγήσεις πως γίνεται να είμαι πολύ καλός στη Φυσική (ο χειρότερος βαθμός που έχω γράψει είναι 16, συνήθως έγραφα 18-19) και πολύ κακός στα Μαθηματικά (ο καλύτερος βαθμός που έχω γράψει στο Λύκειο ειναι 16.4, συνήθως κυμαινόμουν στο 11-13). Υπόψη οτι τα μόνα λάθη που κάνω στη Φυσική είναι λάθη στις πράξεις. Αυτά με έκαψαν και στις πανελλήνιες οπου με γελοία θέματα έγραψα 16.4.


Εγώ δε βλέπω καμία ομορφιά πάντως. Αυτό το μάθημα ήταν πάντα το βασανιστήριό μου. Ισως δέν έχω βρεί ακόμα το "κουμπί" του. Γι αυτό ΟΣΟ και να διαβάσω, δεν πρόκειται να γράψω πάνω απο 14. Στη Φυσική με πολύ διάβασμα και εξάσκηση γίνεται να γράψεις καλα, στα Μαθηματικά αν δεν κόβει το μυαλό δε σε σώζει τίποτα.

Εντάξει, βέβαια και απαιτεί νοημοσύνη η μαθηματική σκέψη, αλλά είναι και θέμα γούστου. Αν δε σου αρέσει θέλει αρκετή προσπάθεια γιατί ειναι και μεγάλη η ύλη. Δεν είναι πχ. ΑΟΔΕ που λες, μ'αρέσει-δε μου αρέσει είναι 50 σελίδες οπότε θα κάτσω να το βγάλω να γράψω. Επειδή τα μαθηματικά κυρίως είναι σκέψη, αν δε σου αρέσουν ειναι κάπως δύσκολο να γράψεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Κι εγώ έκανα πολλά λάθη στις πανελλήνιες αλλά μου έβαλαν 17,1 :P σίγουρα είναι κρίμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Λάθη κάνω συνέχεια κι εγώ ρε που*τη μου...Αλλά μιλάμε για χαζά λάθη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ε θέλει πολλή προσοχή, αλλα σε κάτι τέτοια νομίζεις ότι προσέχεις και στο τέλος τραβάς τα μαλλιά σου:P

το τι έχει ακούσει από μένα ο Αναρκι σε ασκήσεις φυσικής δε λέγεται :P τον καημένο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηλίας

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ηλίας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 880 μηνύματα.
Εγώ χθες κοίταγα την απαγωγή σε άτοπο και κάποιο θεώρημα του Bonzanno και είδα ότι τα μαθηματικά είναι ακόμη πιο όμορφα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top