Μαθηματικά - Φυσική - Χημεία - Βιολογία

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία ή Βιολογία;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 144)

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Χα, χα εκεί είναι που για μένα δε θα σκουραίνουν τα πράγματα. Γιατί να με πιστέψεις όλο το καλοκαίρι μαθηματικά 2ας, 3ης Γυμνασίου και 1ης Λυκείου κάνω. Και έκανα λάθος σε αυτές τις χαζομάρες της 1ης Γυμνασίου... Κατάλαβες το πρόβλημα κάθε φορά τα ίδια παθαίνω, λύνω σωστά τα δύσκολα και κάνω λάθη στα εύκολα...
Σαν και μενα εισαι... ακριβως το ιδιο! Λυνω τις ασκησεις με σωστο τροπο σκεψης και κανω λαθη σε προσθεσεις και αφαιρεσεις!! Απιστευτο και ομως αληθινο! Εισαι ΜΙΚΡΗ ακομα ομως για να αγχωνεσαι και να στενοχωριεσαι! Κι εγω μεχρι την Γ Γυμνασιου ημουν αστερι στα Μαθηματικα (του 18-19 παντα) και μολις αρχισαμε την παραγοντοποιηση στην τριτη αρχισαν τα 7αρια και τα 8αρια! Διαβαζα το ιδιο ομως, απλα μαλλον το πηρα στραβα αυτο το κεφαλαιο. Με ειχε φοβισει και ο καθηγητης πολυ. Μαλιστα αρχισα και φροντιστηριο τοτε, αλλα ανεβηκα μονο μεχρι το 11-12. Και εκει ειμαι μεχρι τωρα (στην κατευθυνση). Το 'χω παραπονο να διαβαζω τοσο και να μην ξεκολλαω απο εκει (εκτος απο ελαχιστες φορες).
Εχω να σου πω επισης πως αυτο που κανεις ειναι ΟΛΕΘΡΙΟ. Και τωρα που θα πας 2α, αν νομιζεις οτι κολλας σε καποιο σημειο των μαθηματικων της 1ης, να κοιταξεις να το βελτιωσεις. Τελικα μαθαινουμε τελεια την υλη της Γ Λυκειου και κανουμε λαθη σε πραγματα της Α Γυμνασιου. Επισης δεν χρειαζεται να προτρεχεις γιατι θα μπλεξεις το μυαλο σου και μετα... αντε να το ξεμπλεξεις. Ολα μαθαινονται στην ωρα τους και στην ηλικια που πρεπει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εχω δε μπορω να λυσω τα προβληματα που κανει ο αδερφος μου στην γ δημοτικου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
[offtopic] Καλα το δημοτικο το εχουν κανει... αστο! Η αδερφη μου στην Α Δημοτικου μαθαινε την προπαιδεια και να κλινει ρηματα. Αυτα εγω τα εκανα αργοτερα! [/offtopic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
εχω δε μπορω να λυσω τα προβληματα που κανει ο αδερφος μου στην γ δημοτικου :D

Μήπως δεν φταίνε τα προβλήματα?:lol::lol::lol::lol::P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
επειδη δν θυμαμαι αν εχω ποσταρει εδω παλια ψηφιζω φυσικη!!! χοχοχχοχοχοχ

μαθηματικα :sick::sick::sick::sick:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stavrouli_to

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Και τωρα που θα πας 2α, αν νομιζεις οτι κολλας σε καποιο σημειο των μαθηματικων της 1ης, να κοιταξεις να το βελτιωσεις. Τελικα μαθαινουμε τελεια την υλη της Γ Λυκειου και κανουμε λαθη σε πραγματα της Α Γυμνασιου. Επισης δεν χρειαζεται να προτρεχεις γιατι θα μπλεξεις το μυαλο σου και μετα... αντε να το ξεμπλεξεις. Ολα μαθαινονται στην ωρα τους και στην ηλικια που πρεπει...
Δεν δισκολεύομαι πουθενά αλλά κάνω λάθη απροσεξίας και βιασύνης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Λάτρης της Φυσικής Φυσικ(ά).!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει η αστροφυσική.

Δεν υπάρχει καλύτερη επιστήμη όπου σου διατυπώνει τους Νόμους της Φύσης-σύμπαντος- του περιβάλλοντος και γενικά της καθημερινότητάς σου.ό,τι κάνεις είναι Φυσική!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσουν και τα μαθηματικά και η φυσική...Βέβαια προτιμώ τη φυσική...Είναι το αγαπημένο μου μάθημα!!!!!!!!!:):D:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
λοιπον εγω δν ξερω κ τπτ απο φυσικη εκτος απο κατι βλακειες του δημοτικου γι αυτο θα ψηφισω μαθηματικα που μου αρεσουν κι ολας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
εμενα μου αρεσουν πιο πολυ τα μαθηματικα...φυσικη πιστευω οτι θελει περισσοτερη σκεψη,και δν ειναι απλη εφραμογη τυπων.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Λάτρης της Φυσικής Φυσικ(ά).!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ιδιαίτερα με ενδιαφέρει η αστροφυσική.

Δεν υπάρχει καλύτερη επιστήμη όπου σου διατυπώνει τους Νόμους της Φύσης-σύμπαντος- του περιβάλλοντος και γενικά της καθημερινότητάς σου.ό,τι κάνεις είναι Φυσική!!!


:iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::iagree::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iri_22

Νεοφερμένος

Η iri_22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Μου αρέσουν και τα μαθηματικά, αλλά η φυσική είνα η... αγάπη μου!!!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καλύτερη επιστήμη όπου σου διατυπώνει τους Νόμους της Φύσης-σύμπαντος- του περιβάλλοντος και γενικά της καθημερινότητάς σου.ό,τι κάνεις είναι Φυσική!!!
Γι αυτο και αυτο το μαθημα μου κρατουσε παντα αμειωτο το ενδιαφερον. Σε αντιθεση με τα μαθηματικα που για μενα ειναι "αερας" και αυτα που κανεις δεν εχουν καμια πρακτικη εφαρμογη, ειναι απλα νουμερα και συμβολα στο χαρτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Πάλι ισοπαλία! Βρε παιδιά ψηφίζετε Φυσική! Είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα και κατανοητή από τα Μαθηματικά! Τα Μαθηματικά αποτελούν απλώς τη φόρμα. Η Φυσική το γλυκό μέσα σ' αυτή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

halvas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 1,074 μηνύματα.
Πάλι ισοπαλία! Βρε παιδιά ψηφίζετε Φυσική! Είναι πολύ πιο ενδιαφέρουσα και κατανοητή από τα Μαθηματικά! Τα Μαθηματικά αποτελούν απλώς τη φόρμα. Η Φυσική το γλυκό μέσα σ' αυτή!

Τα μαθηματικά έχουν τη μαγεία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Χαλαρά φυσική! Είναι πιο ενδιαφέρουσα και καταλαβαίνεις και τη διαδικασία πολλών φαινομένων στην καθημερινή ζωή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SCULLY

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SCULLY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 1,057 μηνύματα.
αυτο θα πει μαχη !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Τα μαθηματικά έχουν τη μαγεία:)

Ο λαγός όμως είναι η Φυσική... :P

αυτο θα πει μαχη !!

Φέρτε τα κανόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AlexanderV

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Χα ,ισοπαλία θα μήνει...
Τη γνώμη μ πάντος την είπα : Physics :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lostG

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 66 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Γι αυτο και αυτο το μαθημα μου κρατουσε παντα αμειωτο το ενδιαφερον. Σε αντιθεση με τα μαθηματικα που για μενα ειναι "αερας" και αυτα που κανεις δεν εχουν καμια πρακτικη εφαρμογη, ειναι απλα νουμερα και συμβολα στο χαρτι.
Αυτό είναι λάθος γιατί χωρίς τα μαθηματικά καί τη φορμαλιστική επιβεβαίωση των φυσικών νόμων η Φυσική θα ήταν ακόμη σε εκείνο το στάδιο όπου θα τιμωρούσαν στην πυρά φωτεινά μυαλά σαν τον Γαλλιλαίο ως παγανιστές καί διαφθορείς της κοινωνίας.
Ξέχωρα από ποιό μάθημα συμπαθεί κάποιος, Φυσική χωρίς μαθηματικά είναι αυτοκίνητο χωρίς τιμόνι.Καί δεν μιλάμε βέβαια γιά τη Φυσική της μέσης εκπαίδευσης όπου τα μαθηματικά της είναι φτωχά.
Μιλάμε από Πανεπιστήμιο καί πάνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top