Μαγεία

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
μαγεία όσον αφορά τι? τη θρησκεία? ναι.. λογικά θα υπάρχει.. και συμφωνώ πως είναι έργο του διαβόλου... γιατί η "μαγειά" -ας το θέσω έτσι- της δικής μας θρησκείας είναι τα θαύματα!
από κει και πέρα μπορεί κάποιος λέγοντας μαγεία να θεωρεί μια σειρά από πολύ ευχάριστα γεγονότα ή και την καλή τύχη.. why not? όπως το πάρει κανείς!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνετε;;; πιστεύετε πως η μαγεία είναι έργο του διαβόλου; Δηλαδή, άμα με δείτε να κουνάω το ποτήρι με το μαγνήτη από μακριά* ωπ! Είμαι σατανιστής!!!

(*ποτήρι με μαγνήτη. Βάζεις σ' ένα λεπτό ποτήρι ένα μαγνητάκι και στη πιο λεπτή επιφάνεια που θα βρεις, το βάζεις και το κουνάς από κάτω με ένα άλλο μαγνήτη...)

Άμα το πίστευα αυτό θα έβγαινα από το σπίτι μου και θα φοβόμουν τη σκιά μου! έλεος! Να σας πω και κάτι άλλο; Δεν υπάρχει άγιος Βασίλης... μη κλάψετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Πλάκα μου κάνετε;;; πιστεύετε πως η μαγεία είναι έργο του διαβόλου; Δηλαδή, άμα με δείτε να κουνάω το ποτήρι με το μαγνήτη από μακριά* ωπ! Είμαι σατανιστής!!!

(*ποτήρι με μαγνήτη. Βάζεις σ' ένα λεπτό ποτήρι ένα μαγνητάκι και στη πιο λεπτή επιφάνεια που θα βρεις, το βάζεις και το κουνάς από κάτω με ένα άλλο μαγνήτη...)

Άμα το πίστευα αυτό θα έβγαινα από το σπίτι μου και θα φοβόμουν τη σκιά μου! έλεος! Να σας πω και κάτι άλλο; Δεν υπάρχει άγιος Βασίλης... μη κλάψετε...

Μωρέ, αυτό δεν είναι καν μαγεία..έλεος.:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

t1n@ki!

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Βάρη (Αττική). Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Πίστευω στη μαγεία και δεν εννοώ Χ.Π ή κάτι άλλο...........Αλλά υπάρχει.Δεν είναι έργο του Διαβόλου ούτε του Θεού.Προς Θεού !!!!!!!!Αλλά αυτη είναι η αποψη μου.Όλοι την έχουμε μέσα μας απλά δε το ξέρουμε........ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΕΙ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostas tifkitsis

Νεοφερμένος

Ο kostas tifkitsis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
μαγεια υπαρχει και οφειλεται στο διαβολο που δινει μερος της δυναμης του σε ορισμενους ανθρωπου με καποια ανταλλαγματα.......υπαρχουν παρα πολλες ιστορις και ντοκιμαντερ πολλες αληθινες αλλα και πολλες ψευτικες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

domenica7

Πολύ δραστήριο μέλος

Η domenica7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 1,056 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν υπάρχει ή όχι.Δεν πιστεύω στη μαγεία για να πω την αλήθεια αλλά δεν το αποκλείω πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Tέτειες μη πω δεν θα ακούγονται έξω από το παρόν θέμα: Θρησκεία-iSchool... κατάλαβες; δεν ανέχομαι να μιλάμε για θρησκείες έξω από εκείνο το θέμα. Εγώ δεν βάζω αθεϊστικά σάιt που λένε ότι ο σατανισμός ενάντια στη μαγεία είναι ******ίες των Χριστιανών! Και αυτό θα προτιμούσα να το τηρήσετε όλοι, όπως το τηρώ εγώ,
Το serious mode πάλι μόνο serious δεν ήταν...
Η μαγεία προϋποθέτει θεό, Χριστιανισμός ή μη. Μπορείς αν θες να βάλεις ένα site που εξηγεί κάποια φαινόμενα (που νομίζοντα ως μαγεία) επιστημονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Μαγεία?
Χμμ...Δεν ξέρω τι θεωρούμε μαγεία για να πω ακριβώς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Το μεταφυσικό γενικά εννοεί μάλλον. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το διαχωρίζουμε από την θρησκεία όμως, μιας και κάθε είδος μαγείας προέρχεται από μία θρησκεία/cult.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dreamer

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο xristos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 295 μηνύματα.
Το μεταφυσικό γενικά εννοεί μάλλον. Δεν κατάλαβα ποτέ γιατί το διαχωρίζουμε από την θρησκεία όμως, μιας και κάθε είδος μαγείας προέρχεται από μία θρησκεία/cult.
δεν υσχίει αυτό.Θεό ο καθένας θεωρεί οτι θέλει εαν λατρευεις την τηλεόραση [χαζο παραδειγμα]Δέν σημαίνει οτι η ΤV ειναι η θρησκεια σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gianmaria

Νεοφερμένος

Η !...Maraki...! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 98 μηνύματα.
:)ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ MAGIK...I AM SUREEEEEEE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazygirl96

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 160 μηνύματα.
εγω πιστευω οτι υπαρχει...:magic::magic::magic:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Και τι είναι η μαγεία κατά τη γνώμη σου?
Μεταμορφώνω λαγουδάκια σε παπάκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Το serious mode πάλι μόνο serious δεν ήταν...
Η μαγεία προϋποθέτει θεό, Χριστιανισμός ή μη. Μπορείς αν θες να βάλεις ένα site που εξηγεί κάποια φαινόμενα (που νομίζοντα ως μαγεία) επιστημονικά.

Μπα, μπορεί κάλλιστα να είναι προϊόν μαγισσών:P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Κι εσύ πιστεύεις στη μαγεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Κι εσύ πιστεύεις στη μαγεία...
Αφού δεν μπορούμε να την προσδιορίσουμε, δεν θέλω να πω καμιά βαριά κουβέντα.
Αλλά όπως την εκλαμβάνεται ο Χριστιανισμός (ως σκοτεινό έργο), τότε ναι, την αποδέχομαι έτσι. Αύτη την μαγεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Εξαρτάται τι θεωρούμε εμείς μαγεία.
Άλλο πράμα ο Χάρι Πρώκτερ και άλλο τα κανονικά επίπεδα.
Μαγεία μπορεί να θεωρηθεί οτιδήποτε μεταφυσικό, όπως η επικοινωνία με τους νεκρούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fousekis

Δραστήριο μέλος

Ο Φουσέκης λέγομαι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 519 μηνύματα.
Θεωρείς το παράλληλο σύμπαν μαγεία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Την επικοινωνία με αυτό,ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

agiostimotheos

Δραστήριο μέλος

Ο agiostimotheos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Υπάρχει ότι θες εσύ να υπάρχει. Αυτή είναι η μαγεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top