Μέχρι πόσα μόρια μπορεί να ανέβει μια σχολή;

Stell in

Νεοφερμένος

Η Stell in αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Πχ ιστοριας εθνολογιας στη κομοτηνη που ειχε 7725 κ κοιν ανθρωπολογιας κ ιστοριας στη μυτιληνη 7750
συνηθως στις σχολες αυτες πανε παιδια που δεν εχουν γραψει καλα αρχαια ( περιπου 7-8) . καπου στα 9000 μορια νομιζω
 

imkindalost

Νεοφερμένος

Η imkindalost αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 43 μηνύματα.
Καποια γνώμη για επιστήμη υπολογιστών ηράκλειο; Περυσι είχε 15.075 και αν τα παω καλα και στο ΑΟΘ πιστεύω πιάνω 16.000-16.500. Υπάρχει περιπτωση οι βάσεις να ανέβουν τόσο και να μην πιάνω την σχολή;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καποια γνώμη για επιστήμη υπολογιστών ηράκλειο; Περυσι είχε 15.075 και αν τα παω καλα και στο ΑΟΘ πιστεύω πιάνω 16.000-16.500. Υπάρχει περιπτωση οι βάσεις να ανέβουν τόσο και να μην πιάνω την σχολή;
Κοιτα , η σχολη αυτη βασικα τροφοδοτειτε απο το 4ο, τα παιδια του 2ου με τα μορια αυτα πανε στους ηλεκτρολογους. Το 4ο θα ανεβει βεβαια και η αοθ αναμενω να ειναι πολυ ευκολη αλλα δεν νομιζω οτι η σχολη αυτη μπορει να παρει πανω απο 500 μορια
 

aekaras 21

Νεοφερμένος

Ο aekaras 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Παιδιά το φυσικό Αθήνας πέρσυ ειχε βάση 15.400 . Υπάρχει περίπτωση να ανεβεί πανω απο 600-700 μόρια ? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων οποιον απαντήσει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Παιδιά το φυσικό Αθήνας πέρσυ ειχε βάση 15.400 . Υπάρχει περίπτωση να ανεβεί πανω απο 600-700 μόρια ? Ευχαριστώ πολυ εκ των προτέρων οποιον απαντήσει.
Παιδια κουλαρεται , με τις εκτιμήσεις των φροντιστηριων δεν γινεται δουλεια, ασε να βγουν πρωτα οι βαθμοι.
Κοιτα να γραψεις καλα φυσικη την τριτη γιατι το φυσικο εκπα εχει το καλυτερο κυλικείο , εχει και κηπο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
ιατρικη πχ φετος θα ναι minimum η ανοδος 700 μορια.περσι 17400 χωρις βαρυτητας,φετος με βαρυτητας,αστεια χημεια,ευκολομετρια βιολογια ισως λεω και λιγα τα 700 μορια
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
ιατρικη πχ φετος θα ναι minimum η ανοδος 700 μορια.περσι 17400 χωρις βαρυτητας,φετος με βαρυτητας,αστεια χημεια,ευκολομετρια βιολογια ισως λεω και λιγα τα 700 μορια
αν ειναι σε ιδιο επιπεδο η φυσικη ισως και περισσοτερο.. βεβαια αναμενουμε τις επιδοσεις για να υπαρχει μια ξεκαθαρη εικονα
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
παιδιά, για μόρια θα κοιτάμε τα μόρια του 2019,που έχουν και συντελεστές? γιατί το 2020 δεν είχαν συντελεστές. αλλά οι συντελεστές, ας πουμε , από 10.3 το κάνουν 10.6,μικρη διαφορά. βοήθεια. ευχαριστώ, εκ των προτερων.
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
παιδιά, για μόρια θα κοιτάμε τα μόρια του 2019,που έχουν και συντελεστές? γιατί το 2020 δεν είχαν συντελεστές. αλλά οι συντελεστές, ας πουμε , από 10.3 το κάνουν 10.6,μικρη διαφορά. βοήθεια. ευχαριστώ, εκ των προτερων.
υπολογιζε εδω και νο γουορις. Μπορεις να πειραματιστεις οσο θες.


Λογικα ναι, του 2019.
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
υπολογιζε εδω και νο γουορις. Μπορεις να πειραματιστεις οσο θες.


Λογικα ναι, του 2019.
ευχαριστώ πολύυυυ,για να δωω....πως τα πήγες κοινωνιολογία? πως σου φάνηκε?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

η φάση είναι ότι εδώ πειραματίζομαι αλλά δεν ξέρω τις βάσεις και έχω απογοητευτεί. αν είναι το 19 δεν ξέρω, ή δεν περνάω, ή θα είμαι ή τελευταία, στην καλυτερη περιπτωση
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
ευχαριστώ πολύυυυ,για να δωω....πως τα πήγες κοινωνιολογία? πως σου φάνηκε?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

η φάση είναι ότι εδώ πειραματίζομαι αλλά δεν ξέρω τις βάσεις και έχω απογοητευτεί. αν είναι το 19 δεν ξέρω, ή δεν περνάω, ή θα είμαι ή τελευταία, στην καλυτερη περιπτωση
Βατα θεματα, πιστευω 17-18 αν επεσα μεσα. Ποια σχολη ειχες πει οτι θες?
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Βατα θεματα, πιστευω 17-18 αν επεσα μεσα. Ποια σχολη ειχες πει οτι θες?
μπράαααβοοο! εγώ έβαλα μισά του βιβλίου και μισά με δικά μου λόγια, θα μου τα πάρουν λάθος,άραγε? μπορω να παρω μισές μονάδες, ή και παραπάνω? Πολιτικό Ρεθύμνου! αλλά βλέπω να ανεβαίνει, μου φαίνεται τουλάχιστον,και δεν ξέρω. εχω απογοητευτεί
 

efi25

Δραστήριο μέλος

Η efi25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 474 μηνύματα.
μπράαααβοοο! εγώ έβαλα μισά του βιβλίου και μισά με δικά μου λόγια, θα μου τα πάρουν λάθος,άραγε? μπορω να παρω μισές μονάδες, ή και παραπάνω? Πολιτικό Ρεθύμνου! αλλά βλέπω να ανεβαίνει, μου φαίνεται τουλάχιστον,και δεν ξέρω. εχω απογοητευτεί
Δε νομιζω οτι θα ανεβει η συγκεκριμενη σχολη. Φυσικα και θα παρεις παραπανω απο το μισο, καποιοι ισως στο βαλουν και ολοκληρο! ΕΛπιζω να πεσεις σε επιεικεις βαθμολογητες να το παρεις ολο.
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δε νομιζω οτι θα ανεβει η συγκεκριμενη σχολη. Φυσικα και θα παρεις παραπανω απο το μισο, καποιοι ισως στο βαλουν και ολοκληρο! ΕΛπιζω να πεσεις σε επιεικεις βαθμολογητες να το παρεις ολο.
αν πάρουμε τις βαθμολογίες του 20 , με 500 να ανέβουν, είμαι καλά. αν πάρουμε του 19,δεν ξέρω.... μακάρι να μου τις βάλουν, ολόκληρο δεν νομίζω γιατί με δικά μου λόγια δεν νομίζω να κάλυψα και ολόκληρη την παράγραφο. και ήταν σε τρεις ερωτήσεις που πραγματοποίησα αυτή την τεχνική... εσύ ψυχολογία στοχεύεις?
 

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
- μια σχολη μπορει να ανεβει κατα 20000-(current ΜΟΡΙΑ).
- για καθε τι που ανεβαινει κατι πρεπει να κατεβει
- με αλλα λογια θα βρεξει μορια
- βγειτε εξω να μαζεψετε οτι περισσεψει οταν ο καιρος λεει οτι θα βρεξει
 

imyrcarn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η imyrcarn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
- μια σχολη μπορει να ανεβει κατα 20000-(current ΜΟΡΙΑ).
- για καθε τι που ανεβαινει κατι πρεπει να κατεβει
- με αλλα λογια θα βρεξει μορια
- βγειτε εξω να μαζεψετε οτι περισσεψει οταν ο καιρος λεει οτι θα βρεξει
αδυνατώ να το καταλάβω 😢 τι εννοείς 20.000,θεε μου! ή με το κάθε τι που ανεβαίνει κάτι, πρεπει να κατεβαίνει
 

Demlogic

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Demlogic αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 978 μηνύματα.
Αφου επιμενεις θα το εξηγησω πιο αναλυτικα και το αφηνω σε σενα να κανεις συνδεση με το προηγουμενο μηνυμα. Αν θες να εκτιμησεις ποσα μορια θα παρει η σχολη σου τοτε πρεπει να κατανοησεις δυο πραγματα

1. ποια ειναι η νεα ζητηση της σχολης αυτης.
2. ποια ειναι η νεα κατανομη μοριων των μαθητων που ενδιαφερονται για τη σχολη σου.

Φτιαχνοντας διαφορα στατιστικα μοντελα μπορεις να φτιαξεις ενα αρκετα accurate models που σου λεει ποσο περιπου θα ειναι η νεα βαση. Μπορει να ειναι πολυ καλη εργασια για διπλωματικη αφου μπεις στη σχολη που θελεις και πριν παρεις το πτυχιο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top