Μέσος όρος αποφοίτησης

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
21 έχω δώσει μέχρι τώρα. Κι έχω άλλα 30+ μαζί με τα επιλεγόμενα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή αν γράφω τώρα μόνο 8 και 9, που πιστεύω ότι μπορώ γιατί οι χαμηλοί βαθμοί μου είναι κυρίως στο πρώτο έτος, δεν φτάνω το 9;
τα μαθηματικά μου είναι λίγο σκουριασμένα , αλλα δεδομένου οτι ολα τα μαθήματα εχουν τον ιδιο συντελεστη αν στα 30 μαθηματα γράψεις σε ολα 10 , το μέγιστο που μπορείς να φτάσεις είναι γυρω στο 8,8 @Samael
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
τα μαθηματικά μου είναι λίγο σκουριασμένα , αλλα δεδομένου οτι ολα τα μαθήματα εχουν τον ιδιο συντελεστη αν στα 30 μαθηματα γράψεις σε ολα 10 , το μέγιστο που μπορείς να φτάσεις είναι γυρω στο 8,8 @Samael
Μόνο; πώς γίνεται αυτό; αφού τα 35 θα είναι όλα 9 και 10.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,638 μηνύματα.
21 έχω δώσει μέχρι τώρα. Κι έχω άλλα 30+ μαζί με τα επιλεγόμενα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δηλαδή αν γράφω τώρα μόνο 8 και 9, που πιστεύω ότι μπορώ γιατί οι χαμηλοί βαθμοί μου είναι κυρίως στο πρώτο έτος, δεν φτάνω το 9;
Οχι.Θες 9 και 10 σταθερα για να φτασεις το 9 μεσο ορο.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
τα μαθηματικά μου είναι λίγο σκουριασμένα , αλλα δεδομένου οτι ολα τα μαθήματα εχουν τον ιδιο συντελεστη αν στα 30 μαθηματα γράψεις σε ολα 10 , το μέγιστο που μπορείς να φτάσεις είναι γυρω στο 8,8 @Samael
Η σκέψη του Micro είναι σωστή πιστεύω με μια πρόχειρη ματιά. Ο μέγιστος μέσος όρος που μπορεί να λάβει η @Εριφύλη, και αυτό υπό την προϋπόθεση οτι :

α)Οι συντελεστές είναι ίδιοι για όλα τα μαθήματα.
β)Γράψει 10 σε όλα ανεξαιρέτως.

είναι < 9.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Μόνο; πώς γίνεται αυτό; αφού τα 35 θα είναι όλα 9 και 10.
Εριφυλη την κατσαμε...για να πιασεις το 9 ΜΟ πρεπει να γραψεις σε οτι απομενει 11 σε καθε μαθημα απο τα 35 που απομενουν.
Ποτε συμβιβασου με αυτο που λεει ο Μicro να γραψεις 10 σε καθε ενα και να παρεις το αριστα (8,5)στο πτυχιο...
Δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ 8,5 και 9 ....και τα δυο αριστα ειναι και νομιζω στα πτυχια δεν γραφουν αριθμο.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
Εριφυλη την κατσαμε...για να πιασεις το 9 ΜΟ πρεπει να γραψεις σε οτι απομενει 11 σε καθε μαθημα απο τα 35 που απομενουν.
Ποτε συμβιβασου με αυτο που λεει ο Μicro να γραψεις 10 σε καθε ενα και να παρεις το αριστα (8,5)στο πτυχιο...
Δεν υπαρχει διαφορα μεταξυ 8,5 και 9 ....και τα δυο αριστα ειναι και νομιζω στα πτυχια δεν γραφουν αριθμο.
Δεν γράφουν βαθμό στο πτυχίο;
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Ο.Π.Α. (Αθήνα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Το 9 το θες για υποτροφίες/μόρια ΑΣΕΠ ή για προσωπικούς λόγους;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Ο.Π.Α. (Αθήνα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Τότε αρκεί και το 8.5, απλά πρέπει να χτυπάς 10ρια αδιακρίτως από εδώ και πέρα.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Δεν γράφουν βαθμό στο πτυχίο;
Νομιζω οχι ....και ειδικα το εκπα οχι με αριθμο (στο παπυρο που κορνιζαρεις)
Ως βαθμο θεωρουν αυτο το καλως ,λιαν καλως ,και το αριστα
Ο βαθμος με αριθμο φαινεται στην αναλυτικη βαθμολογια που επισυναπτουν στο πτυχιο
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.
Βέβαια τώρα εμάς η σχολή μας δεν έχουν ίδια βαρύτητα οπότε κακώς ρωτάω γενικά.. ας πούμε κάποια πρακτικά που χρησιμεύουν και για την παιδαγωγική επάρκεια, έχουν πολύ βαρύτητα
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,244 μηνύματα.
Θα έλεγα ότι πιο ρεαλιστικός στόχος είναι κάτι στην κλίμακα 7.8 με 8.2. Από εκεί και πέρα χρειάζεται λίγο σύνεση γιατί αντικειμενικά πιο δύσκολο είναι να γράψεις σε 30 τόσα μαθήματα >=9 παρά να αγγίξεις το 9 μ.ο.

Θα είναι ας ας πούμε 8, so what ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Βέβαια τώρα εμάς η σχολή μας δεν έχουν ίδια βαρύτητα οπότε κακώς ρωτάω γενικά.. ας πούμε κάποια πρακτικά που χρησιμεύουν και για την παιδαγωγική επάρκεια, έχουν πολύ βαρύτητα
Ετσι ειναι ,εχουν διαφορετικη βαρυτητα
Αλλα δεν σε φοβιζει το αριστα?
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,879 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,570 μηνύματα.
Γιατι τι?
Θα δωσεις το χαρτι αυτο σε ''γατες''' ηθοποιους που θα πουν ...βρε καλως το φυτουκλα..χωμενη μεσα στα βιβλια και αποκομενη απο την κοινωνια
πως θα σαγηνεψει την κοινωνια χωρις να την εχει ζησει ..μεσα απο τα βιβλια ? γινεται? δεν γινεται.
Λεω εγω τωρα...
 

aggelosst9

Νεοφερμένος

Ο aggelosst9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Ο.Π.Α. (Αθήνα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Εντάξει αν την ρωτάνε θα πει πώς το έβγαλε με 6 για να καλύπτει και τις γάτες :P
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.

Grand Duchess

Διάσημο μέλος

Η Grand Duchess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3,914 μηνύματα.
Νομιζω οχι ....και ειδικα το εκπα οχι με αριθμο (στο παπυρο που κορνιζαρεις)
Ως βαθμο θεωρουν αυτο το καλως ,λιαν καλως ,και το αριστα
Ο βαθμος με αριθμο φαινεται στην αναλυτικη βαθμολογια που επισυναπτουν στο πτυχιο
Στις σχολές υγείας γράφουν πάνω τον βαθμό πάντως. Στην φιλοσοφική δεν ξερω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

δεν φτάνω το 9;
Όχι. Για να πας πάνω από 9 θέλεις αποκλειστικά 9 και 10 στα περισσότερα μαθήματα, μιας και είσαι στο 7 τώρα στα μισά περίπου μαθήματα, δεν νομίζω να φτάνεις στο 9+. Εκτός αν κάνεις αναβαθμολογισεις
 

arcv

Νεοφερμένος

Ο arcv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 82 μηνύματα.
Νομιζω οχι ....και ειδικα το εκπα οχι με αριθμο (στο παπυρο που κορνιζαρεις)
Ως βαθμο θεωρουν αυτο το καλως ,λιαν καλως ,και το αριστα
Ο βαθμος με αριθμο φαινεται στην αναλυτικη βαθμολογια που επισυναπτουν στο πτυχιο
Τσέκαρα και'γω το δικό μου πτυχίο, δεν γράφει στον πάπυρο το μέσο όρο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top