Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ

maria antonak

Νεοφερμένος

Η maria antonak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι τριτη :) βσκ εγω θα παω παρασκευη στη γραμματεια να ρωτησω γ πασο ,κ για βολτα δλδ.. διαλειμμα δεν παιζει στη σχολη? εσυ απο ποια περιοχη εισαι ? :blink:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι τριτη :) βσκ εγω θα παω παρασκευη στη γραμματεια να ρωτησω γ πασο ,κ για βολτα δλδ.. διαλειμμα δεν παιζει στη σχολη? εσυ απο ποια περιοχη εισαι ? :blink:
ρε νε δν εχουμε καθολου διαλλειματα τι κουλο κ αυτο!
μαρουσι μενω εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria antonak

Νεοφερμένος

Η maria antonak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ζωγραφου :P εχεις φιλους στη σχολη?το τμημα μας φαινεται πλ ενδιαφερον κ η σχολη δλδ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ζωγραφου :P εχεις φιλους στη σχολη?το τμημα μας φαινεται πλ ενδιαφερον κ η σχολη δλδ :D
Αααα πολυ κοντα μενουμε:P Aθηναια εισαι? εχω γνωρισει κατι παιδια μονο αυτο νε φαινεται πολυ ενδιαφερουσα οντως κ γουσταρω για καποιο λογο το μαθημα ψυχολογιας π εχουμε πολυ !
εσυ εχεις γνωρισει κανενα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria antonak

Νεοφερμένος

Η maria antonak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
ναι απ αθηνα..εγω εχω μια φιλη στο 3ο ετος στο ΔΕΤ γνωρισα κ χτες καποιες κοπελες , κ γω ψηνομαι για ψυχολογια εχουμε κ τριτη ;) τι κατασταση ειναι αυτη με τα κομματα δν παιζει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
ναι απ αθηνα..εγω εχω μια φιλη στο 3ο ετος στο ΔΕΤ γνωρισα κ χτες καποιες κοπελες , κ γω ψηνομαι για ψυχολογια εχουμε κ τριτη ;) τι κατασταση ειναι αυτη με τα κομματα δν παιζει..
Ναι πολυ πεσιμο επαιξε κ με ψιλο απογοητευσε αλλα νταξ...
ανυπομονω αν αρχισουμε παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
Τα μαθηματα ξεκινανε και τεταρτο, ειναι το λεγομενο ακαδημαϊκο τεταρτο, στην ουσια αν εχετε συνεχομενα μαθηματα αυτο ειναι το διαλειμμα σας. Επισης οι περισσοτεροι καθηγητες σπανε τις δυο ωρες της διάλεξης με ενα διαλειμμα 10 λεπτων, δεν το πατε σερι.
Μην πατε για πασο, ακομα δεν εχουν δωθει και απο οτι φαινεται δε θα γινει συντομα.
Τα κομματα θα ηρεμησουν συντομα, σημερα ηταν αισχρη η κατασταση, σκυλοβρισα μερικα κοπροσκυλα, ουτε να περασουμε δε μας αφηναν οι βλακες επειδη ηταν απασχολημενοι να τσακωνονται σαν τα κοκκορια για πρωτοετεις. Τα ακουσε και μια τυπισσα 2οετης που ηρθε να μου πει αν θελω βοηθεια με την εγγραφη μου. Με τον πονο μας παιζουν, ξερουν ποσο θελουμε το πτυχιο γι'αυτο:devil:
Το μαθημα της Ψυχολογιας ειναι οντως ενδιαφερον, απλα εχει μεγαλη υλη οποτε μην το αφησετε για το τελος, θα κουραστειτε να παπαγαλιζετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Η αληθεια ειναι οτι η κατασταση με τα κομματα ειναι πολυ χαλια. Εμενα με προσεγγισαν πασπιτες και μπορουν γενικα να σε βοηθησουν. Παντως δεν πρεπει να πεσεις στην παγιδα να τους εμπιστευθεις και πολυ και να καταλαβεις οτι τις περισσοτερες φορες δεν τους νοιαζει για εσενα αλλα μονο η ψηφος. Φυσικα και μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα αυτος ειναι νομιζω ο κανονας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Τα μαθηματα ξεκινανε και τεταρτο, ειναι το λεγομενο ακαδημαϊκο τεταρτο, στην ουσια αν εχετε συνεχομενα μαθηματα αυτο ειναι το διαλειμμα σας. Επισης οι περισσοτεροι καθηγητες σπανε τις δυο ωρες της διάλεξης με ενα διαλειμμα 10 λεπτων, δεν το πατε σερι.
Μην πατε για πασο, ακομα δεν εχουν δωθει και απο οτι φαινεται δε θα γινει συντομα.
Τα κομματα θα ηρεμησουν συντομα, σημερα ηταν αισχρη η κατασταση, σκυλοβρισα μερικα κοπροσκυλα, ουτε να περασουμε δε μας αφηναν οι βλακες επειδη ηταν απασχολημενοι να τσακωνονται σαν τα κοκκορια για πρωτοετεις. Τα ακουσε και μια τυπισσα 2οετης που ηρθε να μου πει αν θελω βοηθεια με την εγγραφη μου. Με τον πονο μας παιζουν, ξερουν ποσο θελουμε το πτυχιο γι'αυτο:devil:
Το μαθημα της Ψυχολογιας ειναι οντως ενδιαφερον, απλα εχει μεγαλη υλη οποτε μην το αφησετε για το τελος, θα κουραστειτε να παπαγαλιζετε
Παλι καλα τοτε γιατι ειχα αρχισει να νομιζω οτι δεν εχουμε καθολου διαλειματα!:P
Απο οσο μ ειπαν ειναι κατα κυριο λογο ετσι μονο στις εγραφες και ελπιζω να ισχυει

Η αληθεια ειναι οτι η κατασταση με τα κομματα ειναι πολυ χαλια. Εμενα με προσεγγισαν πασπιτες και μπορουν γενικα να σε βοηθησουν. Παντως δεν πρεπει να πεσεις στην παγιδα να τους εμπιστευθεις και πολυ και να καταλαβεις οτι τις περισσοτερες φορες δεν τους νοιαζει για εσενα αλλα μονο η ψηφος. Φυσικα και μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις αλλα αυτος ειναι νομιζω ο κανονας.
Συμφωνω μαζι σου απολυτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Μακαρι να ισχυει μονο για τις εγγραφες γιατι αρκετα μου τα πρηξανε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μακαρι να ισχυει μονο για τις εγγραφες γιατι αρκετα μου τα πρηξανε
Θα το διαπιστωσουμε απο τριτη.
να σου πω εσυ που μενεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Θα το διαπιστωσουμε απο τριτη.
να σου πω εσυ που μενεις?
Νεοσμυρνιωτης ειμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mocker

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
αα οκ
κ γω μαρουσιοτης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Σημερα πηγα στην ασοεε και μια πασπιτισσα μου ειπε οτι αυριο το ΕΡΓΑΛΕΙΑ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ δεν θα γινει. Παρολαυτα δεν ειδα καποια ανακοινωση στο σαιτ του τμηματος. Εχετε ακουσει κατι σχετικο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adebayor

Νεοφερμένος

Ο adebayor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
η σχολη εχει μαθηματικες απαιτησεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bambam

Νεοφερμένος

Ο bambam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Ειναι μια αρκετα θεωρητικη σχολη οπου ελαχιστα μαθηματα εχουν σημαντικη σχεση με μαθηματικα. Ακομα και αυτα ομως με λιγη προσπαθεια μπορουν να περαστουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
Αυτό σου εξηγώ. Ότι η σφαιρική γνώση όπως λες δεν είναι πάντα χρήσιμη. Το μάρκετινγκ είναι από μόνο του ένα επιστημονικό πεδίο το οποίο περικλείει με τη σειρά του εξειδικεύσεις (20-25 για την ακρίβεια). Με ένα μεταπτυχιακό στο μάρκετινγκ δεν το καλύπτεις.

Είναι χίλιες φορές προτιμότερο να μπείτε σε μία σχολή που αντίστοιχή της δεν υπάρχει στην Ελλάδα παρά σε μία που υπάρχει σε όλες τις μεγάλες πόλεις. Το μάρκετινγκ είναι το μέλλον. :no1:

στα χρονια σου ητανε... τωρα εχει παρει την κατω βολτα δυστυχως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
To μήνυμα που παρέθεσες είναι από το Νοέμβρη του 2008:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gate1319661

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο gate1319661 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 310 μηνύματα.
To μήνυμα που παρέθεσες είναι από το Νοέμβρη του 2008:confused:

το ξερω πριν 4 χρονια το μαρκετινγκ ητανε στα φορτε του. τωρα παρουσιαζει κατακορυφη πτωση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Αν και βλέπω έπεσα σε ΑΣΟΕΕ θέμα...χαχα. Οφείλω κι εγώ να πω τη γνώμη μου.

1. Γνωστός σύμβουλος επαγγελματικού προσανατολισμού έχει πει ότι στην Ελλάδα μετράει πολύ το πρώτο πτυχίο! Επίσης ένας που έχει κάνει μάρκετινγκ σε πτυχιακό επίπεδο μπορεί να κάνει και σε μεταπτυχιακό κάτι άλλο πάνω στο μάρκετινγκ οπότε έχει πολλά +++!

2. Αν και ακόμη σε πολλούς η λέξη ΤΕΙ τους προκαλεί σπυράκια αν κάποιος μπορεί να μπει στο Εμπορίας και Διαφήμισης στο ΤΕΙ Αθήνας να πάει με οπωσδήποτε! Είναι καταπληκτική σχολή. Θα μου πεις εκεί πάω τί θα έλεγα...αλλά το επίπεδο είναι εξαιρετικό και έχουμε και εργαστήρια που σημαίνει κάνουμε πολλή πρακτική πάνω στις θεωρίες που μαθαίνουμε. Συν την υποχρεωτική 6μηνη πρακτική πάνω στο αντικείμενο σπουδών μας σε επιχειρήσεις, πριν πάρουμε το πτυχίο!

3. Οι πωλήσεις είναι αντικείμενο και τομέας του μάρκετινγκ. Απλώς ένας απόφοιτος μάρκετινγκ δε σημαίνει ότι θα τα πάει τέλεια στις πωλήσεις. Οι πωλήσεις και γενικά ένας επιτυχημένος φοιτητής μάρκετινγκ θα γίνει σίγουρα πετυχημένος αν έχει αποκτήσει εμπειρίες από εργασία. Δούλευα ενάμιση χρόνο σε εταιρεία μάρκετινγκ και αυτά που έμαθα ίσως θα είναι πιο χρήσιμα από αυτά που θα μου μάθουν στη σχολή! Πρέπει να είναι ανοικτός και να μη προσκολλάται μόνο στη σχολή ή σε στερεότυπα...Πρέπει να έχει πολλές εμπειρίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top