Μάθημα επιλογής

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
παιδια η κατευθυνση μου ειναι τεχνολογικη και πρεπει να επιλεξω ενα μαθημα επιλογης.ειμαι αναμεσα σε βιολογια γ.π. και μαθηματικα γ.π. θα επιλεξω 2πεδιο.απλα αναζητω το πιο ευκολο μαθημα.καμια ιδεα;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosclick

Νεοφερμένος

Ο nikosclick αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Υπάρχει ήδη παρόμοιο θέμα εδώ:
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=40145


:)


As for me, θα σου πρότεινα μαθηματικά Γ.Π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
α,σε ευχαριστω!ειμαι καινουρια εδω...

καμια αλλη γνωμη;;;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Διάβασε το θέμα που σου έδωσε ο Νίκος! Εκεί έχει πολλές απόψεις!
Εγώ πάντως Βιολογία θα πάρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ

Νεοφερμένος

Η ΓΕΩΡΓΙΑΝΝΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
νομιζω βιολογια γενικης ειναι ευχαριστη..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanosmylo

Δραστήριο μέλος

Ο Θάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διοίκησης Επιχειρήσεων Δυτικής Αττικής (Αιγάλεω) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 571 μηνύματα.
Angelina κοίτα. Όπως θα είδες σε όλα τα θέματα σχετικά με το μάθημα επιλογής ο καθένας έχει και διαφορετική γνώμη. Αυτό οφείλεται στο οτι ο καθένας έχει διαφορετικές επιλογές. Εγώ ας πούμε θέλω 5ο πεδίο και αναγκαστικά θα πάρω Μαθηματικά Γενικής. Άλλος που είναι θεωρητική και θέλει να αποφύγει τα μαθηματικά παίρνει βιολογία. Εξαρτάται από τον εαυτό σου και το επάγγελμα που θες να ακολουθήσεις. Εάν πιστεύεις πως Μαθηαμτικά Κατεύθυνσης θα βγάλεις έναν ικανοποιητικό έως πολύ καλό βαθμό δηλαδή είσαι καλή τότε πάρε Μαθηματικά. Εάν πιστεύεις πως θα σε ρίξουν γιατί είναι δύσκολα στην Κατεύθυνση, πάρε Βιολογία, να μάθεις 5 - 6 πραγματάκαι να γράψεις να τελειώνεις (εάν είσαι καλή στην αποστήθιση). Γιατί όπως και να το κάνουμε τα μαθηαμτικά είναι μαθηματικά. Σε μια πράξη να κολλήσεις πάει. Και είαι κρίμα. Συνεπώς εξαρτάται από τί επάγγελμα θες να ακολουθήσεις και τι δυνατότητες έχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angelina001

Νεοφερμένος

Η angelina001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
ναι εχεισ δικιο thanosmylo!εγω παντα τα πηγαινα πολυ καλα με τα μαθηματικα.αλλα τα καταφερνω και με την αποστηθηση.απλα θελω να κανω τη ζωη μου πιο ευκολη αυτη τη χρονια...:) γι αυτο και αναζητω το πιο ευκολο μαθημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nanou!!

Νεοφερμένος

Η Nanou!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 48 μηνύματα.
γιατί δεν παιρνεις φυσική; Δίνουν πολύ λιγότεροι => πιο ευκολα θέματα κ έχει πολύ ενδιαφέρον. κ η ύλη είναι πολύ λιγότερη απ τα μαθηματικά... (άσε που συνδυαζει ασκήσεις κ παπαγαλία...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σε μια πράξη να κολλήσεις πάει. Και είναι κρίμα.
Αυτη η φραση τα λεει ολα!
Και αυτος ειναι ο λογος που αποφευγω τα Μαθηματικα οπως ο διαολος το λιβανι.
Βιολογια ftw :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Αν τα καταφέρνεις έστω και λίγο στα μαθηματικά μην το σκέφτεσαι. Δεν υπάρχει κάτι δύσκολο σε αυτό το μάθημα ούτε είναι απαιτητικά τα θέματα. Βέβαια πάντα υπάρχει μια μικρή πιθανότητα να γίνει λάθος όπως αναφέρθηκε αλλά κατά τη γνώμη μου η πιθανότητα αυτή είναι τόσο μικρή ώστε να μην αξίζει να ταλαιπωρηθείς με την παπαγαλία της Βιολογίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στην Βιολογια ομως ετσι και καταφερεις και τα παπαγαλισεις ολα (που δεν ειναι και μεγαλη η υλη, τι να πουμε κι εμεις που εχουμε βιολογια κατευθυνσης) ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να γραψεις κατω απο 20. Στα μαθηματικα οσο τελεια διαβασμενος και προετοιμασμενος να εισαι, αν γινει μια στραβη στις πραξεις (δεν ειναι δυσκολο, πιστεψε με) χανεις μορια που ειναι βλακεια να χαθουν σε μαθημα γενικης παιδειας. Αυτη ειναι η γνωμη μου τουλαχιστον...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iraklis7

Νεοφερμένος

Ο Iraklis7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν είσαι καλή στην παπαγαλία Βιολογία αλλά εγώ προτίμησα μαθηματικά. Είναι εύκολα από οτι εχω ακούσει + δεν πάω την παπαγαλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Αν είσαι καλή στην παπαγαλία Βιολογία αλλά εγώ προτίμησα μαθηματικά. Είναι εύκολα από οτι εχω ακούσει + δεν πάω την παπαγαλία

Δεν αντιλέγω σε αυτά απλά μια φιλική συμβουλή να τα προσέξεις πάααααρα πολύ, να μην τα αφήσεις μετά τα Χριστούγεννα και να τονίσεις ιδιαίτερα κάτι λεπτομέρειες στη στατιστική τόσο στην πράξη όσο και στη θεωρία τους...Με ένα πλήρες βοήθημα και έναν καλό καθηγητή και φυσικά με εύλογο διάβασμα θα είσαι κατάλληλα προετοιμασμένη για 19+!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top