Μάθημα Επιλογής

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ρε παιδιά, διάβασα στην σελίδα του Υπουργείου ότι αν επιλέξεις στην Β Λυκείου Εφαρμογές Υπολογιστών δεν μπορείς μετά στη Γ να το ξαναεπιλέξεις. Αυτό γιατί γίνεται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Τυπικό είναι αυτό. Δεν επιλέγεις Εφαρμογές Υπολογιστών, επιλέγεις Πολυμέσα-Δίκτυα στη Γ' και είναι το ίδιο πράγμα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petermer

Νεοφερμένος

Ο petermer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Ναι, αλλά τί γίνεται εαν στο σχολείο μας δεν υπάρχει αυτό το μάθημα ως επιλογή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Aν επιλέξεις εφαρμογές υπολογιστών στην Β όντως δεν μπορείς να το ξαναπάρεις σαν επιλεγόμενο στην Γ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ναι, αλλά τί γίνεται εαν στο σχολείο μας δεν υπάρχει αυτό το μάθημα ως επιλογή;


Αφού ολοι αυτό παίρνουνε, γιατί έχουν πάρει στη Β' Εφαρμογές Υπολογιστών και δε μπορούν να το ξαναπάρουν στη Γ΄...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Το μαθημα πολυμεσα δικτυα ειναι το ιδιο με το μαθημα εφαρμογες υπολογιστων!Δυστυχως αν δεν υπαρχει στο σχολειο σου αυτο το μαθημα θα πρεπει να επιλεξεις κατι αλλο!Ξερω ειναι λιγο σπαστικο ειδικα αν σου αρεσει παρα πολυ το μαθημα!Στο σχολειο μου εχουν επιλεξει ολοι αυτο το μαθημα....Σε εμας γινεται αυτο στην Β'Λυκειου!Πηγαινουν ολοι πληροφορικη και σχεδιο και καποιοι αλλοι που θελουν αλλο μαθημα δεν μπορουν να φτιαξουν τμημα λογο ανεπαρκη αριθμο παιδιων και ειναι αναγκασμενοι ολοι να ακολουθουν ή σχεδιο ή πληροφορικη!ΕΛΕΟΣ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mark

Νεοφερμένος

Ο mark αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
εγώ διάλεξα για του χρόνου στοιχεία αστρονομίας και διαστήματος, αλλά δεν έχω ιδέα τι είναι,ξέρει κανείς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οτι λεει.....κατι σε σχεση με το διαστημα πλανητεσ...γενικα αστρονομια!!!!ετσι νομιζω δηλαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μαθηματικούλια είναι αυτό...Απλά παριστάνονται φυσικά μεγέθη κι αντικείμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Είναι δυσκολούτσικη η αστρονομία απ' ό,τι μ είχαν πει παιδιά που την είχαν επιλέξει τότε. Θέλει διάβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Είναι δυσκολούτσικη η αστρονομία απ' ό,τι μ είχαν πει παιδιά που την είχαν επιλέξει τότε. Θέλει διάβασμα.

Εγω διαβαζα μονο για τα τεστ και εγραφα παντα πανω απο 18. Μου αρεσε παρα παρα πολυ ομως.
Γενικως δεν ειναι και τοσο δυσκολη, αρκει να εχεις καλο καθηγητη και να προσεχεις στο μαθημα για να τα καταλαβαινεις, θεωρητικο μαθημα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Οποιος ενδιαφερεται παντως για θετικη κατευθυνση καλυτερα να παρει βιολογια επιλογης.Αν και αρκετα κακογραμμενο βιβλιο,σου μαθαινει πάρα πολλα βασικα για τον ανθρωπινο οργανισμο(όλα τα συστηματα κτλ),και προσφερει αρκετες γνωσεις.Βεβαια,εξαρταται και απο τον καθηγητη που το διδασκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sulfur

Νεοφερμένος

Η Sulfur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Eγω παιδια παντως διαλεξα Χημεια επιλογης λατρευω την Χημεια !Το κακο ειναι οτι ολοι επελεξαν σχεδιο και πληροφορικη.Μονο λιγα παιδια πηραν αστρονομια,βιολογια και χημεια και κανενα απο τα τρια δεν θα γινει λενε λογο ελληψη παιδιων για τμημα!Ετσι θα στριμοχτουμε ολοι στο σχεδιο και την πληροφορικη!Ηθελα να ξερα που θα χωρεσουμε ολοι ειμαστε 99 παιδια η Α λυκειου αφηστε που μπορει να κανουμε και παραπανω ωρα ΔΕΝ ΧΩΡΑΜΕ!Φανταστητε 10 παιδια πανω απο ενα Pc και παραπανω παιδια και ωρα 8ωρο δηλαδη για Σχεδιο! ε!!!!δηλαδη ΕΛΕΟΣ:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά, και καλώς με βρήκατε!

Ξεκίνησε το νέο έτος, τελειώνω φέτος!

Λοιπόν, έχω σκοπό να περάσω πληροφορική.
Δήλωσα οικονομία από άγνεια, χωρίς να ξέρω τι είναι το καθένα και μου είπαν ότι θα φορτωθω Στατιστική (Μαθηματικά Γενικής παιδείας), και την οικονομία την οποία μπορώ να τη δώσω αν ενδιαφέρομαι για 5ο πεδίο, ή να εξεταστώ ενδοσχολικά...Αν κάνω κάποιο λάθος, διορθώστε με.

Σκέφτηκα λοιπόν ότι αφού θέλω να πάω πληροφορική, ίσως θα ήταν καλύτερο να διαλέξω Εφαρμογές Υπολογιστών. Ξέρετε μήπως ποιά είναι η διαφορά από το μάθημα "Πολυμέσα-Δίκτυα";

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας :bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο πάντως και στα δύο μαθήματα τα ίδια πράγματα κάναμε. Λίγο powerpoint,λίγο excel και πολύ σερφάρισμα στο internet! Καμία σχέση δηλαδή με τα βιβλία. Απλώς για να πάρεις εφαρμογές υπολογιστών δεν πρέπει να το είχες επιλέξει και στη Β.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολυ φίλε για την άμεση απάντηση σου.
Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν θα με βοηθησει κάποιο από αυτά επειδή θέλω να σπουδάσω Πληροφορική :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δεν πιστεύω και τόσο... Μόνο αν κάνετε μάθημα από το βιβλίο, κάτι που εξαρτάται από τον καθηγητή που θα σας το κάνει. Μάλλον πιο πολύ χαβαλές θα γίνεται, αν κρίνω από την τάξη μου και αν συμβαίνει παντού το ίδιο. Εγώ πάντως την ώρα που είχαμε εφαρμογές υπολογιστών διάβαζα άλλο μάθημα (ΑΟΔΕ) :-P Φαντάζομαι τεχνολογική έχεις επιλέξει ε; Γιατί η ΑΕΠΠ εκτός από ασκήσεις, έχει και θεωρία σχετικά με τον προγραμματισμό που φαντάζομαι βοηθάει. Αλλά δεν ξέρω τι γίνεται σε σχολές πληροφορικής, οπότε καλύτερα να απαντήσει κάποιος πιο σχετικός. Πάντως το καλό είναι πως δεν έχεις να τα δώσεις στο τέλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ναι φίλε, τεχνολογική είμαι.
Πέρσι ήμουν θετική, αλλά μιας και δεν ενδιαφέρομαι σε επιστήμες υγείας δεν υπάρχει λόγος να "φάω στη μάπα" Βιολογία και Χημεία...

Πιστεύεις ότι θα με βοηθήσει η Οικονομία; Άκουσα η στατιστική είναι πολύ εύκολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Η οικονομια αν γραψεις πολυ καλα θα σου δωσει επιπλεον μορια για ολες τις σχολες.Και η στατιστικη ειναι ευκολη αν ξερεις βασικα μαθηματικα χωρις να χρειαζεται να αποστηθιζεις βιολογια ΓΠ..Παντως,στις σχολες πληροφορικης πρεπει να ξερεις πολυ καλα μαθηματικα γιατι κανουν πολυ δυσκολα πραγματα εκει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GFrag17

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 80 μηνύματα.
Ναι αλλά η Οικονομία μπορεί να σε καταστρέψει! Εκτός βέβαια αν δε τη δώσω και δώσω μόνο Στατιστική...Γίνεται αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top