Μάθημα Επιλογής

stad

Νεοφερμένος

Η stad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμάς δεν μας έχουν δώσει χαρτί για να επιλέξουμε το μάθημα επιλογής που θελουμε να επιλεξουμε...Μας είπαν ότι θα μας πούν στο λύκειο αυτά!Ελεος δηλαδη!Να ρωτήσω κάτι η θεατρολογία και η αισθητικη αγωγή είναι διαφορετικά μαθήματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
H αισθητική αγωγή έχει: Eικαστικά, Θεατρολογία,Μουσική!
Άρα δεν είναι διαφορετικά μαθήματα, απλά η Θεατρολογία είναι κλάδος της αισθητικής αγωγής! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
θεατρολογια ειναι ιστορια θεατρου,πααστασεις κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Βασικά ούτε κι εμάς μας έχουν δώσει κάποιο χαρτί σχετικό με τα μαθήματα επιλογής.. Θα το πάρουμε στο Λύκειο, τις πρώτες μέρες.. Τέλος πάντων. Θα μου άρεσε πάρα πολύ να έκανα εικαστικά γιατί γενικώς μ'αρέσει το σχέδιο, καταπιάνομαι μ'αυτά. Αλλά θα πρέπει να κάνω θεατρολογία και μουσική, τα οποία δε με συγκινούν καθόλου.. Οπότε μάλλον για πληροφορική με βλέπω που έχει και το πλεονέκτημα του ότι δε δίνεις εξετάσεις στο τέλος. Αλλά θα δούμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stad

Νεοφερμένος

Η stad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλα μιλαμε εχω μπερδεφτει εντελως!Απ' ωπου κι αν ρωτησω παιρνω διαφορετικες απαντησεις γι' αυτο οποιος μπορει...Μπορει να μου απαντησει στα παρακατω ερωτηματα;
Ποια μαθήματα επιλογής δίνονται και ποια όχι;
Και επίσης ποια είναι τα μαθήματα επιλογής;
συγνώμη αν σας κουράζω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
μαθηματα επιλογης ειναι... οι εφαρμογες πληροφορικης
ξενες γλωσσες(γαλλικα, γερμανικα)
ψυχολογια
αισθητικη αγωγη...
αυτα νομιζω πως ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aliki_s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η aliki_s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 234 μηνύματα.
Ναι, αυτά είναι...
Εξετάσεις δίνεις στις ξένες γλώσσες και στην ψυχολογία...στα υπόλοιπα όχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
οπως εχω ξαναπει ... στο σχολειο μ δν υπαρχει επιλογη ... παιρνουμε αναγκαστικα γαλλικα αλλα δν δινουμε εξετασεις στο τελος....:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FΛNTOM™

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
μαθηματα επιλογης ειναι... οι εφαρμογες πληροφορικης
ξενες γλωσσες(γαλλικα, γερμανικα)
ψυχολογια
αισθητικη αγωγη...
αυτα νομιζω πως ειναι...
Είναι Και "Ριζες Ευρωπαϊκού Πολιτισμου" Νομλιζω Ως Μάθημα Επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anna93

Νεοφερμένος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Οι Ριζες Ευρωπαϊκού Πολιτισμου τι ακριβώς περιέχουν? Ξέρει κανείς?

Πάντως εγώ διάλεξα Πληροφορική. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
σαν την ιστορια ειναι νομιζω... απλα ασχολειται με τον πολιτισμο της ευρωπης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papakos1

Νεοφερμένος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Καλα μιλαμε εχω μπερδεφτει εντελως!Απ' ωπου κι αν ρωτησω παιρνω διαφορετικες απαντησεις γι' αυτο οποιος μπορει...Μπορει να μου απαντησει στα παρακατω ερωτηματα;
Ποια μαθήματα επιλογής δίνονται και ποια όχι;
Και επίσης ποια είναι τα μαθήματα επιλογής;

[FONT=&quot]ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗΣ ΠΑΙΔΕΙΑΣ[/FONT]

[FONT=&quot]α/α ΜΑΘΗΜΑΤΑ - ΩΡΕΣ[/FONT]

[FONT=&quot]1.[FONT=&quot] Θρησκευτικά [/FONT][FONT=&quot] 2[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]2.[FONT=&quot] Αρχαία Ελληνική Γλώσσα & Γραμματεία 6[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]3. Νεοελληνική Γλώσσα 2[/FONT]
[FONT=&quot]4. Νεοελληνική Λογοτεχνία 2[/FONT]
[FONT=&quot]5.[FONT=&quot] Ιστορία 2[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]6.[FONT=&quot] Άλγεβρα 2[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]7. Γεωμετρία 3/2[/FONT]
[FONT=&quot]8.[FONT=&quot] Φυσική 2/3[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]9. Χημεία 2[/FONT]
[FONT=&quot]10.[FONT=&quot] Α΄ Ξένη Γλώσσα 3[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]11.[FONT=&quot] Αρχές Οικονομίας 2[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]12.[FONT=&quot] Τεχνολογία 2[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]13.[FONT=&quot] Φυσική Αγωγή 2/1[/FONT][/FONT]
[FONT=&quot]14. ΣΕΠ -/1[/FONT]
[FONT=&quot]
[/FONT]


[FONT=&quot]ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΕΠΙΛΟΓΗΣ (2 ώρες)[/FONT]

[FONT=&quot]15. Β΄ Ξένη Γλώσσα 2 [/FONT]
[FONT=&quot]16. Ο Ευρωπαϊκός Πολιτισμός &[/FONT][FONT=&quot] οι ρίζες του 2[/FONT]
[FONT=&quot]17 Εφαρμογές Πληροφορικής 2[/FONT]
[FONT=&quot]18. Αισθητική Αγωγή (Στοιχεία Θεατρολογίας,[/FONT][FONT=&quot] Μουσική και Εικαστικά) 2[/FONT]
[FONT=&quot]19. Ψυχολογία 2[/FONT]


Αυτά για την Α Λυκείου! Όσο για τα επιλογή, Β ξένη γλώσσα (γερμανικά, γαλλικά) και ψυχολογία εξετάζονται στις εξετάσεις, ενώ τα άλλα οχι, αλλά δεν μετραν στην διεξαγωγή του μέσου όρου.
Εμείς τα είχαμε όλα εκτος απο τον Ευρωπαϊκο πολιτισμό, και δεν ξερω αν ειναι στις εξετάσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kass0la

Νεοφερμένος

Η Kassy Christina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Εγώ θα πάρω Πληροφορική....είναι πολύ ωραίο μάθημα...! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω πηρα πληροφρικη για να ειμαι με 2-3 φιλους μου αλλα δε μου αρεσει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sed

Νεοφερμένος

Ο Στάθης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Τριανδρία (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Διάλεξα πληροφορική γιατί θα την χρειαστώ για μετά…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ παιδιά διάλεξα ο Ευρωπαικός πολιτισμός και οι ρίζες του.
Δεν ξέρω το θεωρώ ενδιαφέρον μάθημα...!!
Στο δικό μας σχολείο μπορούσαμε να επιλέξουμε ανάμεσα σε:
-Γερμανικά
- Ψυχολογία
-Πληροφορίκη
-Καλλιτεχνικά
-Ο Ευρ. Πολιτισμός και οι ρίζες του.
Εξετάσεις δεν γραφουμε σε πληροφορική και Καλλιτεχνικά αλλά θα βαθμολογηθούμε με βάση κάποια εργασία..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FΛNTOM™

Νεοφερμένος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Εγω Διαλεξα Πληροφορικη. Και Μας Είπαν ότι όση διάλεξαν Αισθητική αγωγή θα κάνουν μουσική, εικαστικά και θα διαλεξουν αναμεσα σε θεατρολογία και ψυχολογία. Αυτό δεν κατάλαβα πως θα γίνει εφ' όσων η ψυχολογία δεν έχει καμία σχέση με την αισθητική αγωγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Constantina!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Constantina! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 384 μηνύματα.
εγω πηρα πληροφρικη για να ειμαι με 2-3 φιλους μου αλλα δε μου αρεσει :mad:

Χμμμ... αυτό Φάιλερ δεν είναι καλό.. Καλύτερα να έπαιρνες κάτι που σου άρεσε κι ας μην ήσουν με τους φίλους σου.. Φιλίες θα κάνεις κι άλλες άλλωστε.. Ένιγουέι, δεν είμαι σίγουρη, αλλά νομίζω πως έχεις κάποιο περιθώριο να αλλάξεις μάθημα επιλογής.. Οπότε πήγαινε να δεις πως θα σου φανεί η πληροφορική κι αν δε σου αρέσει καθόλου, άλλαξέ το:)

Στα δικά μου τώρα... Μέχρι τη Δευτέρα θα πρέπει να έχω αποφασίσει ποιό μάθημα θα πάρω.. Είμαι ανάμεσα σε Πληροφορική και Ψυχολογία.. Εσείς βρε παιδιά τι μου προτείνετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Πληροφορική,μιας και δεν είναι εξεταζόμενο μάθημα και δεν μετράει στον Μ.Ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ειρηνάκι

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ειρηνάκι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Εγώ διάλεξα β ξένη γλώσσα,αν κ δεν το ήθελα πάρα πολύ αλλά λόγω του ότι ήθελα να είμαι με την κολλητή μου!αλλά εντάξει κανένα πρόβλημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top