Κόστος φοιτητικής ζωής

evg_steven

Νεοφερμένος

Η evg_steven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Αλήθεια??:hmm:Βρίσκομαι σε μια φάση που σκέφτομαι ότι,αν δεν πιάσω τους ΗΜΜΥ στην Αθήνα(που θα 'ναι το ιδανικό για μένα από άποψη οικονομικού..κατά τ' άλλα όμως δε θέλω καθόλου Αθήνα!:(),αν θα μπορούσα να τους δηλώσω αλλού και να μπορώ να περάσω,μην αναγκαστώ να το παρατήσω επειδή δε βγαίνω..Εξ αρχής η Ξάνθη μου άρεσε περισσότερο απ' όλα,αλλά οι δικοί μου σκέφτονται ότι θα είναι πολλά τα έξοδα...Όχι μόνο για να πηγαινοέρχομαι Ξάνθη-Δερβένι,αλλά γενικά...Που απ' ότι λες όμως δεν ισχύει....:hmm:(:clapup:)

Για τη σχολή δεν ξέρω(ποιότητα σπουδών) , πάντως τα ενοίκια και καφέδες, ποτά κλπ είναι πολύ φθηνά! Να μας προτιμήσεις :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Επειδή δεν με βλέπω να μπαίνω Αθήνα σε κάποιο τμήμα που να μ'αρέσει πολύ σκέφτομαι για σχολές εκτός Αθήνας....Η αλήθεια είναι όμως ότι θα είναι πάρα πολύ δύσκολο για τους γονείς μου από οικονομικής άποψης..Δεν το έχω συζητήσει ακόμα μαζί τους,γενικά δεν έχουμε συζητήσει πολύ για σχολές κ τέτοια, αλλά από Δευτέρα που θα ξέρουμε κ μόρια θα αναλύσουμε όλα τα πιθανά ενδεχόμενα..Αλλά σκέφτομαι ότι αν είναι να πάω επαρχία να μείνω σε εστία γιατί αλλιώς δεν βγαίνει...:/: Το έχω ψάξει λίγο το θέμα κ δεν νομίζω να είναι άσχημα η όλη κατάσταση..! Υπάρχει κανείς στην ίδια κατάσταση με μένα ή κάποιος που έχει ήδη περάσει εκτός κ μένει σε εστία να ακούσουμε εντυπώσεις κ απόψεις??
Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Γιατί τι κακό έχει η Λάρισα?Με ενδιαφέρει πολύ αυτό γιατί είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι ως νούμερο 2 στο μηχανογραφικό την Ιατρική Λάρισας.Εδω στο φόρουμ έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τη συγκεκριμένη πόλη

μαλακιες σου λεει.μια χαρα πολη ειναι η Λαρισα με φθηνα ενοικια και αρκετη νυχετρινη ζωη.Για τη σχολη δε μπορω να εκφερω αποψη,δε γνωριζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
αν θες κοντα στην θεσσαλονικη ιωαννινων ειναι καλυτερα.και σαν πολη και σαν σχολη
Τα Γιάννενα λέω να τα βάλω 3η επιλογή γιατί απ όσο ξέρω είναι πιο μακριά απ τη Θεσσαλονίκη σε σχέση με τη Λάρισα.Κάνω λάθος?
Και όταν λέτε παιδιά "νυχτερινή ζωή" τι ακριβώς εννοείτε?Γιατί αν πχ λέτε για σκυλάδικα και κλάμπ,δεν είμαι και φαν.Τα σκυλάδικα τα απεχθάνομαι,τα κλαμπ είναι ωραία αλλά για μία στο τόσο,όχι συνέχεια.Εναλλακτικές δεν υπάρχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Τα Γιάννενα λέω να τα βάλω 3η επιλογή γιατί απ όσο ξέρω είναι πιο μακριά απ τη Θεσσαλονίκη σε σχέση με τη Λάρισα.Κάνω λάθος?
Και όταν λέτε παιδιά "νυχτερινή ζωή" τι ακριβώς εννοείτε?Γιατί αν πχ λέτε για σκυλάδικα και κλάμπ,δεν είμαι και φαν.Τα σκυλάδικα τα απεχθάνομαι,τα κλαμπ είναι ωραία αλλά για μία στο τόσο,όχι συνέχεια.Εναλλακτικές δεν υπάρχουν?

Η Λαρισα τουλαχιστον ως ''νυχτερινη ζωη''εχει τα παντα.Απο καφετεριες και ρεμπεταδικα μεχρι μπουζουκια και κλαμπ.Η Λαρισα ειναι πιο κοντα και πιο φθηνα στο να ερθεις θα σου βγαινει.εχει τραινο ανα 2 ωρες..20 ευρω θα σου βγαινει με την επιστροφη αν περασεις εδω.1ωρα και 35 λεπτα ειναι με το τραινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Τα Γιάννενα λέω να τα βάλω 3η επιλογή γιατί απ όσο ξέρω είναι πιο μακριά απ τη Θεσσαλονίκη σε σχέση με τη Λάρισα.Κάνω λάθος?
Και όταν λέτε παιδιά "νυχτερινή ζωή" τι ακριβώς εννοείτε?Γιατί αν πχ λέτε για σκυλάδικα και κλάμπ,δεν είμαι και φαν.Τα σκυλάδικα τα απεχθάνομαι,τα κλαμπ είναι ωραία αλλά για μία στο τόσο,όχι συνέχεια.Εναλλακτικές δεν υπάρχουν?
Ειναι καλυτερη η σχολη. Αυτο να κοιταξεις. Τωρα μια ωρα μπροστα μια πισω δεν ειναι θεμα. Και πιο ωραια πολη. Η Λαρισσα εχει χαλια καλοκαιρι .Πολυ ζεστη. Θα περνας δυο εξεταστικες και θα καιγεσαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
αν θες κοντα στην θεσσαλονικη ιωαννινων ειναι καλυτερα.και σαν πολη και σαν σχολη

Συμφωνώ. Απλά η ζωή είναι πολύ πιο ακριβή (αν είναι κριτήριο αυτό). Κατα τ'άλλα οι εγκαταστάσεις είναι χαζευτικές (ακα, τις χαζεύεις).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Συμφωνώ. Απλά η ζωή είναι πολύ πιο ακριβή (αν είναι κριτήριο αυτό). Κατα τ'άλλα οι εγκαταστάσεις είναι χαζευτικές (ακα, τις χαζεύεις).
Εμείς οι Γιαννιώτες ακριβοί;;; Σε παρακαλώ πολύ...
Καφές με θέα τη λίμνη μόνο 3,5 ευρώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Η Λαρισα τουλαχιστον ως ''νυχτερινη ζωη''εχει τα παντα.Απο καφετεριες και ρεμπεταδικα μεχρι μπουζουκια και κλαμπ.Η Λαρισα ειναι πιο κοντα και πιο φθηνα στο να ερθεις θα σου βγαινει.εχει τραινο ανα 2 ωρες..20 ευρω θα σου βγαινει με την επιστροφη αν περασεις εδω.1ωρα και 35 λεπτα ειναι με το τραινο.
Συμφωνώ με τον πάνο !!!! Ελάτε λάρισα και μετά κρίνετε!! μια χαρά πόλη είναι ούτε πολύ μεγάλη ούτε πολύ μικρή προσεγγίζεται εύκολα από τις περισσότερες πόλεις της ελλάδες εκτός αν είσαι από κανένα νησί....το μόνο αρνητικό που μπορούσα να βρω είναι ότι έχει λίγο ακριβό φοιτητικό εισητήριο...:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον πάνο !!!! Ελάτε λάρισα και μετά κρίνετε!! μια χαρά πόλη είναι ούτε πολύ μεγάλη ούτε πολύ μικρή προσεγγίζεται εύκολα από τις περισσότερες πόλεις της ελλάδες εκτός αν είσαι από κανένα νησί....το μόνο αρνητικό που μπορούσα να βρω είναι ότι έχει λίγο ακριβό φοιτητικό εισητήριο...:worry:
Απ ολες τις Ιατρικες της χωρας προσεγγιζετε δυσκολοτερα γιατι μπορει να ειναι στο κεντρο της Ελλαδας αλλα δεν εχει αεροδρομιο. Οσο για ενοικια,διασκεδαση κτλ τα Γιαννενα ειναι αρκετα καλα, οπως και το Ηρακλειο και μετα η Πατρα. Γενικα η Λαρισα ως πολη δεν ενθουσιαζει. Το μονο καλο ειναι οτι με τρενο την Θεσσαλια την γυρνας ευκολα (π.χ. μια μερα στον Βολο). Πηγαινε Γιαννενα καλυτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Απ ολες τις Ιατρικες της χωρας προσεγγιζετε δυσκολοτερα γιατι μπορει να ειναι στο κεντρο της Ελλαδας αλλα δεν εχει αεροδρομιο. Οσο για ενοικια,διασκεδαση κτλ τα Γιαννενα ειναι αρκετα καλα, οπως και το Ηρακλειο και μετα η Πατρα. Γενικα η Λαρισα ως πολη δεν ενθουσιαζει. Το μονο καλο ειναι οτι με τρενο την Θεσσαλια την γυρνας ευκολα (π.χ. μια μερα στον Βολο). Πηγαινε Γιαννενα καλυτερα.
Δεν νομίζω ότι είναι πολλοί οι φοιτητές που ταξιδεύουν ή σκοπεύουν να ταξιδεύουν με αεροπλάνο.:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Εμείς οι Γιαννιώτες ακριβοί;;; Σε παρακαλώ πολύ...
Καφές με θέα τη λίμνη μόνο 3,5 ευρώ:P

Αμ τα ενοίκια που τα βάζεις; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Απ ολες τις Ιατρικες της χωρας προσεγγιζετε δυσκολοτερα γιατι μπορει να ειναι στο κεντρο της Ελλαδας αλλα δεν εχει αεροδρομιο. Οσο για ενοικια,διασκεδαση κτλ τα Γιαννενα ειναι αρκετα καλα, οπως και το Ηρακλειο και μετα η Πατρα. Γενικα η Λαρισα ως πολη δεν ενθουσιαζει. Το μονο καλο ειναι οτι με τρενο την Θεσσαλια την γυρνας ευκολα (π.χ. μια μερα στον Βολο). Πηγαινε Γιαννενα καλυτερα.

Δεν ενθουσιάζει γιατί δεν έχει πολλούς φοιτήτες σε σχέση με γιάνεννα.....Εντάξει τέλεια τα γιάνεννα, φοιτητούπολη. Ηράκλειο- Πάτρα δεν έχω πάει ποτέ.... Τώρα για το αεροδρόμιο που λες εντάξει σπάνια οι φοιτητές ταξιδεύουν με αεροπλάνο εκτός αν είναι αν πολύ μακριά και τους βολεύει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον πάνο !!!! Ελάτε λάρισα και μετά κρίνετε!! μια χαρά πόλη είναι ούτε πολύ μεγάλη ούτε πολύ μικρή προσεγγίζεται εύκολα από τις περισσότερες πόλεις της ελλάδες εκτός αν είσαι από κανένα νησί....το μόνο αρνητικό που μπορούσα να βρω είναι ότι έχει λίγο ακριβό φοιτητικό εισητήριο...:worry:

θα μπει στο κινημα δε πληρωνω:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,404 μηνύματα.
Κομοτηνή, Γιάννενα ή Ρέθυμνο είναι πιο φτηνά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Πειτε λιγο εκτος απο το νοικι του σπιτιου,ποσο πληρωνεται μεσα σε εναν μηνα?Με ποσα την βγαζετε τον μηνα?Συμπεριλαμβανομενα ολα τα εξοδα μεσα εκτος απο το νοικι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Πειτε λιγο εκτος απο το νοικι του σπιτιου,ποσο πληρωνεται μεσα σε εναν μηνα?Με ποσα την βγαζετε τον μηνα?Συμπεριλαμβανομενα ολα τα εξοδα μεσα εκτος απο το νοικι

Αυτο εξαρταται απο το ατομο ρε.ξερω ατομο στη Λαρισα που τη βγαζει με 75 ευρω το μηνα και αλλο που τη βγαζει με 350.Αναλογα τις αναγκες και το πως εχει μαθει ο καθενας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Πειτε λιγο εκτος απο το νοικι του σπιτιου,ποσο πληρωνεται μεσα σε εναν μηνα?Με ποσα την βγαζετε τον μηνα?Συμπεριλαμβανομενα ολα τα εξοδα μεσα εκτος απο το νοικι

Πες μερος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Θεσσαλονικη.

Αλλα εγω θελω να πειτε εσεις πως την βγαζετε,οχι τι εχετε ακουσει κτλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Kαι εμένα ενδιαφέρει το νοίκι και τα έξοδα,είναι το πιο σημαντικό.Τα εισητήρια για το λεωφορείο πόσο κοστίζουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top