Κόστος φοιτητικής ζωής

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Ακριβώς! Αλλά και γενικά στα Γιάννενα οι τιμές είναι κάπως τσιμπημένες... ΠΑΝΤΟΥ!!

Καλά ντάξει ξέφυγα και λίγο... δε λέω ότι φταίει μόνο αυτό!! :P
Η αλήθεια να λέγεται!!

Πάντως κάποιος που δε μένει σε εστία το 800άρι θα το χρειαστεί.

Ε κι εγώ για να είμαι ειλικρινής δε στερούμαι τίποτα. Και για καφέ θα πάω, και για ποτό, και σε club, και για κανά κρασάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
800αρι μονο αν βγαινεις καθε μερα(που στις περισσοτερες σχολες δεν προλαβαινεις), διαφορετικα και με λιγοτερα εισαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
:blink: Μάλιστα!!

Συνήθως 900-950...
Τον προηγούμενο μήνα ξεφύγαμε λίγο... περάσαμε τα 1000!
Δε θα ξαναγίνει!! :redface:
:eek:χωρίς να θέλω να προσβάλω ή να φανώ αδιάκριτος,αλλά...Πού σκατά τα ξοδεύεις???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:eek:χωρίς να θέλω να προσβάλω ή να φανώ αδιάκριτος,αλλά...Πού σκατά τα ξοδεύεις???
Φάνηκες αλλά δε πειράζει!! :P

Λοιπόν... ας τα δούμε απλά τα πράγματα -όχι δε θα αποκαλύψω πού τα ξόδεψα όλα αυτά όσο κι αν καίγεσαι να μάθεις!!

350 ενοίκιο + γύρω στα 200 το μήνα (χοντρά-χοντρά) για το πετρέλαιο + 30 περίπου για εισιτήρια (0,80 έχει το 1) + 25 το ίντερνετ = 600 και κάτι χοντρά-χοντρά μόνο αυτά.

τη στιγμή που 600 και κάτι δίνουν άλλοι μαζί με εξόδους,σούπερμάκετ,νερά,τηλέφωνα,ταξιά,άντε και κανένα ρουχαλάκι-τσαντάκι-παπουτσάκι-βραχιολάκι που θα δεις και δε θα μπορείς να του αντισταθείς!!

εεε ναι κάτι δεν πάει καλά με τα Γιάννενα τότε!!
Εκτός κι αν δε βγαίνεις καθόλου δηλαδή πράγμα το οποίο εεε όπως και να το κάνουμε ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!

Θα πάω κι εγώ στις εστίες πάει και τελείωσε!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Για Γιάννενα 900άρι.

Συνήθως 900-950...
Τον προηγούμενο μήνα ξεφύγαμε λίγο... περάσαμε τα 1000!
Δε θα ξαναγίνει!! :redface:

Λιγότερα από 200 κάθε μήνα μένοντας σε εστίες. :clapup:

Μπας και επηρεάζει το φύλο; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
παντως πλεον τα νοικια τα κατεβαζουν αν πιεσεις λιγο ..και οσο να ναι ειναι μεγαλο συν να σου κοψει ο αλλος 50 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μπας και επηρεάζει το φύλο; :P
Χαχαχα τι θέλεις να πεις; :redface: Αν εννοείς για ψώνια στις αγορές κτλ, εγώ δεν ακουμπάω τα μαγαζιά τους για προφανείς λόγους.
παντως πλεον τα νοικια τα κατεβαζουν αν πιεσεις λιγο ..και οσο να ναι ειναι μεγαλο συν να σου κοψει ο αλλος 50 ευρω

Η δικιά μου σπιτονοικοκυρά (Άνω Γλυφαδιώτισσα) όταν είπαμε να κόψει κάτι, έστω 10ευρώ, είπε ότι δεν κόβει τίποτα. Έχει 12 διαμερίσματα στην οικοδομή μου και κρατάει σταθερές τις τιμές. Τι να πω... Ας είχαν καλύτερα σπίτια στα Γιάννενα, να υπήρχε μεγαλύτερος ανταγωνισμός. Μία τρώγλη 25τμ 40χρόνων τη νοικιάζουν 300ευρώ.

Δυστυχώς οι Γιαννιώτες ξέρουν ότι τα σπίτια τα έχουμε ανάγκη και θέλοντας και μη θα τα νοικιάσουμε γι'αυτό και τόσο ακριβά τα ενοίκια, εκμετάλλευση. Το ίδιο μου είπε και μία συμφοιτήτρια μου, που ο πατέρας της είναι μεσίτης εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Ο σπιτονοικοκύρης μας έριξε και λίγο την τιμή του ενοικίου:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Χαχαχα τι θέλεις να πεις; :redface: Αν εννοείς για ψώνια στις αγορές κτλ, εγώ δεν ακουμπάω τα μαγαζιά τους για προφανείς λόγους.


Η δικιά μου σπιτονοικοκυρά (Άνω Γλυφαδιώτισσα) όταν είπαμε να κόψει κάτι, έστω 10ευρώ, είπε ότι δεν κόβει τίποτα. Έχει 12 διαμερίσματα στην οικοδομή μου και κρατάει σταθερές τις τιμές. Τι να πω... Ας είχαν καλύτερα σπίτια στα Γιάννενα, να υπήρχε μεγαλύτερος ανταγωνισμός. Μία τρώγλη 25τμ 40χρόνων τη νοικιάζουν 300ευρώ.

Δυστυχώς οι Γιαννιώτες ξέρουν ότι τα σπίτια τα έχουμε ανάγκη και θέλοντας και μη θα τα νοικιάσουμε γι'αυτό και τόσο ακριβά τα ενοίκια, εκμετάλλευση. Το ίδιο μου είπε και μία συμφοιτήτρια μου, που ο πατέρας της είναι μεσίτης εκεί.
ναι εχω ακουσει κατι τρελα για τις τιμες εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
παντως πλεον τα νοικια τα κατεβαζουν αν πιεσεις λιγο ..και οσο να ναι ειναι μεγαλο συν να σου κοψει ο αλλος 50 ευρω

Δεν τα κατεβάζουν αν είναι καινούργιο συμβόλαιο, ενός έτους ας πούμε. Αν όμως είσαι 2+ χρόνια και είσαι καλοπληρωτής και διαπιστώσουν ότι διατηρείς το σπίτι σε καλή κατάσταση , ναι τα κατεβάζουν! Βασική προϋπόθεση η συνεννόηση και καλή σχέση με τον ιδιοκτήτη.
Υπάρχει και η δικαστική οδός αλλά αυτό συμφέρει περισσότερο για επαγγελματική στέγη, που τα ενοίκια είναι μεγάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Παιδιά στα Γιάννενα μην ξεχνάτε ότι εκτός από τα βαρβάτα ενοίκια έχουμε και πετρέλαιο από Οκτώβρη με αυτό να καίει κάθε μέρα. :/:
Αν το ανάψουν. :whistle:

Πάντως πανάκριβη πόλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Παιδια εκανα μια ερευνα πριν λιγο καιρο στις Σερρες Καβαλα Λαρισα και εχει πολυ φθηνα σπιτια με 150 ευρω νοικι .. γιατι ακουω εδω περα συνεχεια μεγαλα ποσα πανο απο 200 ευρω?? Κανενας φοιτητης απο Σερρες/Καβαλα/Λαρισα να μου πει τι παιζει εκει γενικα με νοικι , ζωη???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
στη λαρισα τα νοικια όντως ειναι φθηνα!ειναι πολύ ωραια πολη και ησυχη!
εχει καλη φοιτιτικη ζωη και πολλές δραστηριότητες να ασχοληθεις!εγω προσωπικά πήγαινα και έτρεχα στο alkazar που ναι υπέροχο παρκο,δίπλα στο ποτάμι και ασχολήθηκα εθελοντικά με το θέατρο και την ιππασία! ένα χρόνο σπουδαζα εκει και ομολογω να πω ήταν πολύ καλα!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
στη λαρισα τα νοικια όντως ειναι φθηνα!ειναι πολύ ωραια πολη και ησυχη!
εχει καλη φοιτιτικη ζωη και πολλές δραστηριότητες να ασχοληθεις!εγω προσωπικά πήγαινα και έτρεχα στο alkazar που ναι υπέροχο παρκο,δίπλα στο ποτάμι και ασχολήθηκα εθελοντικά με το θέατρο και την ιππασία! ένα χρόνο σπουδαζα εκει και ομολογω να πω ήταν πολύ καλα!!:)
Που έμενες στην Λάρισα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kit-kat

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kit-kat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,739 μηνύματα.
Που έμενες στην Λάρισα;;
έμενα κέντρο! :) σπουδαζα στο τει αλλα δεν μ αρεσε η σχολη και εδωσα με το 10 τις 100 και εφυγα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Superhuman

Δραστήριο μέλος

Ο Νικηφόρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 797 μηνύματα.
Αφήστε τη τη Λάρισα παιδιά!Πηγαίντε σπουδάστε πουθενά αλλού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marakiiilove

Νεοφερμένος

Η marakiiilove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 99 μηνύματα.
για κρητη ξερετε τιμες σε ενοικια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Narcissa

Νεοφερμένος

Η Narcissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Θεσσαλίας (Λάρισα) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Αφήστε τη τη Λάρισα παιδιά!Πηγαίντε σπουδάστε πουθενά αλλού!

Γιατί τι κακό έχει η Λάρισα?Με ενδιαφέρει πολύ αυτό γιατί είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι ως νούμερο 2 στο μηχανογραφικό την Ιατρική Λάρισας.Εδω στο φόρουμ έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τη συγκεκριμένη πόλη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trelomarw

Νεοφερμένος

Η Trelomarw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γιατί τι κακό έχει η Λάρισα?Με ενδιαφέρει πολύ αυτό γιατί είναι κοντά στη Θεσσαλονίκη και σκέφτομαι ως νούμερο 2 στο μηχανογραφικό την Ιατρική Λάρισας.Εδω στο φόρουμ έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια για τη συγκεκριμένη πόλη
αν θες κοντα στην θεσσαλονικη ιωαννινων ειναι καλυτερα.και σαν πολη και σαν σχολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

youhou

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο takis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 352 μηνύματα.
Γιατί τι κακό έχει η Λάρισα?
Μυρίζει τυρι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top