Κόσμια εμφάνιση στα σχολεία

Πώς πρέπει να είναι η εμφάνιση στο σχολείο (μαθητών + καθηγητών);
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 82)

CaneSenpai

Δραστήριο μέλος

Ο CaneSenpai αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 661 μηνύματα.
Ενω εμεις τα αγορια τι επιλογες εχουμε? T-shirt με βερμουδα η τζιν. Προκλητικοι δεν μπορουμε να γινουμε με κανενα ρουχο νομιζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Στις εξετάσεις καλά σιγά:P
Ρε εμείς έχουμε μια που από τον Φεβρουάριο φοράει σόρτς-μαγιό χωρίς καλσον :P

Πλάκα πλάκα και εμάς μας το κάνουν αυτό, είναι μια κοπελιά όλο το χειμώνα με τοπάκι και ξεσκισμένο τζην. Εντάξει γάμησε τη την κόσμια εμφάνιση, ΔΕΝ ΚΡΥΩΝΕΙΣ;;;;

Τρία ζώα που δεν κρυώνουν στους μείον κελσίου.
  1. Η πολική αρκούδα
  2. Ο πιγκουίνος
  3. Η ξεκωλιάρα καγκούρω με το σορτσάκι βρακί και το μποτάκι μηχανής στο αρχαίο μηχανάκι του γκόμενου της

:bleh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Στις εξετάσεις καλά σιγά:P
Ρε εμείς έχουμε μια που από τον Φεβρουάριο φοράει σόρτς-μαγιό χωρίς καλσον :P

Κλασικά κάθε φορά που κάποια φοράει κάτι "προκλητικό "
Αγόρια->πω πω κοίτα μία κωλ....αρα ή κάτι τέτοιο
Κορίτσια-> Πολύ τσούλα η ....... κοίτα τι φοράει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είμαι κατά αυτής της προκατάληψης Dr. K αλλά η συγκεκριμένη πέρα του ότι το φορούσε με -10 βαθμούς εδώ που μένουμε. Έλεγε: πωπω μα τι ωραίο κώλο που έφτιαξα.
Με συγχωρείς αλλά όπως και να την σχολίασαν όλοι δίκαιο είχαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,415 μηνύματα.
Για μένα Η καλύτερη περιπτωση θα ηταν να φορανε όλοι ίδιες στολες για να μην ξεχωρίζει ο εχων οικονομική ευχέρεια και ο μη έχων.



Επειδή όμως σε αυτό θα υπηρχαν διαφορες αντιδράσεις, οι μαθητες θα πρεπει να αρκεστουν στο να ντυνονται απλα. Τωρα αν η αλλη θελει να επιδεικνύει τα προσόντα της και να ντυνεται υπερβολικά λιτά :P μπορεί να το κανει αλλου. Θυμαμαι στο λυκειο, εναν που το επαιζε γκομενος και αντισυμβατικος επαναστατης, κατεβαζε το φαρδυ τζιν και φαινοταν το μισο βρακί του. Ήμουν τωρα εγώ υποχρεωμένος να βλεπω μπροστά μου το σωβρακο του καθένα ; Εκτός απο τα δικά μας γουστα πρεπει να καταλαβαίνουμε ποτε γινομαστε ενοχλητικοι για τους αλλους και σε τι βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θυμαμαι στο λυκειο, εναν που το επαιζε γκομενος και αντισυμβατικος επαναστατης, κατεβαζε το φαρδυ τζιν και φαινοταν το μισο βρακί του. Ήμουν τωρα εγώ υποχρεωμένος να βλεπω μπροστά μου το σωβρακο του καθένα ; Εκτός απο τα δικά μας γουστα πρεπει να καταλαβαίνουμε ποτε γινομαστε ενοχλητικοι για τους αλλους και σε τι βαθμό.

Αυτό ήταν συχνό φαινόμενο όταν πήγαινα γυμνάσιο! :hehe:

Ακόμη κρατεί αυτή η "μόδα"; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
Είμαι κατά αυτής της προκατάληψης Dr. K αλλά η συγκεκριμένη πέρα του ότι το φορούσε με -10 βαθμούς εδώ που μένουμε. Έλεγε: πωπω μα τι ωραίο κώλο που έφτιαξα.
Με συγχωρείς αλλά όπως και να την σχολίασαν όλοι δίκαιο είχαν.

Καλά δεν την ξέρω την συγκεκριμένη και δεν μπορώ να πω κάτι απλά ξέρω ότι υπάρχουν αρκετές που έρχονται στο σχολείο για να κάνουν πασαρέλα
Εγώ χαρακτηριστικά θυμάμαι ..
Β λυκείου ,βιολογία ,καθηγητής ένας τύπος γύρω στα 60-62 ΠΟΛΥ προσβλητικός με όλους είχε πει σε μία συμμαθήτρια μου

Εσύ κοπέλα πως μπερδεύτηκες και ήρθες εδώ? ......δεν θυμάμαι να έχει εδώ κοντά οίκο ανοχής ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Καλά δεν την ξέρω την συγκεκριμένη και δεν μπορώ να πω κάτι απλά ξέρω ότι υπάρχουν αρκετές που έρχονται στο σχολείο για να κάνουν πασαρέλα
Εγώ χαρακτηριστικά θυμάμαι ..
Β λυκείου ,βιολογία ,καθηγητής ένας τύπος γύρω στα 60-62 ΠΟΛΥ προσβλητικός με όλους είχε πει σε μία συμμαθήτρια μου

Εσύ κοπέλα πως μπερδεύτηκες και ήρθες εδώ? ......δεν θυμάμαι να έχει εδώ κοντά οίκο ανοχής ......

τι ζωα διδασκουν, θα επρεπε την επομενη να ειναι σπιτι του. ζωα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
τι ζωα διδασκουν, θα επρεπε την επομενη να ειναι σπιτι του. ζωα

Ναι ότι και αν είχε φορέσει δεν έπρεπε να το πει αυτό ....Την επόμενη μέρα είχε γίνει χαμός με τους γονείς τις αλλά τελικά δεν έγινε τίποτα ,απλά έκλεισε το θέμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aναΐς

Νεοφερμένος

Η Aναΐς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι δικαίωμά μας να προσδιορίζουμε ελεύθερα την προσωπικότητά μας και να επιλέγουμε ελεύθερα την ενδυμασία μας σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής μας. Αρκεί, βέβαια, να μην υπερβάλουμε, φθάνοντας στα άκρα και ευτελίζοντας την ίδια μας την αξιοπρέπεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Νομίζω ότι είναι δικαίωμά μας να προσδιορίζουμε ελεύθερα την προσωπικότητά μας και να επιλέγουμε ελεύθερα την ενδυμασία μας σε όλες τις εκφάνσεις της ζωής μας. Αρκεί, βέβαια, να μην υπερβάλουμε, φθάνοντας στα άκρα και ευτελίζοντας την ίδια μας την αξιοπρέπεια.
Ποσο σωστηηηη! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,821 μηνύματα.
Νομίζω ότι το πρόβλημα ακροβατεί μεταξύ αξιοπρέπειας και ισοπεδωτισμού. Δεν έχουν όλα σχέση με το σεξουαλικό υπονοούμενο που κάποιες αμέσως να ανάγετε ως βασικό πρόβλημα. Κοιτάτε λίγο το δάσος. Ο καθένας μπορεί να ντύνεται όπως γουστάρει απλά με πλήρη συνείδηση των ευθυνών του. Γιατί υπάρχει μια γραμμή περί προσωπικής ελευθερίας. Κάποιοι μπορεί να γουστάρετε να αποκαλύπτετε τα επίμαχα προσόντα σας και κάλλη σας, μαγκιά σας. Όμως πόσο σέβεστε την ελευθερία του συνανθρώπου σας, να θέλει να σας βλέπει; :) Το σχολείο δεν είναι το δωμάτιό σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Νομίζω ότι το πρόβλημα ακροβατεί μεταξύ αξιοπρέπειας και ισοπεδωτισμού. Δεν έχουν όλα σχέση με το σεξουαλικό υπονοούμενο που κάποιες αμέσως να ανάγετε ως βασικό πρόβλημα. Κοιτάτε λίγο το δάσος. Ο καθένας μπορεί να ντύνεται όπως γουστάρει απλά με πλήρη συνείδηση των ευθυνών του. Γιατί υπάρχει μια γραμμή περί προσωπικής ελευθερίας. Κάποιοι μπορεί να γουστάρετε να αποκαλύπτετε τα επίμαχα προσόντα σας και κάλλη σας, μαγκιά σας. Όμως πόσο σέβεστε την ελευθερία του συνανθρώπου σας, να θέλει να σας βλέπει; :) Το σχολείο δεν είναι το δωμάτιό σας.

δηλαδη με συγχωρεις λες ειναι δικαιωμα του καθενος να ντυνεται οπως θελει,δηλαδη αν βγει γυμνος στους δρομους εξω ειναι δικαιωμα του??ξες υπαρχουν και υποχρεωσεις εκτος απο δικαιωματα.:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
δηλαδη με συγχωρεις λες ειναι δικαιωμα του καθενος να ντυνεται οπως θελει,δηλαδη αν βγει γυμνος στους δρομους εξω ειναι δικαιωμα του??ξες υπαρχουν και υποχρεωσεις εκτος απο δικαιωματα.:whistle:

Δεν είναι υποχρέωση βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,652 μηνύματα.
Εμένα, πάντως, μου άρεσε να πηγαίνω σαν τουρίστας :P

Εγώ ακόμα πηγαίνω σαν τουρίστας. Απλά δεν είναι σχολείο αλλά πανεπιστήμιο πλέον :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακόμα και στο Super Paradise της Μυκόνου επιβάλλεται στους γυμνιστές να βάλουν το μαγιό τους ή τέλος πάντων να ρίξουν κάτι πάνω τους όταν πηγαίνουν στους χώρους φαγητού ή ποτού. Σε λίγο καιρό, ακόμα και αυτοί θα είναι ντυμένοι βαρύτερα από κάποιες "μαθήτριες". Η αλήθεια είναι ότι οι στυλιστικές ακρότητες ενοχλούν την αισθητική μου αλλά δεν είναι εκεί το θέμα. Το θέμα κατά τη γνώμη μου είναι ότι δεν μπορούμε να συμφωνήσουμε στο τι είναι καλοβαλμένο και τι είναι ξέκωλο για να μπορέσουμε να συνεννοηθούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,780 μηνύματα.
Εγώ είμαι τι;ς άποψης ο καθενας εχει το στηλ του
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Δεν είναι υποχρέωση βασικά.

μα δεν καταλαβες ισως τι ειπα.αν βγει καποιος τσιτσιδος στους δρομους ειτε αντρας ειναι ειτε γυναικα δε θα τον παρουν με τις πετρες?αρα υποχρεωση της ευπρεπειας υπαρχει και ειναι απο ολους μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,060 μηνύματα.
Όλα είναι θέμα συνήθειας. Ακόμα και το σχολικό ...ντύσιμο της φωτογραφίας, γρήγορα θα έπαυε να μας κάνει εντύπωση.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

memento_mori

Νεοφερμένος

Η memento_mori αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Σόρρυ γκάιζ αλλά μερικοί το παραγαμ*τε.
Το σορτς το εγκρίνετε,(άμα έχει σωματάρα) επειδή σας καυλώνει. Αλλά μην τυχόν και βάλει η άλλη φούστα μέχρι το γόνατο,που της αρέσει,αλλά εσάς όχι,αμέσως ποδιά. Αν εσείς έχετε πρόβλημα να βλέπετε μέρη ανθρώπινου σώματος ή ρούχα που δεν σας αρέσουν,θέμα δικό σας,αλλά να το απαγορεύετε κιόλας στους άλλους,παραπάει.
Και ναι,είναι δικαίωμα να φοράει ο καθένας ο,τι θέλει και δεν σας πέφτει λόγος για αυτό. Αν δεν μπορείτε να βλέπετε στήθος,δεν μπορώ να κάνω κάτι,δεν είναι δικό μου το πρόβλημα.Δεν το σεξουαλικοποιώ εγώ άλλωστε.
Και το επιχείρημα "ποδιά,επειδή δεν έχουν μερικοί λεφτά για υπερτελή ρούχα" επίσης σακς. Το θέμα δεν είναι να μην έχει ο Χ/Ψ λεφτά,το θέμα είναι να μην το κανείς εσύ ζήτημα άξιο προσοχής. Ούτως ή άλλως και με ποδιά θα βρει ο πλούσιος τρόπο να το δείξει,αν θέλει. Αξεσουάρ,ζώνες,παπούτσια,τσάντες,και δεν έχει τελειωμό η λίστα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top