Κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
χαλαρωσε δεν χρειαζεται τοσο αγχος !!!! θα παθεις τιποτε !!!να σου πω και εγω εχω κατι μερες που δεν μπορω να δουλεψω.......ολο εκει ειναι το μυαλο μου και χωρις να εχω ιδιαιτερο αγχος!!!


εχω αγχος γιατι αν εχω πεσει δεν εχω σκοπο να ξαναδωσω τουλαχιστον οχι το μαιο
απο τοτε που βγηκα απο την αιθουσα που γραψαμε το ασκολτο (χαλια)
εχω ξενερωσει τοσο πολυ που δεν εχω ξανααγγιξει ιταλικα ...:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
δεν χρειαζεται ν απογοητευεσαι !!εγω οταν ξεκινησα ιταλικα δεν ειχα σκοπο να παρω πτυχιο απλα μου αρεσε η γλωσσα και ηθελα να μαθω!! στην πορεια ομως ειδα οτι τα πηγαινα καλα και ετσι εδωσα πρωτη φορα το μαιο το β1 ( το πηρα και με βαθμο ) τωρα χαλαρα αν κοπουμε το δινουμε οποτε θελουμε ...το θεμα ειναι να μαθαινουμε με ευχαριστηση την καταπληκτικη γλωσσα και οχι με αγχος για τα χαρτια .εκτος και αν το χρειαζεσαι αμεσα καπου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δεν χρειαζεται ν απογοητευεσαι !!εγω οταν ξεκινησα ιταλικα δεν ειχα σκοπο να παρω πτυχιο απλα μου αρεσε η γλωσσα και ηθελα να μαθω!! στην πορεια ομως ειδα οτι τα πηγαινα καλα και ετσι εδωσα πρωτη φορα το μαιο το β1 ( το πηρα και με βαθμο ) τωρα χαλαρα αν κοπουμε το δινουμε οποτε θελουμε ...το θεμα ειναι να μαθαινουμε με ευχαριστηση την καταπληκτικη γλωσσα και οχι με αγχος για τα χαρτια .εκτος και αν το χρειαζεσαι αμεσα καπου....


εννοειται οτι ειναι τελεια γλωσσα αλλα θελω να εχω τριβή με το να βλεπω ιταλικες ταινιες, να διαβαζω ιταλικα περιοδικα, να παω στην Ιταλία και όχι να τρεχω στο φροντιστήριο.....
ναι με βιαζει σαν μόρια για διορισμο στο δημοσιο γιατι αν τα εχω περασει θελω μετα να ασχοληθω με το toeic advanced... :iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolpan

Νεοφερμένος

Ο nikolpan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 52 μηνύματα.
εχεις δικιο τοτε....εγω διορισμενος ειμαι οποτε δεν εχω αγχος ...απλα να μην πηγαινουν οι κοποι χαμενοι .... η ιταλια ειναι τελεια παντως εχω παει 4 φορες ...σου συνιστω ανεπιφυλακτα!!!μαγεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexandrosk

Νεοφερμένος

Ο alexandrosk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
…μέρες τώρα κάθομαι στον υπολογιστή
του κρατικου τα αποτελεσματα
να μαθω και εχω κουραστει

εχω τη σελιδα του υπεπθ
ολη μερα ανοιχτη
μα ουτε φωνη ουτε ακροαση
τι κατασταση ειναι αυτη?

ακουω και για εναν κυριο
με βραχνη φωνη
μα ουτε αυτος δεν ξερει
ποτε η λιστα θα «υπογραφεί»

αγωνιώ γιατί μπορει να έχω πέσει
αγωνιω επίσης ποτε ο υπουργος θα παρει θέση!!

εχω ελπιδα ομως κρυφή ως την τελευταια στιγμή
πως θα χουμε ολοι περάσει του κρατικού την βάση!!

συνεχίστε το ποιηματάκι φιλοι μου καλοι
για να περασει η ώρα ως την «μεγάλη στιγμή»!!!

(δεν παιζω με τον πονο μας απλα βαρεθηκα να περιμένω και ειπα να κανουμε κατι για να περάσει η ώρα χιχι!!!) :bye::bye::bye:

και αν εχουμε περάσει θα πω "χαλάλι"
θα χαρώ εγώ και όλοι οι άλλοι
αν όμως έχουμε κοπεί
(κούφια να είναι η στιγμή)
θα το σκεφτώ πάρα πολύ
να δώσω και πάλι!

Γιατί δεν με φοβίζουν τα exams το Listenining και το ασκόλτο
είναι που από την αγωνία μου έχω φάει 10 molto!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oliga

Νεοφερμένος

Η oliga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
χα χα χα.... απιστευτος... τρομερη η συνεχεια... μ ανοιξες την ορεξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
και αν εχουμε περάσει θα πω "χαλάλι"
θα χαρώ εγώ και όλοι οι άλλοι
αν όμως έχουμε κοπεί
(κούφια να είναι η στιγμή)
θα το σκεφτώ πάρα πολύ
να δώσω και πάλι!

Γιατί δεν με φοβίζουν τα exams το Listenining και το ασκόλτο
είναι που από την αγωνία μου έχω φάει 10 molto!!!


yo man!!!:jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

piggybank

Νεοφερμένος

Ο piggybank αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
χαχαχα!!!!
ειστε φοβεροι ολοι σας χαλαρα σας απονεμουμε το νομπελ ποιησης του ischool!!!!
-----------------------------------------
θα τα ξαναπουμε αυριο.να στε καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Λοιπόν τι να πώ?? Ότι κι αν πω θα είναι λίγο!
Πήρα και μου είπαν τα ίδια με όλα τα προηγούμενα ποστ.!!
Πάντως σήμερα 100% δε θα βγουν!!!
Από αύριο..και βλέπουμεεεεεεεεεε!!!
ΕΛΕΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ποπο ρε παιδιά!Η αγωνια στο φουλ!
Πως αντεχετε μόνο!Εγω μπουρλότο θα τους έβαζα και μετα θα γκρεμιζα και οτι είχε απομείνει!:P
Eτσι που το λετε θα το σκεφτω για να δωσω τον Μαιο ΚΠΓ!:p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Τεο εγώ να πάω να δώσω και να περιμένουμε 3 μήνες τα αποτελέσματα δεεε λέει!!!
Δεν ξέρω γιατί έχουν καθυστερήσει αύτη τη φορά τόσο πολύ!!
Πάντως τέο εγώ προτίνω να το δώσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Για αυτό και γω σκεφτομαι να αποφύγω το ΚΠΓ με αυτα που ακούω για τα αποτελέσματα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
και αν εχουμε περάσει θα πω "χαλάλι"
θα χαρώ εγώ και όλοι οι άλλοι
αν όμως έχουμε κοπεί
(κούφια να είναι η στιγμή)
θα το σκεφτώ πάρα πολύ
να δώσω και πάλι!

Γιατί δεν με φοβίζουν τα exams το Listenining και το ασκόλτο
είναι που από την αγωνία μου έχω φάει 10 molto!!!

κι αναρωτιεμαι ποτε θα βγει
στη σελιδα η ανακοινωση αυτη:
"Αναζήτηση αποτελεσμάτων εξετάσεων ΚΠγ Νοεμβριου 2009"
για να παω στη βαϊνά(εκει που κανω αγγλικα)
να της πω με μεγαλη μου χαρα
πως δυστυχως δεν εχω κοπει
και δε χρειαζεται να παω ξανα εκει,
στου αγιου ρηγανα τη 2η σχολη,
να περιμενω μιση ωρα
να παρω στα χερια μου την κολλα
με τα θεματα που ηταν και κουφα
και προσπαθουσα να αντιγραψω στα κρυφα
απο τον μπροστινο μελαχρινο
που εφαγε κραξιμο τρελο
επειδη στο listening πηγε να με βοηθησει
και η επιτηριτρια κοντεψε να τον γ*μησει!

:lol::lol:

η φαση ειναι οτι το εγραψα χωρις να σκεφτω,μονοκοπανια:lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Τέλειο:D..Mωρό είσαι τέλεια :p

Τέρμα τα off όμως..Υπάρχει θέμα για να γράφετε τα ποιήματα σας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
χαχα,thnx μαναρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
ρεεεε... περιμενετε αυριο...
υπαρχει μια περιπτωση να βγουν!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ρεεεε... περιμενετε αυριο...
υπαρχει μια περιπτωση να βγουν!!!:P


....βασίζεσαι σε εμπεριστατωμένα στοιχεία η υποθέτεις????!!!!!!!!!:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 160 μηνύματα.
δυστυχως...υπο8ετω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
αλλα δεν ξερεις...
αργα η γρηγορα πρεπει να βγουν....
αρα...:):P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maira

Νεοφερμένος

Η maira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
δυστυχως...υπο8ετω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:(
αλλα δεν ξερεις...
αργα η γρηγορα πρεπει να βγουν....
αρα...:):P:)


μακάρι!!! ελπίζω να είναι γρήγορα!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos_p

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Manos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Ας ελπίσουμε πως θα βγουν σήμερα τα αποτελέσματα!!
Είχα ξαναδώσει προπερσι ΚΠΓ και όλα είχα πάει οκ!! Και οργάνωση και γρήγορα τα αποτελέσματα...Τώρα γιατί??
Αντε να βγουν μήπως πάω για το Γ1 το Μάιο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top