Κοροϊδία στο σχολείο

κοριν

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν ξέρω...Ισως και να εχετε δικιο σ' αυτα που λετε αλλα αλλιως δεν καταλαβαινουν αυτοι οι ανθρωποι.Πρεπει να τους κανω να με φοβουντε για να σταματησουν εντελως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Κι εμενα μερικοι συνεχιζουν να με κοροϊδευουν αλλα αυτος που το αρχισε,και μου εβγαλε το παρατσουκλι τον πηγα στη διευθυντρια (ξανα)και του εδωσε 3ημερη αποβολη! Τώρα οτι και να πουν οι φιλοι του δεν δινω σημασια και βαζω ενα γνωστο μου να καθαρισει για εμενα.Δεν με ενοχλει πια τοσο πολυ αυτο το θεμα και πιστευω πως αρχισαν να με φοβουντε εκεινα τα παιδια.Προσπαθουν απλα να μου τραβηξουν την προσοχη και να με κανουν να νιωσω σαν κι αυτους.Ας πουν οτι θελουν..Εγω εγραψα τα ονοματα τους στην κυριολεξια κατω απο τα παπουτσια μου και δε δισταζω να τους τα δειχνω!Δεν θα τους ξαναφησω να με κανουν να νιωσω σαν κι αυτους.Τωρα στην πραγματικοτητα ομως μου ειναι αδιαφορο το τι ειπε ο καθενας για εμενα επειδη εχω βαρεθει να στεναχωριεμαι εξαιτιας τους.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Δεν ξέρω...Ισως και να εχετε δικιο σ' αυτα που λετε αλλα αλλιως δεν καταλαβαινουν αυτοι οι ανθρωποι.Πρεπει να τους κανω να με φοβουντε για να σταματησουν εντελως.

δεν φοβουνται αυτοι.ο σκοπος ειναι να καταλαβουν οτι αυτα που λενε για σενα και σε κοροιδευουν εσυ τα ΑΓΝΟΕΙς κι οτι δεν σε πειραζει.γιατι αν καταλαβουν οτι σε ενοχλει θα το τραβηξουν μεχρι τελος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis1214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο stathis1214 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 267 μηνύματα.
Δεν ξέρω...Ισως και να εχετε δικιο σ' αυτα που λετε αλλα αλλιως δεν καταλαβαινουν αυτοι οι ανθρωποι.Πρεπει να τους κανω να με φοβουντε για να σταματησουν εντελως.
Αν ειναι οι κλασσικοι τσογλανοι που υπαρχουν σε καθε σχολειο οχι απλα δε θα σε φοβηθουν αλλα μπορει να το θεωρησουν ''προσβολη'' και να κανουν ακραια πραγματα. Απλα αγνοησε τους περνα χρονο με την παρεα σου και γενικα με ατομα που σε στηριζουν και μην κανεις τον κοπο να ασχοληθεις.Αυτοι θα βρουν κατι αλλο να ασχοληθουν διασκεδαζουν οσο βλεπουν οτι σε επιρρεαζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheStranger

Νεοφερμένος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Παιδιά θα σας πώ οτι το ξύλο δεν πιάνει..ήταν ένας που μου την έμπαινε οταν δεν ήμουν με την παρέα μου..τις εφαγε στην κυριολεξια ,σταματησε για κανα μηνα κ μετα συνεχισε πάλι να ερχεται και να μου το παίζει κάποιος..εντάξει μερικοι είναι και τρελες μαζώχες ..τι να κάνουμε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά θα σας πώ οτι το ξύλο δεν πιάνει..ήταν ένας που μου την έμπαινε οταν δεν ήμουν με την παρέα μου..τις εφαγε στην κυριολεξια ,σταματησε για κανα μηνα κ μετα συνεχισε πάλι να ερχεται και να μου το παίζει κάποιος..εντάξει μερικοι είναι και τρελες μαζώχες ..τι να κάνουμε?:P


TheStranger στην πραγματικότητα και να του έριξες ξύλο ,γιατι σε προκάλσε ή συστηματικά σε προσβάλλει δες το και αλλιώς.

Οταν σε κοροϊδεύει εχεις διαπιστώσει αν λέει τα ίδια πραγματα? :)

Αν σε κοροϊδευει και αυτα που σου λεει τα εχεις ακούσει ένα εκατομμυριο φορές τοτε το μονο που εχεις να κάνεις ειναι να διασκεδάσεις και να γελάς μαζί του ή να βαριέσαι. :whistle:

Εξαλλου να έχεις υπόψη σου ότι οταν λέμε κατι το ίδιο εκατό φορές στην πραγματικότητα μπαινουμε σε ένα κύκλο επανάληψης και λέμε τις ίδιες κουβέντες.Επομένως το να σε κοροϊδεύει κάποιος λέγοντας το ίδιο και το ίδιο στην πραγματικοτητα καταντάει να είναι βαρετός :whistle: :whistle: :whistle:

Και δες το και απο την θετική του πλευρά.Εσυ τον χτυπησες γιατι έχεις λόγο ενω αυτος σε κοροϊδευει εκφραζοντας απόψεις με κενο νόημα και χωρις να υπάρχει κάποια συγκεριμένη αιτία και εφοσον σε κοροϊδευει αναφέροντας τα ίδια και τα ίδια και λεει λόγια του αέρα τοτε μην δίνεις σημασία και πολύ.

Το καλυτερο χτύπημα για αυτούς που σε ειρωνεύονται είναι να αποδέχεσαι ολα οσα σου λένε και να γέλας χωρις να σε πειραζουν οι προσβολές τους.Πιστεψε αυτο πιάνει σε όλους ανεξαιρετως.Οταν βλέπουν κάποιον που τον προσβάλλουν ασχημα και ό άλλος αντι να ενοχλείται γελαέι και αντιδράει θετικά τους πιανει τετοιος πανικός που είτε αδιαφορούν είτε τους πιανει απελπισία και κάνουν την βλακεία να βρίζουν ακομα περισσότερο. :D

Οι λύσεις είναι να ανταπαντάς σε οτι σου λένε και να μην του δίνεις περιθώριο να σε καβαλάνε και να σε ειρωνεύονται ή εφοσον τα ζηταει ο οργανισμός τους να τους ρίχνεις που και που καμια φάπα ή να αδιαφορείς .

Η καλυτερη λύση είναι απο τη μια να υπερασπίζεσαι τον Εαυτο σου και απο την άλλη να αδιαφορείς και σε ακραιες περιπτωσεις Ανθρώπων να ρίχνεις άγριο ξυλο αναλογα με τα άτομα και την περίσταση ή ηπια χαστούκια. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καποτε δεν έδινα σημασία στα περιστατικα της σχολικης βίας καθως πιστευα πως ολοι μας ως εφηβοι είχαμε τις επιπωλαιοτητες μας και μεσα στα πλαίσια της Ανωριμοτητας ηταν φυσιολιογικο να υπηρχαν αντιπαραθεσεις και σε καποιο βαθμό εντασεις μεταξυ εφήβων.Απο τότε που το 2011 ακουσα την διαφήμιση του Αντωνη Κανακη για το φαινομενο της σχολικης βίας και την τεραστια επεκταση που πηρε αναρωτιεμαι ποσο ξεφυγε η Κοινωνία.Το περιβάλλον του σχολείου είναι ενας σημαντικος παραγοντας για τον Ανθρωπο τοσο στο μορφωτικο του επιπεδο και τις σπουδες του στο Πανεπιστημιο οσο και για την παιδεία που θα λαβει και την ηθικη διάπλαση.Το σχολειο επιπλεον αποτελει για τον Ανθρωπο τον δρόμο για την δημιουργια των κοινωνικων επαφων και για την επεκταση του κοινωνικου του κύκλου.Παρόλα αυτα αν η βια σε ολες τις μοφες της ξεφυγε περα απο καθε ελεγχο τοτε θα πρεπει και εμείς η νεα γενια να το λαβουμε σοβαρα υποψη μας οταν θα κανουμε οικογενεια και να προστατέψουμε το μέλλον των παιδιων μας απο περιστατικα βίας.Εχω μπει επισης και σε άλλες κοινωνικες ιστοσελιδες που εχουν σχεση με κοινωνικά θέματα οπως είναι και το θέμα της σχολικής βίας και με εντυπωσιασαν που ορισμενοι ερευνητες απο τις αναφορες τους σε διαφορα σχολεία της Ελλαδας λενε οτι εμεις οι πολιτες δεν θα πρεπει να καθησυχάζουμε αλλα υπαρχει συναγερμος.

Δεν μπορω να πω οτι η σχολικη βία υπάρχει σε ολα τα σχολεία της Ελλαδας,γιατι μια τετοια περιπτωση θα ηταν πρωτον εμποδιο στην εξέλιξη και στην πρόοδο της Κοινωνίας και θα ήταν ενα φαινόμενο κοινωνικης καταστροφής.Παρολα αυτα για να μας προειδοποιούνε οι Ανθρωποι που μελετουν φαινόμενα Βίας στα σχολεία οτι υπαρχει συναγερμος και οτι η κατασταση ξεφυγε περα απο καθε ελεγχο σημαινει πως η κατασταση είναι αρκετα σοβαρή.

Προσωπικα δεν έχω κατι άλλο να πω.Θα παραθέσω ενα βίντεο του youtube που κανει αναφορα στην σχολικη βία.Είναι ενα ωραιο τηλεοπτικο σποτ του Αντωνη Κανακη που κανει την διαφημίση της σχολικης βίας αφιλοκερδώς.

Οριστε και το βίντεο https://www.youtube.com/watch?v=RGOnfpRXI9E
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν διναμε σημασια σε οσα ανοητα παιδακια μας κοροϊδευαν στο σχολειο τωρα θα ειχαμε αυτοκτονήσει. Γραψε τους ολους κανε οτι θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alexbz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο alexbz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εγω ειμαι ο bully του σχολειου μου χαχαχα!ενα απι τα χειροτερα τεχνικα λυκεια που υπαρχουν!στην πρωτη λυκειου τις τρως απο τς χωριατες στν δευτερα τα ιδια στην τριτη λυκειου γινεσε εσυ χωριατης!χΔ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν διναμε σημασια σε οσα ανοητα παιδακια μας κοροϊδευαν στο σχολειο τωρα θα ειχαμε αυτοκτονήσει. Γραψε τους ολους κανε οτι θες


Θεωρω εντελως παρολογο και ανοησία το να θέλει κάποιος να αυτοκτονησει απο την κομπλεξικη συμπεριφορα ορισμενων ηλίθιων που δεν ξερουν την αξία της εκτιμησης και πιστεύουν ότι ολος ο κόσμος είναι δικος τους.Να έχεις υποψη σου ότι οπως σε προκαλουν οι ηλιθιοι και σε φερνουν στα ακρα μπορείς να κανεις και εσυ το ίδιο.Δεν χρειαζεται σε καμία περίπτωση να αυτοκτονησεις για τοσο τιποτενιους λόγους.Απλα τα περιστατικα βίας εχουν ως ενα βαθμό παρουσιασει μια αυξηση,αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι το προβλημα δεν μπορει να αντιμετωπιστεί.Σε κάθε προβλημα υπαρχει παντοτε και η λυση.Το θεμα είναι οτι παλιοτερα στην Ελλαδα δεν απασχολουσε τις οικογενειες το θέμα της σχολικης βίας.Το μονο που ενδιάφερε τις οικογενειες να διαβαζει το παίδι τους τα μαθηματα του.Ωστοσο αυτή η αδιαφορία στα φαινόμενα σχολικης βίας δεν γίνοταν αντικείμενο απασχολησης στις οικογενειες.Οσο δεν προβληματιζε τις οικογένειες τοσο η βία επαιρνε αυξηση.Μάλιστα τα θύματα που δεχονται επιθεσεις απο συμμαθητές τους ή και απο μεγαλυτερες τάξεις δεν το έκαναν αναφορα στους γονεις τους ωστε να μην τους στεναχωρεσουν.Εστι ομως τα θύματα με το να μην κανουν αναφορα στους γονείς τους επετρεπαν στους Θυτες να τους κανουν την ζωη δύσκολη και να τους δημιουργουν χωρις λόγο ψυχολογικα προβληματα.

Επιπλεόν μια απο τις επικινδυνες συμπεριφορες διαφορων τυπων Ανθρώπων είναι και οι Υβριστες.Οι Υβριστες αν εχουν επιρροή σε ηλιθιους και καταφέρνουν να τους παίρνουν με το μερος τους είναι μια επικινδυνη κατασταση.Οι Υβριστες με επιρροη μπορουν να παρακινησουν κάποιον όπως γίνεται συχνα στο να κανουν διαφορες βλακειες οπως το να καταστρεφουν δημοσιες περιουσίες ή και το πιο σημαντικο να πειραξουν κάποιον.Μπορει επιπλέον και ενας υβριστης να πειραξει εναν σωματικα δυνατο Ανθρωπο.Αυτο προφανως ξέρεις τι σημαίνει.Αν ο σωματικα δυνατός Ανθρωπος συγκρουστεί με τον Υβριστη την στιγμη φυσικα που ο Υβριστής τον προκαλεί τότε το αποτελεσμα θα είναι η αιματοχυσία και η καταληξη στο νοσοκομείο.Η λύση στο προβλημα σε καθε περιπτωση κυρίως στους Υβριστες είναι η αδιαφορία και η αναφορα στον Διευθυντη του σχολείου.Είναι τόσο απλες οι καταστασεις που δεν χρειαζεται να περάσεις απο την διαδικασία της Βίας.Μπορείς με την αδιαφορια και με την απλότητα των απαντησεων χωρις να προσπαθείς να πετας ευφυολογίες ωστε να την πεις σε καποιον να αντιμετωπισεις με απολυτη ευκολία τους Υβριστες.

Η αδιαφορία είνα χρησιμο οπλο σε καταστασεις που βλεπεις οτι είναι ελαφρως ζορικες και σου προκαλουν ελαφρως μια Αναστατωση.Βεβαια να ξεκαθαρίσουμε όπως είπα και στο παραπάνω ποστ ότι η βια στα ελληνικα σχολεία δεν είναι μια γενικευμενη κατασταση.Τείνει βεβαια στο να γίνει μια γενικευμενη κατασταση.Δηλαδη υπάρχει μια σημαντικη πλειοψηφία ελληνικων σχολίων οπου η βια παρουσιαζεται σε μεγαλη εξαρση.Στην εξαρση της Βίας οφείλονται παραγοντες οπως τα οικογενειακα προβληματα,η κακομαθεια του παιδιου μεσα στην οικογενεια όπου τα εχει ολα δικα του,η Υπερηφανεια ενος Ανθρωπου για την εξωτερικη του εμφάνιση σε σημείο φυσικα να υποτιμαει αλλους Ανθρωπους που δεν εχουν ελκυστικοτητα στην εμφανιση τους και ο ρατσισμος που υπαρχει στον κοσμο περι της Ανωτερότητας του πολιτισμου και της φυλης.Ολα αυτα τα χαρακτηριστικα σε συνολικο επίπεδο προκαλουν εξαρηση της βίας.

Η Βία στα σχολεία ειναι μια κατασταση που εχει παρει εξαρση σε αρκετα ελληνικα σχολεία.Οχι σε ολα γιατι τότε θα μιλουσαμε για γενικευμένη κατασταση.

Παρόλα αυτα απαιτει προσοχη,ηρεμία αλλα και μια σοβαρη προειδοποίηση τοσο για τους Θυτες και τα θύματα οσο και για όλες τις οικογένειες.Καλο θα είναι να μην υπαρχει αδιαφορία,αλλα αναφορα και ενημέρωση στα περιστατικά σχολικής βίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θεωρω εντελως παρολογο και ανοησία το να θέλει κάποιος να αυτοκτονησει απο την κομπλεξικη συμπεριφορα ορισμενων ηλίθιων που δεν ξερουν την αξία της εκτιμησης και πιστεύουν ότι ολος ο κόσμος είναι δικος τους.Να έχεις υποψη σου ότι οπως σε προκαλουν οι ηλιθιοι και σε φερνουν στα ακρα μπορείς να κανεις και εσυ το ίδιο.Δεν χρειαζεται σε καμία περίπτωση να αυτοκτονησεις για τοσο τιποτενιους λόγους.Απλα τα περιστατικα βίας εχουν ως ενα βαθμό παρουσιασει μια αυξηση,αλλα αυτο δεν σημαίνει οτι το προβλημα δεν μπορει να αντιμετωπιστεί.Σε κάθε προβλημα υπαρχει παντοτε και η λυση.Το θεμα είναι οτι παλιοτερα στην Ελλαδα δεν απασχολουσε τις οικογενειες το θέμα της σχολικης βίας.Το μονο που ενδιάφερε τις οικογενειες να διαβαζει το παίδι τους τα μαθηματα του.Ωστοσο αυτή η αδιαφορία στα φαινόμενα σχολικης βίας δεν γίνοταν αντικείμενο απασχολησης στις οικογενειες.Οσο δεν προβληματιζε τις οικογένειες τοσο η βία επαιρνε αυξηση.Μάλιστα τα θύματα που δεχονται επιθεσεις απο συμμαθητές τους ή και απο μεγαλυτερες τάξεις δεν το έκαναν αναφορα στους γονεις τους ωστε να μην τους στεναχωρεσουν.Εστι ομως τα θύματα με το να μην κανουν αναφορα στους γονείς τους επετρεπαν στους Θυτες να τους κανουν την ζωη δύσκολη και να τους δημιουργουν χωρις λόγο ψυχολογικα προβληματα.

Επιπλεόν μια απο τις επικινδυνες συμπεριφορες διαφορων τυπων Ανθρώπων είναι και οι Υβριστες.Οι Υβριστες αν εχουν επιρροή σε ηλιθιους και καταφέρνουν να τους παίρνουν με το μερος τους είναι μια επικινδυνη κατασταση.Οι Υβριστες με επιρροη μπορουν να παρακινησουν κάποιον όπως γίνεται συχνα στο να κανουν διαφορες βλακειες οπως το να καταστρεφουν δημοσιες περιουσίες ή και το πιο σημαντικο να πειραξουν κάποιον.Μπορει επιπλέον και ενας υβριστης να πειραξει εναν σωματικα δυνατο Ανθρωπο.Αυτο προφανως ξέρεις τι σημαίνει.Αν ο σωματικα δυνατός Ανθρωπος συγκρουστεί με τον Υβριστη την στιγμη φυσικα που ο Υβριστής τον προκαλεί τότε το αποτελεσμα θα είναι η αιματοχυσία και η καταληξη στο νοσοκομείο.Η λύση στο προβλημα σε καθε περιπτωση κυρίως στους Υβριστες είναι η αδιαφορία και η αναφορα στον Διευθυντη του σχολείου.Είναι τόσο απλες οι καταστασεις που δεν χρειαζεται να περάσεις απο την διαδικασία της Βίας.Μπορείς με την αδιαφορια και με την απλότητα των απαντησεων χωρις να προσπαθείς να πετας ευφυολογίες ωστε να την πεις σε καποιον να αντιμετωπισεις με απολυτη ευκολία τους Υβριστες.

Η αδιαφορία είνα χρησιμο οπλο σε καταστασεις που βλεπεις οτι είναι ελαφρως ζορικες και σου προκαλουν ελαφρως μια Αναστατωση.Βεβαια να ξεκαθαρίσουμε όπως είπα και στο παραπάνω ποστ ότι η βια στα ελληνικα σχολεία δεν είναι μια γενικευμενη κατασταση.Τείνει βεβαια στο να γίνει μια γενικευμενη κατασταση.Δηλαδη υπάρχει μια σημαντικη πλειοψηφία ελληνικων σχολίων οπου η βια παρουσιαζεται σε μεγαλη εξαρση.Στην εξαρση της Βίας οφείλονται παραγοντες οπως τα οικογενειακα προβληματα,η κακομαθεια του παιδιου μεσα στην οικογενεια όπου τα εχει ολα δικα του,η Υπερηφανεια ενος Ανθρωπου για την εξωτερικη του εμφάνιση σε σημείο φυσικα να υποτιμαει αλλους Ανθρωπους που δεν εχουν ελκυστικοτητα στην εμφανιση τους και ο ρατσισμος που υπαρχει στον κοσμο περι της Ανωτερότητας του πολιτισμου και της φυλης.Ολα αυτα τα χαρακτηριστικα σε συνολικο επίπεδο προκαλουν εξαρηση της βίας.

Η Βία στα σχολεία ειναι μια κατασταση που εχει παρει εξαρση σε αρκετα ελληνικα σχολεία.Οχι σε ολα γιατι τότε θα μιλουσαμε για γενικευμένη κατασταση.

Παρόλα αυτα απαιτει προσοχη,ηρεμία αλλα και μια σοβαρη προειδοποίηση τοσο για τους Θυτες και τα θύματα οσο και για όλες τις οικογένειες.Καλο θα είναι να μην υπαρχει αδιαφορία,αλλα αναφορα και ενημέρωση στα περιστατικά σχολικής βίας.
Συμφωνω.... Εγω απλα απαντησα στον ατομο που ανοιξε το θεμα! Εγω δεν θα αυτοκτονουσα για καποιους ανωριμους που το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να μειωνουν τους αλλους! Προσφατα με εφεραν στα ακρα της υπομονης μου και το μονο που ειπα ειναι: ποτε δεν θα ξαναφησω κανεναν να με κανει σκουπιδι γιατι πολυ απλα δεν ειναι ικανος να το κανει πραγματικα! Ηταν πολυ δυσκολο εκλαψα πολυ απογοητευτηκα δεν αναγνωριζα τους υμμαθητες μου αλλα με αυτον τον τροπο ΕΥΤΥΧΩΣ καταλαβα τι ζωα ειναι ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TeronGorefied

Νεοφερμένος

Ο TeronGorefied αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το bullying ειναι ενα πολυ σοβαρο θεμα, και πολυ μεγαλο επισης. Υπαρχουν πολλα ειδικα κεντρα, και ψυχολογοι που παρεχουν υπηρεσιες για τετοια ζητηματα. Επισης, συχνα βλεπουμε τους μαγκακους του σχολειου, λιγα χρονια αργοτερα να μετατρεπονται σε στερεοτυπους Ελληναραδες, εχοντας μια πολυ μετρια ζωη, που αντικατροπτριζει πληρως την μετρια πνευματικη τους νοημοσυνη και κατασταση. Απο την αλλη, τα υπολοιπα παιδια, συχνα παραγκωνισμενα και στοχοι κοροιδιας κτλπ, συχνα καταληγουν σε πραγματα που δεν ειχε φαντασει κανεις. Ποσες τετοιες ιστοριες εχουμε δει πραγματικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σημέιωση Συντονιστή: Τα off topic μηνύματα μεταφέρθηκαν στον κάδο. Παρακαλώ να μένετε εντός θέματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire14<3

Νεοφερμένος

Η Claire(tvd 4everr):) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Κι εμένα στην αρχή της χρονιάς με κορόιδευαν οι ''μάγκες και καλά''του σχολείου.Νομίζουν ότι μπορούν να κοροιδεύουν και να ταπεινώνουν όποιον γουστάρουν ανά πάσα στιγμή.Αυτό που έκανα ήταν να μην τους δίνω σημασία.Απλά γελούσα με αυτά που έλεγαν και αυτό εξακολουθώ να κάνωω όταν καμιά φορά θυμούνται να με αποκαλέσουν φυτό και να ξανακάνουν τους μάγκες.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prod_33

Νεοφερμένος

Ο prod_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Γιώργο και θέλω να πω ότι πολλά άτομα από το σχολείο μου με κοροϊδεύουν με λένε gay ενώ δεν είμαι... Δεν αντέχω άλλο......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Γιώργο και θέλω να πω ότι πολλά άτομα από το σχολείο μου με κοροϊδεύουν με λένε gay ενώ δεν είμαι... Δεν αντέχω άλλο......

μην ακουω αηδιες γραψε στο κεντρο σου και προχωρα.μην ακους κανενα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

johnietraf

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γιαννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Στατιστικής ΟΠΑ και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,889 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Γιώργο και θέλω να πω ότι πολλά άτομα από το σχολείο μου με κοροϊδεύουν με λένε gay ενώ δεν είμαι... Δεν αντέχω άλλο......

αν οι φιλοι σου δεν σε κοροιδευουν τοτε πιο ειναι το προβλημα?
εσυ προχωρας αυτοι υποχορουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,418 μηνύματα.
Γεια σας με λένε Γιώργο και θέλω να πω ότι πολλά άτομα από το σχολείο μου με κοροϊδεύουν με λένε gay ενώ δεν είμαι... Δεν αντέχω άλλο......

Μήπως φοράς κόκκινο παντελόνι τζιν και μπλουζάκι μοβ με στρασάκια και παπούτσια all star με τη σημαία της Αγγλίας; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
εγω ειμαι ο bully του σχολειου μου χαχαχα!ενα απι τα χειροτερα τεχνικα λυκεια που υπαρχουν!στην πρωτη λυκειου τις τρως απο τς χωριατες στν δευτερα τα ιδια στην τριτη λυκειου γινεσε εσυ χωριατης!χΔ
Άλλη επιλογή δεν υπάρχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prod_33

Νεοφερμένος

Ο prod_33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μήπως φοράς κόκκινο παντελόνι τζιν και μπλουζάκι μοβ με στρασάκια και παπούτσια all star με τη σημαία της Αγγλίας; :confused:

όχι

μην ακουω αηδιες γραψε στο κεντρο σου και προχωρα.μην ακους κανενα;)

σωστά:)

αν οι φιλοι σου δεν σε κοροιδευουν τοτε πιο ειναι το προβλημα?
εσυ προχωρας αυτοι υποχορουν

Οι φίλοι μου είναι οκ ...
Δηλαδή αν δε δίνω σημασία θα το σταματήσουνε;

Κάποια άτομα από το σχολείο με λένε gay χωρία να είμαι
δεν ξέρω τι άλλο να κάνω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top