Κοροϊδία στο σχολείο

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Άμα δεν έχει κριτική σκέψη ποιός του φταίει;
Άμα θέκει να πέσει στον Καιάδα, με τις ευχές μου.
Κι εγώ 15χρονο είμαι, αλλά τον εαυτό μου μια χαρά τον γνωρίζω.

καθε ατομο ωριμαζει σε διαφορετικη ηλικια. Υπαρχουν ορισμενοι που ωριμαζουν αρκετα νωρις και καποιοι που παραμενουν ανωριμοι ακομα και για μια ζωη. Τι να σου πω γενικοτερα το θεωρω πολυ μεγαλη κουβεντα να πει κανεις οτι γνωριζει τον εαυτο του. Το να εχεις κριτικη ικανοτητα ειναι αλλο, βεβαια πολυ σημαντικο και μπραβο σου. Απλα δεν μπορουμε να κρινουμε υποκειμενικα γιατι δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ιδιοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosMak

Νεοφερμένος

Ο PanosMak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Όλοι στα σχολικά μας σχόλια έχουμε βιώσει την κοροϊδία άλλοι σε μικρό και άλλοι σε μεγάλο βαθμό..
Εγώ προσωπικά την έζησα σε μεγάλο βαθμό από το δημοτικό μέχρι και την β λυκείου γιατί δεν είχα την δύναμη να τους αντιμετωπίσω.Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός όλοι έχουμε τις ιδιαιτερότητες μας,μην κάθεστε και στενοχωριέστε και σκέφτεστε ότι σας λέει ο καθένας και χαλιέστε ψυχολογικά και πέφτει η αυτοπεποίθεση σας.βρήκα τρόπο να την αντιμετωπίσω κατεβάζοντας μερικές μουτσούνες και άρχισα και έγινα λίγο πιο κοινωνικός.

Δεν θα σας πω τι θα κάνετε εσείς για να την αντιμετωπίσετε αλλα θα σας δώσω μια συμβουλή για αργότερα.Ο κόσμος που ζούμε είναι κακός,κοροϊδία υπάρχει παντού και αυτό θα το διαπιστώσετε στην πορεία σε οτιδήποτε κάνετε είτε επαγγελματικό είτε κάτι άλλο.Η κοροϊδία στο σχολειό είναι ένα μάθημα μην κάθεστε και δίνετε σημασία σε ότι λέει ένα παράσιτο τα παράσιτα δεν τα ακούμε τα πατάμε,μην υποβαθμίζεται τον εαυτό σας ακούγοντας άλλους,σηκώστε το κεφάλι ψιλά η κοινωνία έξω είναι σκληρή αν κάθεστε και ακούτε τον κάθε μαλακα τελειώσατε,τροχός είναι και γυρίζει...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοριν

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Όλοι στα σχολικά μας σχόλια έχουμε βιώσει την κοροϊδία άλλοι σε μικρό και άλλοι σε μεγάλο βαθμό..
Εγώ προσωπικά την έζησα σε μεγάλο βαθμό από το δημοτικό μέχρι και την β λυκείου γιατί δεν είχα την δύναμη να τους αντιμετωπίσω.Ο κάθε άνθρωπος είναι διαφορετικός όλοι έχουμε τις ιδιαιτερότητες μας,μην κάθεστε και στενοχωριέστε και σκέφτεστε ότι σας λέει ο καθένας και χαλιέστε ψυχολογικά και πέφτει η αυτοπεποίθεση σας.βρήκα τρόπο να την αντιμετωπίσω κατεβάζοντας μερικές μουτσούνες και άρχισα και έγινα λίγο πιο κοινωνικός.

Δεν θα σας πω τι θα κάνετε εσείς για να την αντιμετωπίσετε αλλα θα σας δώσω μια συμβουλή για αργότερα.Ο κόσμος που ζούμε είναι κακός,κοροϊδία υπάρχει παντού και αυτό θα το διαπιστώσετε στην πορεία σε οτιδήποτε κάνετε είτε επαγγελματικό είτε κάτι άλλο.Η κοροϊδία στο σχολειό είναι ένα μάθημα μην κάθεστε και δίνετε σημασία σε ότι λέει ένα παράσιτο τα παράσιτα δεν τα ακούμε τα πατάμε,μην υποβαθμίζεται τον εαυτό σας ακούγοντας άλλους,σηκώστε το κεφάλι ψιλά η κοινωνία έξω είναι σκληρή αν κάθεστε και ακούτε τον κάθε μαλακα τελειώσατε,τροχός είναι και γυρίζει...:whistle:
Τα λογια σου σημερα με βοηθησαν πολυ στο σχολειο.Οταν σηκωθηκα στον πινακα και αρχισαν εκεινα τα 3 συγκεκριμενα παιδια απ' την ταξη μου να με κοροϊδευουν τους ειπα να σκασουν ως γνωστον με εβρισαν κι εγω τους ειπα:Τα παράσιτα εγω δεν τα ακουω τα παταω" αυτοι παλι συνεχισαν να με κοροϊδευουν και να με βριζουν κι εγω τους ειπα:Οταν φτασετε στο ύψος μου τότε να 'ρθειτε να μου μιλήσετε.Τώρα ειστε πολυ κοντοι για εμενα και δεν σας ακουω!!!
Απο αυτο το forum εχω παρει πολυ θαρρος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
Τα λογια σου σημερα με βοηθησαν πολυ στο σχολειο.Οταν σηκωθηκα στον πινακα και αρχισαν εκεινα τα 3 συγκεκριμενα παιδια απ' την ταξη μου να με κοροϊδευουν τους ειπα να σκασουν ως γνωστον με εβρισαν κι εγω τους ειπα:Τα παράσιτα εγω δεν τα ακουω τα παταω" αυτοι παλι συνεχισαν να με κοροϊδευουν και να με βριζουν κι εγω τους ειπα:Οταν φτασετε στο ύψος μου τότε να 'ρθειτε να μου μιλήσετε.Τώρα ειστε πολυ κοντοι για εμενα και δεν σας ακουω!!!
Απο αυτο το forum εχω παρει πολυ θαρρος!!!

ωραια!μπραβο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παιδιά εμένα με κοροϊδευε όλο το σχολείο.Με έλεγαν αράπη,βρωμιαρη,με έλεγαν λεγκολας και δεν έχω πεταχτιά αυτιά απλά ο καθένας το βλέπει διαφορετικά και μάλιστα μου το ξεκαθάρισαν και οι ίδιοι ότι δεν έχω πεταχτά αυτιά απλά έτσι έλεγαν ότι είμαι λεγκολας,αλλα φυσικά έχω μεγάλα και κανονικά αυτιά αλλά δεν είναι πεταχτά τωρα μιλάω για τον εαυτό μου και τώρα λέω και οι άλλοι με έλεγαν ότι δεν εχω τα πεταχτά αυτιά και με έλεγαν λέγκολας.Δηλαδη πολλές φορες μπορεί να μην έχεις καποιο αδυναμο χαρακτηριστικό στην εμφάνιση σου και να σου προσθετουν αδυναμίες οι άλλοι έτσι για να σε κομπλάρουν και τώρα είμαι εγω αυτος ο άνθρωπος που είμαι ο μάγκας και ο τέλειος.Και τώρα με ποια έννοια λέω οτι ο μάγκας και ο τέλειος:όχι με την έννοια οτι Είμαι Η Προσωπικότητα και ότι είμαι ο γαμιάς και γαμάω και δέρνω,αλλά είμαι έξυπνος γιατί έχω τσαμπουκα και υπερασπίζομαι τον εαυτό μου και την αξιοπρέπεια μου και ξερω,ανάλογα με τον χαρακτηρα και το επίπεδο της ωριμότητας του κάθε εφήβου και ευτυχώς εγω ωρίμασα λίγο παραπάνω στην εφηβεία και καταλαβα γρηγορα την ηλιθιότητα,την υπεροψία,τον εγωισμό,την αναίδεια και την επιπωλαίοτητα που έχουμε εμείς οι έφηβοι και αντιστάθηκα στις μαλακίες τους και προστάτεψα την αξιοπρέπεια μου και τον εαυτό μου, και καταφερα ένα ολοκληρο σχολείο να το βάλω στην θέση του.
Ξερετε πως?μια φορα στο λυκειο αρκετά παιδιά απο την δευτέρα και τρίτη λυκείου με κορόϊδευαν και αυτό ξεκίνησε παρακαλώ και στο γυμνάσιο και μάλιστα είχα δεχτεί την Λεκτική βία στον μέγιστο βαθμό.Εγω λοιπόν τι έκανα για να τους βάλω στην θέση τους,τους αντιστάθηκα τους έβρισα και μάλιστα τους προκάλεσα και εγω με την σειρά μου με τα λόγια μου και όταν τους έβρισα σε συνδυασμό με το Υψος της Φωνής είδαν ότι δεν το βάζω κάτω και δεν είμαι φλώρος και κάπως άρχισαν να ρεγουλάρονται.Παιδιά θα σας πω και μια περίπτωση που είναι αρκετά επικίνδυνη και μπορεί και κάποιοι απο εσάς να το είδατε επειδη για να σας πω την αλήθεια το είδα και σε εμένα και δεν φοβάμαι να το πω και το είδα και στους άλλους ανθρώπους,δωστε βάση σε αυτήν την περίπτωση.Οι περισσότεροι εφηβοι και ενήλικες βασίζονται πολυ στο χιούμορ και στα ταπώματα,δηλαδή ποιος σε τάπωσε πιο πολύ,ποιος στην είπε πιο πολύ,ποιος στην είπε πιο πολύ και με βάση το λεκτικό τάπωμα είπες περισσότερα αστεία λεκτικά ταπώματα και έκανες τους αλλους να γελάνε πολύ και έκανες και σε αριθμό τους περισσότερους ανθρώπους να γελούν πολύ,να γελούν σχεδόν όλοι με το λεκτικό αστείο τάπωμα και άλλα τέτοια κομπλεξικά.Οταν βλέπετε ένα παιδι που λέει αστεία και έχει χιούμορ και τον υποστηρίζει σχεδόν όλο το σχολείο μονο και μόνο επειδή είναι αστείος και λέει πολλά αστεία και είναι αγενής σε κάποια παιδιά τα οποία δεν τα βρίζει μόνο αυτός που λεέι τα αστεία,αλλά και οι αλλοι οι οποίοι υποστηρίζουν αυτόν τον μαλάκα που λέει τα αστεία και προσβάλλουν μαζί με αυτόν που λέει τα αστεία και τον υποστηρίζουν και είναι με το μέρος του κάποια παιδιά,ποτέ να μην πέσετε στην παγίδα και πάτε με το μέρος του επειδή τον υποστηρίζει όλο το σχολείο αλλά να του αντισταθείτε και να αντισταθείτε και στους άλλους μαλάκες οι οποίοι είναι με το μέρος του και να τους εμποδίσετε να μην πειράζουν και στα λόγια και στις πράξεις τα άλλα παιδιά και επίσης ένας που μπορεί να μην έχει τόσο χιούμορ αλλά να είναι καλό παιδί και να προσπαθεί να πει κάποιο αστείο ή να πει καποια κουβέντα για να ενταχθεί στην παρέα και στην συζήτηση ποτέ μην το υποτιμήσετε το συγκεκριμένο άτομο και του πειτε ''αχα αστείο Ε?νομίζεις ότι λες αστεία?όυε αστειος είσαι ουτε χιούμορ εχεις'' ποτέ μα ποτέ μην πείτε και λετε σε άτομα που τα βλέπετε κάπως ναι μεν ζωηρα για να τραβήξουν την προσοχή αλλά και ήρεμα ότι δεν είναι αστεία και δεν έχουν χιουμορ,γιατί στο σχολείο μου είχε έρθει ένα καινούργιος μαθητής και απο την πρωτη μέρα οι συμμαθητές μου τον κοροϊδευαν την ώρα του μαθήματος και αυτός ήταν χοντρός,βέβαια δεν ξέρω τι χαρακτήρας ήτανε αλλά γενικά ένας άνθρωπος που είναι υπερβολικά ζωηρός και του αρέσει να προκαλεί θα δείξει τον χαρακτηρα του απο την πρώτη μέρα δεν είναι απολυτο,αλλά συμβαινει σε αρκετούς ανθρώπους,όπως είπα δεν ξέρω τι χαρακτήρας ήτανε αλλά και ακόμα να ήταν τσαμπουκάς ως χαρακτήρας όταν είσαι την πρώτη μέρα στο σχολείο στην καινουργια τάξη με άλλα καινούργια παιδιά και βλέπεις ότι αυτά τα καινούργια παιδιά απο την πρώτη μέρα σε κοροϊδεουν και μάλιστα με θράσος μποστά στα μούτρα και την ώρα του μαθήματος,οπωσδήποτε θα σηκωθείς και θα του σκάσεις και καουτουλιά οπως έκανε ο χοντρος στην τάξη μου και όταν είδε ο Χοντρός αρκετους συμμαθητές απο την τάξη μου να τον κοροϊδεύουν με θράσος απο την πρώτη μέρα σηκώθηκε και τους χτύπησε και καλά τους έκανε.Και ξέρετε γιατί τους κορόϊδευαν?γιατί νόμιζαν ότι θα έλεγαν αστεία λεκτικά και προσβλητικά ταπώματα στον Χοντρό και πίστεψαν ότι θα τον ξεφτίλισαν και όταν ο Χοντρός τους χτύπησε και έσπασε στο ξύλο έφαγε και την αποβολή!! :!!=Η Αδικία? Συμβαίνουν αυτά τα περιστατικά και πολυ κακώς συμβαίνουν και συμβαίνουν γιατί εκτός απο τους ηλιθιους τους εφήβους υπάρχουν και οι ηλίθιοι καθηγητές οι οποίοι δεν έχουν την Κριση και την ικανότητα να ξεχωρίσουν με την Λογική ποια κωλοπαιδα και ποιοι ειναι οι άνθρωποι που προκαλούν και ποιοι είναι οι άνθρωποι που δεν προκαλούν.Αυτόν τον χοντρό που σας είπα τον κοροϊδευαν για το πάχος του,συνηθισμένο φαινόμενο και αυτό το φαινόμενο είναι κακώς συνηθισμένο αλλα δυστυχώς συμβαίνουν αυτά τα περιστατικά και κακώς συμβαίνουν αυτά τα περιστατικά, και όταν στην αρχη ο Χοντρός λιγο πριν τους χτυπήσει ασχημα και τους χτυπήσει άγρια τους έβρισε αρχικά, αυτά τα κωλόπαιδα που τον πείραξαν τον είπαν''νομίζεις πως λες αστεία και νομίζεις ότι ταπωνεις και νομίζεις εσυ τώρα χοντρέ ότι μας τάπωσες'' και όταν ο Χοντρός ακουσε αυτα τα λογια και είδε το Θράσος τους σηκώθηκε και τους χτύπησε.Για αυτό το λόγο σας λεω ότι ακόμα και αν είναι κάποιος έξυπνος και λέει τα Αστεία αλλά χρησιμοποεί τα Αστεία λεκτικά και προσβλητικά ταπωματα και βλέπετε ότι ένας αριθμός μεγάλος απο εφήβους γελάει πολύ απο το Αστείο λεκτικό και προσβλητικό τάπωμα το οποίο είπε ο Αστείος και κοροϊδεύουν σε μεγαλη συχνότητα ένα παιδί και το προσβάλλουν με πολύ άσχημα λόγια,με πολύ άσχημα σχόλια και με τις προσβλητικές απαντήσεις να προστατέψετε αυτό το παιδί το οποίο κοροϊδεύουν αυτοί οι Ανήθικοι και οι Αναιδείς και να προβάλλετε αντίσταση και να είστε εναντίων αυτων Των ανήθικων και Των ανεδαίστατων ανθρώπων και να μην κανετε παρέα με αυτους του Ανήθικους και τους Αναιδείς.Η Ζωή δεν είναι μόνο το να είσαι αστείος και να κάνεις τους άλλους να γελάνε,γιατί αν χρησιμοποιείς την εξυπνάδα σου και το χιούμορ σου για προσωπικο σου όφελος και προσβάλλεις την προσωπικότητα των άλλων ανθρώπων και πληγώνεις με τα υποτιθέμενα αστεία σου τους άλλους ανθρώπους χωρίς να σέβεσαι τους άλλους Ανθρώπους και να δείχνεις τον σεβασμό στους άλλους Ανθρώπους τότε ακόμα και να είσαι αστείος και να έχεις χιουμορ οταν δεν έχεις τον Σεβασμό και κυρίως όταν είσαι αστείος και έχεις χιούμορ χωρίς τον Σεβασμό είσαι Ανάξιος και Αχρηστος και δεν έχεις απολύτως καμία αξία ως Ανθρωπος.
Θέλω να πω ότι έμενα και εφτά αλλους φίλους μου μας κοροϊδευαν και μας υποτιμούσαν,αλλα δεν το βαλαμε κάτω.Εμενα οπως είπα και στην αρχή της πρότασης με έλεγαν λέγκολας,με έλεγαν αράπη,βρωμιαρη,τα αυτιά μου είναι πεταχτά και όταν μου τα φυσάει ο αέρας μου κάνουν παλαμάκια,με έλεγαν ρε εσείς ντάμπο,έλεγαν επίσης ότι δεν είμαι αστείος και δεν ξέρω και εγω να λέω τα αστεία λεκτικά και προσβλητικά ταπώματα,με έλεγαν ασχημομούρη,με έλεγαν ότι δεν είμαι ο Αξιος να ρίξω την γκόμενα και ότι εκείνοι που είναι και καλά οι γαμιάδες και πηδούν όλες τις γκόμενες του κόσμου είναι Οι πιο γκομενιάρηδες απο εμένα και ότι εγώ δεν είμαι γκομενιάρης,επίσης με κορόϊδευαν για το μαλλί μου επειδη το άφηνα μεγάλο σουίφερ πατωμα το οποίο σκουπίζει και σκόνη η οποία καθαρίζει ξερετε την διαφήμιση,επίσης με έλεγαν ο Περικοκλάδας,επισης με έλεγαν Αράπη,επισης με το μεγάλο μαλλί που είχα μου είπαν ότι είμαι σαν τσέλιγκας με μπαστούνι,επίσης με τα μεγάλα αυτιά με έλεγαν ότι είμαι ο Χαρι Πόττερ σε ξωτικό και άλλα τρισεκατομμύρια σχόλια και γεγονότα.Εγω τι έπρεπε να κάνω?να αυτοκτονήσω,να χάσω τον εαυτό μου?να πω ότι η Ζωή δεν έχει νόημα ένω έχει τόσα άλλα αξιοθαύμαστα και σπουδαία πράγματα και υπάρχουν στην Γη?ξερετε ποσοι ανθρωποι αξιολογοι σωστοί και μετρημένοι και ακομα και καποιοι που είναι κάπως επιθετικοί και προσβλητικοί μπορεί να σας εκτιμήσουν!Χιλιάδες ανθρωποι υπάρχουν οι οποίοι καταλαβαίνουν σε βάθος ποια είναι η Αξία της Ανθρώπινης Αξιοπρέπειας και σεβονται ανεξαρτήτως εμφανισης,καταγωγής,φυλής και αντίληψης σε κάποια θέματα τους ανθρώπους.Δεν χρειάζεται κανένας μας να χασει την αυτοεκτίμηση στον εαυτό του και να έχει αμφιβολιες επειδη καποιος μεγάλος αριθμός των Ανθρώπων και καποιοι οι Ανθρωποι σας κοροϊδεψαν και θα πρέπει εσεις να επιτρέψετε στους ηλίθιους και στους κομπλεξικούς,γιατί ενας επιθετικός χαρακτήρας δεν σημαίνει ότι είναι τέλειος σε όλα και είναι τέλειος σε όλα τα πράγματα και σε όλες τις καταστάσεις,και να τους αφήνετε να σας κάνουν σκουπίδι και να σας μιλούν με τον ασχημο τρόπο και με την Ασχημη Ομιλία.
Παιδιά σημασία έχει ο εαυτός μας και μετα βέβαια και οι άλλοι άνθρωποι οι οποίοι έχουν ανάγκη απο στήριξη και απο βοηθεια και απο παρέα και απο επικοινωνία.Επίσης να προσέχετε με ποιους κάνετε παρέα και ποιοι είναι αυτοί οι οποίοι ξερουν να σέβονται και να εκτιμούν την φιλία,γιατί υπάρχουν και άνθρωποι που δεν σεβονται και δεν εκτιμούν την Αξία της Φιλίας.Επίσης να προσέχετε με ποιους κάνετε παρέα και ποιοι είναι αυτοί οι οποίοι ξερουν να σέβονται και να εκτιμούν την φιλία και αυτοί που σας συμπαρεστεκονται στην οποιαδήποτε δύσκολη στιγμή και να εκτιμάτε και εσείς αυτούς που σας εκτιμούν και σας σέβονται και σας δίνουν την βοήθεια και την στήριξη.Στις μέρες μας Η Πραγματική Φιλία δεν υπάρχει,εννοώ ότι υπάρχει η πραγματική φιλία αλλά υπάρχει σε λίγο ποσοστό και σήμερα το 2012 και αργότερα που οι ανθρώπινες σχεσεις θα είναι πιο δύσκολες ο καθέ άνθρωπος θα κοιτάζει να βγάζει το μάτι του άλλου και πόσο μάλλον και στα σχολεία.Η Φιλία είναι τα πιο σπουδαία δώρα που μας έδωσε ο Θεός για να υπάρξουν ειρηνικές σχέσεις μεταξύ μας,να υπάρχει η κοινωνική επαφή,η εκτίμηση και ο σεβασμός και κυρίως η Αγάπη αλλά στη σημερινή εποχή του 2012 δεν υπάρχει η Πραγματική Φιλία και ο ένας κοιτάζει να βγάλει το μάτι του άλλου.Αυτό που θα σας πω επίσης το ξέρετε και έσεις και είναι γνωστό και σε όλους τους Ανθρώπους,το προβλημα στις Ανθρώπινες σχέσεις είναι η Εξουσία και είναι το πρόβλημα η Εξουσία και θέλουμε να είμαστε πρώτοι στα πάντα.
Αυτό το οποίο δεν καταλαβαίνουμε εμείς οι άνθρωποι είναι ότι δεν είμαστε Θεοί και δεν ξέρουμε τα πάντα και ακόμα και να έχουμε ένα υψηλό επίπεδο μόρφωσης πάλι δεν θα γνωρίζουμε τα πάντα γιατί δεν τα ξέρουμε όλα και δεν τα ξέρουμε τα πάντα και δεν είμαστε Θεοί.Εμείς όμως οι άνθρωποι έχουμε την αίσθηση της Παντοδυναμίας και νομίζουμε έχουμε τα πάντα και κατακτήσαμε τα πάντα και είμαστε οι Θεοί.Ομως η ζωή διδάσκει την προδοσία,την υποκρισία,την ασεβεια,την ύβρη,την απόρριψη και την αδιαφορία,το θρασος,την ανηθικοτητα,τον ρατσισμό,το ψέμα,ο εγωισμός,η Αλαζονεία,την κατάκριση στην ηθική του ανθρώπου.Οσο και αν το παίζουμε Θεοί δεν θα κολώσει κάποιος να προδώσει και να βρίσει κάποιον Ανθρωπο ακόμα και αν αυτός ο κάποιος Ανθρωπος το παίζει Θεός.Επισης οι βασικές αξίες της Ζωής είναι ο Σεβασμός,η Εκτίμηση,η Ειλικρίνεια,η Κατανόηση,η Φιλία,η Εμπιστοσύνη,η Συνεργασία,η Συντροφικότητα,η Αγνότητα,η Αγάπη.Το μόνο συναίσθημα που μας διακατέχει και αυτό ισχύει και στα σχολεία και στην κοινωνία στο εργασιακό και στο επαγγελαματικο περιβάλλλον είναι η Πονηριά.Κοιταμε τον άλλον άνθρωπο χωρις να κοιτάμε και να έχουμε το αίσθημα της εκτίμησης και δείχνουμε υποκριτικό σεβασμό στον άλλον Ανθρωπο για κάποιο χρονικό διάστημα και μολις δούμε κάποιον να πεφτει απο την εξουσία στην οποία ήταν η Εξουσία ή όταν βρεθεί σε μια άσχημη κατάσταση αμέσως βρισκουμε την ευκαιρία και δείχνουμε τον αληθινό μας κακό χαρακτήρα και τον τσαλαπατάμε και τον καταστρέφουμε.Ο Σεβασμός στις μέρες μας έχει χαθει εντελώς αν και ακόμα υπάρχει Ενας αρκετα μεγαλος αριθμός ανθρώπων που διακατέχονται απο το αισθημα του Σεβασμού ώστοσο όμως σε σχέση με το σύνολο του πληθυσμού στην Ελλαδα αυτος ο αρκετα μεγάλος αριθμός σε σύγκριση με το υπόλοιπο συνολο στην Ελλάδα είναι σε ποσοστό λίγος.
Ο Αντώνης Κανάκης έκανε την διαφήμιση και μίλησε στην διαφήμιση για την βία στα σχολεία και μίλησε ότι το φαινόμενο της βίας στα σχολεία εχει πάρει τεράστιες διαστάσεις και αυξάνεται το φαινόμενο της βίας και μίλησε για την σωματική βία,για την λεκτική βία,για την ψυχολογική,για την κοινωνική βία και για την σεξουλική βία.Τα περιστατικά της βίας αυξάνονται πολύ γρήγορα,πολύ ραγδαία και πολυ δραματικά και υπάρχουν και περιστατικά μαθητών τα οποία έδειξαν ότι οι μαθητές οι οποίοι είναι θρασείς και ασκουν λεκτική βία σε όλους τους ανθρώπους ακόμα και στους Ανθρώπους που έχουν την σωματική δύναμη και είναι τεράστια η σωματική δύναμη και αυτοί οι μαθητές που ασκούν γενικά την λεκτική βία στους οποιουσδήποτε Ανθρώπους και ειδικά όταν ασκήσουν την λεκτική βία και στους Ανθρώπους της σωματικής δύναμης,οι μαθητες οι οποίοι είναι θρασείς και άσκησαν την λεκτική βία σε Ανθρώπους που έχουν τεράστια και μεγάλη σωματική δύναμη κατέληξαν στο νοσοκομείο και φταινε και οι δυο οι Ανθρωποι και για αυτο το περιστατικό φταίνε και οι δύο πλευρές.
Η Χαλάρωση των Ηθών πια πραγματοποιήθηκε και Δυστυχώς είναι γεγονός Η Χαλάρωση των Ηθών και απο εδώ και πέρα η κατασταση ελπίζω να διορθωθεί και να βάλει το χέρι Του ο Θεός.
Σημασία έχει ο Εαυτός σας και να μην χασετε ποτέ στην Ζωή σας την Αυτοεκτίμηση και την Αυτοπεποίηθηση,βεβαια όχι να ενδιαφέρεστε μονο και αποκλειστικά για τον εαυτό σας και να χεσετε και να χέζετε τους άλλους οι οποίοι έχουν ανάγκη από την βοήθεια και απο την στήριξη αλλα βασικός παράγοντας για να βοηθήσετε τους άλλους ανθρώπους που σας έχουν ανάγκη είναι να είστε εσείς καλά και στην Σωματική Υγεία και στην Ψυχική Υγεία ετσι ώστε να είστε γεμάτοι δυνάμεις και να δίνετε το κουράγιο και την δύναμη στους Ανθρώπους που έχουν Ανάγκη την βοήθεια και την στήριξη και το κουράγιο και την δύναμη.
Εγώ όπως σας είπα έχω υποστεί ολων των ειδών τις κοροϊδείες.Δεν σημαίνει αυτο το γεγονός οτι έπρεπε να αυτοκτονήσω επειδη μου την είπαν και με κορόϊδεψαν.Αλλά βρίσκω και το κουράγιο και την δύναμη και συνεχίζω.Και όταν βλέπετε ότι ένας μεγάλος αριθμός ανθρώπων σας κοροϊδεύει να σκέφτεστε ότι δεν είστε μόνοι στην Ζωή.Εχετε την οικογένεια σας η οποία σας αγαπάει και σας νοιάζεται,παρτε κουράγιο και ψυχική δύναμη και την Αγάπη απο την οικογένεια και τότε θα δείτε ότι μπορείτε εύκολα να αντιμετωπίσετε το κακό και να ανταπεξέλθετε στις δυσκολες καταστάσεις και στις σκληρές κριτικές που ασκουν οι Ανήθικοι και οι Αναιδείς σε εσάς και στον Εαυτό.Οταν ξερετε ότι σας αγαπάει η μητέρα και ο πατερας που είναι τα πιο σημαντικά πρόσωπα της ζωής σας στον κόσμο τότε θα ξέρετε ότι δεν είστε μόνοι και ότι εκεί εξω όσο κακό και αν υπάρχει η Αγάπη της Μάνας και του Πατερα θα σας δίνουν το κουράγιο και την Δύναμη για να συνεχίζετε την πορεία της Ζωής σας στο μέλλον με το Κουραγιο,με το Θαρρος,με την Τόλμη,με τον Σεβασμό και με την Αγάπη.
Σας είπα και πριν ότι είχα υποστεί μεγάλη κοροϊδεία και όμως συνέχισα χωρις να με νοιάζει και να με ενδιαφέρουν οι κριτικές των άλλων Ανθρώπων και στις πανελλαδικές έγραψα 18,5 και μπηκα στην Φιλολογία Αθήνας πέρσι και το αποτέλεσμα ήταν να μεινουν με το στόμα ανοιχτό γιατι εκτός απο το γεγονός ότι με κορόϊδεψαν για την προσωπικότητα και την εμφάνιση μου και με κορόϊδεψαν επίσης και για την επιτυχία μου και μου έλεγαν ότι δεν θα πετύχω στην Νομική,γιατί στην Νομική ήθελα να πετύχω αλλά και στην Φιλολογία Αθήνας που μπήκα δεν με χάλασε καθόλου και είμαι μια χαρά στην Φιλολογία Αθήνας,και όταν δεν μπήκα στην Νομική και πέτυχα στην Φιλολογία στην Αθήνα και μόλις άκουσαν την επιτυχία μου έμειναν με το στόμα ανοιχτό και δεν είπαν και δεν έκαναν σχόλιο για το γεγονός και για την επιτυχία μου στην Φιλολογία στην Αθήνα.
Απόδειξη ότι δεν το έβαλα κάτω και παρόλο που άκουσα ασχημα σχόλια και ασχημες κριτικές σε Εμένα όπως σίγουρα συμβαίνει και σε άλλους Ανθρώπους και δεν εγκατέλειψα τον Εαυτό μου και τις προσπάθειες και τους αγώνες.
Ο Εαυτός σας έχει σημασία,η οικογένεια σας και οι καλοί φίλοι που πραγματικά σας εκτιμούν και σας σέβονται.Οτιδήποτε κακό και αν αντικρύσετε μην εγκαταλείψετε στην καμία περίπτωση τους αγώνες.
Τέλος και στα σχολεία και στα Πανεπιστήμια και στην Εργασία και στην δουλειά και στο Επάγγελμα είναι θέμα αρχών απο το σπίτι.
Σε όλες τις καταστάσεις της Ζωής έχει την μέγιστη σημασία ο Σεβασμός και η Αγάπη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
@ άσκοπος
Dude , το διάβασα το μήνυμά σου και ζαλίστηκα απ'το παραλήρημα. Επαναλαμβάνεσαι συνεχώς, πηδάς απ'το ένα θέμα στο άλλο, δε χωρίζεις παραγράφους, χρησιμοποιείς ελάχιστα σημεία στίξης και δε βάζεις κεφαλαία όταν αλλάζεις πρόταση.
Άσχετο, αυτόν τι τον έχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@ άσκοπος
Dude , το διάβασα το μήνυμά σου και ζαλίστηκα απ'το παραλήρημα. Επαναλαμβάνεσαι συνεχώς, πηδάς απ'το ένα θέμα στο άλλο, δε χωρίζεις παραγράφους, χρησιμοποιείς ελάχιστα σημεία στίξης και δε βάζεις κεφαλαία όταν αλλάζεις πρόταση.
Άσχετο, αυτόν τι τον έχεις?
Να ρωτήσω κάτι έχεις κάποια διαφωνία σε αυτά που είπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι έχεις κάποια διαφωνία σε αυτά που είπα?

Είπες πολλά χωρίς να μας πεις τίποτα. Πωωω τι είπα τώρα
Τέλος πάντων, συνέχισε να τρολλάρεις, αλλά με πιο σύντομα μηνύματα αν γίνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Είπες πολλά χωρίς να μας πεις τίποτα. Πωωω τι είπα τώρα
Τέλος πάντων, συνέχισε να τρολλάρεις, αλλά με πιο σύντομα μηνύματα αν γίνεται.

Πραγματικά δεν νομίζω ότι τρολάρει, πρέπει να είναι πιο σοβαρό :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά όντως είναι ο πιο άσχημος τρόπος να αντιμετωπίζεις με τη βία αυτούς που σε κοροιδεύουν αλλά ''πιάνει'' πάντα...
Κι εμένα κάποτε ένα παιδί με κορόιδευε για πολλούς μήνες και.... μία μέρα τα ''πήρα'' και τον ''έσπασα'' στο ξύλο... του είχα μαυρίσει τα μάτια ....και από τότε σταμάτησε οριστικά.!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasiliki:)))

Νεοφερμένος

Η vasiliki:))) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ρε παιδια εγώ πάω πρωτη λυκειου και φέτος κάποιοι συμμαθητές μου αρχισαν να με κοροιδεύουν.Στην αρχή νομιζα ότι ήτανε απλά πλάκα ενώ με δούλευαν μπροστά στη μούρη μου. Μετά άρχισαν οι προσβολές κανονικότατα. Τώρα είμαι σε μία τάξη στην οποία η πλειοψηφία της θεωρεί ότι είμαι ηλίθια και γελάει όταν τα ''καλά'' αυτά παιδάκια με δουλεύουν λέγοντας με χοντρή, ηλίθια, ότι μπορείτε να φανταστείτε. έχω περάσει τα πάνδεινα φέτος, ενώ ποτέ άλλωτε δεν αντιμετώπισα τέτοιου είδους μεταχείριση παρά το γεγονός ότι ήμουνα απουσιολόγος. έχω προσπαθήσει να απαντήσω δυναμικά, και το μόνο αποτέλεσμα ήταν να με κοροιδέψουν ακόμη πιο έντονα. τώρα, τις δυο τελευταίες μέρες αδιαφορώ παντελώς και τα πράγματα έχουν ησυχάσει σχετικά, ενώ όποτε με κοροιδεύουν τους γράφω και χαμογελάω.το πρόβλημα μου εμένα είναι ότι με αυτό τον τρόπο τώρα δεν μπορώ να κοινωνικοποιηθώ μέσα στην τάξη, γιατί όλοι μα όλοι, ακόμα και με μια απλή κουβέντα μεταξύ μας, δεν διστάζουν να με προσβάλουν και αυτοί.οι φίλες μου είναι σε άλλο τμήμα. τραβαω ζόρι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Στο σχολείο είσαι, σας μοιράζουν με το όνομά σας, σαν να είστε αριθμημένοι φυλακισμένοι.
Δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να κοινωνηκοποιηθείς μέσα στη τάξη σου άμα δεν θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Θα συμφωνησω με τον Νιονιο...Στην ταξη φροντισε να παρακολουθεις το μαθημα(που δεν θα ειναι δυσκολο..Καθως ειπες οτι ησουν απουσιολογος).Και στο διαλλειμα κανεις παρεα με τις φιλες σου.
Και εαν σου κανουν σχολια...Απλα αγνοησε τους...Ειναι σαν τα τρολλς..Οσο τους ταιζεις..τοσο συνεχιζουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ρε παιδια εγώ πάω πρωτη λυκειου και φέτος κάποιοι συμμαθητές μου αρχισαν να με κοροιδεύουν.Στην αρχή νομιζα ότι ήτανε απλά πλάκα ενώ με δούλευαν μπροστά στη μούρη μου. Μετά άρχισαν οι προσβολές κανονικότατα. Τώρα είμαι σε μία τάξη στην οποία η πλειοψηφία της θεωρεί ότι είμαι ηλίθια και γελάει όταν τα ''καλά'' αυτά παιδάκια με δουλεύουν λέγοντας με χοντρή, ηλίθια, ότι μπορείτε να φανταστείτε. έχω περάσει τα πάνδεινα φέτος, ενώ ποτέ άλλωτε δεν αντιμετώπισα τέτοιου είδους μεταχείριση παρά το γεγονός ότι ήμουνα απουσιολόγος. έχω προσπαθήσει να απαντήσω δυναμικά, και το μόνο αποτέλεσμα ήταν να με κοροιδέψουν ακόμη πιο έντονα. τώρα, τις δυο τελευταίες μέρες αδιαφορώ παντελώς και τα πράγματα έχουν ησυχάσει σχετικά, ενώ όποτε με κοροιδεύουν τους γράφω και χαμογελάω.το πρόβλημα μου εμένα είναι ότι με αυτό τον τρόπο τώρα δεν μπορώ να κοινωνικοποιηθώ μέσα στην τάξη, γιατί όλοι μα όλοι, ακόμα και με μια απλή κουβέντα μεταξύ μας, δεν διστάζουν να με προσβάλουν και αυτοί.οι φίλες μου είναι σε άλλο τμήμα. τραβαω ζόρι

Εαν βλέπεις την κατάσταση ότι ξεφεύγει απλά απευθύνσου στον Διευθυντή του Σχολείου.Πολλές φορές ακόμα και η αδιαφορία δεν είναι αρκετή για να σταματήσουν κάποιοι συμμαθητές να σε πειράζουν.Εξάλλου για αυτό το λόγο υπάρχουν και οι καθηγητές στο σχολείο,για να βοηθούν πέρα απο την μάθηση τους μαθητές ή τις μαθήτριες να αντιμετωπίζουν κάποιους συμμαθητές με αυστηρότητα έτσι ώστε να μην έχουν το δικαίωμα να σε θίγουν συναισθηματικά και ψυχολογικά.Εφοσον λες ότι ήσουν απουσιολόγος σημαίνει ότι είσαι καλή μαθήτρια.Ισως και πολύ πιθανόν αυτος είναι και ο λόγος που σε κοροϊδεύουν.Βλέπουν ότι είσαι μαθήτρια που προοδεύεις και για αυτό το λόγο σε προσβάλλουν με τόσο θράσος και με τόση ανέδεια.

Πάντως αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση μην το αφήσεις έτσι και όπωσδήποτε ή πες το περιστατικό στον Διευθυντή του Σχολείου σου και ανέλυσε με λεπτομέρειες τι σου κάνουν και σε πόσο βαθμό σε παρενοχλούν συναισθηματικά και ψυχολογικά ή αν ο Διευθυντής δεν ακούσει και τόσο σοβαρά αυτά που του λες μίλησε με τους γονείς σου για να πάρουν θέση.Αν πιστεύεις ότι δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα απο τα παραπάνω που ανέφερα και μπορείς να αντιμετωπίσεις την κατασταση επιλέγωντας την αδιαφορία τοτε επελεξε την αδιαφορία,όσο βλέπεις όμως ότι η κατάσταση χειροτερεύει τότε απευθύνσου στον Διευθυντή.Επιπλέον αν δεν μπορείς να κοινωνικοποιηθείς στην τάξη σου τότε απλά μην ασχολείσαι και μην δίνεις σημασία και αν βλέπεις ότι με την πρωτη κουβέντα που κάνεις σε προσβάλλουν προκλητικά τότε χέστους και μην δίνεις αξία και σημασία.Κάνε παρέες με τις φίλες που είναι στο άλλο τμήμα και επίσης αν έχεις παρέες εκτός σχολείου αυτη η κατασταση είναι πολύ θετική για σενα,γιατί Εχεις εξωσχολικές παρέες που σε σέβονται και δεν σου συμπεριφέρονται κομπλεξικά και επιπλέον όταν θα πηγαίνεις σχολείο θα κάνεις τις υποχρεώσεις σου,στη συνέχεια στο διάλλειμα θα μιλάς και θα κάνεις παρέα με κάποια άτομα που σου αρμόζουν και όταν σχολάς θα φεύγεις.Απλά τα πράγματα.Και κάτι τελευτάιο,μην αφήνεις άτομα τα οποία απο μόνα τους αισθάνονται μειονεκτικά και κομπλεξικά να σε κάνουν με τις προσβολές και με τις άσχημες απαντήσεις να είσαι ανασφαλής και να νιώθεις ανασφαλής για την προσωπικότητα σου.Σημασία έχει ο Εαυτός σου και η πρόοδο σου.Αυτά από εμένα,Καλή συνέχεια !! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vasiliki:)))

Νεοφερμένος

Η vasiliki:))) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εχετε δικιο σε αυτο. δεν πρεπει να δινω και τοση σημασια. απλα καποιες φορες νιωθω ότι περιτριγυριζομαι απο προσωπα που δε με σεβονται καν, που ουτε δισταζουν να με προσβαλουν και ολα αυτά γιατί ένα άτομο είχε το θρασος να το ξεκινήσει.παντως σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις με βοηθησαν ¨)
και οντως ειναι σαν τα τρολς έχεις απόλυτο δικιο ¨))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
εχετε δικιο σε αυτο. δεν πρεπει να δινω και τοση σημασια. απλα καποιες φορες νιωθω ότι περιτριγυριζομαι απο προσωπα που δε με σεβονται καν, που ουτε δισταζουν να με προσβαλουν και ολα αυτά γιατί ένα άτομο είχε το θρασος να το ξεκινήσει.παντως σας ευχαριστώ πολυ για τις απαντησεις με βοηθησαν ¨)
και οντως ειναι σαν τα τρολς έχεις απόλυτο δικιο ¨))

Απ' ό,τι μας λες, πράγματι περιτριγυρίζεσαι από πρόσωπα που δεν σε σέβονται καν και δεν διστάζουν να σε προσβάλλουν.
Το θέμα είναι ότι αν έχεις άλλη παρέα, απλά δεν χρειάζεται να σε νοιάξει.
Αν δεν έχεις άλλη παρέα, άρχισε να παίζεις WoW.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κοριν

Νεοφερμένος

Η Κορίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Κι εμενα μερικοι συνεχιζουν να με κοροϊδευουν αλλα αυτος που το αρχισε,και μου εβγαλε το παρατσουκλι τον πηγα στη διευθυντρια (ξανα)και του εδωσε 3ημερη αποβολη! Τώρα οτι και να πουν οι φιλοι του δεν δινω σημασια και βαζω ενα γνωστο μου να καθαρισει για εμενα.Δεν με ενοχλει πια τοσο πολυ αυτο το θεμα και πιστευω πως αρχισαν να με φοβουντε εκεινα τα παιδια.Προσπαθουν απλα να μου τραβηξουν την προσοχη και να με κανουν να νιωσω σαν κι αυτους.Ας πουν οτι θελουν..Εγω εγραψα τα ονοματα τους στην κυριολεξια κατω απο τα παπουτσια μου και δε δισταζω να τους τα δειχνω!Δεν θα τους ξαναφησω να με κανουν να νιωσω σαν κι αυτους.Τωρα στην πραγματικοτητα ομως μου ειναι αδιαφορο το τι ειπε ο καθενας για εμενα επειδη εχω βαρεθει να στεναχωριεμαι εξαιτιας τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 772419

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πολύ σωστά έπραξες Κορίνα.Ετσι ξεκαθαρίζει η κατάσταση !!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
If we bully the bullies, we become bullies ourselves. But in a vengeful form. - δεν με νοιάζει ποιός το είπε.

Δεν είναι λύση αυτή.
Πέφτεις στο επίπεδό τους.
Όσο κι αν ακούγεται ατάκα από politically correct αμερικανιά στα τέλη της δεκαετίας του 90 (άρεσαν αυτές οι ταινίες στους έφηβους τότε), είναι αλήθεια, τι να κάνουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nQvy

Νεοφερμένος

Ο nQvy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
If we bully the bullies, we become bullies ourselves. But in a vengeful form. - δεν με νοιάζει ποιός το είπε.

Δεν είναι λύση αυτή.
Πέφτεις στο επίπεδό τους.
Όσο κι αν ακούγεται ατάκα από politically correct αμερικανιά στα τέλη της δεκαετίας του 90 (άρεσαν αυτές οι ταινίες στους έφηβους τότε), είναι αλήθεια, τι να κάνουμε.

Σωστός. Μου θύμισες μια ωραία "παροιμία" : Μην απαντάς σε έναν βλάκα, κοντεύεις να του μοιάσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top