[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Μα νομίζω ότι μια σημερινή κοπέλα θεωρείται μοδάτη αν το παίζει επιλεκτική με βάση την τελειότητα ως προς τις επιλογές της. Σήμερα η κοπέλα παίζει τα χαρτιά της τράπουλας υπό ντετερμινιστικές συνθήκες. Παλιά έπαιζαν οι προξενητές και οι γονείς/αδέρφια γι' αυτήν. Γιατί να πάμε κόντρα στην μόδα; :hmm:Ποιος χέστηκε αν κάποια παιδιά "έφυγαν" σαν το τρένο, ενώ άξιζαν; Οι εκ των υστέρων εικασίες με βάση το "αν η γιαγιά μου είχε ρουλεμάν" που είναι αποτελέσματα καθαρά δικών μας επιλογών για μένα σημαίνουν άτομο με ασταθή ψυχοσύνθεση. Το τρένο έφυγε. Σημασία έχει το επόμενο τρένο.
Νίκο συγγνώμη τα εννοείς αυτά που λες; από πότε η μόδα είναι κάτι καλό;
Και όσο για το άλλο που λες... το "μαθαίνω από τα λάθη μου" σου λέει κάτι;
Και εγώ για το επόμενο τρένο λέω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
Μα κανείς δεν εξετάζει τις συνέπειες της μόδας. Ή είσαι με την μόδα ή είσαι φλώρος, καλούλης, μαλάκας,...και όλα τα συναφή. Η ζωή περιστρέφεται γύρω από το αναλώσιμο, ακόμη και αν δεν το θέλουμε. Δεν νομίζεις ότι ζούμε σε μια κοινωνία ηθοποιών; Τριγύρω μου, βλέπω ανθρώπους να υποδύονται ρόλους. Να κάνουν μαλακίες και να μην το παραδέχονται, να μην βελτιώνονται, αλλά να τις επαναλαμβάνουν σε κάθε νέο "τρένο" και ρίχνουν άλλους στο περιθώριο λέγοντας κατόπιν εορτής πόσο κρίμα είναι να χαραμίζονται «τα καλά παιδιά». Γιατί τόση υποκρισία; Η μόδα της εποχής είναι «ψεκάστε, σκουπίστε, τελειώσαμε». Σκέψου ότι η μόδα είναι η πιο επικερδής βιομηχανία μετά την πολεμική και την φαρμακευτική βιομηχανία. Δεν έχω συναντήσει αρκετές κοπέλες να έχουν υπομονή να γνωρίσουν κάποιο νέο άτομο στην ζωή τους. Περισσότερο ως μια προκαθορισμένη διαδικασία το αντιμετωπίζουν και ως μια επιπλέον εμπειρία επειδή ξέφυγαν από την εφηβεία, παρά ως ταξίδι ζωής. Θα μου πεις όλες οι κοπέλες έτσι είναι; Όχι. Αλλά δυστυχώς κάποιοι δεν φοράνε φωτοστέφανο για να ξεχωρίζουν από τους υπόλοιπους. Πώς θα γνωρίσεις κάποιον-α όταν ο ίδιος/ η ίδια, δεν γουστάρει ή πιάνει ανάποδα το θέμα; Αν οι κοπέλες γενικά δεν κινούνταν με βάση την μόδα, όλη η αγορά και η διαμορφωμένη κοινωνία γύρω από την μόδα δεν θα υπήρχε. Θα ζούσαμε στην εποχή του χαλκού. Αν ο κόσμος μάθαινε από τα λάθη του, θα ήμασταν μια κοινωνία τέλειων ανθρώπων. Είμαστε; Όχι. Οπότε κάπου στραβώνει το όλο θέμα. Μπορεί να μην συμφωνώ με την διαμορφωμένη κατάσταση, αλλά αν καθίσω και σκεφτώ διαφορετικά, θα πρέπει να ακολουθήσω το δρόμο του μοναστηριού, κάτι που δεν το θέλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Αν οι κοπέλες γενικά δεν κινούνταν με βάση την μόδα, όλη η αγορά και η διαμορφωμένη κοινωνία γύρω από την μόδα δεν θα υπήρχε.

Οι άντρες με βάση τι κινούνται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
Διάφορες μελέτες στον τομέα της μόδας δείχνουν ότι η γυναικεία μόδα είναι η μεγαλύτερη βιομηχανία αυτήν την στιγμή. Εξάλλου η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο. Αναλογικά, η αντρική μόδα δεν αποτελεί κριτήριο αυτοπροβολής πολλών αντρών διαφόρων ηλικιών. Ένας άντρας ακόμη και 60 χρονών να είναι δεν ντύνεται με την τελευταία λέξη της μόδας, δεν υιοθετεί κινήσεις "προχώ"...κτλ ενώ μια γυναίκα της ίδιας ηλικίας μπορεί να ..σταματήσει τον χρόνο πάνω της με κρέμες, αλοιφές,...κ.α. και ενδυματολογικά να κοστίζει πολλά χιλιάρικα € ενώ συνεχίζει να κολακεύεται από ψεύτικα ωραία λόγια. Οι άντρες θα έλεγα ότι κινούνται με βάση τον τυχοδιωκτισμό. Ξεκινάνε από ένα σημείο Α της γνωριμίας και από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ό,τι ξέρει. Άλλοι σταματούν στο σημείο Α. Άλλοι συνεχίζουν και ξαναγυρίζουν στο σημείο Α. Άλλοι προχωράνε...κοκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Διάφορες μελέτες στον τομέα της μόδας δείχνουν ότι η γυναικεία μόδα είναι η μεγαλύτερη βιομηχανία αυτήν την στιγμή. Εξάλλου η γυναίκα είναι το ωραίο φύλο. Αναλογικά, η αντρική μόδα δεν αποτελεί κριτήριο αυτοπροβολής πολλών αντρών διαφόρων ηλικιών. Ένας άντρας ακόμη και 60 χρονών να είναι δεν ντύνεται με την τελευταία λέξη της μόδας, δεν υιοθετεί κινήσεις "προχώ"...κτλ ενώ μια γυναίκα της ίδιας ηλικίας μπορεί να ..σταματήσει τον χρόνο πάνω της με κρέμες, αλοιφές,...κ.α. και ενδυματολογικά να κοστίζει πολλά χιλιάρικα € ενώ συνεχίζει να κολακεύεται από ψεύτικα ωραία λόγια. Οι άντρες θα έλεγα ότι κινούνται με βάση τον τυχοδιωκτισμό. Ξεκινάνε από ένα σημείο Α της γνωριμίας και από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ό,τι ξέρει. Άλλοι σταματούν στο σημείο Α. Άλλοι συνεχίζουν και ξαναγυρίζουν στο σημείο Α. Άλλοι προχωράνε...κοκ.
Δεν ξέρω πως θα φανεί... αλλά θα συμφωνήσω μαζί σου για αυτά περί γυναικείας μόδας και αντρικής!!
Απλά το θέμα των σχέσεων δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με την μόδα...
Πχ εγώ πάντοτε ερωτευόμουν κάτι περίεργους!! Και το μόνο που ακούω (ειδικά τώρα τελευταία ) : "και δεν σου φαίνεται βρε μαρία... μια χαρά κοπέλα δείχνεις" ααα και το καλύτερο που έχω ακούσει : "και θα τον κυκλοφορούσες αυτόν έξω;; Εγώ θα ντρεπόμουν..." :laugh:
Τι να πω ίσως θα πρέπει να το ψάξω... :P

Δεν έχει καμία σχέση με τη μόδα... απλά ο καθένας έχει τα γούστα του, τι του αρέσει... ο κάθε άνθρωπος προσδιορίζει διαφορετικά το "ωραίο" (και δεν μιλάω μόνο για εμφάνιση)

Τώρα το ότι οι περισσότερες γυναίκες είμαστε θύματα της μόδας (ως προς την εμφάνιση... εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν έχει να κάνει με την μόδα το θέμα των σχέσεων) είναι αλήθεια... Μπορεί να μην το συνειδητοποιούμε αλλά ακόμη και αυτές που λένε :" εγώ έχω το δικό μου στυλ, δεν με ενδιαφέρει τι είναι στην μόδα κτλ" έμμεσα και χωρίς να το καταλαβαίνουν επηρεάζονται...

Και τέλος... για αυτό με τους εξηντάρηδες... και όμως μερικοί τέτοιοι υπάρχουν!!! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Δηλαδή, νικος ρεθυμνο, πόσο κακό είναι και γιατί; :D
το κακο αυτο εχει ως πεδιο ορισμου το ολο το R(μη βαρατε θετικο-τεχνολογικοι:P) και γιατι ειναι δειγμα οτι ο αντρας ασχολειται με τον αθλητισμο...:P
δε βρηκα να γραψω κατι πιο χιουμοριστικο,δεν ειναι ακριβως κακο η μη ενασχοληση με το ποσδοσφαιρο,αλλα σιγουρα...ασυνηθιστο.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
το χιουμορ, τον χαρακτηρα και να εχει γενια :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roberta

Νεοφερμένος

Η roberta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Πίστεψε με εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς θέλω και το παραδέχομαι!!
Δεν υπάρχουν στάνταρ πράγματα!!
Πραγματικά δεν ξέρω...
Δεν νομίζω ότι υπάρχει ιδανικός. Ίσως γι' αυτό.

Ω,σιγουρα δεν υπαρχει ιδανικος...αλλα πρεπει να κανει αυτο το "κλικ'....:clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dogie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,092 μηνύματα.
Αρχικά χαρακτήρα. Τι να τον κάνεις τον κούκλο αν από χαρακτήρα δεν λέει τίποτα;

Μετά μάτια, μαλλιά και γένια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Αρχικά χαρακτήρα.
Ε ναι, ΑΡΧΙΚΑ τον χαρακτήρα θα κοιτάξεις, γιατί κάνει και μπαμ.


Cliché win.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Θυμάμαι μια απ'αυτές τις μέρες στη σχολή,που καθόμουν πίσω από κάτι δαπιτογκόμενες,και είχαν γράψει έναν επικό κατάλογο για τον ιδανικό άντρα,με highlight την προϋπόθεση #2,"να έχει δικό του αυτοκίνητο" :rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
απλό μηχανάκι έπιανε;

@ roberta:
το κλικ σε τι μορφή εκπέμπεται; κυματική;

@ dogie:
μέχρι πότε θα αναπαράγεται η κλισέ μαλακία περί χαρακτήρα και νερόβραστων κολοκυθιών; :worry:
σωματικά, πώς φαίνεται ο χαρακτήρας; από το φούσκωμα τσέπης ή καβάλου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
...τα νύχια!!
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Θυμάμαι μια απ'αυτές τις μέρες στη σχολή,που καθόμουν πίσω από κάτι δαπιτογκόμενες,και είχαν γράψει έναν επικό κατάλογο για τον ιδανικό άντρα,με highlight την προϋπόθεση #2,"να έχει δικό του αυτοκίνητο" :rofl:

Και εσυ σιγοτραγουδουσες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Θυμάμαι μια απ'αυτές τις μέρες στη σχολή,που καθόμουν πίσω από κάτι δαπιτογκόμενες,και είχαν γράψει έναν επικό κατάλογο για τον ιδανικό άντρα,με highlight την προϋπόθεση #2,"να έχει δικό του αυτοκίνητο" :rofl:

δικό του αυτοκίνητο = $$.;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
...Τα δάχτυλα :) Και τα χέρια γενικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Και εσυ σιγοτραγουδουσες

Όχι,σκεφτόμουν πότε θα πάρω αμάξι.Αλλά μετά έβαλαν προϋπόθεση #3 να 'χει ύψος πάνω από 1.85 και εγώ ο καημενούλης είμαι 1.77 :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Όχι,σκεφτόμουν πότε θα πάρω αμάξι.Αλλά μετά έβαλαν προϋπόθεση #3 να 'χει ύψος πάνω από 1.85 και εγώ ο καημενούλης είμαι 1.77 :(

Ε εντάξει αν αυτές ήταν 1,75 μπορώ να καταλάβω το #3 ας πούμε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,802 μηνύματα.
Γιατρέ, σύμφωνα με το post σου, η εικόνα που μου σχηματίζεται στο μυαλό είναι:

ύψος άνω του 1,85 και αμάξι swift με εξατμήσεις που κλ**νουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simosgl3

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ουντάμπα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Όχι,σκεφτόμουν πότε θα πάρω αμάξι.Αλλά μετά έβαλαν προϋπόθεση #3 να 'χει ύψος πάνω από 1.85 και εγώ ο καημενούλης είμαι 1.77 :(

Eχω δικο μου αμαξι και ειμαι 1.93 κανε κανα κονε ρε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top