[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
τη σεβομαι την αποψη σου και εν μερει συμφωνω με αυτη...παρ'ολα αυτα δε βρισκω το λογο να καταφευγουμε σε τετοιους χαρακτηρισμους οταν μαλιστα αφορουν ατομα που δε γνωριζουμε...και τι εγινε δηλαδη αν φοβαται να κανει το πρωτο βημα η κοπελα? μπορει να ειναι στο χαρακτηρα της
ξεχνας οτι δεν ειμαι εγω αυτος που αναφερθηκα στον χαρακτηρισμο αυτο, αρχικα! τον χρησιμοποιησα μονο και μονο για να τονησω ποσο λαθος ειναι

Ομως και εσεις τα αγορια δεν κανετε και πολλα για να τα καταργησετε αμα δεν σας αρεσουν.Θα πεις"γιατι το λες αυτο?"Πολυ απλα γιατι συνηθως αν τυχει και σας την πεσει καποια κοπελα θα την γελοιοποιησετε στην παρεα σας
θεωρω λαθος εκ μερους σου, που, αν και μιλας για στερεοτυπα, τονιζεις τοσο εντονα τον διαχωρισμο γυναικας-ανδρα. γενικα δεν με εχει φλερταρει καποια τοσο ανοιχτα για να μπορεσω να την "κοροιδεψω" στην παρεα μου, αλλα δεν νομιζω να το εκανα παλι ;). εσυ, ομως, θα κοροιδευες ενα αγορι που θα σου την επεφτε στην παρεα σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
θεωρω λαθος εκ μερους σου, που, αν και μιλας για στερεοτυπα, τονιζεις τοσο εντονα τον διαχωρισμο γυναικας-ανδρα. γενικα δεν με εχει φλερταρει καποια τοσο ανοιχτα για να μπορεσω να την "κοροιδεψω" στην παρεα μου, αλλα δεν νομιζω να το εκανα παλι ;). εσυ, ομως, θα κοροιδευες ενα αγορι που θα σου την επεφτε στην παρεα σου;

Υποστηριζω πως υπαρχουν αυτα τα στερεοτυπα και βασει αυτων σου απαντησα..Ο λογος που αναφερθηκα στη κοροϊδια μια κοπελας που την πεφτει σε αλλον ειναι ,οτι η ιδια ξερω κοπελα που εχει κανει συχνα πρωτα βηματα και αντιμετωπιστηκε ετσι...Και πανω απο ολα δεν αναφερθηκα σε εσενα οποτε μην το περνεις προσωπικα..Η πλειοψηφια ειναι ετσι ,ειδικα αν ενα αγορι τινει να θεωρειται γενικοτερα ωραιο.
Οσο αφορα την 2η ερωτηση (??????????????????????????????????)γιατι να κοροιδευα ενα αγορι αν μου την επεφτε???εξαρταται βεβαια το ειδος του"πεσιματος"..αν ο αλλος χρησιμοποιησει υποτιμητικους ορους(καυλα,μουναρα κ.ο.κ.) για να εκφρασει τον θαυμασμο του τελοσπαντων..θα τα αναταποκριθω και εγω αναλογα.Και ειλικρινα..και να τον θαψω στην παρεα μου(αν και θα του τα ελεγα και καταμουτρα) δεν θα με νοιαζει,γιατι με το κοπλιμεντο του ενιωσα προηγουμενος εξισου ταπεινωτικα.Δεν θεωρω φυσικα πως ειναι σωστο,αλλα ουτε δεχομαι να ειμαι και το "ευκολο θηραματακι" -θυμα των αλλων- που απλα αντιδρα κοιτωντας ή παραμενοντας απλα ανωτερη...λυπαμαι:/:


Αλλιως, αν δεν μου αρεσει ο αλλος και αυτος ειναι κολλημενος μαζι μου κτλ απλα το συζητω με την παρεα μου,λεγοντας πως με ενοχλει ,περιμενοντας αποψεις-ιδεες απο αυτες..
ειναι κακο μηπως???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Υποστηριζω πως υπαρχουν αυτα τα στερεοτυπα ...

Γιατί να μην αλλάξουν αυτά τα στερεότυπα; Γιατί να ακολουθούμε πεπατημένες συνταγές αιώνων; Εξάλλου ποιος μίλησε ότι θα γελοιοποιήσουμε μια κοπέλα αν μας την "πέσει" ή ποιος είπε ότι θα την πέσουμε σε μια κοπέλα με χαρακτηρισμούς του στυλ "καύλα", "μουνάρα",...κτλ; Μην γενικεύεις γιατί μας προσβάλεις. Δεν έχουμε όλοι τέτοια παιδεία δαπέδου. Υπάρχουμε και μερικοί με τελείως φυσιολογικές και διαφορετικές απόψεις και οπτικές σε πολλά θέματα και οι οποίοι περνάμε απαρατήρητοι γιατί απλά θεωρούμαστε "καλά" παιδιά και όχι οι βιτρινάτα "πρόστυχοι" άντρες. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ξέρουμε να εκφραστούμε με άσχημο λεξιλόγιο ή να πούμε τις προστυχιές μας όταν πρέπει ή να δώσουμε και ξύλο αν χρειαστεί. Απλά, έχουμε μια άλλη παιδεία που δυστυχώς παραγκωνίζεται από τον νεανικό γυναικείο πληθυσμό. Δεν σημαίνει ότι ένας θερμός "πιπίνος" που το παίζει και καλά γυναικάς, στον οποίο πέφτετε σαν ώριμα φρούτα, είναι κατ' ανάγκη και "άντρας". Ο αντρισμός είναι τελείως διαφορετική έννοια η οποία έχει παρερμηνευτεί με τα λάθος τηλεοπτικά πρότυπα.

Εδώ σαν φοιτητής παρατηρώ άλλο φαινόμενο να εξαπλώνεται με πανδημική ροή, ότι πολλές κοπέλες φοβούνται να κάνουν νέες σχέσεις ή το απλό φλέρτ σε καθαρά τυπικά πλαίσια ή μια απλή γνωριμία τα εκλαμβάνουν λανθασμένα ως χοντρό πέσιμο. Έλεος δηλαδή. Και μετά ρωτάτε γενικά και αόριστα, γιατί δεν φλερτάρουμε σαν αρσενικό είδος, δηλ., δεν ακολουθούμε την κλασική συνταγή που υπάρχει από ύπαρξης ανθρώπινου είδους. Μήπως πρέπει να αναθεωρήσετε το τρόπο σκέψης σας σε πολλά θέματα; Μήπως επικρατεί η λογική έναντι του αυθόρμητου συναισθήματος; Μήπως έχουμε αποξενωθεί σαν άνθρωποι λόγω του υλιστικού τρόπου ζωής και όλα τα αντιμετωπίζουμε σε καθαρά καταναλωτικά πλαίσια; :hmm:Εξάλλου νέοι είμαστε. Ας μην θέλουμε να ζούμε σαν γέροι από την δεκαετία των 20-30 μας. Τώρα θα κάνουμε τις τρέλες μας και θα απολαύσουμε την ζωή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
νικο, πως τα καταφερνεις παντα και ο,τι πεις το υποστηριζεις πολυ ωραια και ναι, εχεις δικιο.... ;):redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariw

Νεοφερμένος

Η Mariw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γιατί να μην αλλάξουν αυτά τα στερεότυπα; Γιατί να ακολουθούμε πεπατημένες συνταγές αιώνων; Εξάλλου ποιος μίλησε ότι θα γελοιοποιήσουμε μια κοπέλα αν μας την "πέσει" ή ποιος είπε ότι θα την πέσουμε σε μια κοπέλα με χαρακτηρισμούς του στυλ "καύλα", "μουνάρα",...κτλ; Μην γενικεύεις γιατί μας προσβάλεις. Δεν έχουμε όλοι τέτοια παιδεία δαπέδου. Υπάρχουμε και μερικοί με τελείως φυσιολογικές και διαφορετικές απόψεις και οπτικές σε πολλά θέματα και οι οποίοι περνάμε απαρατήρητοι γιατί απλά θεωρούμαστε "καλά" παιδιά και όχι οι βιτρινάτα "πρόστυχοι" άντρες. Βέβαια αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ξέρουμε να εκφραστούμε με άσχημο λεξιλόγιο ή να πούμε τις προστυχιές μας όταν πρέπει ή να δώσουμε και ξύλο αν χρειαστεί. Απλά, έχουμε μια άλλη παιδεία που δυστυχώς παραγκωνίζεται από τον νεανικό γυναικείο πληθυσμό. Δεν σημαίνει ότι ένας θερμός "πιπίνος" που το παίζει και καλά γυναικάς, στον οποίο πέφτετε σαν ώριμα φρούτα, είναι κατ' ανάγκη και "άντρας". Ο αντρισμός είναι τελείως διαφορετική έννοια η οποία έχει παρερμηνευτεί με τα λάθος τηλεοπτικά πρότυπα.

Εδώ σαν φοιτητής παρατηρώ άλλο φαινόμενο να εξαπλώνεται με πανδημική ροή, ότι πολλές κοπέλες φοβούνται να κάνουν νέες σχέσεις ή το απλό φλέρτ σε καθαρά τυπικά πλαίσια ή μια απλή γνωριμία τα εκλαμβάνουν λανθασμένα ως χοντρό πέσιμο. Έλεος δηλαδή. Και μετά ρωτάτε γενικά και αόριστα, γιατί δεν φλερτάρουμε σαν αρσενικό είδος, δηλ., δεν ακολουθούμε την κλασική συνταγή που υπάρχει από ύπαρξης ανθρώπινου είδους. Μήπως πρέπει να αναθεωρήσετε το τρόπο σκέψης σας σε πολλά θέματα; Μήπως επικρατεί η λογική έναντι του αυθόρμητου συναισθήματος; Μήπως έχουμε αποξενωθεί σαν άνθρωποι λόγω του υλιστικού τρόπου ζωής και όλα τα αντιμετωπίζουμε σε καθαρά καταναλωτικά πλαίσια; :hmm:Εξάλλου νέοι είμαστε. Ας μην θέλουμε να ζούμε σαν γέροι από την δεκαετία των 20-30 μας. Τώρα θα κάνουμε τις τρέλες μας και θα απολαύσουμε την ζωή...

Πωπω τι ωραία που τα λες...Και πόσο δίκιο έχεις αν το καλοσκεφτείς....:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Υποστηριζω πως υπαρχουν αυτα τα στερεοτυπα και βασει αυτων σου απαντησα..Ο λογος που αναφερθηκα στη κοροϊδια μια κοπελας που την πεφτει σε αλλον ειναι ,οτι η ιδια ξερω κοπελα που εχει κανει συχνα πρωτα βηματα και αντιμετωπιστηκε ετσι...Και πανω απο ολα δεν αναφερθηκα σε εσενα οποτε μην το περνεις προσωπικα..Η πλειοψηφια ειναι ετσι ,ειδικα αν ενα αγορι τινει να θεωρειται γενικοτερα ωραιο.
Οσο αφορα την 2η ερωτηση (??????????????????????????????????)γιατι να κοροιδευα ενα αγορι αν μου την επεφτε???εξαρταται βεβαια το ειδος του"πεσιματος"..αν ο αλλος χρησιμοποιησει υποτιμητικους ορους(καυλα,μουναρα κ.ο.κ.) για να εκφρασει τον θαυμασμο του τελοσπαντων..θα τα αναταποκριθω και εγω αναλογα.Και ειλικρινα..και να τον θαψω στην παρεα μου(αν και θα του τα ελεγα και καταμουτρα) δεν θα με νοιαζει,γιατι με το κοπλιμεντο του ενιωσα προηγουμενος εξισου ταπεινωτικα.Δεν θεωρω φυσικα πως ειναι σωστο,αλλα ουτε δεχομαι να ειμαι και το "ευκολο θηραματακι" -θυμα των αλλων- που απλα αντιδρα κοιτωντας ή παραμενοντας απλα ανωτερη...λυπαμαι:/:


Αλλιως, αν δεν μου αρεσει ο αλλος και αυτος ειναι κολλημενος μαζι μου κτλ απλα το συζητω με την παρεα μου,λεγοντας πως με ενοχλει ,περιμενοντας αποψεις-ιδεες απο αυτες..
ειναι κακο μηπως???

ξεκινωντας απο το τελος, καθολου κακο! σκεψου ομως οτι οπως, υποθετεις, οτι αντιμετωπιζουν οι αντρες ενα φλερτ απο κοπελα, δεν υποθετεις οτι με τον ιδιο τροπο το αντιμετωπιζουν οι γυναικες απο εναν αντρα (οχι τοσο ωραιο;))

εθεσα τον εαυτο μου ως παραδειγμα, οχι για να δικαιολογηθω, αλλα να σε κανω να καταλαβεις οτι οπως αντιδρας( φαινεται) εσυ, αντιδραω και εγω, και επομενως η γενικευση σου οτι οι αντρες, εστω η πλειοψηφια τους, αντιδραει ετσι ειναι λανθασμενη. μερικοι θα θεωρησουν κατακτηση τη "σχεση" με μια γυναικα, οπως αναλογως υποθετω οτι θα κανουν και καποιες κοπελες.

τα στερεοτυπα υπαρχουν επειδη ζουμε σε μια κοινωνια που μαθαινει στα μελη της να κανει διακρισεις φυλετικες(ρατσισμος), διακρισεις φυλου(σεξισμος), διακρισεις με βαση την σεξουαλικη προτιμιση (ομοφοβοια) και διακρισεις με βαση την εθνικοτητα (εθνικισμος).οσο και αν πολλες γυναικες (καλα δεν προκειται να αναφερθω για αντρικο φεμινισμο, γιατι ειναι σχεδον ανυπαρκτος) θεωρουν οτι ειναι φεμινιστριες, η πειρα μου μου εχει δειξει οτι μονο στη θεωρεια, γιατι ακριβως εχουν υιοθετησει τα στερεοτυπα τα οποια αφορουν τον διαχωρισμο "αγοριου-κοριτσιου" οταν ειναι ηδη στη νηπιακη ηλικια (αγορια ->ποδοσφαιρο, αμαξια - κοριτσια->κουκλοσπιτα, κοσμήματα, make up).

δεν θα συμφωνησω σε ολα με τον npb. εκφρασεις οπως μουναρα κ.ο.κ. προσωπικα μου φαινεται οτι μερικες φορες δειχνει υποτιμιση, αλλα ισως και οχι. τι θελω να πω; οτι αυτος που το χρησιμοποιει, ουσιαστικα δηλωνει οτι θεωρει την γυναικα αυτη πολυ "sexy". δεν θεωρω οτι αυτος που τα χρησιμοποιει εχει κατ'αναγκην παιδεια δαπεδου ή οτι ειναι παλιανθρωπος, χωρις να σημαινει οτι θεωρω ολες αυτες τις εκφρασεις ο,τι καλυτερο

Υ.Γ.
ς μην θέλουμε να ζούμε σαν γέροι από την δεκαετία των 20-30 μας. Τώρα θα κάνουμε τις τρέλες μας και θα απολαύσουμε την ζωή...
την δεκαετια των 20-30 μας θα ειμαστε 200-300 χρονων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

stami*

Νεοφερμένος

Η stami* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Βασικα εγω προσωπικα το πρωτο πρωτο που κοιταω ειναι το προσωπο...Κοιταω κυριως μαλλια και γενια (ΛΑΤΡΕΥΩ ΤΑ ΓΕΝΙΑ :) τα λιγα ετσι?οχι σαν του παπα)...
Και μετα το ολο στυλακι του (ρουχα παπουτσια υφακι).Μπορω να ξενερωσω αγρια και μονο απο τα παπουτσια, αν για παραδειγμα φοραει παπουτσι πιο καλο η εστω και μοκασινι.Ξενερωνω αγρια ομως!!!!Προτιμω τους πιο σπορ τυπους και τους λιγο χυμα στο κυμα...λιγο... ;)
Και μετα οταν τον γνωρισεις εννοειται οτι κοιτας και το χαρακτηρα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
Μπορω να ξενερωσω αγρια και μονο απο τα παπουτσια, αν για παραδειγμα φοραει παπουτσι πιο καλο η εστω και μοκασινι.Ξενερωνω αγρια ομως!!!!Προτιμω τους πιο σπορ τυπους και τους λιγο χυμα στο κυμα...λιγο... ;)

Νομίζω ότι στέκεσαι σε επιφανειακά πράγματα και όχι στην ουσία. Έτσι το βλέπω σαν άντρας. :redface: :/:
Αν για παράδειγμα, τον γνωρίσεις σε μια επίσημη εκδήλωση τι θέλεις να φοράει; Πέδιλο με κουστούμι; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stami*

Νεοφερμένος

Η stami* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Το ξερω οτι ειναι επιφανειακα...Αλλα οταν δεν γνωριζεις τον αλλον δεν μπορεις να κοιταξεις πρωτα κατι αλλο.Δεν μπορεις να δεις χαρακτηρα...Και ο,τι και να λεμε εννοειται οτι και η εξωτερικη εμφανιση παιζει μεγαλο ρολο αναλογα βεβαια παντα με τα γουστα του καθενος...
Και που λες για μια επισημη εκδηλωση: Φαινεται το στυλ του αλλου.Ακομα και κουστουμι να φορεσει δε θα βαλει ας πουμε το λουστρινι απο κατω ή τα παπουτσια που φοραει ενας 30αρης.Θα βαλει κατι το οποιο 8α ταιριαζει στο δικο του στυλ.Αυτο εννοω...Προσωπικη μου αποψη ολο αυτο ετσι?Και προσωπικο γουστο...Υπαρχουν αλλες κοπελες που προτιμουν αλλα πραγματα.Αυτο το βλεπω και μεσα στην παρεα μου.Η καθε μια κοιταει αλλα πραγματα σε ενα αγορι...Τωρα ομως αν τον ξερεις ηδη τον αλλον και δεν ειναι αγνωστος τοτε μπορει να σε κερδισουν παρα πολλα αλλα στοιχεια της προσωπικοτητας του περα απο την εξωτερικη του εμφανιση.Εγω πριν αναφερομουν για καποιον που δεν ειναι γνωστος και ουτε και φιλος.Σε τετοιες περιπτωσεις (που ο αλλος δλδ ειναι γνωστος ή φιλος) αλλαζουν τα πραγματα...Ή το αλλο που μπορει να γινει.Μπορει να δεις καποιον και να σου ερθει μια φλασια και να σου αρεσει ετσι ξαφνικα χωρις λογο και αιτια.Και ωρες ωρες να σκεφτεσαι γιατι σου αρεσει και να μην μπορεις να καταλαβεις...Υπαρχουν και αυτες οι περιπτωσεις που μαλιστα δεν ειναι και λιγες.Το εχω παθει και εγω αυτο...Αυτη ειναι η γνωμη μου...
Υ.Γ. Απεχθανομαι και τα πεδιλα... χαχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
τι κοιταμε σε ενα αγορι η τι ερωτευομαστε σε αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμφανισιακα:
1.να εχει καθαρο προσωπο
2.μακρυ και περιποιημενο μαλλι(προς θεου οχι ξανθο δεν μου αρεσει σε αγορια τοσο:P)
3.βλεμμα,οχι σαν αυτο φυσικα μιας αγελαδας που βλεπει τρενο να περνα...
4.φυσιολογικο αναστημα-κιλα

Χαρακτηρα:
1.να ειναι σωστος...Και επειδη ξερω πως κανεις δεν θα καταλαβει -εννοω να με σεβεται,να ειναι ειλικρινης και να μην ξενοκοιταζει.
2.να εχει χιουμορ,γιατι χωρις αυτο θα βαραω φλεβες..
3.να ειναι αντρας οχι κοτα...
4.να ακουει την μουσικη μου....πολυ σημαντικο..Δεν νομιζω πως θα αντεχα ευκολα καποιον που ακουει ελληνικα...
5.να μην ειναι νευρικος και να μην κραταει βεβαια μουτρα υστερα απο φασαριες..αυτα ειναι για μωρα..
6.να με αγαπαει κυριως για τον χαρακτηρα μου:inlove:
7.να εχει IQ!!:confused:
8.να ειναι ρομαντικος και να με πειραζει που και που για την πλακα(θα τον περιαζω και εγω εννοειται:))
Αν βρω ποτε τετοιο ατομοοοο,θα ζησω το ονειρο μου.Και θα περναμε φυσικα και οι δυο καλα :clapup:



:eek::eek:Ας βρω-εντοπισω ομως πρωτα ενα τετοιο ατομο....:/:
Στην αρχή νόμιζα ότι έγραψες την λίστα για το supermarket. x.X


Επίσης δεν έχω καταλάβει πως γίνεται να ξεπουλιούνται και να πετάγονται στο καλάθι των αχρήστων "αληθινά" αισθήματα αγάπης (υπεράνω του έρωτος) μόλις η κοπέλα δει κάποιον άλλο και της "γυαλίσει".
Τα ποια αισθήματα; Η "αγάπη" είναι απλώς μια δικαιολογία που προβάλλει η κοπέλα για να μην πεις μια κοπέλα "τσούλα".

Ξέρεις, ενώ εσένα θα σε κατηγορήσει ότι κοίταξες την πρώην σου γιατί "θέλεις να την πηδήξεις", αυτή θα σου πει ότι κοίταζε τον πρώην της γιατί "τον αγαπάει".

Δεν πιστεύω να παίρνεις στα σοβαρά τα περί "αληθινής αγάπης", "παντοτινής αφοσίωσης" κι έτσι; Όλα αυτά είναι απλά παροδικά και κρατάνε μέχρι να βαρεθεί ο ένας εκ των δύο - ή και οι δύο. Γιατί πολύ απλά έτσι η φύση του ανθρώπου, αλλά και η ίδια η ζωή που μπορεί να στα φέρει τούμπα σ' ένα βράδυ! :D

Να προσέχετε τους φίλους σας, αυτό έχω να πω μόνο να πω. Αυτά είναι τα άτομα που πρέπει να 'χουμε δίπλα μας. :)
Τα άλλα σήμερα είναι, αύριο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Γιατί να μην αλλάξουν αυτά τα στερεότυπα; Γιατί να ακολουθούμε πεπατημένες συνταγές αιώνων;
Ας αλλαξουν τα στερεοτυπα!!..δεν ειπαμε οχι,αλλα δεν ειναι και οτι πιο ευκολο...:hmm:Ας κανουμε ολοι μας μιαν αρχη,προετεινετε λοιπον κατι:P

Στην αρχή νόμιζα ότι έγραψες την λίστα για το supermarket. x.X

Δεν φταιω εγω:redface:το ερωτημα ηταν "τι κοιτατε σε ενα αγορι??" τι να ελεγα ..τυφλη ειμαι δεν κοιταω???:PΠεραν αυτου περιεγραψα το ιδανικο μην τρομαζετε.....Και εσας αμα σας ρωτησουν πως θα θελατε να ειναι η συντροφος σας εμφανισιακα-χαρακτηρα.. και ξερατε πως αυτο που ζητουσατε ο,τι και να ηταν, δεν θα ηταν εξωπραγματικο (αλλα "υλοποιησιμο")θα λεγατε σιγουρα μπολικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τα ποια αισθήματα; Η "αγάπη" είναι απλώς μια δικαιολογία που προβάλλει η κοπέλα για να μην πεις μια κοπέλα "τσούλα".

Ξέρεις, ενώ εσένα θα σε κατηγορήσει ότι κοίταξες την πρώην σου γιατί "θέλεις να την πηδήξεις", αυτή θα σου πει ότι κοίταζε τον πρώην της γιατί "τον αγαπάει".

Δεν πιστεύω να παίρνεις στα σοβαρά τα περί "αληθινής αγάπης", "παντοτινής αφοσίωσης" κι έτσι; Όλα αυτά είναι απλά παροδικά και κρατάνε μέχρι να βαρεθεί ο ένας εκ των δύο - ή και οι δύο. Γιατί πολύ απλά έτσι η φύση του ανθρώπου, αλλά και η ίδια η ζωή που μπορεί να στα φέρει τούμπα σ' ένα βράδυ! :D

Καλά μη γενικέυεις.:confused:
Δεν είναι όλα τόσο χάλια.

Να προσέχετε τους φίλους σας, αυτό έχω να πω μόνο να πω. Αυτά είναι τα άτομα που πρέπει να 'χουμε δίπλα μας. :)
Τα άλλα σήμερα είναι, αύριο δεν είναι.

Κι αυτό δεν είναι στάνταρ. Όπως και στις ερωτικές σχέσεις υπάρχουν λόγοι που θα θες να το τελειώσεις, έτσι και στις φιλικές μπορεί να συμβεί το ίδιο.
Εξάλλου μπορεί κάποιος να είναι μια χαρά ενώ έχει σχέση χωρίς καν να έχει "πραγματικούς φίλους", μπορεί κάποιος που έχει καλούς φίλους να μη θέλει σχέση, και κάποιος που δεν έχει τίποτα από τα δύο να του φτάνει που έχει την οικογένειά του ως στήριγμα.

Οπότε ο καθένας με ό,τι βολεύεται.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να παίρνεις στα σοβαρά τα περί "αληθινής αγάπης", "παντοτινής αφοσίωσης" κι έτσι; Όλα αυτά είναι απλά παροδικά και κρατάνε μέχρι να βαρεθεί ο ένας εκ των δύο - ή και οι δύο. Γιατί πολύ απλά έτσι η φύση του ανθρώπου, αλλά και η ίδια η ζωή που μπορεί να στα φέρει τούμπα σ' ένα βράδυ!

αυτο ειναι ενα τρανο παραδειγμα "καλα τεκμηριωμενων θεσεων". τι να σου πω!

διαφωνω ! η φυση του ανθρωπου ειναι διαφορετικη και αν καταφερεις να κανεις καποιον να σε βαρεθει σημαινει οτι εισαι βαρετος ή ηλεκτρολογος

Δεν φταιω εγωτο ερωτημα ηταν "τι κοιτατε σε ενα αγορι??" τι να ελεγα ..τυφλη ειμαι δεν κοιταω???Περαν αυτου περιεγραψα το ιδανικο μην τρομαζετε.....Και εσας αμα σας ρωτησουν πως θα θελατε να ειναι η συντροφος σας εμφανισιακα-χαρακτηρα.. και ξερατε πως αυτο που ζητουσατε ο,τι και να ηταν, δεν θα ηταν εξωπραγματικο (αλλα "υλοποιησιμο")θα λεγατε σιγουρα μπολικα
ειστε ηλιθιοι που βαζετε τις προτιμησεις σας σε καλουπια! δεν ξερετε τι ευκαιριες χανετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Κι αυτό δεν είναι στάνταρ. Όπως και στις ερωτικές σχέσεις υπάρχουν λόγοι που θα θες να το τελειώσεις, έτσι και στις φιλικές μπορεί να συμβεί το ίδιο.
Σαφώς, αλλά αν μη τι άλλο είναι σχέσεις που εκεί τουλάχιστον είσαι ειλικρινής (μιλώντας για τους πολύ καλούς/στενούς φίλους). Και αν είναι κι οι δύο πλευρές ειλικρινείς μεταξύ τους και έχει κρατήσει η φιλία ... ε πρέπει να την προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Δεν πιστεύω να παίρνεις στα σοβαρά τα περί "αληθινής αγάπης", "παντοτινής αφοσίωσης" κι έτσι; Όλα αυτά είναι απλά παροδικά και κρατάνε μέχρι να βαρεθεί ο ένας εκ των δύο - ή και οι δύο. Γιατί πολύ απλά έτσι η φύση του ανθρώπου

Διαφώνω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σαφώς, αλλά αν μη τι άλλο είναι σχέσεις που εκεί τουλάχιστον είσαι ειλικρινής (μιλώντας για τους πολύ καλούς/στενούς φίλους). Και αν είναι κι οι δύο πλευρές ειλικρινείς μεταξύ τους και έχει κρατήσει η φιλία ... ε πρέπει να την προσέχεις σαν κόρη οφθαλμού.

Μα για να κρατήσει μια οποιαδήποτε σχέση ΠΡΕΠΕΙ να είσαι ειλικρινής.:worry:
Αν δεν είσαι, πολύ λογικό να μην διαρκέσει. Άρα, όταν είσαι το ίδιο ειλικρινής με τον α,β σύντροφο, γιατί να μην πετύχει ξέρω γω;
Ίδιο είναι το νόημα.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hiphopjunkie

Νεοφερμένος

Ο Γιωργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άρτα (Άρτα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
καλα εσεις κοριτσια ψαχνετε τον πριγκιπα με το λευκο αλογο... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina94

Νεοφερμένος

Η xristina94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα !!!!! :D:D

Και γιατί όχι?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,801 μηνύματα.
καλα εσεις κοριτσια ψαχνετε τον πριγκιπα με το λευκο αλογο... :whistle:

και μεις ψάχνουμε την πριγκίπισσα εκείνη που παίζει την κακιά Ξένια με την μαύρη περούκα... :D :D :laugh:

θεά η τύπισσα :redface: :P :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top