[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι δε θα μου άρεσε να βγάζω περισσότερα χρήματα. Γενικότερα, ήθελα πάντα να είναι κάποιος καλύτερος από εμένα. Έχουν βάση αυτά που λέτε.

Από την άλλη, γνωρίζω άντρες, παντρεμένους, που η σύζυγος βγάζει περισσότερα χρήματα, η δουλειά της έχει περισσότερο κύρος και παρ'όλα αυτά λένε ότι νιώθουν μια χαρά μ' αυτό.

Τα σχόλιά σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Συνήθως όταν μπλέκεται το χρήμα ως βάση για το μέγεθος...του συναισθήματος, η δουλειά πάει κατά διαόλου. Σαφώς και σε μια συζυγική σχέση θα πρέπει ο ένας να θαυμάζει τον άλλο για κάποια στοιχεία, αλλά νομίζω ότι έχει να κάνει με την μη ερωτική αγάπη που αναπτύσσεται με τα χρόνια. Οι εγωισμοί συνήθως δεν αφήνουν να υπάρξει αγάπη πέρα από μια ωμή σαρκική (ερωτική) έλξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνήθως όταν μπλέκεται το χρήμα ως βάση για το μέγεθος...του συναισθήματος, η δουλειά πάει κατά διαόλου.

Εξαρτάται, υπάρχουν γυναίκες που κολλάνε σε έναν άντρα για το χρήμα το ίδιο, συνήθως 20άρες με 50άρηδες οπότε εκεί ισχύει αυτό που λες, αλλά υπάρχουν και οι γυναίκες που κοιτάνε το χρήμα, όχι κατ ανάγκην επειδή θέλουν να την βγάλουν λάδι, αλλά σαν απόδειξη των ικανοτήτων του άντρα. Δεν είναι πολύ δύσκολο να καταλάβεις που ανήκει κάθε γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ακριβώς! Εξάλλου, είναι πολύ σημαντικό το αν μιλάμε για έτοιμα χρήματα (από τον μπαμπά) ή για χρήματα που αποκτήθηκαν με προσωπική προσπάθεια. Δε μιλάμε για περιουσίες ολόκληρες, αλλά το θέμα της τεμπελιάς είναι βασικό. Θέλεις έναν άνθρωπο δραστήριο δίπλα σου, όχι κάποιον που τα περιμένει όλα έτοιμα -ειδικά αν μιλάμε για άτομα που θα τα περίμεναν όλα από την σύντροφο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Θέλεις έναν άνθρωπο δραστήριο δίπλα σου, όχι κάποιον που τα περιμένει όλα έτοιμα -ειδικά αν μιλάμε για άτομα που θα τα περίμεναν όλα από την σύντροφο!

Πολύ σωστά, για αυτό ψάχνω κοπέλα να κάνουμε μαζί workout :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ακριβώς! Εξάλλου, είναι πολύ σημαντικό το αν μιλάμε για έτοιμα χρήματα (από τον μπαμπά) ή για χρήματα που αποκτήθηκαν με προσωπική προσπάθεια. Δε μιλάμε για περιουσίες ολόκληρες, αλλά το θέμα της τεμπελιάς είναι βασικό. Θέλεις έναν άνθρωπο δραστήριο δίπλα σου, όχι κάποιον που τα περιμένει όλα έτοιμα -ειδικά αν μιλάμε για άτομα που θα τα περίμεναν όλα από την σύντροφο!

Από προσωπική μου εμπειρία οι τεμπέληδες άνθρωποι δεν κολλάνε με τους εργατικούς, καθώς η τεμπελιά συνεπάγεται στασιμότητα σε πάρα πολλούς τομείς της ζωής και όσα ζευγάρια ξέρω του τύπου τεμπέλης/εργατικός πρόκειται κατά βάσιν για παρασιτικές σχέσεις εκμετάλλευσης, όχι υγιή πράγματα δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Αυτος ο κοσμος δεν εχει καθολου feelings τι το ψαχνετε ρε γαμω . Αγορια και κοριτσια ... Απο την συγκριση που εκανα και τα δυο φυλα τα ιδια λετε αλλα στην πραγματικοτητα κανενας σας δεν θα τα τηρουσε . Motherfucker κοινωνια ..

Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις) Δεν ακουω τον κοσμο να λεει παναγια μου τι φρικιο ειναι αυτο? ή που παει ετσι αυτος? Τα κοριτσια να χαχανιζουν .. Οταν μπαινω στο αστικο για το λυκειο μου να γυρνα ολος ο κοσμος και να καρφωνει τα βλέμματα του πανω μου λες και ειδαν φαντασμα . Και ολα αυτα γιατι?? Για μια φραντζα που καλυπτει το ενα ματι . Για τα μαυρα ρουχα ... Μην λετε κοτσανες οτι η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει ρολο . Αυτο ποτε δεν θα αλλαξει . ΤΕΛΟΣ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 896 μηνύματα.
Αυτος ο κοσμος δεν εχει καθολου feelings τι το ψαχνετε ρε γαμω . Αγορια και κοριτσια ... Απο την συγκριση που εκανα και τα δυο φυλα τα ιδια λετε αλλα στην πραγματικοτητα κανενας σας δεν θα τα τηρουσε . Motherfucker κοινωνια ..

Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις) Δεν ακουω τον κοσμο να λεει παναγια μου τι φρικιο ειναι αυτο? ή που παει ετσι αυτος? Τα κοριτσια να χαχανιζουν .. Οταν μπαινω στο αστικο για το λυκειο μου να γυρνα ολος ο κοσμος και να καρφωνει τα βλέμματα του πανω μου λες και ειδαν φαντασμα . Και ολα αυτα γιατι?? Για μια φραντζα που καλυπτει το ενα ματι . Για τα μαυρα ρουχα ... Μην λετε κοτσανες οτι η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει ρολο . Αυτο ποτε δεν θα αλλαξει . ΤΕΛΟΣ

emo? Μπήκα σε χρονομηχανή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Αυτος ο κοσμος δεν εχει καθολου feelings τι το ψαχνετε ρε γαμω . Αγορια και κοριτσια ... Απο την συγκριση που εκανα και τα δυο φυλα τα ιδια λετε αλλα στην πραγματικοτητα κανενας σας δεν θα τα τηρουσε . Motherfucker κοινωνια ..

Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις) Δεν ακουω τον κοσμο να λεει παναγια μου τι φρικιο ειναι αυτο? ή που παει ετσι αυτος? Τα κοριτσια να χαχανιζουν .. Οταν μπαινω στο αστικο για το λυκειο μου να γυρνα ολος ο κοσμος και να καρφωνει τα βλέμματα του πανω μου λες και ειδαν φαντασμα . Και ολα αυτα γιατι?? Για μια φραντζα που καλυπτει το ενα ματι . Για τα μαυρα ρουχα ... Μην λετε κοτσανες οτι η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει ρολο . Αυτο ποτε δεν θα αλλαξει . ΤΕΛΟΣ

Για ποιο λόγο θέλεις να αδικείς την ομορφιά σου; :) Συνήθως η επιπλέον "τεχνητή" παρέμβαση ακόμη και στις γυναίκες, χαλάει το αποτέλεσμα. Ο κόσμος έχει μάτια και κοιτάει. Τι να τα κάνει; να τα βγάλει; :worry: Γενικά ο κόσμος έχει συγκεκριμένα μέρη όπου επιδιώκει γνωριμίες. Στο αστικό, δεν νομίζω. Ο άλλος τρέχει να πληρώσει τον Βαρουφάκη του, εσένα θα σκέφτεται; Έλεος. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
emo? Μπήκα σε χρονομηχανή;

Apparently so.

Ξερεις ειναι μια νεα προσεγγιση των πραγματων. Εγω μπορει να κανω ο,τι μαλακια μου κατεβει στο κεφαλι, εσας ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ να σας αρεσει και πρεπει να με χειροκροτατε. Αλλιως ειστε ρατσιστες. Ευκολα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά εννοείτε ότι επρόκειτο για ρατσιστική επίθεση . Δεν λέω σε κανέναν να με χειροκροτεί και να με θαυμάζει για αυτό που είμαι. Έτσι κι αλλιώς το κάνω για μένα . Γιατί με εκφράζει . Αλλά όχι και να με κοροιδεύουν και να γελάνε μπροστά στα μούτρα μου . Αυτό είναι αγένεια . Αλλά τι περιμένεις απο αυτήν την χώρα που ζει χίλια χρόνια πίσω? Αλλά ναι και για αυτό οι Τούρκοι φταίνε . Που τα σώματα ασφαλείας και ο ελληνικός στρατός επιβάλλει την ομοιομορφία στους υπαλλήλους του? Όσο για τον άλλο οι emo στην Ελλάδα επιστρέφουν . Απορώ πως δημιουργήθηκε η φήμη οτι τα emo ήρθαν στην Ελλάδα το 2007 έως το 2010 και πέρασε αυτό το στυλ. Καταρχήν είδαν οι άνθρωποι 2-3 παρέες emo στο Σύνταγμα και ξεκίνησαν οι φήμες για τους emo στην Ελλάδα . 2-3 παρέες ήταν απλά . Και μόνο στην Αθήνα . Τώρα πραγματικά έρχεται το emo lifestyle στην Ελλάδα. Μέρα με την μέρα είμαστε και ποιο πολύ . Αλλά και οι Street/Hardcore Punks αυξάνονται . Τώρα ήρθε η ώρα να ενταχθούμε στην κοινωνία . Και τότε κανείς δεν θα γελάει . Τέσπα συγγνώμη για το off topic αλλά ήθελα να το βγάλω απο μέσα μου επιτέλους . Και η εξωτερική εμφάνιση έπαιζε , παίζει και πάντα θα παίζει σημαντικό ρόλο . Καταλαβετέτο . Όσο υπάρχει ο θεσμός του Dress Code πάντα θα υπάρχει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ είμαι μαζί με τους emo. Εδώ δεν μας πειράζει το τζεισον αντιγονι οι emo μας πείραξαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ναι ακόμα δεν κατάλαβα θες να σε χειροκροτήσουμε που νιώθεις emo; είχες και στο χωριό σου τέτοιο; Ή από οταν γεννήθηκες ένιωθες emo μέσα σου. Γιάννη ο σεβασμός κερδίζεται όταν λες την μια μπούρδα μετα την άλλη τι περιμένεις; Να πούμε να ενας αξιόλογος τυπος. Emo ή όπως θες να αυτοαποκαλείται Τέλος πάντων επέλεξες να γίνεις και πολλοί το κάνουν μόνο για να προκαλούν. Πάω στοίχημα εισαι ενας από αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά εννοείτε ότι επρόκειτο για ρατσιστική επίθεση . Δεν λέω σε κανέναν να με χειροκροτεί και να με θαυμάζει για αυτό που είμαι. Έτσι κι αλλιώς το κάνω για μένα . Γιατί με εκφράζει . Αλλά όχι και να με κοροιδεύουν και να γελάνε μπροστά στα μούτρα μου . Αυτό είναι αγένεια . Αλλά τι περιμένεις απο αυτήν την χώρα που ζει χίλια χρόνια πίσω? Αλλά ναι και για αυτό οι Τούρκοι φταίνε . Που τα σώματα ασφαλείας και ο ελληνικός στρατός επιβάλλει την ομοιομορφία στους υπαλλήλους του? Όσο για τον άλλο οι emo στην Ελλάδα επιστρέφουν . Απορώ πως δημιουργήθηκε η φήμη οτι τα emo ήρθαν στην Ελλάδα το 2007 έως το 2010 και πέρασε αυτό το στυλ. Καταρχήν είδαν οι άνθρωποι 2-3 παρέες emo στο Σύνταγμα και ξεκίνησαν οι φήμες για τους emo στην Ελλάδα . 2-3 παρέες ήταν απλά . Και μόνο στην Αθήνα . Τώρα πραγματικά έρχεται το emo lifestyle στην Ελλάδα. Μέρα με την μέρα είμαστε και ποιο πολύ . Αλλά και οι Street/Hardcore Punks αυξάνονται . Τώρα ήρθε η ώρα να ενταχθούμε στην κοινωνία . Και τότε κανείς δεν θα γελάει . Τέσπα συγγνώμη για το off topic αλλά ήθελα να το βγάλω απο μέσα μου επιτέλους . Και η εξωτερική εμφάνιση έπαιζε , παίζει και πάντα θα παίζει σημαντικό ρόλο . Καταλαβετέτο . Όσο υπάρχει ο θεσμός του Dress Code πάντα θα υπάρχει .

Φοβασαι οταν θα πας φανταρος οτι θα χασεις το μαλλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Εγώ είμαι μαζί με τους emo. Εδώ δεν μας πειράζει το τζεισον αντιγονι οι emo μας πείραξαν;

τζεισον αντιγονι; :hmm: συντακτικό λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
τζεισον αντιγονι; :hmm: συντακτικό λάθος;

Ο τύπος λέει ότι θέλει να παίρνει ουδέτερο άρθρο μπροστά επειδή δεν είναι αρσενικό ή θηλυκό. Συνεπώς δεν μπορώ να πω "η αντιγόνη" αλλά "το αντιγόνι".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Οχι δεν το λεω γιατι φοβαμαι την στρατιωτικη θητεια . Το λεω επειδη με ενδιαφερει να μπω στην Αστυνομια ή στην Πυροσβεστικη και δεν γουσταρω να αλλαξω εμφανιση επειδη μερικοι ειναι κομπλεξαρες και δεν αλλαζουν τους χουντικους νομους . Οσο για σενα ρε φιλε που με ξες και εχεις τετοια γνωμη για μενα?? Emo εγινα γιατι τιποτα στην ζωη μου δεν παει καλα . Ποτε δεν με ενδιεφερε η γνωμη των αλλων . Απλα εχω σιχαθει να γελανε εις βαρος μου . Δεν θελω ουτε να με θαυμαζουν ουτε να με χειροκροτουν ουτε τιποτα απο τις βλακιες που εγραψες . Μονο να μην ασχολουνται μαζι μου . Οπως ουτε και οι trendy και οι καγκουρες της ηλικιας μου . Αλλα ευτυχως αυτους τους ξερω απο παιδια οποτε δεν κανουν τιποτα. Αλλα το δουλεμα δουλεμα .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Ε άμα είσαι emo δεν απεχθανεσαι καγκουρες, trendy, γουστάρεις και αστυνομία τότε troll detected. Επίσης αφου δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων τότε γιατί αυτοαναιρεισαι μέσα σε 1 σου ποστ; Απ την άλλη έρχεσαι σε ενα φόρουμ να εκφραστείς και μετά λες ότι δεν θέλεις να ασχολούνται μαζί σου. Ε τι μας τα λες τότε; θες και σχέση μετά και αναρωτιέσαι γιατί δεν βρίσκεις, εδώ 10 άτομα δεν μπορούν να βγάλουν άκρη τι ρόλο βαράς θα βγάλει η Αλλη αρκετά ώστε να κάνετε σχέση.. ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,721 μηνύματα.
Ε άμα είσαι emo δεν απεχθανεσαι καγκουρες, trendy, γουστάρεις και αστυνομία τότε troll detected. Επίσης αφου δεν σε ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων τότε γιατί αυτοαναιρεισαι μέσα σε 1 σου ποστ; Απ την άλλη έρχεσαι σε ενα φόρουμ να εκφραστείς και μετά λες ότι δεν θέλεις να ασχολούνται μαζί σου. Ε τι μας τα λες τότε; θες και σχέση μετά και αναρωτιέσαι γιατί δεν βρίσκεις, εδώ 10 άτομα δεν μπορούν να βγάλουν άκρη τι ρόλο βαράς θα βγάλει η Αλλη αρκετά ώστε να κάνετε σχέση.. ...

Ποιος σου ειπε οτι δεν απεχθανομαι τους trendy και τους καγκουρες ? Αυτο που ηθελα να πω ειναι πως τα παιδια τα ξερω απο δημοτικο οποτε δεν υπαρχουν προβληματα αναμεσα μας οπως bullying . Αυτο δεν σημαινει οτι τους παω κιολας ή οτι κανουμε και τρελη παρεα. Εκτος αν ενα απλο γεια το θεωρεις εσυ τρελη παρεα . Αστυνομια γουσταρω συγκεκριμενα την Ομαδα ΔΙΑΣ (Δικυκλη Αστυνομευση) και μαρεσει να προστατευω ανθρωπους . Να γιατι . Και ξερεις για να εισαι emo δεν σου επιβαλλεται να μισεις την αστυνομια τον στρατο κλπ . Εννοειτε αναγνωριζω οτι υπαρχουν πολλες κοπριες και στα δυο επαγγελματα . Δεν με ενδιαφερει η γνωμη των αλλων αλλα δεν γουσταρω να με κοροιδευουν οπως σε ειπα 1000 φορες αλλα δεν λες να το εμπεδωσεις . Απλα θελω ο καθενας να κρατα τη γνωμη του για τον εαυτο του και να μην γελαει ή κοροιδευει . Τι ρολο βαραω? Εσυ τι ρολο βαρας ας πουμε ? Δεν με ενδιαφερει να βρω κοπελα . Απλα λεω πως η εξωτερικη εμφανιση παιζει σημαντικο ρολο και απλα μερικοι κοροιδευουν τους εαυτους τους λεγοντας α εγω κοιταω προσωπικοτητα κλπ . Λιγοι/ες το δειξαν στην πραξη αυτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vonlibera

Νεοφερμένος

Η vonlibera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αυτος ο κοσμος δεν εχει καθολου feelings τι το ψαχνετε ρε γαμω . Αγορια και κοριτσια ... Απο την συγκριση που εκανα και τα δυο φυλα τα ιδια λετε αλλα στην πραγματικοτητα κανενας σας δεν θα τα τηρουσε . Motherfucker κοινωνια ..

Απο εναν emo που εχει βαρεθει να του γυρνουν ολοι την πλατη λογω της εξωτερικης εμφανισης(και δεν μιλω για ερωτικα ακυρα , μιλω για φιλιες , ακομη και για συγγενεις) Δεν ακουω τον κοσμο να λεει παναγια μου τι φρικιο ειναι αυτο? ή που παει ετσι αυτος? Τα κοριτσια να χαχανιζουν .. Οταν μπαινω στο αστικο για το λυκειο μου να γυρνα ολος ο κοσμος και να καρφωνει τα βλέμματα του πανω μου λες και ειδαν φαντασμα . Και ολα αυτα γιατι?? Για μια φραντζα που καλυπτει το ενα ματι . Για τα μαυρα ρουχα ... Μην λετε κοτσανες οτι η εξωτερικη εμφανιση δεν παιζει ρολο . Αυτο ποτε δεν θα αλλαξει . ΤΕΛΟΣ

Θα συμφωνήσω εν μέρει μαζί σου. Η εξωτερική εμφάνιση παίζει ρόλο από την στιγμή που είναι δυστυχώς το πρώτο πράγμα που κοιτάς σε κάποιον αν τον δεις στον δρόμο πχ. Ωστόσο αυτό που λες δεν στέκει κυρίως γιατί εσύ είσαι ΟΠΤΙΚΑ και ψυχικά διαφορετικός, ενω οι <<υπόλοιποι>> μόνο ψυχικά. Το να βρεις μια κοπέλα με την οποία θα κλικάρεις, πίστεψε με θέλει πολύ δουλειά είτε εισαι emo είτε όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top