[Κορίτσια] Τι κοιτάτε σε ένα αγόρι;

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν θέλαμε να απεικονίσουμε σε ένα διάγραμμα δύο αξόνων την αξία του άντρα στα μάτια των γυναικών ο ένας άξονας θα ήταν τα λεφτά και ο άλλος όλα τα άλλα (εμφάνιση, μυαλό, χιούμορ κτλ)
Πεεεες τα! Επιτέλους! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω αυτός ο άξονας που λέμε επηρεάζεται και από την ηλικία. Πχ μια γυναίκα 30+ ετών θα ψάχνει stability αλλά μια 20αρα θέλει να ζησει τη ζωή της με όποιον τρόπο αυτή θέλει. Και στους άντρες αλλάζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πιστεύω αυτός ο άξονας που λέμε επηρεάζεται και από την ηλικία. Πχ μια γυναίκα 30+ ετών θα ψάχνει stability αλλά μια 20αρα θέλει να ζησει τη ζωή της με όποιον τρόπο αυτή θέλει. Και στους άντρες αλλάζει.

Οι γυναικες στα 30+ ψαχνουν οτι τους κατσει καθως η εποχη τους εχει περασει και δε μπορουν να βρουν για σοβαρη σχεση ή γαμο αντρα σαν αυτο που θα μπορουσαν πριν 5-10 χρονια. Οι αντρες απ την αλλη ειναι στην καλυτερη εποχη τους.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Fast, το έχω ακούσει κι από άλλους αυτό. Μέχρι και μια 15ετία πριν, ίσως το δεχόμουν. Αν, όμως, σκεφτούμε ότι πλέον οι περισσότερες γυναίκες (επιλέγουν να) παντρεύονται μετά τα 30, και αντίστοιχα οι άντρες μετά τα 35, καταλαβαίνουμε ότι μάλλον χέστηκαν για αυτά που αναφέρεις. Ή μήπως οι 35ριδες ρίχνουν τα 22χρονα και δεν έτσι κοιτάνε τις συνομήλικές τους;

Φυσικά και έχω γνωρίσει γυναίκες σαν κι αυτές που περιγράφεις (έχω την εικόνα μίας στο μυαλό μου αυτή τη στιγμή) αλλά, η συγκεκριμένη γενικότερα ήταν ασ'τα να πάνε. Ωραία εμφάνιση, γενικά, αλλά αν ήμουν άντρας ποτέ δε θα την έπαιρνα στα σοβαρά, δε θα ήταν η γυναίκα που θα φανταζόμουν τη ζωή μου μαζί της. Δεν είχε αυτό το "κάτι" ας πούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Fast, το έχω ακούσει κι από άλλους αυτό. Μέχρι και μια 15ετία πριν, ίσως το δεχόμουν. Αν, όμως, σκεφτούμε ότι πλέον οι περισσότερες γυναίκες (επιλέγουν να) παντρεύονται μετά τα 30, και αντίστοιχα οι άντρες μετά τα 35, καταλαβαίνουμε ότι μάλλον χέστηκαν για αυτά που αναφέρεις. Ή μήπως οι 35ριδες ρίχνουν τα 22χρονα και δεν έτσι κοιτάνε τις συνομήλικές τους;

Σορρυ αλλα οι 35αρηδες ριχνουν πολυ ευκολα τα 22χρονα. Και καλα κανουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλα τα πραγματα. Οσοι μπορουν θα παρουν μικροτερες. Δεν χρειαζεται να τις παντρευτουν αμεσως. Σε περιπτωση που δεν το ξερεις υπαρχουν και πολλα παραπονα γι' αυτα απο τις 30ρες. Οι περισσοτερες γυναικες πικραμενες καταλαβαινουν πως πλεον η αξια τους εχει πεσει και συμβιβαζονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ ακόμη και 22 όταν ήμουν, οι 30+ μου φαίνονταν αρκετά μεγάλοι. Ακόμη και να μου άρεσε κάποιος, δε θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου να κάνει κάτι μαζί του. Ήμασταν σε άλλη φάση, εντελώς.

Κάτσε ρε fast, η αξία τους έχει πέσει ως προς τι; Μια χαρά γκομενάρες μπορεί να είναι και στα 30! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ακόμη και 22 όταν ήμουν, οι 30+ μου φαίνονταν αρκετά μεγάλοι. Ακόμη και να μου άρεσε κάποιος, δε θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου να κάνει κάτι μαζί του. Ήμασταν σε άλλη φάση, εντελώς.

Κάτσε ρε fast, η αξία τους έχει πέσει ως προς τι; Μια χαρά γκομενάρες μπορεί να είναι και στα 30! χαχα

Κυρίως σε θέμα γονιμότητας αλλά και σε εμφάνιση. Ο κύριος λόγος που μια γυναίκα 30+ είναι ακόμη ελκυστική δεν είναι η εμφάνισή της αλλά το ότι έχει ρίξει αρκετά το τουπέ και έχει ρίξει αρκετό νερό στο κρασί της. Στα 25 μια γυναίκα μπορεί να κάνει αρκετά νάζια και τσαλίμια να έχει μεγάλες απαιτήσεις και οι άντρες ακόμη θα την προσεγγίζουν. Στα 35 αν πάει να κάνει τα ίδια θα φάει πόρτα από παντού.

Γι'αυτό όσες είστε κοντά στα 25 εκμεταλλευτείτε την αγοραστική σαν δύναμη για να αγοράσετε καλό άντρα, γιατί όσο πάει θα μειώνεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κυρίως σε θέμα γονιμότητας αλλά και σε εμφάνιση. Ο κύριος λόγος που μια γυναίκα 30+ είναι ακόμη ελκυστική δεν είναι η εμφάνισή της αλλά το ότι έχει ρίξει αρκετά το τουπέ και έχει ρίξει αρκετό νερό στο κρασί της. Στα 25 μια γυναίκα μπορεί να κάνει αρκετά νάζια και τσαλίμια να έχει μεγάλες απαιτήσεις και οι άντρες ακόμη θα την προσεγγίζουν. Στα 35 αν πάει να κάνει τα ίδια θα φάει πόρτα από παντού.

Γι'αυτό όσες είστε κοντά στα 25 εκμεταλλευτείτε την αγοραστική σαν δύναμη για να αγοράσετε καλό άντρα, γιατί όσο πάει θα μειώνεται.

Η Κολιδά από survivor είναι 34 και είναι γκομενάρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ ακόμη και 22 όταν ήμουν, οι 30+ μου φαίνονταν αρκετά μεγάλοι. Ακόμη και να μου άρεσε κάποιος, δε θα μπορούσα να φανταστώ τον εαυτό μου να κάνει κάτι μαζί του. Ήμασταν σε άλλη φάση, εντελώς.

Κάτσε ρε fast, η αξία τους έχει πέσει ως προς τι; Μια χαρά γκομενάρες μπορεί να είναι και στα 30! χαχα

Ξαναδιαβασε και προσπαθησε να βγαλεις τη γενικη εικονα και να σκεφτεις λογικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Γι'αυτό όσες είστε κοντά στα 25 εκμεταλλευτείτε την αγοραστική σαν δύναμη για να αγοράσετε καλό άντρα, γιατί όσο πάει θα μειώνεται.

Πάω να χωρίσω τότε όσο προλαβαίνω. Είναι φτωχός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πάω να χωρίσω τότε όσο προλαβαίνω. Είναι φτωχός.

Δε πειράζει που είναι φτωχός στα 25 του. Το θέμα είναι να μπορείς να καταλάβεις από τον χαρακτήρα του κτλ αν θα είναι φτωχός στα 45 του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

poetryfreak1

Νεοφερμένος

Η poetryfreak1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Πρώτο και κύριο χαρακτηριστικό για μένα είναι η προσωπικότητα...
Το γυμνασμένο σώμα, τα γαλανά μάτια κοκ δε με συγκινούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,836 μηνύματα.
Πρώτο και κύριο χαρακτηριστικό για μένα είναι η προσωπικότητα...
Το γυμνασμένο σώμα, τα γαλανά μάτια κοκ δε με συγκινούν.

Καλώς ή κακώς, η πραγματικότητα δείχνει ότι συνήθως άνδρες με τέτοιου είδους προσόντα, είναι ελκυστικοί στο άλλο φύλο. Προσπαθώ να πεισθώ για το αντίθετο απλά δεν ξέρω αν κοροϊδεύω τον εαυτό μου. :hmm: :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Καλώς ή κακώς, η πραγματικότητα δείχνει ότι συνήθως άνδρες με τέτοιου είδους προσόντα, είναι ελκυστικοί στο άλλο φύλο. Προσπαθώ να πεισθώ για το αντίθετο απλά δεν ξέρω αν κοροϊδεύω τον εαυτό μου. :hmm: :)

Δε χρειάζεται να πείσεις τον εαυτό σου για το αντίθετο εκτός και αν θες να λες ψέμματα στον εαυτό σου. Προφανώς και παίζουν ρόλο τα φυσικά χαρακτηριστικά. Απλά σε άλλους αρέσουν τα μάτια, σε άλλους το σώμα, σε άλλους τα μαλλιά (τα οποία πολλοί άντρες χάνουμε), σε άλλους γενικά το πρόσωπο και διάφορα άλλα, όμως το να λέμε ότι δεν μας αρέσει κάτι συγκεκριμένο στην εξωτερική εμφάνιση είναι σίγουρα ψέμα. Μπορεί να μην είναι το μόνο κριτήριο που επιλέγουμε κάποιον, αλλά αδιάφορο δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλώς ή κακώς, η πραγματικότητα δείχνει ότι συνήθως άνδρες με τέτοιου είδους προσόντα, είναι ελκυστικοί στο άλλο φύλο. Προσπαθώ να πεισθώ για το αντίθετο απλά δεν ξέρω αν κοροϊδεύω τον εαυτό μου. :hmm: :)

Ναι κοροϊδεύεις τον εαυτό σου, αλλά μόνο εν μέρει. Οι γυναίκες κοιτάνε την εξωτερική εμφάνιση, δεν γίνεται να μην το κάνουν καθώς είναι το πρώτο πράγμα που βλέπεις στον άλλο και κατά κύριο λόγο το πρώτο check όσον αφορά την έλξη. Οι γυναίκες σκανάρουν αρχικά κυρίως με το ύψος και μετά με το σωματότυπο. Αν είσαι ψηλός με νορμάλ σώμα έχεις περάσει το τσεκ των περισσότερων γυναικών ας πούμε.

Υπάρχει βέβαια μια μεγάλη διαφορά που οι περισσότεροι άντρες δεν την καταλαβαίνουμε διότι εμείς δίνουμε περισσότερη έμφαση στην εξωτερική εμφάνιση καθαρά λόγω DNA (οι άντρες πληρώνουν για να δουν γυμνές γυναίκες οι γυναίκες όχι) και αυτό είναι πως οι περισσότερες γυναίκες δεν τραβάνε αυτομάτως Χ σε κάποιον άντρα αν δεν τους αρέσει εξωτερικά όπως κάνουν οι άντρες.

Όπως ακριβώς οι άντρες είναι προγραμματισμένοι να έλκονται από ωραίες γυναίκες, καθώς αυτό είναι συνώνυμο υγείας και καλών γονιδίων έτσι και οι γυναίκες είναι προγραμματισμένες να έλκονται από άντρες που θα προσφέρουν ασφάλεια και πόρους για να μπορούν να μεγαλώσουν τα παιδιά τους. Και γενετικά αυτό είναι το πιο σημαντικό πράγματα για τις γυναίκες.

Γι'αυτό το λόγο οι γυναίκες έλκονται κυρίως από το κοινωνικό στάτους του άντρα καθώς όσο πιο ισχυρός είναι ο άντρας τόσο περισσότερη ασφάλεια και πόρους μπορεί να προσφέρει στην γυναίκα και τα παιδιά. Αυτό μεταφράζεται είτε σε χρήματα, είτε σε ιεραρχία ( ο λόγος που οι γυναίκες έλκονται από άντρες με στολές), είτε σε χαρακτηριστικά προσωπικότητας, όπως επιθετικότητα (όχι προς τη γυναίκα), φιλοδοξίες, εξυπνάδα, εργατικότητα καθώς αυτά υποσυνείδητα δηλώνουν στην γυναίκα πως αυτός ο άντρας είναι ικανός να φέρει σπίτι φαγητό για να μην πεθάνουν τα παιδιά της πείνας.

Αυτά φυσικά όταν μιλάμε για σχέσεις σοβαρές με προοπτικές οικογένειας και κυρίως για μεγαλύτερες γυναίκες 27+ ας πούμε.
Για εφήμερες σχέσεις τύπου σεξ και να περνάμε καλά το κύριο χαρακτηριστικό είναι εμφάνιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε πειράζει που είναι φτωχός στα 25 του. Το θέμα είναι να μπορείς να καταλάβεις από τον χαρακτήρα του κτλ αν θα είναι φτωχός στα 45 του.

τη πάντρεψες τη κοπέλα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Πώς μπορούμε να εξηγήσουμε ζευγάρια με μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση? εννοώ η γυναίκα να ναι παρα πολυ ωραία και ο άνδρας κατω απ' τη βάση. Δεν λέω οτι είναι ο κανόνας αλλα εχω υποψη μου περιπτώσεις και δεν υπάρχει οικονομικό συμφέρον,
πχ μια γνωστή μου μοντέλο απο εμφάνιση και σπουδαγμένη παντρεύτηκε εναν κοντό χοντρό ατσούμπαλο καράφλα, είναι βέβαια πολυ κοινωνικος και η ψυχή της παρέας που λέμε, ολο αστεία κλπ αλλα παλιοφατσα. λεφτα δεν εχει παντως ο τυπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πώς μπορούμε να εξηγήσουμε ζευγάρια με μεγάλη διαφορά στην εμφάνιση? εννοώ η γυναίκα να ναι παρα πολυ ωραία και ο άνδρας κατω απ' τη βάση. Δεν λέω οτι είναι ο κανόνας αλλα εχω υποψη μου περιπτώσεις και δεν υπάρχει οικονομικό συμφέρον,
πχ μια γνωστή μου μοντέλο απο εμφάνιση και σπουδαγμένη παντρεύτηκε εναν κοντό χοντρό ατσούμπαλο καράφλα, είναι βέβαια πολυ κοινωνικος και η ψυχή της παρέας που λέμε, ολο αστεία κλπ αλλα παλιοφατσα. λεφτα δεν εχει παντως ο τυπος.

Μάλλον θα έχει μεγάλα αρχίδια, κυριολεκτικά και μεταφορικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top